• Welcome to Форум на българските шофьори.
 

Кой какво е карал ?

Започната от loshdancho, Понеделник, 04 Април, 2011, 18:28:05

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

loshdancho

Нека тука всеки да сподели какво е карал  може това да е важно(за някой ,като за съвет) или смешно
И така почвам:(тия първите 3 са  големи камиони , щото  са малко хората дето могат да ги карат)
 газ 53 олеле мале
ifa L 50  лелеле
LIAZ MADARA  боже, боже
MB 1632, 2033,1735,1748, ACTROS 1831, 1840,
DAF 3300,3600, 95,95XF
MAN 16331 ,16372,19403 19463, 19464,TGA 19480
VOLVO  FL10(RHD)320 лелеле,F12 400, FH12(1998-2003)420-500
IVECO EVROSTAR 480
SCANIA 124L 400

ПРОСТ(о) шофьор!  Малии за това някога се учеше 3-4год.

imter

#1
Поздрави за темата колега ;),и аз да се включа в нея:1.ГАЗ 53-на нея се учих,глям зор ми даде,но и аз на нея :D.2.Лиаз Европа,в началото си мислех,че карам самолет,до като не се качих ..... ;).3.Сканиа 113Н 360,много хубави моменти и спомени от него.4.Ман 19.502 голям камион,но да го бях взел нов ;D.5.Ман 19.604 също прекрасен камион,но много пъти ме е оставял на сред пътя ;D.6.Скания  124/420 това вече е наистина страхотен камион,който никъде не ме е оставял и предавал :).

НЕКАДЪРЕН ТРАКТОРИСТ

#2
 ::)

antoniyu

И аз да се включа.
1.Газ 53-малеее на това чудо се учих.
2.Зил-157;130;131;555;
3.Урал 357;4320(с камазов двигател)
4.Татра 815
5Лиаз Мадара  Шкода Европейка с интерколер 320к.с на възглавници и с девятки скорости.Никога няма да забравя този камион с него ми беше първия международен курс(как да го забравя в Солун на 14 порта правих клапан).
6.Камаз-усещането е страшно карах го зимата с 10 тонно ремарке за Румъния,Сърбия и Гърция.
7.МАН ТГА 18-440;24-440;18-610;-с малката кабина.
8.DAF XF 105 410;460 оу за малко да забравя и наборите 2800;3300 последния е с двигател на фадрома ЛТ.
9.Мерцедес Актрос от първите модели,не ми хареса особено твърда возия и главите се скапваха.
10.Ивеко Евро стар;Евро тех;Стралис и едно с двигател на Магирус Дойтц.
11.Рено Магнум 500 коня.
Но да си кажа истината с първите вадих най много парици.       
   
цигарените кутии?
А защо няма снимки на гладуващи деца върху опаковките на McDonald's?
Защо няма снимки на измъчвани животни върху опаковките на козметични продукти?Защо не поставят снимки на жертви на пияни шофьори,върху бутилките с алкохол ?Защо да няма снимки на нечестни и крадливи политици.

к100

Чи да зема и аз да се пиша...
1976 год. ГАЗ-53 изпит за кат -С..После IFA-l50 и ЗИЛ в ДАП-а...........
После Берлие-280 , Рено-280,305........Фиат35F18,............Iveco420.......1985-86год...СО МАТ ......До 1995год.......
Имам време дето ми се губи като стаж-автомобил.......
Последно MAN TGX-480-"пералня"...........
Към колегата antoniyu първия кам. е като първата любов-----------никога не се забравя.........

antoniyu

Така е колега много спомени с него имам повечето лоши,но имаше и хубави.Имах чувството,че този камион искаше да ме откаже от шофьорлъка. 
цигарените кутии?
А защо няма снимки на гладуващи деца върху опаковките на McDonald's?
Защо няма снимки на измъчвани животни върху опаковките на козметични продукти?Защо не поставят снимки на жертви на пияни шофьори,върху бутилките с алкохол ?Защо да няма снимки на нечестни и крадливи политици.

НЕКАДЪРЕН ТРАКТОРИСТ

Абре к100 тва СО МАТ ква марка дръгел е баце,не съм виждал таквиз с електронни скорости че да е кат тракторсу.................СВЕТНИ ТРАКТОРИСТО БРЕ ВИЖ КВО Т..О КО.Е.Е СЪМ


admin

СО МАТ е марка дръгели на Willi Betz. :) Не се бъзикай с човека, че ще ти пишем и някоя черна точка. :)
Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!

НЕКАДЪРЕН ТРАКТОРИСТ

Що бре шеф аз не съм бил замислен още кога некои звезди са карали камиони ли дръгели или там нещо си и аз имам комплекси ма айде стига с тез изтъркани лафове почва да омръзват .
Дип че не мое си вотим за мене си само минуси шех да си бацам


П.П. До всички засегнати в тоз форум,момци сори ма чукнете се,че па мое и да сте си го заслужили
И друго ,че мъцнем не се е родил шофера де,че се засегне от трактористко мнение пък и к100 да ти кажа баце мое да съм лапе ма да те светнем право куме в очи,, не си най-великия баце,ни у техническата част ни у практическата,за документалната не мое да кажем оти не сме имали такава тема  :D :D :D ако съм те засегнал тегли ми една ма реших да ти го надраскам не че ми поверваш ма да имаш напредвид ей така между другото,,
ШЕФ трий банвай деиствие му е майката ,молим само остави това послеписче де ега го мерне човеко

admin

Абе ти да не се върза? :) Спокойно дишай! Човек да не си направи майтап с теб и виж какво става. Пък и си прекалено ценен кадър за форума!
Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!

к100

Цитат на: НЕКАДЪРЕН ТРАКТОРИСТ - Четвъртък, 07 Април, 2011, 23:57:56
Що бре шеф аз не съм бил замислен още кога некои звезди са карали камиони ли дръгели или там нещо си и аз имам комплекси ма айде стига с тез изтъркани лафове почва да омръзват .
Дип че не мое си вотим за мене си само минуси шех да си бацам

Колега,ако в поста си визираш мен,като звезда,много съжалявам че съм се представил като такава,още повече с изтъркани лафове......пък знам ли...то аз се изтърках камо ли лафовете.......


П.П. До всички засегнати в тоз форум,момци сори ма чукнете се,че па мое и да сте си го заслужили
И друго ,че мъцнем не се е родил шофера де,че се засегне от трактористко мнение пък и к100 да ти кажа баце мое да съм лапе ма да те светнем право куме в очи,, не си най-великия баце,ни у техническата част ни у практическата,за документалната не мое да кажем оти не сме имали такава тема  :D :D :D ако съм те засегнал тегли ми една ма реших да ти го надраскам не че ми поверваш ма да имаш напредвид ей така между другото,,
ШЕФ трий банвай деиствие му е майката ,молим само остави това послеписче де ега го мерне човеко

Това с минусите не го разбрах..........не мога да бъда съдник на никого......

Колега,някъде преди бях писал ,че за мен шофьорите не се делят на млади и стари според физ. възраст,а според стажа и опита който имат..........не си спомням теб/или който да било/ да съм засягал на възраст ,стаж или опит..........

Ако в някой от постовете съм се правил на велик или най- велик по техн. или практ. част моля да ме извините.............
Няма такъв човек....всички се учим ,докато сме живи......нали и за това контактуваме помежду си,да се учим един друг.....

Колега..........за повече от половин век съзнателен живот НИКОГА И НИКОГО не съм псувал......ти няма да си първия..........

И понеже не ми стана ясно с какво точно те засегнах обидих, или по някакъв начин ти накърних честолюбието,да вземем да го изясним тоя въпрос.............щото сега се чувствам като "без вина виновен".........

ЗА да запазим добрия и конструктивен тон във форума аз съм готов да се оттегля......само да има мир и любов......

П.П   Колега,аз съм от Русе и говорим меко..........ти от кой край си ????????????

Питам щото да мога да си настроя диалектачката на компа.........Щото с моя трети незавършен клас ...........голям зор виждам.......

На всички колеги, лека,безаварийна и печаливша..........


admin

Явно е станало време за среща и бири. То и времето се оправя вече и трябва сериозно да се помисли по този въпрос. И да не чувам никакви такива за оттегляния и други подобни неща! А освен това прибързани изводи за колеги, които не познаваме, е желателно да не бъдат публикувани на страниците на форума!
Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!

BoBy_BoY

Цитат на: admin - Петък, 08 Април, 2011, 09:21:34
Явно е станало време за среща и бири. То и времето се оправя вече и трябва сериозно да се помисли по този въпрос. И да не чувам никакви такива за оттегляния и други подобни неща! А освен това прибързани изводи за колеги, които не познаваме, е желателно да не бъдат публикувани на страниците на форума!
Хубаво е човек да си цука биричката, винцето, ракииката, уискито, или всяка друга шльокавица с верни на Идеята хора,шеф!
Наскоро мъцахме в една от темите, но интереса е много слаб. Чудим се, дали сме под достойнството на останалите, че не искат да си споделят с нас радостите и тревогите? ??? В днешно време много не ме интересува кой и какво кара, а кой и какво взема! По какъв начин си изкарва насъщния(хляба)! Все пак-аз съм благодарен, че го има този форум и при това без да ми излиза нищо от джоба! Тука се заплаща абонамент на месец или ако си член мъцаш  free ;). Да споделя по темата:
   До миналата година карах само нови машини-Газ, Камаз, Шкода-Европа, Волво, Ман, и последните 3-4 години Даф ХF95,XF105!  Сега  съм в странство и карам Даф-ХF95 в перфектно състояние и е 2000г.,но за пари! ;), и в добри условия на труд!

admin

Аз даже не разбрах и точно как прехвръкнаха искри и напрежение във форума, но може би на някой работното време му е дошло в повече. Не вярвам да е от радиацията, идваща от Япония. Все пак казаха, че ще бъде много слаба. Искрено се надявам занапред коментарите, засягащи лично достойнство да се правят само чрез лични съобщения или очи в очи.
Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!

BoBy_BoY

Цитат на: admin - Петък, 08 Април, 2011, 13:43:14
Аз даже не разбрах и точно как прехвръкнаха искри и напрежение във форума, но може би на някой работното време му е дошло в повече. Не вярвам да е от радиацията, идваща от Япония. Все пак казаха, че ще бъде много слаба. Искрено се надявам занапред коментарите, засягащи лично достойнство да се правят само чрез лични съобщения или очи в очи.
Няма лошо! Всичко си е в реда на правилата,мислим? ??? Що се отнася до Япония-ами за мене е недостежима във всяко отношение! Те са го преживели това с радиацията и са със светлинни години пред други развити страни.
   Два остри камъка като се опрат нормално е да има искри :)!