Volvo S40 2-ра серия
Форум на българските шофьори
Петък, 17 Май, 2024, 10:14:23 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Volvo S40 2-ра серия  (Прочетена 9886 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
CeciVolvo
Начинаещ
*

Рейтинг: +0/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2
Теми: 1



Активност
0%

Ел. поща
« -: Вторник, 03 Юни, 2014, 14:22:58 »
ОтговорОтговор

Здравейте, имам въпрос за 2.0TDI 136 коня (втората серия на S40 след 2004). След разпитване насам-натам от хора които разбират малко или много по тази тема, се оказа, че двигателя е Форд-Пежо. Който не е наясно, така стоят нещата с двигателите им, останалите също са на форд и пежо, а 1.6 е на Форд фокус. Това нещо със бензиновите двигатели, че са си били на Volvo, за жалост не е така, както и знаех, но не бях сигурен. Volvo НЕ ПРАВИ 4 цилинтрови двигатели (с малки изключения). Техни са D5 и T5 (съответно дизелов и бензинов)и нагоре. Това беше лека прелюдия към въпроса ми, за да станат ясни нещата, все пак ако някой не е съгласен или има друга информация, нека я сподели, но тази е почти 100%-достоверна. ТА въпроса ми за 2.0TDI 136-те коня, ми е следният. Каква информация имате за този двигател (2.0d), защото и по тази тема разпитах и ми казаха, че точно за този модел, това е може би най-добрият избор, като икономия и като цяло, че е изпипан, въпреки, че чух коментари и от майстор, че точно 2.0 двигател, не са доизмислени и не е добър. Надявам се някой от вас да има опит с тази кола и евентуално оглед за какво да се гледа. Всяка една информация би ми била полезна, дори и малка да е, било то от опит или просто слух Усмивчица ПОЗДРАВИ

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« -: Вторник, 03 Юни, 2014, 14:22:58 »

 Активен
ivopifeca
Потребител герой
*****

Рейтинг: +196/-2525
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2183
Теми: 113



Активност
0.2%

ALFA ROMEO75|ПОВЕЧЕ КОЛЕГА ОТКОЛКОТО РАБОТНИК


Ел. поща
« Отговор #1 -: Сряда, 04 Юни, 2014, 21:44:43 »
ОтговорОтговор

Колега, едно малко уточнение.ТДИ е наименование :запазена"марка на фолксваген,двигателите на форд са ТДЦИ,които съответно са комънрейл,а не помпа дюза,като ТДИ Усмивчица

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #1 -: Сряда, 04 Юни, 2014, 21:44:43 »

 Активен
Mandor
Потребител герой
*****

Рейтинг: +541/-22
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 740
Теми: 33



Активност
0%


« Отговор #2 -: Сряда, 04 Юни, 2014, 22:07:46 »
ОтговорОтговор

На Пежо дизелите са означени с "HDI". Волво имат общи мотори с Рено. И братовчед ми плачеше от едно Волво, заради проблемната поддръжка. По-старичко де, но Волво.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Да пишеш на български с латински букви е все едно да пишеш с лайна по стената - чете се, но не е приятно.
Продавам 405,бензин,на части
На шестия ден Господ видя, че не може да направи всичко и създаде инженерите.
driver1
Потребител герой
*****

Рейтинг: +621/-3009
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1766
Теми: 26



Активност
0%

JE SUIS CHARLIE ! Мразя цензорите!


Ел. поща
« Отговор #3 -: Сряда, 04 Юни, 2014, 22:35:48 »
ОтговорОтговор

На Пежо дизелите са означени с "HDI". Волво имат общи мотори с Рено. И братовчед ми плачеше от едно Волво, заради проблемната поддръжка. По-старичко де, но Волво.

  И аз, понеже съм с Пежо HDI, от известно време ревях от пустия ФАП-филтър. След като платих 200 евро, вече не рева от колата. Но тъгувам за парите...

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
drago_pavlov
Старши потребител
****

Рейтинг: +62/-133
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 403
Теми: 11



Активност
0%

« Отговор #4 -: Четвъртък, 05 Юни, 2014, 00:16:01 »
ОтговорОтговор

чух коментари и от майстор,
Като чуя за някой, че е майстор и бягам надалече...
И по тоя повод една народна мъдрост: "Майсторе, викам ти "майсторе" понеже не ти знам името, но като ти гледам майсторлъка да те е*а в майстора..."

По темата: Един колега от 2 години има S40, 2005-та с този мотор - няма никакви оплаквания.
И все пак купуването на стара кола е като сватбата - въпрос на късмет е да попаднеш на добър екземпляр  Ухилен

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Етикети:
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
driver-bg.eu
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!