Лиценз за транспорт на товари , до 3,5т ?
Форум на българските шофьори
Вторник, 14 Май, 2024, 03:53:09 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Лиценз за транспорт на товари , до 3,5т ?  (Прочетена 35111 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
juli76
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +14/-2
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Публикации: 101
Теми: 21



Активност
0%


« -: Събота, 12 Ноември, 2011, 10:19:33 »
ОтговорОтговор

Превозвай си спокойно товарите.Може и да не ригистрираш буса на собствената ти фирма.Не ти е нужен лиценз за транспортна дейност.Патуваш спокойно в ЕС само с CMR и международна фактура за стоката и евентуално пакинг лист.Естествено товара не трябва да надвишава 1500кг. или посочения от производителя на съответния бус който караш.След като си решил да издаваш фактури за извършена транспортна услуга на дадена фирма попълвай товарителница и пътен лист за въпросния курс,за да може след това да се осчетоводи.Занимавам се с подобна дейност 9 години и досега освен документи за товарите които съм превозвал и то не всеки път други документи не са ми искали.С подобно бусче си извън режима на ДАИ и принципно те не те спират и нямят подобно право.Единствено КАТ а тях ги интересуват по скоро документите и техническото състояние на буса а не това какво караш.Много рядко са ми искали документи за товара и са ме карали да отварям отзад.Предполагам че подобна е и практиката при превозите 8+1
Като цяло тези превози са много либерализирани и контрола е сравнително слаб.
При повече въпроси ме търси на лични. Намигване

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

« Последна редакция: Събота, 12 Ноември, 2011, 10:34:10 от juli76 » Активен
Форум на българските шофьори
« -: Събота, 12 Ноември, 2011, 10:19:33 »

 Активен
Етикети:
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
driver-bg.eu
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!