Покупка на бус втора употреба до 3,5тона
Форум на българските шофьори
Събота, 18 Май, 2024, 07:49:52 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: 1 [2]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Покупка на бус втора употреба до 3,5тона  (Прочетена 7424 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Dojogan
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +14/-19
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 109
Теми: 3



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #15 -: Петък, 08 Януари, 2016, 01:40:44 »
ОтговорОтговор

Фиат Дукато с Ивеко мотор 2,3 или 2,8...след 2007год и 3.0...откъм двигател да знаеш, че няма да имаш никакви проблеми, супер пъргави и удобни донякъде...
Слаби места са окачването, но не е фрапантно...друг проблем, е че не са много маневрени ако това разбира се те притеснява....
Един голям плюс, е че се товарят лесно отзад и отстрани и на ръка и механично.
Да, с предно предаване са, но това в никакъв случей не е проблем....зимата с хубави зимни гуми на практика няма спиране, докато който и да е аналог със задно остава там, където стъпи на сняг...
За спринтер мога да говоря за модела до 99г. преди фейс лифта и преди ЦДИ моторите (боклуци по всеобщо мнение)...та като цяло са комфортни, много приятни при маневриране с добра позиция на шофьора и т.н. Атмосферните мотори са много умрели, но пък доста издръжливи (1млн. км). Малка странична врата, която не позволява товарене с моторкар на широко. Поддръжката като цяло според мен не е много скъпа. С верига е!
Лесно чупят листовите ресори, но отпред окачването, ако е с оригиналните части е доста здраво!
За мен най-големия минус е, че види ли сняг и лед си до там...даже и да имаш уникалния късмет да набараш такъв с блокаж на диференцияла пак няма да имаш кой знае какъв успех!
Аз съм фен на Ивеко без да съм карал или поддържал, просто ми харесват, защото на практика са проектирани като камиони под прикритието на бус...сигурно спринтера е най-масов, но аз по пътищата виждам предимно Ивеко...
Това е от мен, дано съм помогнал!

Към колегата с кайсиите - Всичко след 99год. ще ти разкаже играта с този режим на работа, който описваш...вземи един катър както ги наричат или някое Ивеко от по старите с двойна гума...абе с две думи стар бус!!!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #15 -: Петък, 08 Януари, 2016, 01:40:44 »

 Активен
Rammbon
Потребител герой
*****

Рейтинг: +287/-23
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1424
Теми: 107



Активност
0%


« Отговор #16 -: Петък, 08 Януари, 2016, 19:25:49 »
ОтговорОтговор

Имах бус 59-12 на Ивеко, с двойна гума и хладилен куфар. Полезен товар 2.5т, а самото желязно животно тежеше 3 т. Мотора беше 2.8. Голям катър, вървеше малко с над 85км/ч, но катереше баири, разход 10л пълен, хладилника думка до -25. Модел 1997 г  беше. Беше. И Мерцедес 307 имах, беше фургон със странични капаци, разгъват се на павилион. Голям катър, но изгни и замина за скрап. Вече не ги правят така здрави.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Форум на българските шофьори
« Отговор #16 -: Петък, 08 Януари, 2016, 19:25:49 »

 Активен
Етикети:
Страници: 1 [2]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!