На "двойка" или сам
Форум на българските шофьори
Петък, 17 Май, 2024, 01:08:27 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: [1] 2 3 4   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: На "двойка" или сам  (Прочетена 9891 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2284/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2135
Теми: 136



Активност
3.2%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« -: Четвъртък, 13 Септември, 2012, 03:07:37 »
ОтговорОтговор

     Малко съм карал на двойка и нямам желани за повече. За първи път когато се качих на камион, до Португалия. После и до Холандия. След това сам и инцидентни, за връзка с друг камион и т.н. Горе - долу, 30-40% са много приятни, останалите и за тройна заплата, не бих повторил.


     Предимствата на двойката са:
 - Двама сте, каквото и да стане си помагате. Сам човек, е само за тоалетна и то в някакъв интервал от живота. Единия, ако знае език, достатъчно. Ако единия знае пътища - достатъчно, докато е буден.
 - Минава се 50-70% повече път (в началото е предимство). По-бързо навлизане в нещата, при начинаещите.
 - Ако курсовете са България - Европа, по-бързо прибиране, по-кратко отсъствие. Пример, говорих с колеги от софийска фирма, плащат 28 ст/на кабина. Предимно Словакия и Чехия. Курса за 3-4 дена и около 2'000 лв/месечно. Не е за подценяване.
     До тук с предимствата, недостатъци:
 - Много трудно сработване и за мен почти невъзможно.
 - "Минава се 50-70% повече път", вече недостатък, караш 9-10 часа и още толкова се друсаш.
 - Не рядко, колегите се лъжат помежду си.
 - Ако на колега не можеш да се "довериш" - много дълъг работен ден. Много голям проблем, да бъдеш буден по 21 часа. Колко ще издържиш?
 - Вътрешно, ако се работи - много, много трудно.
 - И още мнения: http://www.driver-bg.eu/index.php?topic=892.0


     Сам е добре, но първо, ако можеш:
 - Планираш маршрути, почивки, по твое усмотрение.
 - И в буквален и преносен смисъл, имаш пространство. Има доста кабини, средна големина - за сам става, да не говорим за малките.
 - Имаш някакво време, за телевизия, Интернет.
 - Накратко, в живота не обичам да съм сам, но в кабината е по-добре сам.

     Някакъв компромисен, вариант е, два камиона частично или изцяло  по един маршрут. А, има такива пътуват на "тумби", по 7-8 камиона. И тогава е много "съобразяване".


     

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
Форум на българските шофьори
« -: Четвъртък, 13 Септември, 2012, 03:07:37 »

 Активен
Boroman21
Потребител герой
*****

Рейтинг: +144/-32
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1088
Теми: 13



Активност
0%

for Life


borqn_bogdanov
Ел. поща
« Отговор #1 -: Четвъртък, 13 Септември, 2012, 16:32:42 »
ОтговорОтговор

Съгласен на 101% процента с тебе колега за двойките .За мене карането на двойка си е същото както вкъщи с жената Ухилен

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #1 -: Четвъртък, 13 Септември, 2012, 16:32:42 »

 Активен
Roshko
Гост
« Отговор #2 -: Четвъртък, 13 Септември, 2012, 18:09:19 »
ОтговорОтговор

Два месеца съм на двойка. Каране MAX! 25 часа на седмица, 26 000км за двата месеца - 3458лв/мес на човек, не на кабина. Стават недоразумения, но нищо фатално и непоправимо. В общи линии разбираме се и си помагаме. Не ми се прибира отпуск!  Смотан Смотан Смотан

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Slav_305
Старши потребител
****

Рейтинг: +40/-2
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 272
Теми: 3



Активност
0%

Пишман шофЕр!


« Отговор #3 -: Четвъртък, 13 Септември, 2012, 18:10:26 »
ОтговорОтговор

Затова ли напоследък забелязвам много камиони с двойки- мъж и жена?  Ухилен
Иначе, дори и без ден каране, съм напълно съгласен с всички доводи. На двойка бих се качил, само докато съм новобранка, че да подхвана занаята. После- сам! Най- мразим да се съобразявам с някой!  Усмивчица

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Play Golf, don't drive it!
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2284/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2135
Теми: 136



Активност
3.2%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #4 -: Четвъртък, 13 Септември, 2012, 19:41:59 »
ОтговорОтговор

Два месеца съм на двойка. Каране MAX! 25 часа на седмица, 26 000км за двата месеца - 3458лв/мес на човек, не на кабина. Стават недоразумения, но нищо фатално и непоправимо. В общи линии разбираме се и си помагаме. Не ми се прибира отпуск!  Смотан Смотан Смотан


     Вярно има и такива варианти. Доколкото знам, там само работите заедно, а не живеете. Ако правилно съм разбрал, общото каране е по-малко, от на един човек. Не разбрах по 25 часа на човек или общо? На подобна двойка, може да се замисли човек.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
Roshko
Гост
« Отговор #5 -: Четвъртък, 13 Септември, 2012, 20:52:26 »
ОтговорОтговор


     Вярно има и такива варианти. Доколкото знам, там само работите заедно, а не живеете. Ако правилно съм разбрал, общото каране е по-малко, от на един човек. Не разбрах по 25 часа на човек или общо? На подобна двойка, може да се замисли човек.

Сега аз не те разбирам. "Само работите, а не живеете заедно." Къде е по-различно? Не моа ти схвана мисълта.  Засрамен

Ти пък общо, не бъди брутален!  Ухилен Ухилен Ухилен На човек разбира се! Предишния колега тръгна отпус, сега съм с нов. Стартирах седмицата с 21 часа от предната. Заместника, да не кажа новия, че звучи някак си..., трудно издържа на бездействие и само вика дай да караме.   Смотан Вчера разтоварихме на Лиеж от Копенхаген /14 часа каране общо/, пратиха ни за Ротердам по средата на пътя спряхме за 14 часа пауза, после на Антверпен направихме 2 часа шопинг. Сега ще паузиме 22 часа пред товарния адрес. Утре /Петък/ товариме за Осло, разтоварване Понеделник наобяд, съответно в Греве ни чака пауза поне 45 часа... Като разтовариме отиваме на 45км и там мин. 20ч. пауза, а може да са и нови 45 и... те така... Нека ни е зле!  Ухилен Ухилен Ухилен

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Boroman21
Потребител герой
*****

Рейтинг: +144/-32
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1088
Теми: 13



Активност
0%

for Life


borqn_bogdanov
Ел. поща
« Отговор #6 -: Четвъртък, 13 Септември, 2012, 21:08:56 »
ОтговорОтговор

Ние с колегата като правим по 10 часа на калпак каране и после не ни стига времето за почивка , много е кофти но пък се усеща че се отхвърлят километри  Ухилен

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Roshko
Гост
« Отговор #7 -: Четвъртък, 13 Септември, 2012, 23:36:57 »
ОтговорОтговор

Най- мразим да се съобразявам с някой!  Усмивчица

Не знам има ли смисъл да те питам дали си семеен, имаш ли деца и т.н....  Смотан

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Slav_305
Старши потребител
****

Рейтинг: +40/-2
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 272
Теми: 3



Активност
0%

Пишман шофЕр!


« Отговор #8 -: Петък, 14 Септември, 2012, 18:20:56 »
ОтговорОтговор

... 2 часа шопинг. Сега ще паузиме 22 часа пред товарния адрес... пауза поне 45 часа... Като разтовариме отиваме на 45км и там мин. 20ч. пауза, а може да са и нови 45 и... те така... Нека ни е зле!  Ухилен Ухилен Ухилен

Бря?  Шокиран Вие въобще бачкате ли, или сте там да си почивате?  Плезещ се Че вземем, накрая, да дойда и аз при вас?  Ухилен

А, относно предния пост- не, не съм семеен, все още, нема и ремаркета.  Ухилен
Това "най- мразим да се съобразявам с някой" се отнася до работата. В семейните отношения- не е така. Усмивчица

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Play Golf, don't drive it!
stoil nedev
Старши потребител
****

Рейтинг: +299/-158
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 416
Теми: 5



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #9 -: Петък, 14 Септември, 2012, 19:25:44 »
ОтговорОтговор

Бря?  Шокиран Вие въобще бачкате ли, или сте там да си почивате?  Плезещ се Че вземем, накрая, да дойда и аз при вас?  Ухилен
Не всички в нашата хубава фирма работят така. Намигване  Само по -вътрешните хора. Усмивчица Но и аз лошо няма да кажа за сега Готин

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Стресни се, племе закъсняло!   Живейш ли, мреш ли, ти не знайш!  След теб потомство иде цяло - какво ще да му завещайш?       
                       Иван Вазов
Максимус
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +59/-20
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 106
Теми: 7



Активност
0%


« Отговор #10 -: Петък, 14 Септември, 2012, 20:04:18 »
ОтговорОтговор

Най-добре е сам да си джиткаш, това орташката работа е егати филма.  Ухилен

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
комбайнер
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +61/-6
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 140
Теми: 11



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #11 -: Петък, 14 Септември, 2012, 23:45:51 »
ОтговорОтговор

В кабината си  на 100 % и тялом и духом. Тялом-друса, тясно, няма въздух и т.н., е може и повреди да има. Ухилен
Духом-пълниш си кратуната с полезна и безполезна информация. При празна кратуна следва пълнене, при липса на излишно място - замърсяване.
Жив късмет си е ако случиш на "мълчаливец" и на "не голям шофьор" Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Roshko
Гост
« Отговор #12 -: Събота, 15 Септември, 2012, 07:14:04 »
ОтговорОтговор

...Само по -вътрешните хора. Усмивчица

Що бре? На теб какво ти има, та не си по-вътрешен?  Смотан Смотан Смотан

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
stoil nedev
Старши потребител
****

Рейтинг: +299/-158
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 416
Теми: 5



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #13 -: Събота, 15 Септември, 2012, 10:25:48 »
ОтговорОтговор

Що бре? На теб какво ти има, та не си по-вътрешен?  Смотан Смотан Смотан
Ето как работя на двойка през този период ; Вестби-Порюс през Осло и обратно. Карах с германец после с 2-ма чехи . А след това карам само с румънци, всеки път различен тракторист или каруцар. А даже и със свестни! Пътуванията минават добре , само дето карането много но..... Казано честно май се  разбирам по-добре с други а не с българи. С най-голямо удоволствие бих карал заедно с чеха или швабата.  Иначе аз при свободен избор......на дабъл тийм/двойка/не бих карал. Макар че нещата са различни  - често при това.А и при нас е друго-квартири- смени на хора и обстановка и т.н.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Стресни се, племе закъсняло!   Живейш ли, мреш ли, ти не знайш!  След теб потомство иде цяло - какво ще да му завещайш?       
                       Иван Вазов
Roshko
Гост
« Отговор #14 -: Събота, 15 Септември, 2012, 21:32:56 »
ОтговорОтговор

Ето как работя на двойка през този период ; Вестби-Порюс през Осло и обратно. Карах с германец после с 2-ма чехи . А след това карам само с румънци, всеки път различен тракторист или каруцар. А даже и със свестни! Пътуванията минават добре , само дето карането много но..... Казано честно май се  разбирам по-добре с други а не с българи. С най-голямо удоволствие бих карал заедно с чеха или швабата.  Иначе аз при свободен избор......на дабъл тийм/двойка/не бих карал. Макар че нещата са различни  - често при това.А и при нас е друго-квартири- смени на хора и обстановка и т.н.

Мхм, ми екстра!  Завърти очи Остана само да намеря предназначение, на по-горната вметка, която се появява за втори път кът паразит, ма мислим да не си губим времето. Успех в начинанията! Намигване

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Етикети:
Страници: [1] 2 3 4   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
driver-bg.eu
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!