Некоректен немски работодател
Форум на българските шофьори
Петък, 03 Май, 2024, 12:18:56 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Некоректен немски работодател  (Прочетена 3426 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Rumen123
Начинаещ
*

Рейтинг: +0/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 8
Теми: 5



Активност
0%

Ел. поща
« -: Неделя, 22 Декември, 2013, 21:01:29 »
ОтговорОтговор

Здравейте !
Историята ми е следната :
Започнах работа при немски работодател,немска фирма,като преди да започна уговорка за заплащането ни бе 1600 . След 1 седмица работа/обучение-карах заедно с колега който работи във фирмата/ шефът ми каза че обучението ми е минало и сам ок,но на този етап може да ми преложи 1000.Аз му казах,че това не е коректно и,че не ме устройва,след което тои ми каза,че мога да си тръгна ! Помолих до да ми плати за тази седмица ,а той категорично ми отказа !Какво мога да направя ,имам разпечатка от тахографа,мога да докажа.Даже сам карал и без договор."НЕМСКИ РАБОТОДАТЕЛ"
...Моля който има инфо и идея да пише ?!?!?....

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« -: Неделя, 22 Декември, 2013, 21:01:29 »

 Активен
krasiviq
Начинаещ
*

Рейтинг: +0/-1
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 6
Теми: 0



Активност
0%

« Отговор #1 -: Сряда, 08 Януари, 2014, 10:24:38 »
ОтговорОтговор

колега как се казва тая фирма

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #1 -: Сряда, 08 Януари, 2014, 10:24:38 »

 Активен
SEMPER
Потребител герой
*****

Рейтинг: +282/-100
Неактивен Неактивен

Germany Germany

Публикации: 1266
Теми: 10



Активност
0%


« Отговор #2 -: Четвъртък, 09 Януари, 2014, 11:33:26 »
ОтговорОтговор

Напиши в google - arbeitsamt и името на окръжния град в който си и ще ти излезе адреса, който трябва да посетиш. Там най любезно ще ти обяснят какво трябва да направиш.

Ако наистина си прав, работодателя ще го отнесе много сериозно. Не съм сигурен каква е точно глобата, но порядъка за  работодателя мисля че беше 10-20 хиляди евро за първо нарушение от подобно естество. Ако и работника има вина, неговата глоба обикновено е десет пъти по малка.

Така или иначе случая ще бъде изяснен напълно, и ще се разбере кой е прав и кой крив


Все пак преди това е добре да си самоизясниш какво точно си правил в тази фирма, пробен период за наемане на работа ли си имал, или си бил на обучение (Че ако са те обучавали,  да не излезе че ти трябва да заплатиш такса за курса)


Мен доста ме смущават тези цифри  на ангро дето ги говориш.   Аз досега не съм чул работодател да обявява месечна заплата.

Първо, не работодателя казва каква е заплатата.
Работника казва колко иска да взима, а работодателя в най честия случай казва - да, това ме устройва и мен или казва - съжалявам, но не могада си позволя вашите услуги. В някои случаи е възможно работодателя, след като чуе претенцията на работника да каже - съжалявам, но максимума който мога да предложа е еди колко си. Тогава вече работника  преценява дали това го устройва, но в почти всички случаи работодателя казва само да,или не

Второ - когато става дума за заплата се говори само и единствено за сума на час, и то БРУТО.
Колко ще влязат като НЕТО в картата на работника, не зависи изобщо от работодателя. В Германия има 5+1 данъчни групи, и те определят удръжките.

Ако сте  избрали неподходяща група, проблема е само ваш.


И още нещо, малко  извън темата, но е добре да се знае. Изключително важна е предварителната договорка за заплащането. Както почнете, така ще я карате. В Германия от много дълго време вдигането на заплатите е много трудно, и с много малко. Примерно - могат да минат 3 години,за да си издействате вдигане на заплатата с 1 евро на час.

Единствения начин да си вдигнете чуствително заплатата е да напуснете и да си търсите нова работа.

Така че е голяма глупост да си поискате първоначално малка заплата и да се надявате после да ви оценят.

Напълно в реда на нещата е в една и съща фирма, двама човека на една и съща длъжност да вършат една и съща работа еднакво добре, а да взимат доста различни заплати. Дори има варянттози който работи по малко и по зле да получава повече от някой който работи по ефективно, и по добре.

Може да изглежда несправедливо, , но заплатата е функция само и единствено на договореното предварително с работодателя.

Кой колко взима е тайна, проява на невероятна простащина е да попиташ някой колега колко получава.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Не бих могъл да ви дам пълна гаранция, че няма да има някакъв инцидентен случай на престъпност в страната
Rumen123
Начинаещ
*

Рейтинг: +0/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 8
Теми: 5



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #3 -: Понеделник, 10 Февруари, 2014, 11:10:47 »
ОтговорОтговор

SLT Ottersvaier,Germany

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
nedu6ka
Начинаещ
*

Рейтинг: +0/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2
Теми: 0



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #4 -: Четвъртък, 08 Октомври, 2015, 11:28:02 »
ОтговорОтговор

дали тази фирма е HuMor Мюнхен?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Етикети:
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!