Щадлер - Австрия
Форум на българските шофьори
Четвъртък, 16 Май, 2024, 09:18:31 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: 1 [2] 3 4 ... 11   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Щадлер - Австрия  (Прочетена 43472 пъти)
0 Членове и 2 Гости преглежда(т) тази тема.
llars
Начинаещ
*

Рейтинг: +5/-1
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 6
Теми: 0



Активност
0%

« Отговор #15 -: Вторник, 26 Април, 2011, 23:49:29 »
ОтговорОтговор

Защото търсят 500 човека - айде ти ми кажи има ли в БГ 500 свестни шофьори ?? Има друг път !

И още нещо = все си знае себе си , колега ! Има хора с кредити дето няма как да чакат фирмите да вдигнат заплатата и да стане 2000 евро, щото банката не чака. А то докато дойде светлото бъдеще трябва да се яде . Така че всеки си решава - едно е хубаво - дано поне да има работа за БГ шофьорите , щото румънци , босненци и какви ли не вземат местата и ние уж сме свестни ,ама май само на приказки вечно мрънкаме отстрани как хората се оправили и все нас ни прецакали. Да страдаме си е наш хубав български навик , все да се изживяваме като жертви - ама няма кой да ни съжали вече ! 

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

« Последна редакция: Сряда, 27 Април, 2011, 00:14:03 от admin » Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #15 -: Вторник, 26 Април, 2011, 23:49:29 »

 Активен
BoBy_BoY
Потребител герой
*****

Рейтинг: +140/-55
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Netherlands Netherlands

Публикации: 825
Теми: 45



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #16 -: Сряда, 27 Април, 2011, 03:05:09 »
ОтговорОтговор

Защото търсят 500 човека - айде ти ми кажи има ли в БГ 500 свестни шофьори ?? Има друг път !

И още нещо = все си знае себе си , колега ! Има хора с кредити дето няма как да чакат фирмите да вдигнат заплатата и да стане 2000 евро, щото банката не чака. А то докато дойде светлото бъдеще трябва да се яде . Така че всеки си решава - едно е хубаво - дано поне да има работа за БГ шофьорите , щото румънци , босненци и какви ли не вземат местата и ние уж сме свестни ,ама май само на приказки вечно мрънкаме отстрани как хората се оправили и все нас ни прецакали. Да страдаме си е наш хубав български навик , все да се изживяваме като жертви - ама няма кой да ни съжали вече !
        Браточка, всеки път ще е така до като човек не си усвои и устои свободата и правото на избор. За жалост тука всеки иска да е роб и зависим на тежката система на робовладеене! Има една глупава Идея, на  коята 20% да повярват и ще е реалност! 20%!

Намигване Усмивчица

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

« Последна редакция: Сряда, 27 Април, 2011, 08:17:11 от admin » Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #16 -: Сряда, 27 Април, 2011, 03:05:09 »

 Активен
raptor
Начинаещ
*

Рейтинг: +9/-3
Неактивен Неактивен

Публикации: 42
Теми: 4



Активност
0%

цървул с тръндафор не върви


« Отговор #17 -: Сряда, 27 Април, 2011, 19:23:40 »
ОтговорОтговор

Какви релации пътуват? Бях чел някъде, че курсовете са предимно къси вярно ли е? За линиите как стои въпроса, къде е по добре на линия или спедиц. Заплащането как става и след колко време.

Към llars разправят, че поддръжката била на ниво навигациите дето ги дават добри ли са? Често ли се прибираш в базата, там има ли някви условия.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

« Последна редакция: Сряда, 11 Май, 2011, 00:56:22 от МИНКО ИЛЧЕВ » Активен
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2283/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2135
Теми: 136



Активност
3.2%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #18 -: Понеделник, 02 Май, 2011, 19:20:19 »
ОтговорОтговор

  ... Дали сме по-добре финансово или не сме така квалифицирани като тях? Защо моя шеф тука кара Волво 2006 година и има 12 камиона, а в БГ с 5 камиона имат и карат Кайен, Q7, Mersedes S, 2011година? Имам и др питания на които не мога да си отговоря! Но като се сетя за изказването на Кулеков(темата„Некадърен Тракторист") и ми просветва, но пак нещо ме терзае! За това съм в този форум и споделям (мислим) разумни Съфорумци! Ъ? Ъ? Ъ?
Същите наблюдения и от мен. Разхождал съм се по цял ден в центъра на Париж. Броя луксозните лимузини и джипове, за 10 часа преброих, едва 7-8. В София пред едно заведение са повече. В края на 2007 година бях във Франкфурт на Майн, появи се audi R8, гледаха го като извънземно. Напомня ми как, преди 20 години и ние не бяхме виждали западни коли. Предполагам, че в другите страни, бизнесмените знаят как се изкарват пари. Преди години някой ВИП личности, вземаха от банки милиони или просто крадяха. Лесни пари, лесно се дават.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2409/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7182
Теми: 538



Активност
0%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #19 -: Понеделник, 02 Май, 2011, 20:03:11 »
ОтговорОтговор

А сега какво се е променило? Абсолютно същото си е. Може би част от мутрите вече не живеят в България и идват само да си нагледат бизнеса. И поради тази причина може би ни се струва, че няма такава показност на скъпи лимузини.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
adama
Начинаещ
*

Рейтинг: +0/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2
Теми: 0



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #20 -: Сряда, 04 Май, 2011, 13:08:29 »
ОтговорОтговор

Отчайващо е. Аз се каня да замина на 29.05.2011. Много негативизъм за тази фирма. Ако някой в момента е там, нека да ми напише нещо за тях. Какво е нужно за начало да имам при мен? Кои са недостатъците на тази фирма, също така и плюсовете, и коя е истината? Тъжен Успех на всички колеги!

Причина за редакцията: Писането на кирилица е абсолютно задължително!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

« Последна редакция: Сряда, 04 Май, 2011, 15:00:40 от admin » Активен
BoBy_BoY
Потребител герой
*****

Рейтинг: +140/-55
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Netherlands Netherlands

Публикации: 825
Теми: 45



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #21 -: Сряда, 04 Май, 2011, 14:50:17 »
ОтговорОтговор

Отчайващо е. Аз се каня да замина на 29.05.2011. Много негативизъм за тази фирма. Ако някой в момента е там, нека да ми напише нещо за тях. Какво е нужно за начало да имам при мен? Кои са недостатъците на тази фирма, също така и плюсовете, и коя е истината? Тъжен Успех на всички колеги!

Причина за редакцията: Писането на кирилица е абсолютно задължително!
Колега, ще береш грижи заради латиницата! Поправи се и си редактирай поста(съвет)!
Ами пич, то си пише к'во е Щадлер на нашия пазар? Ако ти е сефте курсче в международния транспорт може и да ти хареса, но ако си цениш труда мислим, че няма кво да се коментира. На БГ шофьора му трябва фирмичка къде да се кихат кинти, а не да се удържат или режат за било-не било. На запад това е осъдително и неприемливо(мислим)! Все пак успех ти желая!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

« Последна редакция: Сряда, 11 Май, 2011, 05:28:40 от boby_yor » Активен
llars
Начинаещ
*

Рейтинг: +5/-1
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 6
Теми: 0



Активност
0%

« Отговор #22 -: Сряда, 11 Май, 2011, 00:14:44 »
ОтговорОтговор

Много си прав, ама аз не знам да останаха фирмички дето само кихат пари и нищо не щат....
Както казва едим колега за Щадлер това е фирма дето искат да се работи и зависи от човека малко или много , но си дават парите реално ! Което за сегашните времена си е екстра- по-добре 1300 реално получени, отколкото 2000 обещани , но не дадени както е в някои други фирми. За мен са си ОК

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
adama
Начинаещ
*

Рейтинг: +0/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2
Теми: 0



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #23 -: Сряда, 18 Май, 2011, 17:38:49 »
ОтговорОтговор

Благодаря ти llars от сърце !


Причина за редакция: Писането на кирилица е задължително !

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

« Последна редакция: Сряда, 18 Май, 2011, 17:44:45 от Trucker_Boy » Активен
plyo
Начинаещ
*

Рейтинг: +10/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 8
Теми: 0



Активност
0%

« Отговор #24 -: Вторник, 31 Май, 2011, 16:06:05 »
ОтговорОтговор

Llars, имам чувството, че ти не работиш и не си работил в тази фирма.
Първо: няма фирма която ще ти плаща без да работиш, но има фирми които не ти плащат, за свършената работа.
Второ: промениха заплащането и колегите взеха от 500 до 1600, зависи какви курсове са ти давали.
Трето: румънци и босненци са на по-високо заплащане от нас, за една и съща свършена работа, те получават повече пари.
Четвърто: никой не е сигурен колко ще получи, може да се окаже, че има да даваш.
Пето: не ти плащат осигуровките, не искат да ти издадат документ от който да е видно, че ти ги плащат.
Шесто: може да те изгонят и затова, че отказваш да правиш нарушения (основно часовете за каране).
Ако това е нормално, то защо не си на работа в тази фирма. За тези които имат задължения към банките е ясно защо работят там и имам чувството, че останаха само такива, докато си намерят друга по нормална фирма.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

« Последна редакция: Вторник, 31 Май, 2011, 16:33:43 от МИНКО ИЛЧЕВ » Активен
bokata
Начинаещ
*

Рейтинг: +4/-2
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 28
Теми: 1



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #25 -: Сряда, 01 Юни, 2011, 14:07:27 »
ОтговорОтговор

То за такива дето се оправдават с банките сме на този хал. Та те утре ще работят в Европа и за 500лв. Аз си мисля че  просто отиват там за да говорят хората за тях че работели в чужбина. А реално погледнато щом и там има лъжа, по добре да работим за БГ фирма. Все още има такива които са точни, но стига да не се мислим за по големи тарикати от тях.

Причина за редакцията: Липсват главни букви.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

« Последна редакция: Сряда, 01 Юни, 2011, 16:20:28 от SOLAR » Активен
SOLAR
Потребител герой
*****

Рейтинг: +234/-16
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Belgium Belgium

Публикации: 530
Теми: 53



Активност
0%

ЛЕТИМ ПО ПЪТИЩАТА БЕЛИ


encho.ganev
« Отговор #26 -: Сряда, 01 Юни, 2011, 18:40:44 »
ОтговорОтговор

Един от клиентите на спедицията с която работя е:Nettingsdorfer Papierfabrik 4053 Ansfelden, Österreich. Там често срещам колеги от "Щадлер - Австрия", с чешки номера. Относно заплащането са ми казвали: 1100 € малко, но редовно. Карат из Западна Европа. Имат GPS и не правят нарушения. Нормално напрежение в работата. Последната ми информация е от средата на април.
Колегата го е написал точно:

Колеги за Щадлер положението е следното : ако си бачкаш и съвестно си гледаш работата си взимаш заплатата, ако се правиш на тарикат за служебния телефон, смесеното каране , зареждането с биодизела или не ти харесват брезентите с въжета и ти тежи да караш и работиш по-добре не се хващай! Хората са си немци - не са идеални и имат много кривици, ама ако човек се държи на ниво го оценяват - разбирай получава си редовно парите и има възможност да изкара допълнително. Сега смениха системата си на заплащане и може да изкараш повече от 1100 евро на месец - отиват към 1300. Цялата работа е че искат да има дисциплина и да се работи

Навсякъде искат да се работи. Няма такова място да дават пари, а ти да лежиш и бъркаш в джоба им /кражба демек/. И ако искаме европейски заплати или близки до тях, то трябва да се работи като тях.

ЛЕКИ ПЪТИщА !

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Sestrimski
Начинаещ
*

Рейтинг: +5/-5
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 6
Теми: 0



Активност
0%

« Отговор #27 -: Вторник, 07 Юни, 2011, 11:52:43 »
ОтговорОтговор

Понеже от доста време се подвизавам по Австрия съм запознат добре с това което се случва в Щадлер. Румънците получават повече от българите и веднага ви казвам причината - от фирмата отпускат на всеки шофьор да речем по 1500-1600 евро. Щадлер има подразделение в Румъния и шофьорите си получават парите директно, за това и получават цялата сума. Българските шофьори получават парите си от русенската фирма, която е посредник. Този посредник прибира всичко над 1100 евро и ако да речем има някаква удръжка за аутобан, телефон и т.н., вместо да вземат чисто 1400 евро, българите взимат 1000.
В Германия се кара само по национал, карат предимно хартия и метал и се товари по 28 тона. Във Voest Alpine в Линц, товарят дори и повече, но ремаркетата ги оставят на терминала във Велс и от там с влака за Германия или Холандия.
Последно говорих с един румънец пак в една фирма за метал във Велс и каза, че е доволен.
Съвет от мен - не започвайте работа там, чрез българския посредник !!!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Siting
Начинаещ
*

Рейтинг: +7/-4
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 12
Теми: 0



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #28 -: Петък, 10 Юни, 2011, 13:00:22 »
ОтговорОтговор

Понеже от известно време работя с Щадлер ми се видя интересно да прочета какво са писали шофьорите по темата. Затова и се регистрирах тук. Има любопитни моменти , които си струва да се обсъдят , но за друго ми е думата сега.
По грозно и глупаво мнение от това на Сестримски не видях! Невероятна неосведоменост, граничеща с откровена простащина! Но нека все пак да кажа какво по-конкретно мисля :
 Щадлер нямат подразделения , а са си регистрирали дъщерни фирми  във всички европейски страни (все пак говорим за огромна австрийска фирма) - такава дъщерна фирма има и в България, но в нея НЯМА българско участие!!
Парите на всички шофьори се превеждат по банков път директно на картата на шофьора от централата им в Австрия! НЯМА никакви русенски фирми, които обират такси или комисиони за посредничество. Откъде колегата черпи информацията си е много интересно , понеже в Русе аз съм човекът, работещ за Щадлер! Но за Сестримски , а и за останалите като него да поясня - НЯМА български посредник! Мен са ме наели на работа при тях , както наемат и вас като шофьори! Няма фирма, няма комисионни, няма такси, няма дори билетче за буса до Австрия ! Не казвам , че са идеални, обаче което си е лъжа си е лъжа! А думите на Сестримски са лъжа, и то грозна!
Иначе парите са който колкото си изкара - виждал съм фиш за 2100 евро - как го е изкарал , колегата, той си знае!
От цялата работа разбрах едно - няма една истина - всеки си има своята истина - има хора, които са доволни и изкарват добри пари  и има недоволни. Ама то винаги е така !

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Sestrimski
Начинаещ
*

Рейтинг: +5/-5
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 6
Теми: 0



Активност
0%

« Отговор #29 -: Петък, 10 Юни, 2011, 13:55:00 »
ОтговорОтговор

Това са ми казали на мен, шофьори подбрани от теб, това казвам и аз на колегите! Няма от къде да знам със сигурност, че е така. Единственото което знам със сигурност е че румънците взимат около 1500-1600 евро, защото съм виждал фишове. Нашенец не ми е показвал фиш, но говорят за суми от порядъка на 1000 евро, (след като им направят някакви смешни удръжки) което е смешна заплата за такава работа.
Естествено няма от къде да съм сигурен че и ти казваш истината, така че докато не се включи някой колега който работи във фирмата, оставаме безмълвни !!!
А ако казваш истината - жалко че и австрийските фирми, започнаха да плащат балкански заплати !
Едит: При следващото преминаване през Пойербах, специално ще отделя 10 мин. и ще поискам от някой нашенец да ми покаже фиш от това което е взел, с уговорката, че искам да започна във фирмата. Тогава ще знам със сигурност за какво става въпрос.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

« Последна редакция: Петък, 10 Юни, 2011, 14:06:13 от Sestrimski » Активен
Етикети:
Страници: 1 [2] 3 4 ... 11   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!