Обръщане на самосвал
Форум на българските шофьори
Четвъртък, 16 Май, 2024, 15:33:28 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: 1 [2]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Обръщане на самосвал  (Прочетена 14590 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
motto_man
Начинаещ
*

Рейтинг: +3/-0
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
United Kingdom United Kingdom

Публикации: 18
Теми: 3



Активност
0%


Martin-Vasilis Dimitrov, dimitrov225
Ел. поща
« Отговор #15 -: Понеделник, 15 Декември, 2014, 05:05:16 »
ОтговорОтговор

Малко полегнала на една страна.
Това шаси не се изправя май
Ухилен  Ухилен   Ухилен  Ухилен  Ухилен

Истинския самосваладжия поне един леген трябва да е хвърлил на земята.

 Смотан Смотан В моя списък са трикратно падане на легена при странично разтоварване и трикратно изправяне на задни гуми заради заседнал товар на задния капак.Това за 22 години и над един мильон километра на самосвал.Във всичките шест случая нямаше и драскотина по камиона и легена просто късмет и комични ситуаций.
Изправянето назад е даже забавно, след втория път
Когато товара като е повече и не може да изпадне, а остане на опашката. Трябва и 1-ва(бу-ге) ос на ремаркето да високо  а 3-та ос в ниско.  
 


<a href="http://www.youtube.com/watch?v=kdoVTtbdugQ" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=kdoVTtbdugQ</a>
Когато ме учиха на гондола все това ми повтаряха, вдигай задължително богето преди изсипване, така и не го разбах това, не съм карал с боге, само 5-6 курса. Когато съм вдигал винаги до една трета не отлепи ли съм спирал за да погледна отзад какво става, никога не пикая по време на разтоварване, после когато пада легена може. Съветвам и други, НЕ ПИКАЙТЕ при разтоварване, особено близо до самосвала. Изсипването е най-важо и изискващо своето внимание. Най-гадната уловка е това да ти се отлепи задната част на товара, като на клипчето и да ти остане горе налеп, тогава си на кантар, демек или на лево или на десно и мъъъничък шанс днес да си късметлия

Заменен червен цвят!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

« Последна редакция: Понеделник, 15 Декември, 2014, 10:08:34 от МИНКО ИЛЧЕВ » Активен

Любовта към себе си не е егоизъм. НЕлюбовта към себе си е плод на егото, което иска да бъде харесвано или одобрено отвън, защото не знае, че собственикът му е пълноценна личност, заслужаваща любовта си
Форум на българските шофьори
« Отговор #15 -: Понеделник, 15 Декември, 2014, 05:05:16 »

 Активен
Етикети:
Страници: 1 [2]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!