Ким Йохансен - Дания
Форум на българските шофьори
Четвъртък, 16 Май, 2024, 10:09:38 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Анкета
Въпрос: Фирмата към този момент черна ли е или бяла?
Черна, работя/ил съм там.
Бяла, работя/ил съм там.
Черна, от написаното в интернет.
Бяла, от написаното в интернет.
Информацията за нея не е достатъчна за да си създам мнение.

Страници: 1 ... 32 33 [34] 35 36 37   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ким Йохансен - Дания  (Прочетена 259560 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
cigulkata
Гост
« Отговор #495 -: Сряда, 27 Април, 2016, 23:10:13 »
ОтговорОтговор

Доколкото на мен ми е известно в оригиналните записи на заповеди има дата на падежа, както и място на падежа, но за това аз знам от разни готови бланки-образци. Вече как ще се формулира и изобщо как е конструирана, под формата на някой анекс идея си нямам.
Да, задължава се човек да заплати сума , но по принцип  “безусловно” и “без протест” винаги спадат към допълнителни клаузи, както и , например "Ако счупя камиона" ; "Ако се скатая от работа" и т.н.
Ето един образец, ако на някой му е интересно:
http://pravatami.bg/wp-content/uploads/Zapis%20na%20zapoved.pdf

Аз подобни практики ги намирам за несправедливи...значи фирмите искат записи , за да си гарантират всичко, в същото време не подписват договор на реалните заплати, че да може и служителя да е защитен правно Усмивчица)

Така мисля аз, а моето мнение е субективно-другото момче, което беше с мен ми разказа, че е бил 6 години полицай-катаджия , обаче нещо не се получило в КАТ и решил да се преквалифицира в шофьор и това му била един вид единствената възможност. Попитах го:"Добре, де , тези документални особености не те ли притесняват? Ти си бил много време полицай, би трябвало да си много наясно с равните неща. Каза:  Не, на мен това ми е възможността,така че подписвам каквото ми дадат." ето има и хора, които ги устройва.

Най-добре е човек , преди да подписва каквото и да е , да се консултира с юрист, че да му е мирна главата, ама това практически как да стане в конкретния случай, като всичко се върши на 800 км. от Бг. и като цяло е една бърза процесия?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #495 -: Сряда, 27 Април, 2016, 23:10:13 »

 Активен
Етикети:
Страници: 1 ... 32 33 [34] 35 36 37   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!