Разход на гориво
Форум на българските шофьори
Четвъртък, 02 Май, 2024, 18:09:59 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Разход на гориво  (Прочетена 181188 пъти)
0 Членове и 2 Гости преглежда(т) тази тема.
Красимир Тодоров
Гост
« Отговор #270 -: Вторник, 17 Септември, 2013, 22:04:31 »
ОтговорОтговор

Пичове, аз ЯКО изключвам от скорост и Яко имам икономия. Не вярвам в тия булшитс, че камиона се прецаквал, скоростите нямали мазане и прочие. Ако некой иска да му кажа колко икономия имам, само на лично, и ако го познавам Усмивчица Пускам камиона с колко може и колко не ме е страх де, знам че гумите имат скоростен индекс, и до известна степен се съобразявам с това, но на всяка шайба имам 120, а за дигитала да не ви говоря коя грешка ми е най-честа и единствена.
Пък който иска да си държи камона на предавка, но моя извод от опит го пиша, е че изминавам повече разстояние след спускането като съм изключил от скорост преди да подам газ отново, отколкото когато съм на скорост, мотора задържа! Върху последното изречение обърнете внимание. Тук 100-200 метра, там 100....  и те се събират за един курс камара километри

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #270 -: Вторник, 17 Септември, 2013, 22:04:31 »

 Активен
rolly_s
Старши потребител
****

Рейтинг: +671/-292
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 273
Теми: 10



Активност
0%

няма втори шанс за първо впечатление


Ел. поща
« Отговор #271 -: Вторник, 17 Септември, 2013, 22:32:05 »
ОтговорОтговор

Пичове, аз ЯКО изключвам от скорост и Яко имам икономия. Не вярвам в тия булшитс, че камиона се прецаквал, скоростите нямали мазане и прочие. Ако некой иска да му кажа колко икономия имам, само на лично, и ако го познавам Усмивчица Пускам камиона с колко може и колко не ме е страх де, знам че гумите имат скоростен индекс, и до известна степен се съобразявам с това, но на всяка шайба имам 120, а за дигитала да не ви говоря коя грешка ми е най-честа и единствена.
Пък който иска да си държи камона на предавка, но моя извод от опит го пиша, е че изминавам повече разстояние след спускането като съм изключил от скорост преди да подам газ отново, отколкото когато съм на скорост, мотора задържа! Върху последното изречение обърнете внимание. Тук 100-200 метра, там 100....  и те се събират за един курс камара километри
И къде караш със 120 и не плащаш глоби? Само от любопитство питам.  Намигване

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Не ми казвай какво да правя, защото ще ти кажа къде да идеш
Форум на българските шофьори
« Отговор #271 -: Вторник, 17 Септември, 2013, 22:32:05 »

 Активен
SEMPER
Потребител герой
*****

Рейтинг: +282/-100
Неактивен Неактивен

Germany Germany

Публикации: 1266
Теми: 10



Активност
0%


« Отговор #272 -: Сряда, 18 Септември, 2013, 01:27:30 »
ОтговорОтговор

Аз пък съм правил най голяма икономия  с твърд теглич.  Ако някой иска да знае колко - да ми пише на лични.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Не бих могъл да ви дам пълна гаранция, че няма да има някакъв инцидентен случай на престъпност в страната
rolly_s
Старши потребител
****

Рейтинг: +671/-292
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 273
Теми: 10



Активност
0%

няма втори шанс за първо впечатление


Ел. поща
« Отговор #273 -: Сряда, 18 Септември, 2013, 01:57:46 »
ОтговорОтговор

Аз пък съм правил най голяма икономия  с твърд теглич.  Ако някой иска да знае колко - да ми пише на лични.
Хохохо, имам усещането, че започва да се разведрява атмосферата у „форумо“.  Готин

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Не ми казвай какво да правя, защото ще ти кажа къде да идеш
матадора
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +39/-3
Неактивен Неактивен

Публикации: 128
Теми: 2



Активност
0%


« Отговор #274 -: Сряда, 18 Септември, 2013, 15:08:16 »
ОтговорОтговор

Аз пък съм правил най голяма икономия  с твърд теглич.  Ако някой иска да знае колко - да ми пише на лични.
Навремето имах един колега,правил е следното.Спира на изхода на София,в посока морето,намира някой добродушен колега да му закачи с теглич Зила,все едно е повреден,и така до Сливен.На Сливен изчаква добрякът да се отдалечи,пали камиона и бегом в гаража със стотина литра икономисан бензин.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Ако съдбата ти обърне гръб...бъди търпелив,изчакай я да се наведе!
drago_pavlov
Старши потребител
****

Рейтинг: +62/-133
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 403
Теми: 11



Активност
0%

« Отговор #275 -: Сряда, 18 Септември, 2013, 16:18:43 »
ОтговорОтговор

Навремето имах един колега,правил е следното.Спира на изхода на София,в посока морето,намира някой добродушен колега да му закачи с теглич Зила,все едно е повреден,и така до Сливен.На Сливен изчаква добрякът да се отдалечи,пали камиона и бегом в гаража със стотина литра икономисан бензин.
Трябва да си голям добряк, че да теглиш някой 300 км.  Ухилен

П.П.:Или по-скоро пропускам факта, че действието се развива по бай-тошово време и бензина е държавен...

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
amindov
Начинаещ
*

Рейтинг: +2/-2
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 17
Теми: 3



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #276 -: Сряда, 18 Септември, 2013, 21:01:16 »
ОтговорОтговор

Четенето беше удоволствие за мен!Благодаря за което!!!
Поздравления!!!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Взаимната размяна на псувни..изравнява социалното неравенство..
К.Тарантино
Красимир Тодоров
Гост
« Отговор #277 -: Четвъртък, 19 Септември, 2013, 14:48:40 »
ОтговорОтговор

И къде караш със 120 и не плащаш глоби? Само от любопитство питам.  Намигване
По надолнище разбира се, и обикновено знам къде стоят поганците, щот си имам станциика

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
rolly_s
Старши потребител
****

Рейтинг: +671/-292
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 273
Теми: 10



Активност
0%

няма втори шанс за първо впечатление


Ел. поща
« Отговор #278 -: Четвъртък, 19 Септември, 2013, 14:55:06 »
ОтговорОтговор

По надолнище разбира се, и обикновено знам къде стоят поганците, щот си имам станциика
Е защо се правиш, че не разбираш? Като ти проверят шайбите или дигиталната карта- кво правим?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Не ми казвай какво да правя, защото ще ти кажа къде да идеш
Красимир Тодоров
Гост
« Отговор #279 -: Четвъртък, 19 Септември, 2013, 16:49:28 »
ОтговорОтговор

Ако щеш ми вервай, никога не съм имал проблем. Оставам с впечатлението, че не се интересуват толкова от това.
Апропо, онзи ден едни колеги споменаха за някакъв номер, с фас от цигара или някаква хартиика,
'лястовичка" му викали, поставя се така, че да не вдига иглата на тахографа повече от 85 примерно...
Верно не е за по темата, ама ако някой знае нещо ще съм благодарен. Отношение има впрочем, че голямата скорост по надолнището дава икономия. Ухилен

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Yordan
Младши потребител
**

Рейтинг: +26/-5
Неактивен Неактивен

Spain Spain

Публикации: 88
Теми: 2



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #280 -: Събота, 21 Септември, 2013, 17:15:26 »
ОтговорОтговор

Пичове, аз ЯКО изключвам от скорост и Яко имам икономия. Не вярвам в тия булшитс, че камиона се прецаквал, скоростите нямали мазане и прочие. Ако некой иска да му кажа колко икономия имам, само на лично, и ако го познавам Усмивчица Пускам камиона с колко може и колко не ме е страх де, знам че гумите имат скоростен индекс, и до известна степен се съобразявам с това, но на всяка шайба имам 120, а за дигитала да не ви говоря коя грешка ми е най-честа и единствена.
Пък който иска да си държи камона на предавка, но моя извод от опит го пиша, е че изминавам повече разстояние след спускането като съм изключил от скорост преди да подам газ отново, отколкото когато съм на скорост, мотора задържа! Върху последното изречение обърнете внимание. Тук 100-200 метра, там 100....  и те се събират за един курс камара километри

Ама колега, ти на сериозно ли си написал това Ъ?
 Представи си това нещо го прочете някой младок дето сега започва. Шефа му вече яко го е напомпал, че трябва да се прави икономия и разбира се понеже е младок е тръгнал с дръгела на фирмата......
 После какво правиме отваряме нова тема как да "помогнем на колегата" като тази дето върви в момента с колегата дето е карал в насрещното по магистралата.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Като погледнеш трезво на някои неща и разбираш, че трябва да пийнеш...
Красимир Тодоров
Гост
« Отговор #281 -: Сряда, 25 Септември, 2013, 21:28:37 »
ОтговорОтговор

Абсолютно сериозно. Младите колеги да си внимават. Всеки си носи отговорност за него си.
Ей го сега тегля едно ремарке, което бие спирачки в завой и ме дразни ужасно много, то ще ми каже с колко да влитам в завоя... чудя се как може да се спре тази екстра, пре^^ва ми разхода

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
ivopifeca
Потребител герой
*****

Рейтинг: +196/-2525
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2182
Теми: 113



Активност
0%

ALFA ROMEO75|ПОВЕЧЕ КОЛЕГА ОТКОЛКОТО РАБОТНИК


Ел. поща
« Отговор #282 -: Четвъртък, 26 Септември, 2013, 23:26:36 »
ОтговорОтговор

Абсолютно сериозно. Младите колеги да си внимават. Всеки си носи отговорност за него си.
Ей го сега тегля едно ремарке, което бие спирачки в завой и ме дразни ужасно много, то ще ми каже с колко да влитам в завоя... чудя се как може да се спре тази екстра, пре^^ва ми разхода
Махни му лулите и карай така,като го освободиш преди тва Намигване

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Красимир Тодоров
Гост
« Отговор #283 -: Събота, 28 Септември, 2013, 18:12:38 »
ОтговорОтговор

Хехе, не бе остави майтапа. Сега съм 8 тона, никъде не задържа. Но с тонаж ме спира в завоите. А това малко или много влияе на разхода. Та се чудех.. ама айде

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Mandor
Потребител герой
*****

Рейтинг: +529/-22
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 740
Теми: 33



Активност
0.2%


« Отговор #284 -: Събота, 28 Септември, 2013, 21:02:26 »
ОтговорОтговор

Пичове, аз ЯКО изключвам от скорост и Яко имам икономия. Не вярвам в тия булшитс, че камиона се прецаквал, скоростите нямали мазане и прочие. Ако некой иска да му кажа колко икономия имам, само на лично, и ако го познавам Усмивчица Пускам камиона с колко може и колко не ме е страх де, знам че гумите имат скоростен индекс, и до известна степен се съобразявам с това, но на всяка шайба имам 120, а за дигитала да не ви говоря коя грешка ми е най-честа и единствена.
Пък който иска да си държи камона на предавка, но моя извод от опит го пиша, е че изминавам повече разстояние след спускането като съм изключил от скорост преди да подам газ отново, отколкото когато съм на скорост, мотора задържа! Върху последното изречение обърнете внимание. Тук 100-200 метра, там 100....  и те се събират за един курс камара километри
Има си значение и къде изключваш от скорост. Защото ако спускаш Гълъбец примерно, на третия завой вече си без въздух. Даже няма и как да включиш на скорост. Тогава камиона, ако е нов спира сам, и чака някой състезател да влезе под ремаркето. Или спира в близкото дърво.
А за изключването на магистрала- май румънеца, който събра колите на Яна беше направил точно това, та се засили и не успя да спре навреме. От икономия.
А шефа, като види че даваш икономия, елката на камиона си казва всичко, и ще ти свали нормата. Няма да даде премия, просто не си го помисляй.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Да пишеш на български с латински букви е все едно да пишеш с лайна по стената - чете се, но не е приятно.
Продавам 405,бензин,на части
На шестия ден Господ видя, че не може да направи всичко и създаде инженерите.
Етикети:
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
driver-bg.eu
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!