Книжки на 16 години
Форум на българските шофьори
Събота, 18 Май, 2024, 05:12:04 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Анкета
Въпрос: Одобрявате ли управление на лек автомобил от 16-годишни водачи с придружител?
Одобрявам - 3 (8.3%)
Не одобрявам - 33 (91.7%)
Нямам мнение - 0 (0%)
Общ брой гласове: 35

Страници: [1] 2 3   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Книжки на 16 години  (Прочетена 11965 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
TheTishoo
Начинаещ
*

Рейтинг: +24/-1
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 44
Теми: 2



Активност
0%


Ел. поща
« -: Петък, 05 Август, 2011, 16:44:41 »
ОтговорОтговор

Колеги, изкажете си мнението по този въпрос Усмивчица

http://vbox7.com/play:92ba62420a

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« -: Петък, 05 Август, 2011, 16:44:41 »

 Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2411/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7182
Теми: 538



Активност
0%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #1 -: Петък, 05 Август, 2011, 16:50:32 »
ОтговорОтговор

Абсолютно съм против. Подчертавам дебело думата "абсолютно". По-скоро кажете нещо за това. И забележете само възрастта на вандалите, причинили за пореден път трагедия на пътя. Питам аз "компетентните органи", които са всъщност са изключително некомпетентни, какво още трябва да се случи, за да вземат адекватни мерки с вандалите на пътя? Добавям и една анкета по темата, за да видим какво е мнението ви по случая.

http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2011/08/05/1134238_dvama_peshehodci_zaginaha_pri_tejka_katastrofa_na/

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
Форум на българските шофьори
« Отговор #1 -: Петък, 05 Август, 2011, 16:50:32 »

 Активен
НЕКАДЪРЕН ТРАКТОРИСТ
Гост
« Отговор #2 -: Петък, 05 Август, 2011, 17:41:03 »
ОтговорОтговор

Уоу тейк а брейк или с други думи дишайте бре ора.Като стара опозиция треа да спамнем не мое то се е видело,та:
Аз съм ,,за,, ,защо ?
Защото малолетните шофери ще са с придружител,тоест ходи ли са на некъв курс инструктора учил не научил младежта ги препраща към придружителя,който довършва в продължение да кажем на 2 години ученото,недоучено от инструктора.Тук трябва да вметна,че при евентуално нарушение наказание трябва да носи и придружителя и малолетният шофер,за да има стимул за контрол(родителски)Също така да вметна придружител може да бъде само майка или баща ,такива брат,сестра,братчед,чичо,вуйна,стринка без тия,че стават инфекции  Намигване
Иначе са кво става отива да кажем 18 годишния взима книжка и понеже е чакал 2 години,а му се е ревало да покара,решава се докаже колко е шофер за 1 година и ела да видиш кви чудеса са и за жалост са примерно като трагичният случай от тази сутрин в София.
Така мисли моя милост.
Са да си призная,мойта книжка е взета на 17 годишна възраст говоря за изпита,а си я получих на 18 и за един месец бех и Шумахер и Сена у едно ,тъй че ......треа се пробва видно е че в момента нещата с младите шофери куцат тъй че е нормално да се търси друг вариант.
Стига съм спамил,че мастилото скъпо.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2411/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7182
Теми: 538



Активност
0%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #3 -: Петък, 05 Август, 2011, 17:49:29 »
ОтговорОтговор

Въобще не съм съгласен с доводите ти. Ама изобщо не съм съгласен. Поредната простотия на законотворците го определям това желание и съзирам намеса на фирмите за обучение на водачи. Кое точно налага да се разреши управление на автомобил от 16-годишен? По-скоро съм склонен да допусна получаване на СУМПС на 18-годишна възраст и след това 2 години шофиране с придружител. Също така бих предложил да има изисквания и към придружителя. Например определен стаж зад волана, липса на нарушения за определен период назад и още някои други изисквания. Какъв придружител може да е майката на водача, ако тя самата си е "закупила" свидетелството за правоуправление или пък не е в състояние да извърши една елементарна маневра, без това да доведе до извършване на ПТП?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
НЕКАДЪРЕН ТРАКТОРИСТ
Гост
« Отговор #4 -: Петък, 05 Август, 2011, 18:00:44 »
ОтговорОтговор

Чакай са,майката си е майка,бащата си е баща,защо е нужно да са,, професионални,, шофьори та дадат морален респект към младока до тях, в крайна сметка родителите дават възпитанието на децата си ,защо да не ги научат и как да се държат културно и възпитано на пътя или смяташ,че и родителите в тая прогнила държава вече за нищо не стават,ако е така дайте да и теглим клечката и готово.
Защо не е нужно да са ,,професионални,,шофери  да Ви мъцнем,не е нужно,защото няма човек на този свят,който да ви научи да сте шофьор,това се учи цял живот и обикновенно ни погребват неуки.
Ако има някой ,който да каже,че ще ви научи да бъдете шофери ме пишете у неговият курс.
Момци и моми и вие имате книжки купени ,некупени все тая , имате стаж може и милион години,но вярвайте на тракториста не сте станали още шофери.
 

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2411/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7182
Теми: 538



Активност
0%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #5 -: Петък, 05 Август, 2011, 19:22:01 »
ОтговорОтговор

Майката си била майка, бащата си бил баща. А нещастното момче на 21 години в един след полунощ с купеното най-вероятно от тях БМВ участва в незаконно състезание и убива двама души. Вместо например да е у дома в леглото си. Хайде, спри се малко и не ми разваляй допълнително настроението. Което не е никак добро след четене на подобна черна хроника.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
НЕКАДЪРЕН ТРАКТОРИСТ
Гост
« Отговор #6 -: Петък, 05 Август, 2011, 19:28:45 »
ОтговорОтговор

Майката си била майка, бащата си бил баща. А нещастното момче на 21 години в един след полунощ с купеното най-вероятно от тях БМВ участва в незаконно състезание и убива двама души. Вместо например да е у дома в леглото си. Хайде, спри се малко и не ми разваляй допълнително настроението. Което не е никак добро след четене на подобна черна хроника.
Е та гледай ,,НОВИНИ,, шеф мисля днес са 5-6 смъртни случая и забележете натяква се само едно млад шофьор.
Трагедията е факт спор няма,но не усещате ли как някой ви сочи пътя на размисъл.
Относно майката и бащата на ултра тежките гъзари от София не можеш ли да се сетиш кой са и що за хора са,но тва е тема на друг разговор.
Лошият Тракторист спира спама по темата.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2411/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7182
Теми: 538



Активност
0%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #7 -: Петък, 05 Август, 2011, 19:39:10 »
ОтговорОтговор

Аз само се питам дали и кога ще станем нормална държава и синовете и дъщерите на подобни безотговорни родители ще влизат в затвора за подобни престъпления? Питам се и кога най-после тези родители ще разберат, че с купуването на книжки и коли рискуват живота и здравето на децата си? А като се натяква на думата млад, не мислиш ли, че станаха прекалено много произшествията, причинени именно от подобни млади шофьори? А как ще коментираш изявлението на шефа на столичния КАТ, че "Пешеходците, които намериха смъртта си тази нощ, не са пресичали. Те са били на тротоара и просто са вървели. Един нелеп инцидент се е случил". Това било нелеп инцидент! Аз по скоро бих искал да се промени закона и подобни случаи да бъдат класифицирани като предумишлено убийство. Защото все пак всеки трябва да прави сметката как да управлява превозното средство.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
velizar
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +48/-37
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 203
Теми: 17



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #8 -: Петък, 05 Август, 2011, 20:38:44 »
ОтговорОтговор

Сега на младите главите им не увират и на 22 г , какво остава на 16 да карат коли, като се има предвид , че играят на ралита и като се качат на колите и дърветата са тяхни.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
abator
Потребител герой
*****

Рейтинг: +495/-8
Неактивен Неактивен

Публикации: 811
Теми: 51



Активност
0%


WWW
« Отговор #9 -: Петък, 05 Август, 2011, 21:48:11 »
ОтговорОтговор

Вече съм вадил 18-годишни младежи от катастрофирала кола. От 5 човека трима бяха загинали на място, а другите двама бяха в тежко състояние. След това един месец не можах да спя нормално. Абсолютно съм против снижаване на възрастовата граница за шофьори.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2411/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7182
Теми: 538



Активност
0%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #10 -: Събота, 06 Август, 2011, 00:46:16 »
ОтговорОтговор

Вече съм вадил 18-годишни младежи от катастрофирала кола. От 5 човека трима бяха загинали на място, а другите двама бяха в тежко състояние. След това един месец не можах да спя нормално. Абсолютно съм против снижаване на възрастовата граница за шофьори.

Ужасна история. Само преди два дни бях спрял на пешеходна пътека и две жени, най-вероятно майка и дъщеря пресичаха пред колата ми. В същото време някакъв млад шофьор навлезе доста бързо в кръстовището и само някаква случайност го спаси да се удари в мен след завъртане на колата. Не мога да си представя какво щеше да стане, ако жените бяха попаднали между неговата и моята кола. Пълен безумец!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
antoniyu
Старши потребител
****

Рейтинг: +105/-2
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 441
Теми: 10



Активност
0%

ТЕ,искат да се съгласим с ужасяващите снимки върху


Ел. поща
« Отговор #11 -: Събота, 06 Август, 2011, 09:41:48 »
ОтговорОтговор

Доста неща прочетох,някои верни други не но както и да е.
Според мен не трябва да се взима книжка на по-малко от 18 години и самият курс да се кара непосредствено преди изпита,защото се позабравят някой работи.

Властта вече е взела решение мисля,но пак може да се направи нещо,примерно колата която е управлявана от непълнолетният шофьор да бъде обозначена като такава и да се намали максималната скорост на този автомобил.
Трябва самите инструктори да учат на толерантност и култура на пътя,което си мисля не е така в България,а както всичко останало е на обратно,бързат да си вземат  парите и това е не ги е грижа за нищо друго,както и изпитващите корумпирани.
Трябва да им се втълпява това от рано,че не са безсмъртни както и останалите участници в движението също не са.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

цигарените кутии?
А защо няма снимки на гладуващи деца върху опаковките на McDonald's?
Защо няма снимки на измъчвани животни върху опаковките на козметични продукти?Защо не поставят снимки на жертви на пияни шофьори,върху бутилките с алкохол ?Защо да няма снимки на нечестни и крадливи политици.
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2411/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7182
Теми: 538



Активност
0%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #12 -: Събота, 06 Август, 2011, 10:24:03 »
ОтговорОтговор

Би ли уточнил кое от написаното ти се е сторило неверно?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
Badluck1
Начинаещ
*

Рейтинг: +9/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 12
Теми: 2



Активност
0%

« Отговор #13 -: Събота, 06 Август, 2011, 12:02:46 »
ОтговорОтговор

На 16 години децата имат уроци да учат,не листовки.Пълна глупост е това ,най-малкото защото на 16 години децата не обичат да им се казва -ВНИМАВАЙ-приемат го точно обратното-ЩЕ СИ ПРАВЯ КАКВОТО СИ ИСКАМ.Представям си следната картинка-Момче на 16 и майка му за придружител-Ванъо,намали малко тая скорост тука може да изкочи някое дете.Сина-Абе майко ,стой сега кротко там ,знам аз как да карам.Не ми казвай какво да правя.....

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
godji
Потребител герой
*****

Рейтинг: +132/-23
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 652
Теми: 10



Активност
0%

трактор автоматик


Ел. поща
« Отговор #14 -: Събота, 06 Август, 2011, 21:31:26 »
ОтговорОтговор

На някой като му е празна чотурата ,никой не може да му налее акъл с фуния ! Аз съм изкарал курсовете на 16 и книжката си я взех като навърших 18 г. , но това няма нищо общо с това как карам ! Още си спомням съвети които ми е давал инструктора , а сега не ги учат на нищо - само гледат да им вземат парите ,пък после да се оправят както могат  Ядосан  Според мен оттам идват проблемите ,и от разни гъзета на които богатия тате им купува каквато кола искат . Доста възрастни карат като безсмъртни щото си мислят ,че като са изкарали някой лев и са нещо повече от останалите ! И на тях ли им трябва придружител ?! - на повечето им трябва психолог !

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

БЪДИ РАЗУМЕН !КАРАЙ ВНИМАТЕЛНО !Не карайте и не поствайте когато сте пили - после може да съжалявате !
Етикети:
Страници: [1] 2 3   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!