Международен шофьор С+E с ADR и английски език за Германия
Форум на българските шофьори
Четвъртък, 02 Май, 2024, 11:14:21 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: [1] 2   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Международен шофьор С+E с ADR и английски език за Германия  (Прочетена 6491 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Elena_Balkaninvest
Начинаещ
*

Рейтинг: +0/-2
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 14
Теми: 8



Активност
0%

Ел. поща
« -: Четвъртък, 12 Януари, 2017, 18:13:35 »
ОтговорОтговор

Водеща немска компания от района на Дортмунд и Мюнстер, оперираща в сферата на транспортните услуги. Разполага с около 100 камиона. Превозва мебели, храни, коли, опасни материали и други стоки.
В момента набира шофьори за камиони със сменяеми контейнери до 40 тона или т.нар. BDF каросерии (тип хенгер)
Курсовете са почти само в Германия, рядко в Швейцария.

Изисквания:
Чиста шофьорска книжка кат. С + Е
Опит като международен шофьор - минимум година
Опит с BDF каросерии- предимство
Карта за квалификация на водач на МПС (CPC card)
Дигитална карта за тахограф
ADR
Немски или английски език

Нашето предложение:
Заплащане от 1900 евро брутна заплата и 24 евро дневдни
(при клас 1 за 20 работни дни: 1330 евро нето + 480 евро дневдни = 1800 евро нето)
НЕМСКИ ДОГОВОР
Работа в международен екип
Курсове в Германия
Първоначално обучение за шофьорите без опит с BDF каросерии
Възможност за развитие и повишаване на квалификацията
Общ апартамент (3-4 души) за 120-200 евро на месец на човек (в зависимост от големината на жилището)
След шестия месец фирмата предлага кола за собствено ползване

За информация: +359 2 8781580

За да кандидатствате можете да се свържете с нас на имейл: ilieva@balkaninvest.eu

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« -: Четвъртък, 12 Януари, 2017, 18:13:35 »

 Активен
SEMPER
Потребител герой
*****

Рейтинг: +282/-100
Неактивен Неактивен

Germany Germany

Публикации: 1266
Теми: 10



Активност
0%


« Отговор #1 -: Четвъртък, 12 Януари, 2017, 19:36:54 »
ОтговорОтговор

E вече и ако на тази оферта някой намери кусур ще го призная Смотан Даже и немски не търсят.

Само да вметна, че освен тези пари, който има деца ще получава още по 187€ на дете.

Ако успее да се дореди пък до 3та щоеркласа, парите няма да са 1800, а ще са около 2200 €
В Германия ежегодно се преизчислява внесения данък, и има начини да върнат данъци, при знаещ счетоводител сумата за връщане обикновено е четирицифрена.
Естествено получавате и пълно здравно осигуряване, в Германия и лекарствата дори се поемат от здравната каса в почти пълен размер.

Пет години на немски договор гарантират пенсия в размер на най високите български пенсии в момента.


Само да ви светна, тези ремаркета са със завиваща предна ос на маневра нямат нищо общо с прицеп, и самата смяна на контейнери изисква доста прецизност.

Като предимство е, че не се разпокриват брезенти, не се товари и не се губи време за товарене- контейнерите се взимат натоварени със готова укрепена стока. Обикновено няма и групажи, или ако има ще са поне половин ремарке.

Недостатъка е, че не на всички адреси има място за маневри, и ремаркето трябва да се остави на някой близък паркинг. Ако адресите нямат рампи, на камиона има хидравлична рампа, и шофьора трябва да я управлява нагоре надолу като се разтоварва. Поради тази причина и се налага често да се разменят местата на контейнерите - от ремаркето на камиона, обратно.
Разтоварването е два типа - или натовареният контейнер се заебава на краката си на рампа ,  или се чака да се разтовари и се взима празен.



Според мен офертата си струва, брутото е леееееко мъничко, но може да се намери по добро само ако някой е с акъла си, знае немски, знае реда и порядките в Германия и отиде там и да почне да си търси работа.  Само че такива хора няма да чакат изобщо оферта от Елена.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Не бих могъл да ви дам пълна гаранция, че няма да има някакъв инцидентен случай на престъпност в страната
Форум на българските шофьори
« Отговор #1 -: Четвъртък, 12 Януари, 2017, 19:36:54 »

 Активен
gazibarev
Младши потребител
**

Рейтинг: +15/-2
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 71
Теми: 4



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #2 -: Четвъртък, 12 Януари, 2017, 21:08:47 »
ОтговорОтговор

Еваларка за обявата.   Заинтересован съм.  Това "паячета" ли са контейнерите?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
micyri
Потребител герой
*****

Рейтинг: +66/-131
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Germany Germany

Публикации: 958
Теми: 19



Активност
0%


« Отговор #3 -: Четвъртък, 12 Януари, 2017, 21:13:05 »
ОтговорОтговор

SEMPER,абсолютно си прав!
Елена,дай примерни турове за да придобият представа колегите как се кара.Наи - вероятно има и термини,но това е нормално за" брюкетата",по важно е по колко км. са туровете и раб.ден.(нощ) Усмивчица

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
micyri
Потребител герой
*****

Рейтинг: +66/-131
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Germany Germany

Публикации: 958
Теми: 19



Активност
0%


« Отговор #4 -: Четвъртък, 12 Януари, 2017, 21:13:58 »
ОтговорОтговор

Еваларка за обявата.   Заинтересован съм.  Това "паячета" ли са контейнерите?
Да

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
m.m.m
Начинаещ
*

Рейтинг: +0/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 6
Теми: 3



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #5 -: Четвъртък, 12 Януари, 2017, 22:06:01 »
ОтговорОтговор

gazibarev , наред ли всичко с Tiger bull , заинтересован  си от тази обява .

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
nevega
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +13/-6
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 149
Теми: 7



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #6 -: Петък, 13 Януари, 2017, 00:01:08 »
ОтговорОтговор

е какво толкова се впечатлихте 1900 брутна заплата

Относно немския:
Цитат
Дигитална карта за тахограф
ADR
Немски или английски език

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
SEMPER
Потребител герой
*****

Рейтинг: +282/-100
Неактивен Неактивен

Germany Germany

Публикации: 1266
Теми: 10



Активност
0%


« Отговор #7 -: Петък, 13 Януари, 2017, 01:48:19 »
ОтговорОтговор

Ти не си ли впечатлен ? При теб колко е брутото  Ухилен

Я да питаме - колко човека са взимали БРУТО такава ЗАПЛАТА


Скоро един познат ми показва скрийншот от разговор с "българин" "работодател" в Германия. Кавичките са защото въпросният нито е съвсем българин, нито е съвсем работодател.

Сферата беше друга, но методиката е до болка позната и тук. На две на три беше следното

След  малко обяснение каква е работата следва въпроса

- А заплатата каква е ?
- Заплатата е 1500-1600€

- А всичко редовно ли е, осигуровки и т.н.
- Всичко е абсолютно редовно, осигуровки, здравни, всичко.

- А това 1500-1600 бруто ли е, или нето ?
- Брутото е 600€, а другото е колкото сам си изкараш, ако има работа спокойно се стига до 1500-1600 € ........ Ама то сега има работа, доволно има .

И разговора е приключил за съжаление, можеше и някакъв нов финт да научим.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Не бих могъл да ви дам пълна гаранция, че няма да има някакъв инцидентен случай на престъпност в страната
Hasan Alimehmed
Младши потребител
**

Рейтинг: +27/-6
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 91
Теми: 12



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #8 -: Петък, 13 Януари, 2017, 01:59:39 »
ОтговорОтговор

Хм, 1800е за работа на тези контейнери с краката, дето има толкова много хамалгия, 6 минути е при откачане на 2-та контейнера и 15 минути при отлично подвеждане на ремаркето под контейнера, закачане и издърпване настрани, откачане на ремаркето и  за да се подведе камаиона под друг контейнер и да се закачи, после подход към ремаркето и закачане. Само 15 минути яри вече обигран колега.
Български фирми дават по 2200 е за такава игра по пристанищата в Холандия и Белгия и на 3 месеца 1 почивка .

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
navara
Младши потребител
**

Рейтинг: +56/-6
Неактивен Неактивен

Spain Spain

Публикации: 88
Теми: 3



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #9 -: Петък, 13 Януари, 2017, 02:55:28 »
ОтговорОтговор

Хм, 1800е за работа на тези контейнери с краката, дето има толкова много хамалгия, 6 минути е при откачане на 2-та контейнера и 15 минути при отлично подвеждане на ремаркето под контейнера, закачане и издърпване настрани, откачане на ремаркето и  за да се подведе камаиона под друг контейнер и да се закачи, после подход към ремаркето и закачане. Само 15 минути яри вече обигран колега.
Български фирми дават по 2200 е за такава игра по пристанищата в Холандия и Белгия и на 3 месеца 1 почивка .
Но не дават немски договор,и другите облаги които идват с него.Които иска да скъса с България тази обява  е примамлива.Аз бих се пробвал ако работих в България. 

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Dojogan
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +14/-19
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 109
Теми: 3



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #10 -: Петък, 13 Януари, 2017, 04:44:02 »
ОтговорОтговор

И какви облаги вървят с шибания немски договор??? Егати смехурките! Трябва да си спал отвит да се навиеш на завиваща ос и на контейнери дето трябва по няколко пъти дневно да им сваляш и вдигаш краката! И то за великите 1600евро. Аз взимам 1800 нетно, нямам цент разход по квартирата, ама цент. Карам 3-1 в Българска фирма. Всеки месец ми се праща каквото си поискам по колата със смяната. Пикаем ви на немските договори!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
gazibarev
Младши потребител
**

Рейтинг: +15/-2
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 71
Теми: 4



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #11 -: Петък, 13 Януари, 2017, 05:14:57 »
ОтговорОтговор

gazibarev , наред ли всичко с Tiger bull , заинтересован  си от тази обява .
Да.  Наред е при нас но искам трайно да се установя със семейството си в германия.  На немски договор.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
navara
Младши потребител
**

Рейтинг: +56/-6
Неактивен Неактивен

Spain Spain

Публикации: 88
Теми: 3



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #12 -: Петък, 13 Януари, 2017, 06:16:09 »
ОтговорОтговор

И какви облаги вървят с шибания немски договор??? Егати смехурките! Трябва да си спал отвит да се навиеш на завиваща ос и на контейнери дето трябва по няколко пъти дневно да им сваляш и вдигаш краката! И то за великите 1600евро. Аз взимам 1800 нетно, нямам цент разход по квартирата, ама цент. Карам 3-1 в Българска фирма. Всеки месец ми се праща каквото си поискам по колата със смяната. Пикаем ви на немските договори!
Аз пък се прибирам през ден и почивам събота и неделя и взимам повече от теб.Само заради това си заслужава да работя тук.Стажа за пенсията ми се трупа,ползвам медицински услуги без пари...Даже и език не ми трябва понеже ходя на едни и същи фирми.3-1 благодаря,ял съм го тоя кор не веднъж и накрая плащат както си искат.Тъй де,като си тръгнал да се хвалиш,и аз да се похваля.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
briko
Потребител герой
*****

Рейтинг: +108/-15
Неактивен Неактивен

Публикации: 707
Теми: 13



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #13 -: Петък, 13 Януари, 2017, 10:19:30 »
ОтговорОтговор

Но не дават немски договор,и другите облаги които идват с него.Които иска да скъса с България тази обява  е примамлива.Аз бих се пробвал ако работих в България. 
И аз съм на това мнение, определено е насочена към колеги, които искат да емигрират.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Dojogan
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +14/-19
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 109
Теми: 3



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #14 -: Петък, 13 Януари, 2017, 12:23:06 »
ОтговорОтговор

Всяка вечер съм си в квартирата! Всяка събота и неделя почивам! През седмица почивам 3 дни. Карам една и съща линия общо 440км. на ден. На паркинг не влизам освен ако няма задръстване и трябва пауза. Аз си харча парите на Български стандарт, така че не ми се хвали колко взимаш. За пенсия не мисля, понеже не смятам  да седя цял живот шофер и да треперя колко щяла да ми е пенсията. Боли ме фара. За мен ще е провал ако докарам до пенсионна възраст и чакам на пенсийката! ...
  Човека ми плаща отделно и парите за отпуската! Даде ми и коледни. Да, може да са смешните 50 евро, но ги даде, а и знам че толкова може да си позволи, а не е скръндза. Мен това ме кара да се чувствам добре.
Ти като не говориш един и същ език с шефа ти едва ли можеш да ги оцениш тези неща.
  Последната събота преди да се приберем карахме камионите на сервиз и загубихме половината от почивния ден. Да след това ни разкарва из магазини напред назад, но се брои загубен ден. Сега ми дойде смс-а...човека ми е платил и съботата и неделята на редовната ми надница - 60евро. А те са ми извън командировката, защото се прибираме! Няколко човека преди мен са избягали по други фирми на 2000евра и сега си чупят краката в обратна посока, ама не се получава!
    Не ви се хваля, гаранция има човеци тук, които взимат повече! Аз просто искам да покажа профила на българския транспортен работодател през моя поглед. Аз давам всичко най-добро, на което съм способен, без да мрънкам и той се старае да прави същото - така работата върви!

Спрете да мрънкате и плюете, в нас хората е проблема на страната ни!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Етикети:
Страници: [1] 2   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!