Работа в Испания - www.milanuncios.com
Форум на българските шофьори
Четвъртък, 23 Май, 2024, 09:20:36 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: 1 [2]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Работа в Испания - www.milanuncios.com  (Прочетена 43712 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
driver1
Потребител герой
*****

Рейтинг: +621/-3019
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1766
Теми: 26



Активност
0%

JE SUIS CHARLIE ! Мразя цензорите!


Ел. поща
« Отговор #15 -: Събота, 20 Април, 2013, 13:35:40 »
ОтговорОтговор

     Тук чета някакви фантастични изказвания - за заплати над 3000евро и то във фирма "Игоа и Пачи", както и в "Ерманос Ларедо"! А също и, че ако не успееш лесно да си намериш работа като шофьор в Испания си загубеняк. Е, значи ще трябва да си дам сметка най-сетне, че съм загубено, тъпо копеле! Защо? Защото след почти 9 год. престой в Испания, отново съм без работа. И то след като си бях намерил работа в добра малка фирма (17 камиона), със средна заплата 2300-2400евро, без нарушения, магнити и т.н. и почти всяка събота прибиране у дома. Какво се случи обаче? След два поредни 6мес. временни, изпитателни договора (както е по закон)на датата на която трябваше да подпиша вече постоянен контракт,просто бях освободен. Бързам да поясня, че това става не поради непригодност, а защото т.нар. "фихо", т.е. постоянен договор дава редица привилегии на работника и почти непробиваема социална защита. Ето защо все повече испански фирми, чрез всевъзможни машинации избягват сключването на такива договори. Както и да е...Друго имам предвид: нека тези, които смятат,че са наясно със ситуацията в Испания ме светнат мен, невежата, как и къде да търся и намеря нова работа. Уточнявам, че съвети като този - да разнасям CV-та по фирмите не се приемат - проверено е, не работи. Помощ от приятели, познати, сънародници? Задействано е.Ама - нъц! Защото пред компютъра и на клавиатурата всички сме много велики (също както по паркингите), но когато в реалноста ни помолят, или можем да помогнем, се свиваме в черупките си, доволни, че за момента не сме в същата ситуация.
      Та такива ми ти работи...Съвети и препоръки приемам всякакви. При това ще се зарадвам, ако мнението ми бъде опровергано. 

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #15 -: Събота, 20 Април, 2013, 13:35:40 »

 Активен
Етикети:
Страници: 1 [2]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!