Щадлер - Австрия
Форум на българските шофьори
Четвъртък, 16 Май, 2024, 09:05:52 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 11   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Щадлер - Австрия  (Прочетена 43472 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2409/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7182
Теми: 538



Активност
0%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #30 -: Петък, 10 Юни, 2011, 14:53:30 »
ОтговорОтговор

Колега, редно е да получаваме информация от "първа ръка".

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
Форум на българските шофьори
« Отговор #30 -: Петък, 10 Юни, 2011, 14:53:30 »

 Активен
Sestrimski
Начинаещ
*

Рейтинг: +5/-5
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 6
Теми: 0



Активност
0%

« Отговор #31 -: Петък, 10 Юни, 2011, 15:15:58 »
ОтговорОтговор

Лично за мен има само "една ръка" и тя е това, което казват шофьорите! Защото като четеш обявите за работа, всички изглеждат толкова примамливи, че човек да се зачуди, как въобще тая фирма е останала без шофьори, но реалността е друга! Както беше написал някой преди мен - "никой не е сигурен колко ще получи, може да се окаже, че има да даваш". С това се изчерпва всичко което искам да кажа и няма да пиша повече. Дано поне тук няма "рибки", които да бъдат манипулирани по толкова евтин начин !!!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #31 -: Петък, 10 Юни, 2011, 15:15:58 »

 Активен
Siting
Начинаещ
*

Рейтинг: +7/-4
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 12
Теми: 0



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #32 -: Петък, 10 Юни, 2011, 21:33:54 »
ОтговорОтговор

С уговорката , че не съм патрона, дето раздава заплатите, а съм наемен работник като вас, искам да поясня , че напоследък във фирмата работят около 300 българи, 500 румънци, 100 поляци и 200 босненци - естествено бройката постоянно се променя! Хайде кажи ми сега колко фиша трябва да видиш , за да придобиеш представа кой колко получава? Знаеш ли , че имаше хора , КОИТО СЕ ЗАГУБИХА по пътищата в Австрия, когато отидоха за пръв път да работят там! Е как мислиш колко са получавали като заплата? А имаше и хора дето знаеха Европа като дома си ! И са доволни! Тъй че една обща истина за всички няма !
Всъщност като обобщение мога да кажа, че Щадлер не са най-идеалната и най-социалната фирма, но са доста по-нормални от много от БГ фирмите и са на нивото на голямата маса от западните фирми - нито много по-добри , но и нито много по-лоши. Все пак са си австрийска фирма и оттам нататък ще почнем да спорим за особеностите на различните нации сигурно.... И темата ще се разводни много кой какъв е и т.н.
В крайна сметка щом има хора - българи, които са добре , значи може , нали?   

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
wolves
Старши потребител
****

Рейтинг: +101/-98
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Germany Germany

Публикации: 323
Теми: 11



Активност
0%


« Отговор #33 -: Петък, 10 Юни, 2011, 22:04:47 »
ОтговорОтговор

Стинг я поясни на нас непросветените как така някой взима 2100евра,друг 1100е,трети 1500-1600е.Според теб съществуват няколко истини,я сега ни обясни на всички как става това.На мен лично ми е мъгла.Какво значи,,той знае как си ги е изкарал,,що за тъпи обяснения даваш.Значи ли това,че се нарушава поголовно под натиск от една,,европейска и огромна фирма с авторитет и дъщерни фирми в цяла Европа,,къде и е авторитета след като дава такива мизерни заплати-справка-обявите за работа,и принуждава шофьорите масово да карат национал.Още може да се кажат кофти неща за тая EU-Фирма.Та да не споменавам за старите ремаркета без щори,които са на изчезване дори в БГ.И съм очевидец не ми разтегай глупости,че било неосведоменост.Ма за тебе нормално,трудно си намирате шофьори.                                                     ПП;Дали и австрийците работят на същите условия?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Siting
Начинаещ
*

Рейтинг: +7/-4
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 12
Теми: 0



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #34 -: Петък, 10 Юни, 2011, 22:42:25 »
ОтговорОтговор

Ами добре обяснявам : да, наистина различните хора взимат различни заплати ! Много ли ти е трудно да го разбереш това? Или си свикнал и искаш на всички по равно?
За едно ти и колегите сте прави - за еднаква работа трябва да се получава еднакво заплащане ! И това е така - ако караш като босненец или извинявай за сравнението като румънец и ти ще взимаш колкото тях! Повярвай ми австрийците "обичат" еднакво и румънците и босненците и българите. Да не мислиш, че някое румънско джиджи им е по-мило от някой нашенец!!! Ами помисли тогава защо онези могат да изкарват добри пари. а?  За различните хора , а не националности , заплатите са според свършената работа.
Какво значи "как ги е изкарал той си знае " ли ?  Ами значи , че човекът се е разцепил от каране , за тези 2100 евро, обаче ги  е изкарал . Казах го защото не фона на средната заплата от около 1400 евро, е доста повече.
Естествено , че фирмата, официално няма да каже , че се нарушава и няма да иска да се нарушава. Обаче пък иска да се работи много. Ама много много! И е тежка шофьорската работа ! И да, има каране по национали - особено във Франция. И да има не само щори, но и от старите  ремаркета , дето са брезент с въже. И какво от това? Аз да съм казал, че предлагаме само фургони и се кара 10 хил. км. за 3000 евро ? Не съм , нали ! Просто казвам , че това е средна фирма, средна работа, средни условия и средна заплата от около 1400 евро ! Който иска , бате , това е !
Апропо - австрийци работят в офисите и сервиза и заплтата им не е повече от тази на шофьорите! И това съм виждал като фишове! 

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
imter
Потребител герой
*****

Рейтинг: +413/-15
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 987
Теми: 35



Активност
0.2%


Ел. поща
« Отговор #35 -: Петък, 10 Юни, 2011, 22:59:28 »
ОтговорОтговор

Колега,ако съм те разбрал правилно(може и да не съм),за да взимаш пари трябва да нарушаваш правилата и законите,а ако искаш да си изряден и да работиш по правилата взимаш мизерните пари.Извинявам се много,но сме на това положение  заради тези които се напъват и нарушават законите за да вземат малко повече и примера,че изискват много,много работа и си плащат за това е меко казано неуместен.А освен това не съм съгласен с примера,че австрийците,дори и миячите и чистачите(ако има такива) взимат повече от чужденците шофьори.Докато има такива камикадзета да спят на воланите,ще има и тарикати да печелят на техен гръб.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
imter
Потребител герой
*****

Рейтинг: +413/-15
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 987
Теми: 35



Активност
0.2%


Ел. поща
« Отговор #36 -: Петък, 10 Юни, 2011, 23:01:44 »
ОтговорОтговор

Колега и ако не е тайна,на каква длъжност си назначен във фирмата?Въпроса ми е чисто професионален,защото ти си първият който толкова ревностно защитава тази фирма.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2409/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7182
Теми: 538



Активност
0%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #37 -: Петък, 10 Юни, 2011, 23:10:58 »
ОтговорОтговор

Нека бавно и полека да уточним кое накъде и как в тази фирма, без да създаваме излишно напрежение и да оставим колегата да ни разясни нещата.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
imter
Потребител герой
*****

Рейтинг: +413/-15
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 987
Теми: 35



Активност
0.2%


Ел. поща
« Отговор #38 -: Петък, 10 Юни, 2011, 23:15:37 »
ОтговорОтговор

Нека бавно и полека да уточним кое накъде и как в тази фирма, без да създаваме излишно напрежение и да оставим колегата да ни разясни нещата.
Аз не мисля,че се създава излишно напрежение,а просто се прави излишна реклама,от която няма нужда.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
wolves
Старши потребител
****

Рейтинг: +101/-98
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Germany Germany

Публикации: 323
Теми: 11



Активност
0%


« Отговор #39 -: Събота, 11 Юни, 2011, 00:48:04 »
ОтговорОтговор

Та да си дойдеме на разсъжденията ти;не може да не знаеш, че има Регл,561.Знаеш какво се изисква с него,след като си служител в Тр.фирма.И че всяко нарушение води след неговото установяване и съответното наказание.И в един красив момент шофьора остава без книжка,и след това какво следва,можеш ли да дадеш отговор?Времето когато се правеха по 20 000км е минало-забравено.А за австрийските заплати си немаш понятие.Минимума за магазинерка е 1000евра,за какви стандарти говориш изобщо.Плащате ли вие командировъчни?Уикендите плащате ли?Пример-Австрийската фирма ,,BERGER,, която е пълна със сърбета,средната заплата на шофьор е до 3200-3500евра.А там па нема да ви работим никога,не ми я предлагай.Между другото,забранено е плащането на км.,с някаква резолюция на ЕС.Та каква ти беше длъжноста във фирмата

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
imter
Потребител герой
*****

Рейтинг: +413/-15
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 987
Теми: 35



Активност
0.2%


Ел. поща
« Отговор #40 -: Събота, 11 Юни, 2011, 09:49:14 »
ОтговорОтговор

И аз зададох подобен въпрос на колегата,каква е длъжността му във фирмата,защото тези му разсъждения не могат да бъдат на шофьор или може би е някакво изключение.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
bat MIRKO
Начинаещ
*

Рейтинг: +27/-2
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 47
Теми: 0



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #41 -: Събота, 11 Юни, 2011, 11:09:19 »
ОтговорОтговор

Здравейте,и аз трябваше да тръгвам на 19.05.11 но нещо започнах да се разколебавам.И мисля да не рискувам.Нали се сещате като тръгнеш трябва да имаш някой евро във джоба си и то поне 300.А това си е цифра за БГ стандарта.Трябва да лиша семейството си от тези пари за да мога да замина,и ако ги нямаш трябва да се молиш на родата за да ги събереш.А после както чета тук се окаже че не ти дават и тези който си си заработил стягаш куфара и обратно за БГ.Тогава какво се получава "ТАТИ СИ ДОДЕ СЪС ГОЛИТЕ М......Е извинявам се за израза.Затова не мисля да рискувам.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Siting
Начинаещ
*

Рейтинг: +7/-4
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 12
Теми: 0



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #42 -: Събота, 11 Юни, 2011, 14:17:40 »
ОтговорОтговор

Не , не трябва да се правят нарушения, за да се изкарат по-добри пари ! Обаче трябва да се уплътнява рабптното време т.е да се спазва не само времето за почивка , но и времето за работа!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
imter
Потребител герой
*****

Рейтинг: +413/-15
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 987
Теми: 35



Активност
0.2%


Ел. поща
« Отговор #43 -: Събота, 11 Юни, 2011, 14:45:18 »
ОтговорОтговор

Колега,далеч съм от мисълта,че в днешния динамичен свят, такава голяма фирма няма система за наблюдение и спазване на работнот време.И съм убеден,че този който не го спазва въобще няма да работи там,а просто ще бъде изхвърлен.Друг е въпроса ,ако под работно време разбирате каране по 12-14 часа,без това да включва товаро-разтоварните дейности.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Siting
Начинаещ
*

Рейтинг: +7/-4
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 12
Теми: 0



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #44 -: Събота, 11 Юни, 2011, 14:54:14 »
ОтговорОтговор

Значи единствено модераторът ме изкефи човека, че не е нервак и бавно и спокойно върви към същността на нещата. Нямах нужда от реклама, намесих се , защото мисля , че много неща не зная , но пък и доста други знам как са наистина и исках да съм полезен. Сега пак си ме оплювайте колко искате и се заливайте с негативизъм колко гадни са всички , какви лъжци и мошеници са и само вие сте целите в бяло ...
 Докато е такъв тона, разговор всъщност няма !

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Етикети:
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 11   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!