Нема такава държава
Форум на българските шофьори
Събота, 18 Май, 2024, 06:36:07 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 44   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Нема такава държава  (Прочетена 179414 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Trucker_Boy
Потребител герой
*****

Рейтинг: +404/-56
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2630
Теми: 374



Активност
0%


« Отговор #75 -: Понеделник, 19 Септември, 2011, 21:55:59 »
ОтговорОтговор

Още един прекрасен материал, обясняващ много неща за днешното управление. Приятно четене!

http://www.reduta.bg/?p=1404
“Защото решихме, че е време да накажем бандитизма на политиците, като поверим политиката на бандитите?” ---- Наистина това е правилното изречение (според мен) , за настоящото ни положение!

Освен да прочета текста, проверявам кой го е написал и си вадя извод защо.
Автор: Цветозар Томов управител на социологическа "Агенция Скала", която от 2009 година няма нито едно изследване и изведнъж, срещу изборите управителя проявява активност. Това ме навежда на мисълта, че той е платен.
През 2005 г. във в. "Дума" /защо ли там ?/ призовава тогавашното старо/ново правителство: „Към момента политиците, за да отговорят на изискванията на избирателите, трябва да станат по-порядъчни. Не казвам да престанат да крадат, защото така ще спре интересът към властта.“ - и те крадяха яко!
Точно затова, не искам да се завръщат предишните ни управници и бих подкрепил сегашните...докато дойде някой МЕСИЯ /дрън-дрън/. Алтернатива ?

ЛЕКИ ПЪТИщА !


Браво SOLAR , +1.
Интересна е тази агенция за изследвания !  Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

www.sbps.eu
Сдружение на Българските Професионални Шофьори
Форум на българските шофьори
« Отговор #75 -: Понеделник, 19 Септември, 2011, 21:55:59 »

 Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2411/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7182
Теми: 538



Активност
0%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #76 -: Четвъртък, 22 Септември, 2011, 19:36:28 »
ОтговорОтговор

Ето ви поредното доказателство, че нема такава държава. Водят ни към тотален фалит с тези кражби. С камиони да им изсипваме пари от данъци, всичко ще откраднат. Връщат ни в някакъв мутренско-феодален строй.

http://www.vbox7.com/play:4e325162

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
Форум на българските шофьори
« Отговор #76 -: Четвъртък, 22 Септември, 2011, 19:36:28 »

 Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2411/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7182
Теми: 538



Активност
0%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #77 -: Петък, 23 Септември, 2011, 09:28:18 »
ОтговорОтговор

Ето и още едно доказателство. Сигурно и този път нещата ще се разминат с условна присъда, която всъщност се обжалва и е възможно да отпадне. Освен това мисля, че без "чадър" няма как да се натрупат задължения в размер на 100 милиона лева.

http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2011/09/22/1161461_danuchniiat_krai_na_kovachki/

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
SOLAR
Потребител герой
*****

Рейтинг: +234/-16
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Belgium Belgium

Публикации: 530
Теми: 53



Активност
0%

ЛЕТИМ ПО ПЪТИЩАТА БЕЛИ


encho.ganev
« Отговор #78 -: Петък, 23 Септември, 2011, 11:55:21 »
ОтговорОтговор

Ето и още едно доказателство. Сигурно и този път нещата ще се разминат с условна присъда, която всъщност се обжалва и е възможно да отпадне. Освен това мисля, че без "чадър" няма как да се натрупат задължения в размер на 100 милиона лева.

http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2011/09/22/1161461_danuchniiat_krai_na_kovachki/

Накрая, Президента може и с орден да го награди.
Ето това ми харесва на това правителство, както бях писал преди, макар и с малка метличка, започна почистване на Авгиевите обори, за разлика от предишните. Когато след време дойде друго на власт, то ще потърси сметка на сегашното.

ЛЕКИ ПЪТИщА !

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2411/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7182
Теми: 538



Активност
0%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #79 -: Събота, 24 Септември, 2011, 19:05:02 »
ОтговорОтговор

Ето такава държава искаше Васил Левски.

Ще имаме едно знаме, на което ще пише: "Свята и чиста република"

Бай Каравелов,
Вие като честен и свободен български вестникар, такъв Ви показва и листът "Свобода", който издавате, се борите без разлика за всеки народ, който би показал, че иска да живее свободно.
Ние, българите, бяхме честити чак сега да се сдобием с напълно свободен вестник, който дава право на всекиго да представи народното ни мнение пред света. И ние сме хора и искаме да живеем човешки: да бъдем напълно свободни в земята си, там гдето живее българинът - в България, Тракия и Македония. От каквато и народност да живеят в този наш рай, те ще бъдат равноправни с българина във всичко. Ще имаме едно знаме, на което ще пише: "Свята и чиста република". Същото желаем и на братята сърби, черногорци, румънци и пр. да не остават след нас и в едно и също време да дадат гласа си. Време е с един труд да спечелим онова, което са търсили и търсят братята французи, т.е. млада Франция, млада Русия и пр. Колко скъпо и с какви загуби? Брат брата, син баща, бащата сина си да убива? Сега е време да преварим това зло. Защо да водим втора борба? Сега е лесно и можем с малко материал да се спасим от това гнусно и невярно тиранство, сто пъти по-назад от нас във всичко. Неговите топове, неговите игленки пушки са в нашите ръце. Само ни трябва още мъничко време да поработим няколко години. Но само тогава след като поработим, бай Каравелов, както ви пиша в писмата с братя Марина п. Луканов и Иван Драсов, с божя воля ще съсипем гнилата и страхлива държава, та да съзидаме друга многотрайна по новото зидане. Да съсипем, казвам, гнилата и беззаконна държава, но не хората, не жените и децата им. Стига само да се покорят на горните свети закони, те ще са на равно с българина.
Бай редакторе, чрез вестника Ви или както намерите за по-добре, да питаме братята сърби: ще ли ни подадат ръка против общия ни враг в едно време, или не? Нека ни кажат искрено, та да знаем какво да работим и ние, и те, щото да не проливаме много кръв. Срамно е ние да сравняваме силата си с такива гламавци, каквито са турците... Когато неприятелят ми е по-гламав от мене, той е в ръцете ми с всичкия си материал.
Питаме: сега, когато искаме да вървим към правия живот и свобода, кой мойе да застане на пътя ни, ако не иска барим гласа си да даде за доброто? Мисля никой няма да смее.
Трябва да се даде правото на всеки народ, па и на всеки човек, който иска да живее почтено и свободно. И ние, българите, отдавна се напъваме с всичката си сила да викаме към човечеството и свободата. Всекидневните ни убийства, потурчванията на грабнатите ни невръстни деца, обезчестяването на девойките и жените ни от турците са били всекидневно оплаквани с кървави сълзи пред европейските консули. На нашия прегракнал глас - никакъв отзив, отникъде помощ, напротив, стават учители против нас. Тогава где остава тяхното образование и човещина? И все тъй ли ще се оплакваме и ще се надяваме на техните лъжи? Не, наместо сълзи, сега леем куршуми, а надеждата ни е на Правосъдния и на нашите мишци. Ето че идем, господин редакторе, чрез вестника Ви да представим народното мнение пред света.

Дописка на В. Левски до в. "Свобода",
писана през втората половина на 1870 г.,
а публикувана в "Свобода" на 13.02.1871 г.

Източници: www.vasil-levski.org и http://vasil-levski.blogspot.com


Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2411/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7182
Теми: 538



Активност
0%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #80 -: Неделя, 25 Септември, 2011, 12:51:33 »
ОтговорОтговор

Поредната интересна статия, която макар и написана в хумористичен стил и нямаща нищо общо с мосю Саркози, показва проблемите в интегрирането на ромите.

 http://neverojatno.wordpress.com/2010/08/20/sarkozi/

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
tirtonev
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +76/-9
Неактивен Неактивен

Italy Italy

Публикации: 193
Теми: 2



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #81 -: Неделя, 25 Септември, 2011, 14:27:51 »
ОтговорОтговор

Интересна статийка,ама си е самата истина,ако всичко казано от г-н Саркузи бъде прочетено от целия ни държавен апарат,мисля че нещата ще тръгнат в друга посока.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

запомнете!!!винаги ще бъда зад вас:)))))

admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2411/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7182
Теми: 538



Активност
0%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #82 -: Неделя, 25 Септември, 2011, 15:33:33 »
ОтговорОтговор

Още по темата за държавата с шперплатовите къщурки. Обещавам в скоро време да мина през благоевградския "Манхатън" и да направя няколко фотографии.

http://novinar.bg/news/nula-godini-nezavisima-tciganska-darzhava_MzY5MDsyNA==.html

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
trenti
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +46/-7
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 144
Теми: 5



Активност
0%

кат.С


« Отговор #83 -: Вторник, 27 Септември, 2011, 13:28:15 »
ОтговорОтговор

Гърци протестират с плакат „Тихо да не събудим българите“

http://www.blitz.bg/news/article/110502

Колко верни неща думат съседите  Намигване

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

"Не сме народ, не сме народ, а мърша,
хора, дето нищо не щат да вършат!"
Бриги Магнито
Потребител герой
*****

Рейтинг: +1860/-3244
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 4813
Теми: 304



Активност
0%

Старши некадърник


WWW Ел. поща
« Отговор #84 -: Вторник, 27 Септември, 2011, 23:47:41 »
ОтговорОтговор

Гърци протестират с плакат „Тихо да не събудим българите“

http://www.blitz.bg/news/article/110502

Колко верни неща думат съседите  Намигване
Е те тва е,станааме и за смех,ма за жалост си е истина.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен


комбайнер
Гост
« Отговор #85 -: Петък, 30 Септември, 2011, 13:12:28 »
ОтговорОтговор

Преди време се движех по главна улица с велосипед. На едно кръстовище отдясно ми изскочи бус, който не спря на стопа, прегази пешеходната пътека и спря на сантиметри от велосипеда, от който аз вече бях скочил. Шофьора се хвана за главата, като знак, че не ме е видял.
 Записах номера и подадох жалба в полицията. Издирили собственика и се оказало, че на същия ден по същото време, буса е бил в друг град.  Шокиран
 Нямало свидетели и въпроса се счита за приключен.
Ако имаше тежка телесна повреда, или смъртен случай, резултата щеше да е същия. Даже нямаше да мога лично да напиша жалбата.
  Много се замислих и ми стана тъжно Тъжен
Явно технологията на обществения живот якоооооооо е сбъркана. Моята дума на гражданин няма стойност. За верността на разни данни подписваме декларации.
  Защо и в случая думата ми да не е подкрепена с декларация, и виновния да се бръкне и си купи обица за 50 лв.
Е сега той е победител и се подхилква. Да е жив и здрав, и да си намери майстора.
  Такааааа, няма свидетели, или има ама си траят. Резултата-има потърпевш, но няма престъпник и престъпление.
Това е общия случай. Поне важи ли видео материал, и има ли модел на камера за панорамни снимки?
  Чиновниците в т.ч. и полицаите трябва да живеят добре, само ако ние гражданите сме живи и здрави, и живеем добре.
Техния начин на живот, като качество трябва да е следствие на нашия.
  Математиката си има правила. Умножаването с нула дава нула.
По-ясно нулеви граждани умножени по ненулеви чиновници прави нулева държава. Демек нема такава държава.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2411/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7182
Теми: 538



Активност
0%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #86 -: Петък, 30 Септември, 2011, 13:45:26 »
ОтговорОтговор

От няколко дни забелязвам в Благоевград да се движи микробус, който бълва огромни количества пушек след него. Днес пак го засякох, и за мой късмет зад него имаше полицейска кола с двама полицаи в нея. Спрях до тях и ги попитах дали ще вземат някакви мерки, единия полицай каза добре. Усъмних се обаче, че нещо ще направят и тръгнах след тях. Завиха си в съвсем друга посока и въобще не си дадоха сметка, че този трови с пушека си и техните деца. След това позвъних на РИОСВ и ме увериха, че ще разгледат сигнала ми и ще ми се обадят със сигурност. Ще видим! Засега съм на мнение, че нема такава държава.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
bad_kras
WWW.SBPS.EU
Потребител герой
*****

Рейтинг: +216/-106
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1020
Теми: 65



Активност
0%

Всеки живот добре преживян, е дълъг живот!


WWW Ел. поща
« Отговор #87 -: Събота, 01 Октомври, 2011, 00:53:21 »
ОтговорОтговор

От няколко дни забелязвам в Благоевград да се движи микробус, който бълва огромни количества пушек след него. Днес пак го засякох, и за мой късмет зад него имаше полицейска кола с двама полицаи в нея. Спрях до тях и ги попитах дали ще вземат някакви мерки, единия полицай каза добре. Усъмних се обаче, че нещо ще направят и тръгнах след тях. Завиха си в съвсем друга посока и въобще не си дадоха сметка, че този трови с пушека си и техните деца. След това позвъних на РИОСВ и ме увериха, че ще разгледат сигнала ми и ще ми се обадят със сигурност. Ще видим! Засега съм на мнение, че нема такава държава.
Добре ще почакаш Админ , но мисля че сигнала е някъде в ефира и пространството на нищото....

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

>>>www.sbps.eu<<<  *** СБПШ ***             
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2411/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7182
Теми: 538



Активност
0%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #88 -: Събота, 01 Октомври, 2011, 01:03:08 »
ОтговорОтговор

Добре ще почакаш Админ , но мисля че сигнала е някъде в ефира и пространството на нищото....

Невероятно, но факт! Обадиха ми се днес. Обаче за съжаление ми казаха, че "РИОСВ няма правомощия по случая" и трябвало да се обърна към нашите приятели от ИААА. В понеделник ще се обадя, но случая става много заплетен. Просто днес трябваше полицаите да го спрат от движение, но явно не им е приоритет това. И пак ще кажа, нема такава държава!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
SOLAR
Потребител герой
*****

Рейтинг: +234/-16
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Belgium Belgium

Публикации: 530
Теми: 53



Активност
0%

ЛЕТИМ ПО ПЪТИЩАТА БЕЛИ


encho.ganev
« Отговор #89 -: Събота, 01 Октомври, 2011, 09:46:50 »
ОтговорОтговор

Невероятно, но факт! Обадиха ми се днес. Обаче за съжаление ми казаха, че "РИОСВ няма правомощия по случая" и трябвало да се обърна към нашите приятели от ИААА. В понеделник ще се обадя, но случая става много заплетен. Просто днес трябваше полицаите да го спрат от движение, но явно не им е приоритет това. И пак ще кажа, нема такава държава!

А те ще те пратят в КАТ. Това е тяхно задължение, да следят за техническата изправност на автомобилите.
В Германия, а и в други страни, нарушиш ли нещо, те предупреждават граждани и викат полицията. Така всички следят за законите и те се изпълняват. Това е гражданска ОТГОВОРНОСТ.
Понякога ми се иска да взема апарата и да снимам бездействието на полицията. За съжаление прекарвам много малко време в България.

ЛЕКИ ПЪТИщА !

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Етикети:
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 44   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!