Измерване на гориво
Форум на българските шофьори
Вторник, 21 Май, 2024, 21:47:49 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: 1 [2] 3   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Измерване на гориво  (Прочетена 25052 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Jack77
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +42/-176
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 164
Теми: 8



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #15 -: Сряда, 26 Март, 2014, 16:44:09 »
ОтговорОтговор

Това е "Форума на българските шофьори", не на "книжните мишоци" и 40 литра е малко, а колегата е несериозен поне по 60 да те думка.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #15 -: Сряда, 26 Март, 2014, 16:44:09 »

 Активен
radko55555
Начинаещ
*

Рейтинг: +1/-0
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 9
Теми: 1



Активност
0%


« Отговор #16 -: Сряда, 26 Март, 2014, 19:42:26 »
ОтговорОтговор

Актрос 1841, отпуснали сме разход 26л за празен и 37л за пълен и ако е над 30т по 0.6л на тон. Шлаухката за излишната нафта е там, но и да я маха, колко би събрал за 1 час каране или 60км? На ден минават по 360км, карат заедно и 3-те камиона на разтояние 300-400м един от друг.  И както и да кара , дори с 1800 оборота , за 360км не би изразходил 40л повече. Идеята ми не е да глобим шофьора, а му се възхищаваме , че е успял да надхитри системата по някъкав начин, за който според него, незнае как става. Аз за себе си искам да открия как става. Имате ли други идеи, как се източват тези 40л само за 360км ?

Все си мисля че ако вземе да му дигнеш заплатата на шофера нема нужда да търсиш отговора на този въпрос.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Никога не отлагам за утре онова, което мога да свърша вдругиден...
Форум на българските шофьори
« Отговор #16 -: Сряда, 26 Март, 2014, 19:42:26 »

 Активен
BG-Trans
Начинаещ
*

Рейтинг: +4/-1
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 19
Теми: 1



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #17 -: Сряда, 26 Март, 2014, 20:28:14 »
ОтговорОтговор

Да, разбрах! От утре ще е освободен .
Щом не му харесват условията на труд, за някои само мечта / 1000лв основна + 7% от навлото / и краде , значи не ще да е от нашия екип. Зиме/лете има - няма работа 1000лв си ги вземат, 7% отгоре е много добре според някои други шофьори.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Красимир Тодоров
Гост
« Отговор #18 -: Сряда, 26 Март, 2014, 20:30:56 »
ОтговорОтговор

Да, разбрах! От утре ще е освободен .
Щом не му харесват условията на труд, за някои само мечта / 1000лв основна + 7% от навлото / и краде , значи не ще да е от нашия екип. Зиме/лете има - няма работа 1000лв си ги вземат, 7% отгоре е много добре според някои други шофьори.
Ей на това му викам аз да ти се възхитят Усмивчица
Добре че не му се сърдиш...

Иначе моето мнение (при тия сводки дето четем) е, шофьора си  кара, ти фантазираш колега или шефче. А ако си правиш реклама на фирмата, кажи барем коя е.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
dimich87
Старши потребител
****

Рейтинг: +83/-22
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 456
Теми: 5



Активност
0%

« Отговор #19 -: Сряда, 26 Март, 2014, 20:53:30 »
ОтговорОтговор

Много зависи каква е системата и с какви дюзи е двигателя. При системите коман райл с пиезо-кристални дюзи излишната нафта е 5 пъти повече от тази, която се изгаря. Ако я събира тогава е напълно възможно за 60км да се източат. Друг е въпроса че камиона ако не връща в резервоара има си защита и дава грешка, ако е без връщаща линия се връща в горивния филтър, а дебитомера е поставен преди него. Може там да се прекъсне. Варианти много.
Правихме опити преди месец тука и се шашнахме какви резултати дава един двигател. Слагаме дебитомер да мери постъпващото гориво и дебитомер да мери излишното. Става въпрос за бензинов двигател и даде някакъв невъзможно нисък разход. Сменихме местата на дебитомерите и пак същото. Накрая оставихме само входящия и връщахме горивото към филтъра и се получи разход в нормите. Не можахме да си обясним от къде се получи това. В колектива участвахме 3-ма професора един доцент и аз и още един студент.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
driver1
Потребител герой
*****

Рейтинг: +621/-3016
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1766
Теми: 26



Активност
0%

JE SUIS CHARLIE ! Мразя цензорите!


Ел. поща
« Отговор #20 -: Сряда, 26 Март, 2014, 20:59:36 »
ОтговорОтговор

Да, разбрах! От утре ще е освободен .
Щом не му харесват условията на труд, за някои само мечта / 1000лв основна + 7% от навлото / и краде , значи не ще да е от нашия екип. Зиме/лете има - няма работа 1000лв си ги вземат, 7% отгоре е много добре според някои други шофьори.

     E на това му се вика БГ-Транс! Нищо не си доказал, подозрения някакви, пък се оказа, че на колегата не му харесвало и те крадял. Пък уж само искаше да му се възхитиш и да обогатиш техническата си култура? А бе, леваци - шарани на бастун искате да ловите. Много бързо лъсна гнусната ви същност. Не коментирам заплатата която "давате" - 1000лв. и 7% от навлото, (как ли шофьора контролира какво реално навло сте договорили?), но щом се намират балъци да ви бачкат , сигурно затова си толкова арогантен. Но ако освен арогантен беше и малко умен, а и психолог, щеше да намериш път към душата на работниците си, да стигнеш до сърцето им и то да не им даде да злоупотребят с доверието ти. Но това са химери - във всеки шофьор виждате престъпник, но и машина за пари, която цедите безогледно, изживявайки се като благодетели.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
naum4o
Потребител герой
*****

Рейтинг: +778/-20
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 707
Теми: 71



Активност
0%

Cogito ergo sum


Ел. поща
« Отговор #21 -: Сряда, 26 Март, 2014, 21:24:37 »
ОтговорОтговор

Да, разбрах! От утре ще е освободен .
Щом не му харесват условията на труд, за някои само мечта / 1000лв основна + 7% от навлото / и краде , значи не ще да е от нашия екип. Зиме/лете има - няма работа 1000лв си ги вземат, 7% отгоре е много добре според някои други шофьори.
Аз не съм толкова краен като колегата, но не ти прави чест, да взимаш безвъзвратни решения на базата само на догадки и съмнения, и под емоционално давление, получено от отказа на съфорумците да ти подскажат някои неща. Сигурен съм, че имаш професионални секрети в твоята работа, които не би споделил с никой - как очакваш другите да споделят своите?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Като толкова ви се иска да боядисвате паметници, то идете пред посолството на САЩ и боядисайте паметника на онези, които изравниха София със земята през зимата на 1943-1944г., но ония там ще ви отстрелят като кучета, защото за тях не сте нищо повече от самопродали се РОБИ!
ivopifeca
Потребител герой
*****

Рейтинг: +196/-2525
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2183
Теми: 113



Активност
0.2%

ALFA ROMEO75|ПОВЕЧЕ КОЛЕГА ОТКОЛКОТО РАБОТНИК


Ел. поща
« Отговор #22 -: Сряда, 26 Март, 2014, 21:46:52 »
ОтговорОтговор

Условия на труд не му харесвали...Посочи ли какви са условията,само некви 1000 лв,и залъгващи лъжовните 7 процента :)Колко кара за тия пари,кога спи,кога има почивни дни?След,като няма нарушения Джи-пи-ес системата,откъде на къде ще го набеждаваш?Влезна тука и се надаше да ти се изпее нещо за некъв чалъм,а такъв може и да няма-просто сте свикнали да сте заобиколени от доносници и лизачи,и когато има нещо странно и непонятно за вас ви обзема егати параноята,треперите като кючекини,само като си помислите ,че някой ви "врътка" Усмивчица

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
BG-Trans
Начинаещ
*

Рейтинг: +4/-1
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 19
Теми: 1



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #23 -: Четвъртък, 27 Март, 2014, 10:06:26 »
ОтговорОтговор

Съкратени и уволнени няма, защото  сме трима с по 2 камиона, камионите са наши , а шофьорите ни са близки роднини.Караме ние тримата с още 3-ма шофьори.  Нарочно писах, че ще бъде изхвърлен шофьора, за да видя каква ще е реакцията на останалите шофьори от форума. Определили сме си заплата 1000лв  / и се осигуряваме на нея /и 7%, за да е добре на нас и да заделяме от печалбата за нова техника. Ситуацията с тези 40л беше измислена , за да се опреди доколко колегите се защитават или не.
Благодаря на всички включили се в темата.

dimich87 , спомняш ли с колко разхода на двигателя беше по-малък, когато използвахте двата дебитомера ,отколкото  ако изполвате само 1, както е в действителност ?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Красимир Тодоров
Гост
« Отговор #24 -: Четвъртък, 27 Март, 2014, 10:22:58 »
ОтговорОтговор

Сещам се, че подобен тип поведение, в което винаги действаш "нарочно" има медицинско название. Не помня как беше, ама все пак съм шофьор, не психиатър...
Уволних го, не го уволних. Пипал нафтата, не пипал нафтата.
Сега да не излезе, че 1000 лв ги виждате през крив макарон, а просто ни пробваш, да ни видиш реакцията, да не би да сте си заделили твърде много?
Мисля, че ти го казахме няколко човека в т.ч. и аз, че просто фантазираш. Ти обаче продължи да се увличаш и сега като видя колко си се омазал с жълто, почна да ни пробутваш някакви сценарии за нарочни работи.
Това малко на дамско поведение ми прилича, ако си мъж, просто нямаш извинение.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
driver70
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +42/-26
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 220
Теми: 11



Активност
0%
не казвай хоп преди да си скочил


Ел. поща
« Отговор #25 -: Четвъртък, 27 Март, 2014, 12:50:24 »
ОтговорОтговор

Много зависи каква е системата и с какви дюзи е двигателя. При системите коман райл с пиезо-кристални дюзи излишната нафта е 5 пъти повече от тази, която се изгаря. Ако я събира тогава е напълно възможно за 60км да се източат. Друг е въпроса че камиона ако не връща в резервоара има си защита и дава грешка, ако е без връщаща линия се връща в горивния филтър, а дебитомера е поставен преди него. Може там да се прекъсне. Варианти много.
Правихме опити преди месец тука и се шашнахме какви резултати дава един двигател. Слагаме дебитомер да мери постъпващото гориво и дебитомер да мери излишното. Става въпрос за бензинов двигател и даде някакъв невъзможно нисък разход. Сменихме местата на дебитомерите и пак същото. Накрая оставихме само входящия и връщахме горивото към филтъра и се получи разход в нормите. Не можахме да си обясним от къде се получи това. В колектива участвахме 3-ма професора един доцент и аз и още един студент.
На мен не ми стана ясно,как въпросните дебитомери,имат каквото и да е влияние върху разхода.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
pumix
Старши потребител
****

Рейтинг: +66/-28
Неактивен Неактивен

Публикации: 360
Теми: 2



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #26 -: Четвъртък, 27 Март, 2014, 22:19:36 »
ОтговорОтговор

Кражба на гориво!
Монтирахме цедки на резервоарите, поставихме и GPS на резервоара и в кабината на камионите. Но има кражба на гориво. На резервоар от 600л , за денонощие изчезват 40л. По графиката за проследяване, няма нарушения, защото камионите се движат по почти равен път, Айтос-Бургас-Айтос. По време на покой няма изчезване на гориво. Разменихме водачите, шофьора под наблюдение пак измъкна 40л. Как го прави? В движение или в покой, като в покой според графиката всичко е ОК. На изхода на датчика, напрежението е 9 волта когато резервоара е пълен и 3 волта когато е на 1/3 . Възможно ли е , чрез допълнителен източник на енергия да подава грешно напрежение на датчика и да лъже системата?
Като прочетох това веднага се сетих за Актрос.И след няколко мнения прочетох ,че става дума точно за Актрос.Мога да ти кажа ,че те имат слабо място още на заводско ниво,ако ще и 100 GPS-а да има и незнам още колко системи и джунджурийки.Естествено няма да ти кажа слабото място.Бий си сам главата да го намериш,нали сте по-умни чорбаджийте.След като ние можем,значи и вие можете. Намигване

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

На руска кола вратата и на жена устата,се затварят с удар!!!
ivopifeca
Потребител герой
*****

Рейтинг: +196/-2525
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2183
Теми: 113



Активност
0.2%

ALFA ROMEO75|ПОВЕЧЕ КОЛЕГА ОТКОЛКОТО РАБОТНИК


Ел. поща
« Отговор #27 -: Събота, 29 Март, 2014, 19:43:05 »
ОтговорОтговор

Като прочетох това веднага се сетих за Актрос.И след няколко мнения прочетох ,че става дума точно за Актрос.Мога да ти кажа ,че те имат слабо място още на заводско ниво,ако ще и 100 GPS-а да има и незнам още колко системи и джунджурийки.Естествено няма да ти кажа слабото място.Бий си сам главата да го намериш,нали сте по-умни чорбаджийте.След като ние можем,значи и вие можете. Намигване
Е браво бре,ти направо си ги отвори,в стремежа си да се правиш на голем играч,който разбира "работите" ;)След твоя подсказ-лекичък,нали знаеш.колко ще им е трудно да го разбере тоя къде пусна темата...мани,мани.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
pumix
Старши потребител
****

Рейтинг: +66/-28
Неактивен Неактивен

Публикации: 360
Теми: 2



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #28 -: Събота, 29 Март, 2014, 22:29:53 »
ОтговорОтговор

Е браво бре,ти направо си ги отвори,в стремежа си да се правиш на голем играч,който разбира "работите" ;)След твоя подсказ-лекичък,нали знаеш.колко ще им е трудно да го разбере тоя къде пусна темата...мани,мани.
По-кротко го давай.Нямам стремеж да се правя на играч,нито твърдя че съм такъв.Даже това изобщо не ми е минавало през главата.И спокойно няма да го намери колкото и да търси.Ся аз как съм го разбрал си остава тайна,че много ще станат жокерите.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

На руска кола вратата и на жена устата,се затварят с удар!!!
ivopifeca
Потребител герой
*****

Рейтинг: +196/-2525
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2183
Теми: 113



Активност
0.2%

ALFA ROMEO75|ПОВЕЧЕ КОЛЕГА ОТКОЛКОТО РАБОТНИК


Ел. поща
« Отговор #29 -: Събота, 29 Март, 2014, 22:38:53 »
ОтговорОтговор

Добре ,значи нема как да се разбере ;DНема и след,като го подтикваш да го разучи,само ти си инженер от космическата промишланост свързана с научните проби от Нефтохима.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Етикети:
Страници: 1 [2] 3   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!