Имотни измами, съвсем законно!
Форум на българските шофьори
Петък, 03 Май, 2024, 17:52:49 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Имотни измами, съвсем законно!  (Прочетена 596 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2267/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2129
Теми: 136



Активност
3%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« -: Неделя, 18 Февруари, 2024, 20:43:13 »
ОтговорОтговор

    Няма да започна с "Нотариуса", дори в България се намеква, че май не е било много законно. Брокерите на недвижими имоти са измамници и то напълно законно - след подписването на договор с тях. Помните ли как се вдигаха лозунги навреме? "Хората на Запад живеят под наем!" Хората на Запад живеят на кредит!" Има ли такива, които смятат че комунистите, руснаци, Путин пречат на България да цъфти? Скъсайте с тези неща, продайте си апартамента които вашите родители са построили и живейте под наем. После "изпукайте" парите и живейте на кредит. Няма да е дълго и щастливо, за неразбиращи от ирония.

     Брокерите са измамници, ама има една добра новина за шофьорите. Те (шофьорите) обикновено са: прости, не особено умни, дори не се сещам какво точно могат - нищо не прочели за професията. Но много се гордеят с тези "качества". Тези които продават недвижими имоти, са по-прости от шофьорите. Свидетел съм на няколко случая, продават се апартамент между съседи и плащат на брокер!!! В началото всичко е било доброволно с обвързването. Това, ако не го осъзнавате, много се радвам, че не съм шофьор и не съм приет от повече.

     Знам, че повечето от вас са "баровци" биха се вслушали в предложението: дай пари на професионалист (брокер), да ти е "мирна главата". Ще търся едно положително нещо при ползване на посредник, струва ми се ще няма да го намеря?!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
Форум на българските шофьори
« -: Неделя, 18 Февруари, 2024, 20:43:13 »

 Активен
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2267/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2129
Теми: 136



Активност
3%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #1 -: Неделя, 25 Февруари, 2024, 13:05:44 »
ОтговорОтговор

    Дали не е по-добре, ако една жена е сама например, да ползва посредник - така е по-сигурна? В някои случаи, а в други ще "изгори" законно, само е нужно да подпише договор, както тази:

"И аз да споделя моя скорошен опит с брокери. Може да е полезно за някой, на който му предстои да купува и продава. Преди няколко месеца влязох в този форум да търся инфо, защото ми предстоеше да продам апартамент и с парите и малко отгоре, да купя нов. След всичко, което прочетох и след дълго мислене, реших, че за продажбата /тогава си мислех, че и за покупката/, предпочитам да работя с голяма агенция и даже се съгласих да сключа ексклузивен договор с тях, защото като човек, който се занимава с продажби, реших, че това ще ги мотивира и продажбата ще се случи най-бързо и при най-изгодни за мен условия. Оказа се точно обратното!!! На някои от големите агенции ексклузивния договор е за 3 месеца, на тази, която аз си избрах, се оказа 6 месеца. Това не го знаех и не го очаквах, когато им потвърдих, че ще работя с тях. Мислех, че на всички условията са еднакви. Малко неприятно се изненадах като тръгнахме да подписваме, но ме увериха, че развалянето е много лесно – едномесечно предизвестие и алабала и всичко приключвало, ако не съм била доволна. Това също се оказа пълна лъжа. Та с две думи, в момента, в който ме „закачиха“ за 6 месеца, започна едно бавене, мотаене и овъртане. Правеха фиктивни огледи с купувачи „менте“, всички оферти за цени, които получавах, бях за ненормално ниски цени. И по този начин ми загубиха около 3 месеца. Още след първия месец свалих цената, а след втория месец свалих още. Те видяха, че съм склонна да свалям и започнаха още повече да ме мотаят, за да стигнем до абсолютно неизгодна за мен сделка. Бях с вързани ръце и въпреки, че ги виждах, че нищо не правят, а даже по-скоро работят против моите интереси, не можех да направя абсолютно нищо. Опитах се да разваля договора, платих на адвокати. Оказа се че клаузата за прекратяване е така завъртяна, че няма разваляне. В същото време търсех и апартамент, който да купя след продажбата, харесвах си такива, но ги изпусках, защото продажбата не се случваше. Накрая при поредния разговор, в който се опитваха да ми извиват ръцете да свалям още цената, им заявих, че продажбата изобщо не ми е спешна /което не беше вярно/ и че ако трябва ще изчакам приключването на договора и ще продам апаратмента по всеки друг възможен начин, но не и чрез тях. Тогава набързо от някъде се намери купувач и сделаката се състоя веднага. Вече ми бяха загубили 4 месеца обаче, за продажбата на малък апартамент, чийто нормален срок беше 2 седмици до месец най-много. Затова, че 4 месеца ми опъваха нервите взеха и огромна комисионна. Но толкова бях щастлива, че се отървавам от тях, че я прежалих бързо. В деня на продажбата, разбрах, че апартаментът ми се купува от техен колега. Познайте кои апартаменти се купуват от брокерите, ами разбира се тези с най-добро съотношение цена качество. Чакали са да свалям цената още. Това е била целта. Знаеха, че не мога да продам през друг. Та така към бъдещите продавачи – НИКОГА ексклузивен договор. Няма такова набутване. После като взех парите от апартамента, веднага се за облизваха около мен. Искаха още една комисионна от покупката и може би още един ексклузивен договор. Е не стана, купих директно от строителя и ми направиха хубава отстъпка от 5% от цената. На брокерите дават по 7% комисионна – така ми се похвали един от тях. Е как да не отидеш директно при строителя. Особено когато си толкова разочарован от услугите на брокер при продажбата."

     Източник: BG - MAMA

     Бележка на прекорпивача: "ексклузивен" в превод е изключителен. Еврогейци ги пишат.

     При "изключителните" договори, комисионната е малко по ниска, например сделка на която познавам лично купувача беше само 2%. От 100 хиляди евро в левове, съответно и от продавача. При условията, че сделката е между съседи, но продавачът се е вързал с договора. Ролята на посредника в случая беше, да обяснява колко много помагат. Подобно на нашите "велики шофьори ", обясняват колко много могат, а обикновено са под посредствени или скорошно преквалифицирал се тракторист или комбайнер.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
Форум на българските шофьори
« Отговор #1 -: Неделя, 25 Февруари, 2024, 13:05:44 »

 Активен
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2267/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2129
Теми: 136



Активност
3%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #2 -: Сряда, 17 Април, 2024, 23:54:03 »
ОтговорОтговор

     Приятел на големия син си купил апартамент в София. Ходил е на оглед с брокер, подписал е договор за оглед и не е разбрал, че е подписал договор пъхнат между другите документи. Оказва се, че се познават с продавача и си направили сделка помежду си след време. По клауза в договора в този случай дължи двойна комисионна - 11 хиляди лева.




"Все повече стават имотните измами. Некоректните брокери се множат, а "опарените" от схемите им губят сериозни суми. За поредна измама съобщават в социалната мрежа. Случката е от Софийско.

Семейство с две деца се свързват с брокер, с когото да направят оглед на предлагана от него къща. Връзката се осъществява и те отиват да видят имота.

Вижте каква е схемата:

"Здравейте, качвам това тук по предложение на Ради Миланов, за да няма и други изгорели в подобни схеми.

Обади ми се една съученичка, харесали си къща на село за 20 000лв, обявата била от брокер, свързали се с него и отишли на оглед. Къщата била заключена и брокера нямал ключ, но дворната порта била вързана с един синджир с кука и влезли да огледат отвън. Много им харесала, вече си представили как ще ходят там всеки уикенд, как ще си подредят, как вече няма да влачат по две коли багаж, където и да тръгнат, а ще си подготвят всичко и ще си носят само дрехи и месо за барбекюто. Седнали на една маса под една ябълка отрупана с плод и се размечтали...

Брокера им казал колко много хора искат да я купят тази къща, как чакат на опашка, но те понеже са с две деца, за тях ще направи изключение и ще ги изчака два-три часа да отидат до банкомат в града и да изтеглят 4000 лв. (явно са се изпуснали, че лимита им за теглене е 2000на ден). За събота и неделя имал над 20 огледа... Плана за сделка бил: дават 4000 лв капаро, после още 4000 за предварителен договор и останалите 12000 при нотариус.

Тръгват нашите да теглят пари и се сещат да ми звъннат, гледам обявата- личи ѝ от 100 километра, че е пълно менте. Външни снимки с дървена двуслойна дограма, вътрешните - с ПВЦ. Разпределението не пасва като се замислиш. Описанието точно на "копърка". И още много неща, които професионалист ще забележи, а клиента не.

Казвам им: По-добре не давайте толкова пари сега, изпратете ми някакъв документ или дайте пари, които после няма да ви спънат следваща сделка и ще прежалите лесно.

"Не! Сакън, ще изпуснем мечтата!"

По пътя се размислили над думите ми и дали "само" 400лв и излъгали, че толкова им е пуснал банкомата.

Онзи ги взел, естествено.

Дал им "документ"(няма да навлизам в подробности).

След една седмица този телефон, на който са звъняли е изключен постоянно, обявата я няма, нашите се разтърсили по селото и с изненада открили, че в къщата са се върнали собствениците, които си ходят всеки уикенд и никъде няма да заминават и нищо от "историята" им не е вярно.

Познайте дали тези хора някога са си обявявали къщата за продажба и са имали намерение да я продават.

А мен ме чака бутилка хубаво вино за спасените 3600."

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
Етикети:
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
driver-bg.eu
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!