Разход на гориво
Форум на българските шофьори
Петък, 03 Май, 2024, 03:10:21 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Разход на гориво  (Прочетена 181242 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Красимир Тодоров
Гост
« Отговор #405 -: Неделя, 24 Ноември, 2013, 21:09:59 »
ОтговорОтговор

Драйвър, познавам много добре ефекта на плацебото, който спомена другия колега и често го прилагам с детето си например.
Ако човека излезе сериозен както се разбрахме и живот и здраве го пробвам устройството, ще споделя.
За сега всичко е в бъдещо време.
Впрочем какво имате против гаражните производители? Не се ли сещате, че същите тия персонални компютри които ползвате в момента тръгват от гаража на 2-3 фирми и същите те днес са мега компании.
Нищо не става днес и веднага.
Ама темата е хубава и предложението на човека дойде на място, не виждам защо всички скочихте срещу него. И аз съм песимистично настроен, ама след като мога да го пробвам, какво има да коментираме.
Сега е момента Райдъра да каже плацебо ли е, реално ли е.
Ако пожелае и ако не ми е нещо обиден.
...
Сега се сещам, навремето, преди 30 години, камионите са били маломощни, с висок разход, но ето с времето технологиите се развиват и сме свидетели на огромни мощности на моторите и все по-нисък разход. Защо не коментирате новите технологии като шаманство? От това нововъведение 1%, от онова 5-6, с времето се натрупват.

Онзи ден гледах един пич в америка, вероятно и други има, произвеждат си стартови устройства от суперкондензатори, вместо акумулатори . Много от вас не са чули сигурно, но това не значи че не работи.
Показах го на един колега - коментара му е "ква е тая глупост и защо не се произвеждат подобни сега"
Ами прозвеждат се супер клетки от кондензатори, ама за специфични проекти, но са скъпи и вечни. Но са по-вечни отколкото скъпи. Кой има сметка да монтира в колите такива стартови клетки - ми най-малкото Монбат например иначе как ще ви продава през 3-4 години нов акумулатор.
Та ще си купя и аз суперкондензатори, ама чакам малко да поевтинеят.
Изобщо вярвайте малко повече на новите неща. Вярно, бъдете мнителни, ама чак да отричате на всяка цена... но вие си знаете де, не го приемайте като критика.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #405 -: Неделя, 24 Ноември, 2013, 21:09:59 »

 Активен
godji
Потребител герой
*****

Рейтинг: +132/-23
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 652
Теми: 10



Активност
0%

трактор автоматик


Ел. поща
« Отговор #406 -: Неделя, 24 Ноември, 2013, 21:27:35 »
ОтговорОтговор

Утре сутрин ще метна един блистер Валериан в резервоара на тракторса ! - може да има ефект до Сф. и обратно  Усмивчица

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

БЪДИ РАЗУМЕН !КАРАЙ ВНИМАТЕЛНО !Не карайте и не поствайте когато сте пили - после може да съжалявате !
Форум на българските шофьори
« Отговор #406 -: Неделя, 24 Ноември, 2013, 21:27:35 »

 Активен
loshdancho
Потребител герой
*****

Рейтинг: +621/-723
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Публикации: 3614
Теми: 104



Активност
0%


loshdancho
Ел. поща
« Отговор #407 -: Неделя, 24 Ноември, 2013, 21:28:39 »
ОтговорОтговор

Красимире, Ти си неспасяем .
 Но измамниците точно тези качества търсят алчност и наивност или с други думи казано балък.
 Отделих доста време да почета за произведението и хронологията му на изобретяване.
 Та, да ти кажа смял съм се с глас.
 Та този човек не прави разлика между химичните вещества и техните свойства, молекулярна структура и поляритет.
На него не са му ясни основни аксиоми и закони във физиката и химията, да не говорим за двигатели и  механика.
Но, това не му пречи да продава  пенкилери!
 Ще ти дам пример:
Намагнетизира вода! Нещо невъзможно... просто ако във водата има примеси(соли) магнита действа върху тях.
Сравнява този експеримент  и вади резултати , които налага върху бензина(октан) и мисли , че същият притежава същите свойства като водата.!?!?!
Даже обяснява как преди да сложи магнитите е движел с една скорост на 2600об/мин-1 а след магнитите магически пада на 2100об/мин-1.
Целият опит на форума за свободна енергия се гради на апокрифни писания преведени от руски и прекопирани в България. Не, че имам нещо против руснаците, но от кога приемате всичко в нета за чиста монета?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

ПРОСТ(о) шофьор!  Малии за това някога се учеше 3-4год.
Бриги Магнито
Потребител герой
*****

Рейтинг: +1838/-3244
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 4813
Теми: 304



Активност
0%

Старши некадърник


WWW Ел. поща
« Отговор #408 -: Неделя, 24 Ноември, 2013, 21:30:09 »
ОтговорОтговор

Утре сутрин ще метна един блистер Валериан в резервоара на тракторса ! - може да има ефект до Сф. и обратно  Усмивчица
Тц,кажи на некой колега да ти метне,а ти си мисли,че той му е метнал и току виж цела седмица си мое си мааш с 3 кила нафталин.
 Намигване

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен


!na
Потребител герой
*****

Рейтинг: +385/-20
Неактивен Неактивен

Пол: Жена
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1171
Теми: 17



Активност
0%

Devoted to trucks. Devoted to Volvo.


WWW
« Отговор #409 -: Неделя, 24 Ноември, 2013, 21:33:11 »
ОтговорОтговор

  Хахахаха, фръцна се човека! За пореден път. Контактува си на лични. Ама с тези, които смята, че има вероятност да му вържат. ...
   Апелирам към Ина и Красимир да споделят поне убедителни ли са били "доказателствата"? Не ги моля да ги публикуват тук, все пак са им дадени лично, но искам да знам тях успял ли е да убеди поне? С фирма ли си имаме работа, или с гаражен производител?

driver1, аз оферта не съм получила, защото не съм искала и не се интересувам лично.
Помолих за сканирани копия на патентите, за които се писа вчера и получих части от тях.
От малкото, което видях, господина е защитил патенти за компоненти на соплото и още нещо (не можах да разбера какво) през 2001 г. като физическо лице, с което се постигат по-ниски нива на шум.
Писах му да ги публикува и тук...

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

My truck runs on diesel, I run on 100% passion
rider777
Потребител герой
*****

Рейтинг: +372/-1905
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2417
Теми: 34



Активност
0%

ЖИВОТА Е ХУБАВ http://www.vbox7.com/play:2404082f


Ел. поща
« Отговор #410 -: Неделя, 24 Ноември, 2013, 21:39:49 »
ОтговорОтговор

Същите заводи, които произвеждат акумулатори имат производствени мощности да произвеждат и тези кондензатори, но не знам колко от вас знаят, че в началото примерно осветителните лампи са били почти вечни и точно за този продукт е първото решение на производителите да му скапят качеството за да може да се купува продукцията им,,,, никой няма интерес от нещо вечно или от здраво Общество защото тогава фармацевтичната мафия ще фалира,,,, Ракът примерно се е лекувал още преди мнооого години с едни лампи създадени от Доктор Райф,,,,   Никола Тесла в продължение на дни е демонстрирал автомобил, който е черпел електричество от въздуха и петролните фамилии са тръгнали срещу него,,,  Стефан Маринов създава работещи прототипи на Тестатика  по модела на Пол Бауман и го самоубиват в Грац ,,,,   Стефан Найденов палеше водата от 20 години и докато умря преди 4 години до последно се надяваше на патент,,,,,,,   Та няма да има скоро суперкондензатори,,,  а нещата в които вярваме или не си съществуват въпреки нашата ограниченост.  Данчо по-нагоре из темата гледам, че се чудиш за някои неща та ще те подсетя за нещо,,,, преди да дойде Демокрацията пред нашия блок имаше 5 коли общо,,, ако помниш едно мръсно бяло Пежо 403 то беше мое, баща ми ми го подари още преди да бях взел книжка та на това Пежо му бяхме направили система да гори вода и бензин и една камара народ, които наистина разбират от автомобили за разлика от 90% от ползвателите на този сайт,, говоря за преподаватели във  ОТЕ "Вилхелм Пик" та гледаха го и се чудеха дали аджеба наистина е възможно,,,,, е възможно,, за жалост колата ми я откраднаха още 89та година и нямам познанията да репликирам системата въпреки, че този, който ми я направи тогава сега всеки ден се събира пред вашия блок с пияниците, но вече нищо не става от него,,,, същият този пич ми беше направил навремето една кутийка с батерия от 4,5 волта на която като щракнех копчето и половината коли в махалата им изгасваха двигателите,,,,  е сега примерно с една такава кутийка можеше да се вдигне оборота на сервиза ми,,, Аре стегайте се, че утре започва нова работна седмица,,, успех и безаварийно на всички.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Никога не съм обичал и толерирал тъпанарите, мързеливците, завистливците, злобарите и ,,,,,,,,,,,,
Колкото по-нависоко се реем, толкова по-дребни изглеждаме на онези, които не могат да летят.
Най-добрият учител в живота е опитът. Вярно, взима скъпо, но обяснява разбираемо ,,,,,,,,,,,,
driver1
Потребител герой
*****

Рейтинг: +621/-2988
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1766
Теми: 26



Активност
0%

JE SUIS CHARLIE ! Мразя цензорите!


Ел. поща
« Отговор #411 -: Неделя, 24 Ноември, 2013, 21:42:32 »
ОтговорОтговор

  На Красимир ще препоръчам нашумялата също напоследък иновация за отопление със свещи. Не искам пари, пък и идеята не е моя. Та взимаш три различни по размер саксийки и ги поставяш една в друга с отвора надолу в тавичка така, че да се запази равномерно разстояние между стените им. Отдолу поставяш и запалваш 3-4 чаени свещички. И си готов! "Топлофикация" загива!
   Единственото условие е никога да не си отварял учебника по физика.
   За другото китайско чудо с бобинката и светодиода, включващо се в контакта, и свалящо консумацията с 50% вече  разказах. Можеш да се обзаведеш и с него.

     А това за комбиниран двигател, горящ смес на вода и бензин е вярно. Още около 1984г. бяхме чели с един колега за тая система и я експериментирахме върху неговия Запорожец. Беше абсолютен провал. Колицата кихаше и кашляше като на смъртно легло, но това не биеше много на очи, защото те, тези "автомобили" така си работеха без друго. За съжаление, напълно съм забравил вече какво му бяхме правили тогава...

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
drago_pavlov
Старши потребител
****

Рейтинг: +62/-133
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 403
Теми: 11



Активност
0%

« Отговор #412 -: Неделя, 24 Ноември, 2013, 23:11:38 »
ОтговорОтговор

Нищо не става днес и веднага.
...
Сега се сещам, навремето, преди 30 години, камионите са били маломощни, с висок разход, но ето с времето технологиите се развиват и сме свидетели на огромни мощности на моторите и все по-нисък разход. Защо не коментирате новите технологии като шаманство? От това нововъведение 1%, от онова 5-6, с времето се натрупват.
Както казваш, нищо не става днес и веднага.
За да се постигнат тези мощности и икономии десетки хиляди инженери (не гаражни, а професионални) са работили десетки години. Всичко това е плод на невероятно много труд.

И както driver1 каза по-назад - да излезе тук някакъв гаражен експериментатор и да постигне с два магнита това, което са постигнали десетките хиляди инженери за десетки години... Е не мерси...
А теориите за конспирациите са любимите на простолюдието...
Всеки дето е измислил двигател на вода, ток от въздуха и т.н. или е убит или е изчезнал... Най-вероятно марсианците ги трепат и ги телепортират тия гении...
Купувайте докато е време, че и кадецуца ще го гепят скоро, само да се разчуе за невероятното му изобретение...

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2266/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2129
Теми: 136



Активност
3%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #413 -: Вторник, 26 Ноември, 2013, 01:24:35 »
ОтговорОтговор

В медицината има еднин феномен - Плацебо ефект.
...
Напълно възможно е тук да имаме разновидност на този ефект.

     Въпреки че имаме различни възгледи по техническата част, не мога да отрека, че това е много добро обяснение. Използвалите Оптимизатора не лъжат, че има ефект - за тях е истина.

     Правилно е този Оптимизатор, да се изпробва на стенд за изпробване мощност двигатели. Там при натоварване и напълно еднакви условия, да се провери с него и без.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
rider777
Потребител герой
*****

Рейтинг: +372/-1905
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2417
Теми: 34



Активност
0%

ЖИВОТА Е ХУБАВ http://www.vbox7.com/play:2404082f


Ел. поща
« Отговор #414 -: Вторник, 26 Ноември, 2013, 10:59:58 »
ОтговорОтговор

Доколкото знам правени са многократни тестове на стационарни двигатели,,,, не знам дали всички тествали подобни устройства са доволни, но аз лично мисля, че помага,,,,,, само съдейки по звука на двигателя мога да гарантирам, че работи,,, с Оптимизатора само за 2-3000 километра и двигателя започна да работи по друг начин ,,, стана направо безшумен в сравнение с начина по който бачкаше преди това,,,,  са па че ме обвинят, че правя реклама,,,,  който иска може да си купи,, и по-нагоре го споменах Кадуцеус е точен и преди да се свържа с него съм говорил с няколко души за ефекта и чак тогава му се обадих,,,,,

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Никога не съм обичал и толерирал тъпанарите, мързеливците, завистливците, злобарите и ,,,,,,,,,,,,
Колкото по-нависоко се реем, толкова по-дребни изглеждаме на онези, които не могат да летят.
Най-добрият учител в живота е опитът. Вярно, взима скъпо, но обяснява разбираемо ,,,,,,,,,,,,
Красимир Тодоров
Гост
« Отговор #415 -: Неделя, 01 Декември, 2013, 13:05:21 »
ОтговорОтговор

оффф.... разбирачите... Ухилен Ухилен

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
monterei
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +31/-6
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 208
Теми: 8



Активност
0%

« Отговор #416 -: Понеделник, 02 Декември, 2013, 00:23:05 »
ОтговорОтговор

Ако някой има желание и време да се разрови в нета за Никола Тесла. Има много интересни, ама много интересни нещица. Усмивчица

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
loshdancho
Потребител герой
*****

Рейтинг: +621/-723
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Публикации: 3614
Теми: 104



Активност
0%


loshdancho
Ел. поща
« Отговор #417 -: Понеделник, 16 Декември, 2013, 22:59:23 »
ОтговорОтговор

Ето Три клипа от мен по темата разход и икономично шофиране.

Екстремен баир:

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=E6qkhzZlSCg" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=E6qkhzZlSCg</a>

Равно:


<a href="http://www.youtube.com/watch?v=ZjDyg-bh97g" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=ZjDyg-bh97g</a>

Лек баир:


<a href="http://www.youtube.com/watch?v=BdHZ5sdqSOU" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=BdHZ5sdqSOU</a>


Какво е мнението относно стила  и резултата.
Тонажа и релацията не я споменавам заради  лошите шефчета.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

ПРОСТ(о) шофьор!  Малии за това някога се учеше 3-4год.
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2391/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7182
Теми: 538



Активност
0%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #418 -: Вторник, 01 Юли, 2014, 00:28:46 »
ОтговорОтговор

Системата се нарича ИППХ- Икономайзер за Принудителен Празен Ход. Аз лично за първи път я видях при ВАЗ 2107. Когато са изпълнени едновременно две условия- затворена дроселова клапа и обороти на двигателя над определена граница, се спира подаването на гориво към двигателя. Идеята е, че при това положение двигателя работи като моторна спирачка, макар и без клапата в изпускателния тракт. Намалява се разхода на гориво, и се увеличава спирачният ефект.
Понеже дизелите нямат дросел-клапа, при тях се следи положението на педала за газ- при отпуснат педал.
Цялото това нещо се случва когато спускате по наклон, с включена предавка и отпуснат педал на газта.

Сигурно ли е, че при тези карбуратори и при съвременните инжекционни системи притокът на гориво спира напълно при спускане на скорост и отпуснат педал на газта? Днес спорихме по темата с колега и ме уверяваше, че влизало малко количество гориво, което да поддържа празният ход.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
drago_pavlov
Старши потребител
****

Рейтинг: +62/-133
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 403
Теми: 11



Активност
0%

« Отговор #419 -: Вторник, 01 Юли, 2014, 08:18:47 »
ОтговорОтговор

Сигурно ли е, че при тези карбуратори и при съвременните инжекционни системи притокът на гориво спира напълно при спускане на скорост и отпуснат педал на газта? Днес спорихме по темата с колега и ме уверяваше, че влизало малко количество гориво, което да поддържа празният ход.
Абсолютно е сигурно. По-назад в темата писах - при спускане "на скорост", отпуснат педал и над определени обороти дюзите са абсолютно затворени. Тествано е с тестер за диагностика в движение - напрежението във всички дюзи е нула.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Етикети:
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
driver-bg.eu
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!