Проблем с тахографа? Имам ли вина?
Форум на българските шофьори
Вторник, 14 Май, 2024, 11:52:28 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: 1 [2]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Проблем с тахографа? Имам ли вина?  (Прочетена 7904 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
R420
Начинаещ
*

Рейтинг: +19/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 23
Теми: 3



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #15 -: Петък, 09 Декември, 2011, 12:04:21 »
ОтговорОтговор

Колега, това ме утешава. Линка който си дал, моят тахограф е абсолютно същия. Поне като се подаде жалба, ще сме спокойни че наистина тахото не е манипулирано дори и да го проверят. Благодаря.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #15 -: Петък, 09 Декември, 2011, 12:04:21 »

 Активен
dinko_68
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +77/-4
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 154
Теми: 2



Активност
0%


« Отговор #16 -: Петък, 09 Декември, 2011, 15:47:32 »
ОтговорОтговор

Възможно е, аз с такъв тахограф не съм работил, само с тези, които са на таблото и се отварят с ключе. След това - направо с дигитален. Така и не ми стана ясно обаче как хем е спрял да пише на 24-я час тахографа, хем е писал върху паузата...
Колега това което пише тахографа след 24ч е права черта вертикална от 0 км до мах.км и показва в колко си извадил диска т.е. нали се сещаш че така се вижда и застъпването дали е карано или не през това време се разбира само в чертата която отразява изминатите км но не с 5 нагоре и 5 надолу /\/\/\/\......a прави права черта което показва че е имало движение,затова и този вид тахо не може и да се манипулира с магнит и ако не го знаеш а и не би му обърнал внимание, че отчита изминало разстояние си вътре

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #16 -: Петък, 09 Декември, 2011, 15:47:32 »

 Активен
driver1
Потребител герой
*****

Рейтинг: +621/-3004
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1766
Теми: 26



Активност
0%

JE SUIS CHARLIE ! Мразя цензорите!


Ел. поща
« Отговор #17 -: Петък, 09 Декември, 2011, 16:00:20 »
ОтговорОтговор

    Струва ми се, че вече разбирам как работят този вид тахографи. Но пак недоумявам от къде би могло да дойде убеждението у полицаите, че става дума за манипулация след като застъпването е само няколко минути?
    Ако на колегата му се занимава, бих го помолил да снима и да качи тук двете спорни шайби и да умуваме отново.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
dinko_68
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +77/-4
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 154
Теми: 2



Активност
0%


« Отговор #18 -: Петък, 09 Декември, 2011, 16:19:50 »
ОтговорОтговор

Ами да,точно за манипулация на тахото тук може да се поспори но и точно тези тахографи пък превключват автоматично на почивка още докато спреш и това по принцип не е разрешено и за да застане на режим "друга работа" трябва ти да му го зададеш, т.е. точно обратно на това как си му е реда и така, че тук за това биха могли да се заядат и да имат претенции за манипулация.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
R420
Начинаещ
*

Рейтинг: +19/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 23
Теми: 3



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #19 -: Понеделник, 12 Декември, 2011, 19:34:08 »
ОтговорОтговор

Шайбите няма как да ги снимам защото останаха в Англия, а аз вече се прибрах в България. Шефа ми ще пуска жалба и ще чакаме резултат. Ако преценят че не сме виновни и върнат парите, ще си ги взема и аз обратно. Дотогава всичко е на мой гръб.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
driver1
Потребител герой
*****

Рейтинг: +621/-3004
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1766
Теми: 26



Активност
0%

JE SUIS CHARLIE ! Мразя цензорите!


Ел. поща
« Отговор #20 -: Понеделник, 12 Декември, 2011, 19:46:16 »
ОтговорОтговор

Шайбите няма как да ги снимам защото останаха в Англия, а аз вече се прибрах в България. Шефа ми ще пуска жалба и ще чакаме резултат. Ако преценят че не сме виновни и върнат парите, ще си ги взема и аз обратно. Дотогава всичко е на мой гръб.

   Според мен е грешка, че не си се снабдил със фотокопия от шайбите с които да си проведеш и собствени консултации у нас. А иначе, то е ясно - шефа ти се е осигурил да не загуби пари и едва ли му е много на сърце да рови и да защитава правата ти.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Етикети:
Страници: 1 [2]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
driver-bg.eu
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!