Работа в Испания - www.milanuncios.com
Форум на българските шофьори
Събота, 18 Май, 2024, 10:48:22 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: [1] 2   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Работа в Испания - www.milanuncios.com  (Прочетена 43691 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
dimov75
Начинаещ
*

Рейтинг: +12/-1
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 24
Теми: 7



Активност
0%

Прави каквото трябва,а да става каквото ще..


Ел. поща
« -: Неделя, 25 Септември, 2011, 17:37:15 »
ОтговорОтговор

Сайт от почти 60 милионна Испания:

http://www.milanuncios.com/transportistas

В този сайт можете да публикувате Ваша обява че търсите работа,или да звъните на фирмите които търсят шофьори а те съвсем не са малко.
Има испански фирми които търсят български шофьори,както и български фирми работещи в Испания:

http://www.milanuncios.com/transportistas/bulgaro.htm?demanda=n

Причина за редакция: Коригиран линк!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

« Последна редакция: Понеделник, 26 Септември, 2011, 07:41:51 от dimov75 » Активен
Форум на българските шофьори
« -: Неделя, 25 Септември, 2011, 17:37:15 »

 Активен
romari
Начинаещ
*

Рейтинг: +5/-2
Неактивен Неактивен

Spain Spain

Публикации: 1
Теми: 0



Активност
0%

« Отговор #1 -: Неделя, 23 Октомври, 2011, 14:18:45 »
ОтговорОтговор

Не мога да се съглася, че никак не са малко фирмите в Испания, които търсят шофьори. Както се вижда и от обявите в този сайт, най-вече шофьори предлагат своята кандидатура. Сайтове испански за работа бол, но и в тях ситуацията е същата. Шансът да си намериш работа като шофьор чрез сайт е минимален, първо защото работата във всички области вече е кът, и второ, защото при евентуално освобождаване на работно място, работодателят предпочита да назначи човек, препоръчан му от вече работещите за него шофьори. Това е за свестните фирми. А ако случайно успееш да си намериш някъде работа, ей така, значи условията са ужасни и има някакво текучество. Мои двама познати имаха голям шанс да си намерят едновременно работа в една и съща фирма, но....яко каране, почти без да се прибират, нарушения на паузите, и откакто са започнали им плащат само половин заплата. Не смеят да напуснат, защото си дават сметка колко трудно се намира работа, надяват се някога да им се изплати изработеното, търсят друга работа.....и така....Да, трудно се намира работа, но не е невъзможно, всичко
зависи от това, дали си опитен шофьор със стаж, дали търсиш чрез всички възможни начини работа, ако няма кой да те препоръча, то ти да умееш да убедиш работодателя, че ще му вършиш добра работа, а това предполага поназнайване на езика, което никак не е маловажно ако ще търсиш работа в чужбина.... Успех на борбените!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #1 -: Неделя, 23 Октомври, 2011, 14:18:45 »

 Активен
driver1
Потребител герой
*****

Рейтинг: +621/-3010
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1766
Теми: 26



Активност
0%

JE SUIS CHARLIE ! Мразя цензорите!


Ел. поща
« Отговор #2 -: Неделя, 06 Ноември, 2011, 19:33:40 »
ОтговорОтговор

Не мога да се съглася, че никак не са малко фирмите в Испания, които търсят шофьори. Както се вижда и от обявите в този сайт, най-вече шофьори предлагат своята кандидатура. Сайтове испански за работа бол, но и в тях ситуацията е същата. Шансът да си намериш работа като шофьор чрез сайт е минимален, първо защото работата във всички области вече е кът, и второ, защото при евентуално освобождаване на работно място, работодателят предпочита да назначи човек, препоръчан му от вече работещите за него шофьори. Това е за свестните фирми. А ако случайно успееш да си намериш някъде работа, ей така, значи условията са ужасни и има някакво текучество. Мои двама познати имаха голям шанс да си намерят едновременно работа в една и съща фирма, но....яко каране, почти без да се прибират, нарушения на паузите, и откакто са започнали им плащат само половин заплата. Не смеят да напуснат, защото си дават сметка колко трудно се намира работа, надяват се някога да им се изплати изработеното, търсят друга работа.....и така....Да, трудно се намира работа, но не е невъзможно, всичко
зависи от това, дали си опитен шофьор със стаж, дали търсиш чрез всички възможни начини работа, ако няма кой да те препоръча, то ти да умееш да убедиш работодателя, че ще му вършиш добра работа, а това предполага поназнайване на езика, което никак не е маловажно ако ще търсиш работа в чужбина.... Успех на борбените!


   Абсолютно съм съгласен с това мнение. Ежедневно се сблъсквам с проблема - търся работа в Испания, тъй като живея тук, разпратил съм стотици CV-та, и...нищо! В същото време виждам, че се назначават колеги, доведени от свои колеги. Другият проблем е, че ние българите не сме склонни да си помагаме. Особено в чужбина. За разлика от румънците, които си помагат дори без да се познават. Страшно разединени сме и много си завиждаме.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Lorinser
Гост
« Отговор #3 -: Неделя, 06 Ноември, 2011, 20:37:53 »
ОтговорОтговор

И аз живея в Испания.Тук работа като шофьор се почва,ако те заведе твой познат,който работи във фирмата.  Усмивчица

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
kkkvd
Гост
« Отговор #4 -: Сряда, 29 Февруари, 2012, 14:28:15 »
ОтговорОтговор

Втория линк, дето е даден всъщност казва, че точно румънци и българи не искат...

...иначе привет на форума, отдавна се каня да се регистрирам, имам какво да напиша тук. Виждал съм писания които не са съвсем така. Не се сещам в момента, с времето ще си кажа мнението. Успех на форума!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
driver1
Потребител герой
*****

Рейтинг: +621/-3010
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1766
Теми: 26



Активност
0%

JE SUIS CHARLIE ! Мразя цензорите!


Ел. поща
« Отговор #5 -: Сряда, 29 Февруари, 2012, 14:49:15 »
ОтговорОтговор

   Не се подвеждайте с надеждата, че бихте намерили лесно работа като шофьори в Испания. Страната преживява безпрецедентна криза на трудовия пазар - около 23% безработица, 5 милиона безработни!Сривът в икономиката се чувства особено ясно в транспорта, а когато някога настъпи така очакваното съживяване, последно ще се почувства в този отрасъл.
   В транспортна фирма е почти изключено да се намери място, ако преди това не се е освободило такова и някой, вече утвърден колега не гарантира за новия кандидат. Понякога в големите транспортни фирми, след прецизно филтриране, може да се започне при силно занижено заплащане, но принудата за нарушения е твърде силна и шофьорите са ползвани за пушечно месо - докато ги хванат и глобят, после идват други. Страната има особено добре развита система за социално подпомагане, но за да се възползваш от нея трябва да си работил вече на договор. И омагьосания кръг се затваря...Започва да се чувства вече и известна неприязън на местните спрямо чуждестранните работници, особено тези от Румъния. Българите имат авторитета на добри шофьори, но са неконкурентноспособни спрямо испанците, най малкото заради езиковата бариера. Така, че който смята, че може да намери лесно работа, трябва добре да си е проверил нещата.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Rammbon
Потребител герой
*****

Рейтинг: +287/-23
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1424
Теми: 107



Активност
0%


« Отговор #6 -: Четвъртък, 01 Март, 2012, 13:51:35 »
ОтговорОтговор

Възможно е за шофьори в Испания да се намира трудно работа.
Семейство приятели заминаха на работа в Гранада преди 8 месеца. Знаеха малко разговорен английски и за начало започнали в една пералня като гладачи. Плаща ли им по 25 Е на ден, а в събота и неделя ако искат да работят по 4 Е на час. Сега вече знаят езика и са на друга работа. Приятеля ми карал малко 2 т камионче от Гранада до Алмерия и със заплата 900Е на месец, а жена му в хотел за 800Е. Квартитата и храната им е осигурена, децата им учели в училището. Събота и неделя ходели да почистват градини и дворове, за по 5 Е на час за всеки и  с храна . Всеки месец пращат по 1000Е в BG на родители си.  Питам го за безработицата. Казва така. Преди са плащали по 100-120 Е на ден на работниците, а сега заради кризата им давали по 45-60Е на ден и хората се дърпали с надеждата че чорбаджиите ще вдигнат надника. И така имало безработица, но пак били по добре от нас в България .

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

dimov75
Начинаещ
*

Рейтинг: +12/-1
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 24
Теми: 7



Активност
0%

Прави каквото трябва,а да става каквото ще..


Ел. поща
« Отговор #7 -: Сряда, 14 Март, 2012, 20:46:37 »
ОтговорОтговор

Втория линк, дето е даден всъщност казва, че точно румънци и българи не искат...

...иначе привет на форума, отдавна се каня да се регистрирам, имам какво да напиша тук. Виждал съм писания които не са съвсем така. Не се сещам в момента, с времето ще си кажа мнението. Успех на форума!

Колега,във втория линк са посочени критерии за търсене шофьори+Българи.
Така че е нормално обявите да се сменят през определен период от време

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Don Marino
Начинаещ
*

Рейтинг: +7/-4
Неактивен Неактивен

Spain Spain

Публикации: 18
Теми: 6



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #8 -: Петък, 16 Март, 2012, 19:43:11 »
ОтговорОтговор

Значи , първо за малко уточнение Испания не е 60 мильона , а близо 47 и то с чужденците , това не е толкова важно в случая .         
 Който си прави илюзията , че чрез сайт ще си намери работа по добре да играе тото , има по голям шанс . Положението е едно към едно както го е описал driver 1 , без език на минимум средно ниво е много трудно , може само ако в фирмата има бг. спедитор . За заплащането да неговорим , че е масова практика вече 1800 Е . Ако неплащаш квартира и спиш като куче в камиона и живееш като скот има фирми , които наистина търсят такива работници , но езика е обезателен .

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
djada
Начинаещ
*

Рейтинг: +1/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 4
Теми: 0



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #9 -: Понеделник, 02 Юли, 2012, 20:41:53 »
ОтговорОтговор

Къде е тази работа в Испания,аз търся една година и навсякъде удрям на камък.Ако знаеш нещо конкретно моля пиши.От 7г.съм в Испания,знам езика но нищо.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Rammbon
Потребител герой
*****

Рейтинг: +287/-23
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1424
Теми: 107



Активност
0%


« Отговор #10 -: Сряда, 25 Юли, 2012, 11:13:36 »
ОтговорОтговор

Приятел ми предложи тази работа, но аз си карам само в BG.
Фирмата предлага работа за вътрешни курсове в Европа.Релацията по която се работи е следната Испания-Англия-Испания Испания-Франция-Испания.
Ако някой иска да се обади.

Лице за контакт:Петър Петров
Телефон за контакт:0879377830
Фирмата е Петър Петров 2007 ЕООД - Бургас

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

dimov75
Начинаещ
*

Рейтинг: +12/-1
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 24
Теми: 7



Активност
0%

Прави каквото трябва,а да става каквото ще..


Ел. поща
« Отговор #11 -: Неделя, 03 Март, 2013, 06:58:14 »
ОтговорОтговор

Къде е тази работа в Испания,аз търся една година и навсякъде удрям на камък.Ако знаеш нещо конкретно моля пиши.От 7г.съм в Испания,знам езика но нищо.

Ето една обява в www.milanuncios.com от 3.03 :

EMPRESA DE TRASPORTE BULGARA
Empresa de trasporte bulgara busca conductores para internacional, lengua hablada bulgaro-espaÑol. se valorarÁ experiencia. interesados dejar curriculum en correo electronico

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
tiktak
Начинаещ
*

Рейтинг: +4/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 22
Теми: 4



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #12 -: Неделя, 03 Март, 2013, 14:28:02 »
ОтговорОтговор

Grupo llacer y Navarro s.l. търсят цели хладилни композиции или само  влекачи, камионите да имат по 2ма шофьора. Гарантират работа за цяла година. Започване веднага.
http://www.milanuncios.com/transportistas/trabajo-transportistas-y-enganches-84821883.htm

Има и други обяви на фирми за почти същите условия.
Ясера, знам че плаща навреме. Е миналата година  без малко да обявят фалит, но се размина.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
driver1
Потребител герой
*****

Рейтинг: +621/-3010
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1766
Теми: 26



Активност
0%

JE SUIS CHARLIE ! Мразя цензорите!


Ел. поща
« Отговор #13 -: Неделя, 03 Март, 2013, 15:25:57 »
ОтговорОтговор

    llacer y Navarro? Ако искате да спите само докато чакате на светофарите - заповядайте!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
rider777
Потребител герой
*****

Рейтинг: +372/-1926
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2417
Теми: 34



Активност
0%

ЖИВОТА Е ХУБАВ http://www.vbox7.com/play:2404082f


Ел. поща
« Отговор #14 -: Неделя, 03 Март, 2013, 16:49:23 »
ОтговорОтговор

Ке паса амигос,,,,, сега за втори път чувам, че някой в Испания не можел да си намери работа,,,е моя приятел Пако Ахмака седя и той 2 седмици без работа и от 2 седмици вече бачка за по 3150€ на месец,,,,знаете коя фирма плаща точно толкова ,,,ама кубинеца бил вдигнал мизата от 500 на 600€ ;-)

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Никога не съм обичал и толерирал тъпанарите, мързеливците, завистливците, злобарите и ,,,,,,,,,,,,
Колкото по-нависоко се реем, толкова по-дребни изглеждаме на онези, които не могат да летят.
Най-добрият учител в живота е опитът. Вярно, взима скъпо, но обяснява разбираемо ,,,,,,,,,,,,
Етикети:
Страници: [1] 2   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!