Петко Ангелов БГ ЕООД - отключена.
Форум на българските шофьори
Сряда, 22 Май, 2024, 14:36:51 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: 1 2 3 [4] 5 6   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Петко Ангелов БГ ЕООД - отключена.  (Прочетена 52896 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
VALIO72
Начинаещ
*

Рейтинг: +17/-7
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 9
Теми: 1



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #45 -: Понеделник, 11 Март, 2013, 20:01:28 »
ОтговорОтговор

Всички които бяха на работа в Европа от 20.12.2012 до 20.01.2013 си е получиха с превода за курса или авансово,не мисля никого да убеждавам,но си е факт.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #45 -: Понеделник, 11 Март, 2013, 20:01:28 »

 Активен
Mr.Balkanski
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +27/-5
Неактивен Неактивен

Vatican City State Vatican City State

Публикации: 130
Теми: 9



Активност
0%

« Отговор #46 -: Вторник, 12 Март, 2013, 19:39:23 »
ОтговорОтговор

Ам'че тогава мой да му поработя на бай Петко един месец около следващата Коледа. То ш'са заформи една нормална заплата с надбавката.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Не е лесно да си член в наши дни. Комшията ти е *ъз, колегите ти са т*шаци, а най-добрият ти приятел е *утка.
Форум на българските шофьори
« Отговор #46 -: Вторник, 12 Март, 2013, 19:39:23 »

 Активен
stoan
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +48/-2
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 185
Теми: 95



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #47 -: Четвъртък, 18 Април, 2013, 17:20:27 »
ОтговорОтговор

В този форум се пише само на български.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

petata_76
Начинаещ
*

Рейтинг: +1/-1
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 3
Теми: 1



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #48 -: Четвъртък, 02 Май, 2013, 18:24:22 »
ОтговорОтговор

От Петко тръгнахме та чак до обиди тръгнахме.И аз мисля ,че трябва да има разбирателство и компромиси между работник и работодател.

Малеее,малее Петко и премии,че и 500евро,бря,бря,ццц. Намигване

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

« Последна редакция: Четвъртък, 02 Май, 2013, 21:29:44 от МИНКО ИЛЧЕВ » Активен
zvezdelin1701
Начинаещ
*

Рейтинг: +0/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1
Теми: 0



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #49 -: Вторник, 31 Декември, 2013, 19:03:39 »
ОтговорОтговор

Вярно е че има много български фирми, които работят нарушавайки Регламент 561 на EU, но фирма Петко Ангелов в която работих ми се вижда че е като капак на всичко.
Във тази фирма официална политика е нарушаването на този закон. Тука голяма част от шофьорите возят с чужди дигитални карти, карат на магнит, не спазвайки работното време и почивките, като с това застрашават сигурността на пътя. Това е не професионализъм а причина за него е занижения контрол от страна на ДАИ и съответната инспекция от Турска страна на общата ни граница. За в бъдеще дай Боже това да се коригира, за да няма невинни жертви по пътищата !

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
mihaylov
Начинаещ
*

Рейтинг: +0/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2
Теми: 0



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #50 -: Понеделник, 06 Януари, 2014, 09:36:29 »
ОтговорОтговор

Здрасти,прочети тази информация и оосле помисли дали да започнеш работа там

http://barekov.com/Новини/Още-с-постъпването-на-работа-подписваш-и-празна-молба-за-напускане_l.a_i.16962.html




Още с постъпването на работа подписваш и празна молба за напускане

03.01.2014 14:34 | Вашите истории

Една порочна практика на българските работодатели


Зачестяват случаите, в които още с постъпването на работа работници биват изнудвани от работодателите си и да попълват молби за напускане по взаимно съгласие, но без дата. По време на турнето "България без цензура" тази есен юридическият екип беше сезиран от няколко работници. Според сведения на потърпевшите става въпрос за десетки случаи само в няколко предприятия.

В подобни случаи доводът е – или подписвай, или върви си търси работа на друго място. Постъпващите на работа рядко имат друга алтернатива и подписват. След това документите надлежно се прибират и когато назначеният трябва да бъде освободен поради една или друга причина, просто се слага дата на молбата и въпросът е приключен. Напускане по взаимно съгласие е най-удобната формула за фирмите, защото ако се наложи съкращение например, работодателят дължи обезщетения, а при взаимно съгласие си ги спестява. Така обаче работникът остава незащитен – той не само губи полагащото му се обезщетение за неспазена уговорка с фирмата, но и не би могъл да получава помощ от борсата като безработен.

Такъв е случаят на Михаил Михайлов от Пловдив. Той е работил няколко години в международна транспортна фирма. Още с подписване на трудовия си договор, той е накаран да попълни и молба за напускане без дата. "Изпълнявах си задълженията съвестно - международен шофьор, без наказания, без нарушения, без удръжки от заплатата и много важен момент - без каквито и да са лоши отношения с работодателя", разказва Михайлов. Но всяко нещо си има край. В началото на декември миналата година той се върнал от поредния си курс и бил предупреден от диспечера, че ще трябва да поеме на нов курс след един ден. Но тръгването се забавя и на 23 декември получава обаждане да замине за Германия. "Обясних на диспечера, че не мога да тръгна, тъй като съм с висока температура, а личният ми лекар е в отпуск и не мога да си извадя болничен лист. Оказа се, че доста други колеги са отказали да тръгнат - на един му разбили колата и я обрали заедно с документите, друг също болен. А по Коледа и Нова година в Европа се почива и реално който и да тръгне, виси сам на празен паркинг и не работи. Аз също две години подред Коледа и Нова година празнувах по европейските празни паркинги. Но на 27 декември ми се обадиха от счетоводството да отида в офиса и да си получа трудовата книжка", обяснява Михайлов.

Оказва се, че не е единственият освободен, а заедно с него на улицата са изхвърлени още 30 души. Опитали се да говорят с работодателя си, за да им обясни защо ги гони, но не са били допуснати. "С други колеги, които са все още на работа, коментирахме и те обясниха, че това било нормална практика за фирмата - тези които са в България по празниците ги уволняват, след около две седмици пак си ги назначавали или поне част от тях, когато в Европа заработят", споделя Михайлов.

"Мислех да отида в Трудовата инспекция, но там бившият ми работодател има връзки, в Прокуратура - и там е с връзки. Когато ни караше на протести срещу правителството, защото той е от ГЕРБ, бяхме необходими, а сега ни уволнява", жалва се шофьорът.

barekov.com се свърза със собственика на фирмата Петко Ангелов, който каза, че хората са били освободени, защото не са искали да работят по празниците. "За мен не е нормално да плащам на хора, които не искат от декември до 10 януари да поемат никаква работа". Той добави също, че не са 30 освободените, а само четирима, и че всичките те са си тръгнали по взаимно съгласие. На въпрос практика ли е във фирмата да се постъпва с попълнена без дата молба за напускане, той отрече.

За повече информация се обърнахме и към Инспекцията по труда и попитахме как един работник би могъл да защити правата си в случай като този, но от там не дойде нито писмен, нито устен отговор. Телефонните ни обаждания останаха също без отговор.

За сметка на това юристите на "България без цензура" разясниха, че подобно действие е незаконно. Прекратяването на трудов договор по взаимно съгласие предоставя възможност на работодателя и работника бързо и лесно да приключат трудовото правоотношение между тях, в случай, че волята на двете страни съвпада. За жалост доста работодатели злоупотребяват с това право и с действията си опорочават смисъла му, коментира юрисконсултът Иван Гебрелиев. Според него собствениците на фирми се възползват от високата безработица и липсата на алтернатива и поставят работниците в положение на зависимост, като ги карат да подписват подобни молби.

Разбира се, тези действия са незаконосъобразни, поради липса на валидно волеизявление, но са трудно доказуеми, поради факта, че работникът или служителят е сложил подписа си под въпросния документ и няма как да бъде установен момента на даване на волеизявлението. Евентуална проверка на Инспекцията по труда не би установила нарушение, защото споразумението ще бъде администрирано, едва когато работодателят поиска да освободи работника си. За жалост, установихме, че тази практика е станала масова и е довела до заблуждението, че същата е законосъобразна и обикновеният гражданин не може да прецени последствията от подписването на това споразумение, защото се води единствено от нуждата си да започне работа, от което се възползва недобросъвестният работодател.

Екипът на "България без цензура" изпрати сигнала към Главната инспекция по труда, сега на ход са институциите.


Редактирана връзка! Използвай бутона "Връзка", когато даваш такава. И поредни публикации! Имаш активен бутон "Промени" един час, използвай за допълване!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

« Последна редакция: Понеделник, 06 Януари, 2014, 09:46:48 от МИНКО ИЛЧЕВ » Активен
Prunov
Начинаещ
*

Рейтинг: +0/-1
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 5
Теми: 2



Активност
0%

Детелин Прунов 00359 988868321


Detelin Prunov Detelin Prunov
Ел. поща
« Отговор #51 -: Събота, 14 Ноември, 2015, 20:49:45 »
ОтговорОтговор

Вървете при проклетия Петко, 400 евро ме отряза.
Ковчег да си купи с парите ми.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Детелин Прунов
00359 988868321
БАЙ ПЕНИ
Начинаещ
*

Рейтинг: +1/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 2
Теми: 0



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #52 -: Сряда, 30 Декември, 2015, 18:29:45 »
ОтговорОтговор

истината е като работиш без грешки вземаш и без протекции

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
rider777
Потребител герой
*****

Рейтинг: +372/-1933
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2417
Теми: 34



Активност
0%

ЖИВОТА Е ХУБАВ http://www.vbox7.com/play:2404082f


Ел. поща
« Отговор #53 -: Сряда, 30 Декември, 2015, 20:00:57 »
ОтговорОтговор

Прунов,,, я разкажи къде сгафи та ти отряза 400€ ,,,,  аз знам, че там всички са доволни.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Никога не съм обичал и толерирал тъпанарите, мързеливците, завистливците, злобарите и ,,,,,,,,,,,,
Колкото по-нависоко се реем, толкова по-дребни изглеждаме на онези, които не могат да летят.
Най-добрият учител в живота е опитът. Вярно, взима скъпо, но обяснява разбираемо ,,,,,,,,,,,,
navara
Младши потребител
**

Рейтинг: +56/-6
Неактивен Неактивен

Spain Spain

Публикации: 88
Теми: 3



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #54 -: Понеделник, 29 Февруари, 2016, 22:38:14 »
ОтговорОтговор

Днес товарих с шофьор от въпросната фирма и ми каза че Петко бил голям плащач.Давал 1800 евра на вътрешно Ъ? ???Шофьора беше с ремърке Rhenus мисля че каза линия Германия -Испания.Казах му че има температура,а тои  не та не наистина ги взима тези пари.В Дискордията давали по 2 хилвди евро нови пари(не от старите дето ги удари инфлацията).Бат иво и той дава 1800 евра (стари пари).Това истинали е?Започнаха ли фирмите да си пазят шофьорите или на колегата от Петко Ангелов му се е отразил зле престоя в кабината?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
martin stanev
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +340/-28
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 171
Теми: 3



Активност
0.2%


« Отговор #55 -: Понеделник, 29 Февруари, 2016, 23:48:16 »
ОтговорОтговор

Кой го знае и той кво дава...на никой не вярвам вече....На Капитана, като висим на опашката и се заговарям с негови шофьори...едни го хвалят и възхваляват до небесата...други го псуват,плюват,  ама повечето бая си го псуват. Питам ги, що седите тогава брее...те-ъъЪъъмммм..къде да ида, всички са едно боклуци. Ние все ги плюем, че такива и онакива били чорбаджиите, ама и ние сме си дивашко племе-шофьорско..- не искам никой да обиждам и да ми се засяга, ама аз тая не мога да разбера...ще бачкам някъде дет ме клецат и аз ще седя да ми го набиват още...ееее, а кажете ми пусто и чудо. Май  колегите си падат мазохисти..или и те завалиите не знаят кво искат в крайна сметка....

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Chefo(SCANIA)
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +7/-40
Неактивен Неактивен

Публикации: 134
Теми: 8



Активност
0%

« Отговор #56 -: Вторник, 01 Март, 2016, 20:12:51 »
ОтговорОтговор

Дигнаха парите особенно за вътрешно защото видяха че бягат при чужди фирми  Усмивчица Усмивчица Усмивчица За 1500 евро незнам дали има заблуден да се върже, а за 1600 новобранците само  Ухилен

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
martin stanev
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +340/-28
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 171
Теми: 3



Активност
0.2%


« Отговор #57 -: Вторник, 01 Март, 2016, 20:19:58 »
ОтговорОтговор

новобранците само  Ухилен

Кво да правят момчетата, нали все от някъде требе да почнат да вадят за насъшния.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
scaniavolvo
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +29/-12
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 221
Теми: 11



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #58 -: Неделя, 06 Март, 2016, 16:14:34 »
ОтговорОтговор

С колега с който карахме заедно в предишна фирма се видяхме и каза ,че е  при Петко и е доволен ,карал Испания - Германия на 1800 Е.Досега с които колеги съм се засичал все са доволни.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
imter
Потребител герой
*****

Рейтинг: +423/-15
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 989
Теми: 35



Активност
0.6%


Ел. поща
« Отговор #59 -: Неделя, 06 Март, 2016, 17:34:03 »
ОтговорОтговор

Много противоречива е информацията за тази фирма,когато беше блокадата с Гърция,говорих с много колеги от тяхната фирма,едни много се хвалеха,други много плюеха и нямаха търпение да се приберат и да хвърлят ключовете Ъ?.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Етикети:
Страници: 1 2 3 [4] 5 6   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!