Мобилен интернет
Форум на българските шофьори
Петък, 17 Май, 2024, 08:24:25 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: [1] 2 3 ... 5   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Мобилен интернет  (Прочетена 67495 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2411/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7182
Теми: 538



Активност
0%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« -: Събота, 18 Декември, 2010, 11:37:19 »
ОтговорОтговор

Би ли споделил някой как стои въпроса с мобилния интернет в различните държави от ЕС? Имам предвид платен мобилен интернет от мобилен оператор, а не свободен Wi-Fi. Някой от Вас ползва ли такъв платен интернет?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
Форум на българските шофьори
« -: Събота, 18 Декември, 2010, 11:37:19 »

 Активен
Niko60
Начинаещ
*

Рейтинг: +8/-1
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 12
Теми: 0



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #1 -: Събота, 18 Декември, 2010, 13:25:47 »
ОтговорОтговор

Колега,доскоро работих и живях в Испания и ползвах мобилен нет кьм Водафон.само един пьт го използвах в Белгия и за около 4ч платих сметка от 130е.Таксува се в роуминг.Саветвам те да не го ползваш.Купи си антена WISAKOM WS-HP800,която има обхват от 1км и ще хващаш свободни мрежи и WI-FI от бензиностанциите.Аз я купих от И-я за 57е а в Б-я е 57лв.Дано сам ти бил полезен.И в момента си хващам нета с антенката,живея в П-в и около мен има 9 свободни мрежи.Не плащам нет.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Нико60
Форум на българските шофьори
« Отговор #1 -: Събота, 18 Декември, 2010, 13:25:47 »

 Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2411/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7182
Теми: 538



Активност
0%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #2 -: Събота, 18 Декември, 2010, 13:55:36 »
ОтговорОтговор

Не съм и помислял за ползване на мобилен интернет в роуминг. Тези устройства за Wi-Fi никак не са лоши. Аз имам един Edimax ED-7318USg с външна антена и приема в пъти повече мрежи спрямо вградената карта на лаптопа. Но не навсякъде има сигнал и е възможно да се настаниш на място, където трябва да направиш 45-часова пауза. Иначе има едни други варианти, например Nanostation 2. Те имат вградени антени и в зависимост от модела, силата на антената варира от 10 до 14 dBm, което от своя страна е много по-добре от твоето и моето устройство.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
veso6711
Начинаещ
*

Рейтинг: +2/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 9
Теми: 3



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #3 -: Събота, 18 Декември, 2010, 14:02:45 »
ОтговорОтговор

В роуминг се плаща на секунда - като при телефоните. Съвет - забрави за платен интернет. Освен това е много бавен дори и с най-мощния пакет. Не става за сваляне, а само за сърфиране. Дори в скайпа видеото се разпада.

Редактирано поради нарушаване на правилата за писане на кирилица!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

« Последна редакция: Събота, 18 Декември, 2010, 14:12:17 от admin » Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2411/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7182
Теми: 538



Активност
0%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #4 -: Събота, 18 Декември, 2010, 19:33:42 »
ОтговорОтговор

От една година ползвам мобилен интернет от Глобул. Изключително съм доволен от услугата и съм я препоръчал на десетки приятели и познати. Не зная обаче дали е удачно да Ви препоръчам този интернет и на Вас. Ще Ви обясня какво имам предвид.

Когато преди една година станах абонат на тази услуга, предложението на Глобул включваше 2500 Мб трафик на максимална скорост и ограничаване на скоростта до 128 Кбит след достигане на месечния лимит. И въпреки, че още тогава това ограничение не беше съвместимо с широко рекламираната услуга „Неограничен интернет“, все пак за 24 лв. на месец никой от останалите оператори не предлагаше подобна услуга. Съвсем скоро обаче разбрах за промяна в условията за нови абонати. На пръв поглед нищо не се е променило, с изключение на едно допълнение в условията. То обаче е много важно и затова реших да го споделя с Вас. Ще цитирам дословно какво са измислили от Глобул.

След изчерпване на количеството MB на максимално достижима скорост, скоростта на връзката пада до 128 kbps. GLOBUL си запазва правото да въведе допълнително ограничение по отношение на потреблението на услугата или да я прекрати/деактивира едностранно в случай, че бъде надвишено разумното потребление, като за такова се приема потребление превишаващо с 30 (или повече) % включените МB на максимално достижима скорост). В тези случаи клиентите ще бъдат уведомени предварително с обаждане или кратко текстово съобщение (SMS).

Нека всеки си прецени дали това го устройва.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
BoBy_BoY
Потребител герой
*****

Рейтинг: +140/-55
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Netherlands Netherlands

Публикации: 825
Теми: 45



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #5 -: Вторник, 11 Януари, 2011, 00:19:37 »
ОтговорОтговор

Аз съм в Холандия и сглупих като пребързах да си купя флашка за нет! Тука на всякъде има свободно нет особено на Макдоналд'с. Моя нет е към Водафон и съм на ваучер-50Е-1ГБ

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
wolves
Старши потребител
****

Рейтинг: +101/-98
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Germany Germany

Публикации: 323
Теми: 11



Активност
0%


« Отговор #6 -: Събота, 22 Януари, 2011, 10:12:16 »
ОтговорОтговор

Италия-9е=50часа нет на месец.В Гръция е същото

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
BoBy_BoY
Потребител герой
*****

Рейтинг: +140/-55
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Netherlands Netherlands

Публикации: 825
Теми: 45



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #7 -: Събота, 22 Януари, 2011, 13:16:03 »
ОтговорОтговор

Това към кой оператор е? И аз искам да си взема, но незнам към кого да ползвам. Един колега на Бреша беше ми казал за Wind, 4е е било 15Е-150 часа което е много добре.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Trucker_Boy
Потребител герой
*****

Рейтинг: +404/-56
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2630
Теми: 374



Активност
0%


« Отговор #8 -: Понеделник, 31 Януари, 2011, 10:17:46 »
ОтговорОтговор

А от глобул/вивател дали може да си взема мобилен интернет или е само за в България ?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

www.sbps.eu
Сдружение на Българските Професионални Шофьори
BoBy_BoY
Потребител герой
*****

Рейтинг: +140/-55
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Netherlands Netherlands

Публикации: 825
Теми: 45



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #9 -: Понеделник, 31 Януари, 2011, 13:58:25 »
ОтговорОтговор

Ако ще го ползваш в Бг може и да се вместиш с парите в границите на разумното,ОК! За роуминг мисля,че е не става! Най- добре е да си вземеш USB флашка, а във всяка държава си вземи само SIM карта.Незнам само в коя държава кой оператор е най-ефтин!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Trucker_Boy
Потребител герой
*****

Рейтинг: +404/-56
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2630
Теми: 374



Активност
0%


« Отговор #10 -: Понеделник, 31 Януари, 2011, 14:05:03 »
ОтговорОтговор

Ако ще го ползваш в Бг може и да се вместиш с парите в границите на разумното,ОК! За роуминг мисля,че е не става! Най- добре е да си вземеш USB флашка, а във всяка държава си вземи само SIM карта.Незнам само в коя държава кой оператор е най-ефтин!

Ще го ползвам в бг , и в цяла европа , благодаря за информацията все пак  Усмивчица

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

www.sbps.eu
Сдружение на Българските Професионални Шофьори
VOLVO 480
Старши потребител
****

Рейтинг: +94/-10
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 326
Теми: 85



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #11 -: Вторник, 01 Февруари, 2011, 03:06:52 »
ОтговорОтговор

Колеги а някой да знае как се казва това устройство което разкодирало заключени WI Fi мрежи в България го продавали в онлайн  магазините 2-ма колеги споделиха че го имали и работело устройството безупречно но тъка и неможаха да ми кажат как се казва това устройство!Цената му била около 47лв.+доставка.Казаха ми че било нещо като рутер но сголемината на флашка!Ако някой знае нещо или има същото устройство нека сподели тук впечатления си за него и как се казва!Предварително ви благодаря!!!!!!! Усмивчица

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Trucker_Boy
Потребител герой
*****

Рейтинг: +404/-56
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2630
Теми: 374



Активност
0%


« Отговор #12 -: Вторник, 01 Февруари, 2011, 14:57:48 »
ОтговорОтговор

Колеги а някой да знае как се казва това устройство което разкодирало заключени WI Fi мрежи в България го продавали в онлайн  магазините 2-ма колеги споделиха че го имали и работело устройството безупречно но тъка и неможаха да ми кажат как се казва това устройство!Цената му била около 47лв.+доставка.Казаха ми че било нещо като рутер но сголемината на флашка!Ако някой знае нещо или има същото устройство нека сподели тук впечатления си за него и как се казва!Предварително ви благодаря!!!!!!! Усмивчица

Аз лятото срещнах колега с такова устройство.Той си го веше взел от Truck Shopa на Джонкуерата (Испано-Френксата граница) за 15 евро но е хубаво да знаеш някой неща :
1. Това устройство е незаконо
2. То може да разкодирва само мрежи до 2-3 клас защита дори и да намериш WIFI връзка но ако защитата и е по-стабилна от тази която може да разкодира нямаш шанс.
Ще потърся в няколко магазина дали го има и ще ти пиша.Също имаше устройство подобно на рутер което ти хваща WIFI мрежа в обхват на няколко километра , ново мисля че струваше около 60-70 лв.Ето малко информация за него :
Мощна wi-fi lan карта – включва се през USB кабел директно във вашето PC

Улавя сигнал от по-големи разстояния, има програма за влизане в заключени wifi мрежи/ рутери. Върви на win XP, Win Vista, 98SE, ME, 2000, linux и MAC и Windows 7

-Получавате безплатен Интернет от мрежите около вас от не заключените а за заключените в комплекта има Black track 3 програма за отключване на wi-fi мрежите.
-Може да го сложите на настолни компютри и на лаптоп.
-Ето как става хакването на някой компютри става на други не .
-За да разархивирате прежи първото което ви трябва е Wifi  адаптер има най различни марки най извесните са Gsky,Alfa,и Sky.
-Второто от което ще се нождаете е програма обикновено към wifi приемниците има диск със програма тя е Black track
-Самия wifi  е много мощен и например ако един обикновен wifi приемник като този .Хваща 2-3 мрежи wifi gsky ще хваща около 10-12 мрежи.
-Цена на wifi sky 1000mw 68лв
Ето и как изглежда : 
   Усмивчица

[
url=http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2746/31566352421350448381296561686LQEhGoxk16RY7TxZEZ05.JPG] [/url]



Ето и устройството под форма на "флашка" :
-Цена на wifi gsky 500mw в наличност е 49.85лв



Дано да съм ти помогнал колега Намигване




Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

« Последна редакция: Вторник, 01 Февруари, 2011, 15:04:34 от Trucker_Boy » Активен

www.sbps.eu
Сдружение на Българските Професионални Шофьори
НЕКАДЪРЕН ТРАКТОРИСТ
Гост
« Отговор #13 -: Вторник, 01 Февруари, 2011, 17:02:13 »
ОтговорОтговор

Смотан Смотан Мале докъде ни докара технологията ,сега и нет требва да се гепи  Намигване Намигване

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Trucker_Boy
Потребител герой
*****

Рейтинг: +404/-56
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2630
Теми: 374



Активност
0%


« Отговор #14 -: Вторник, 01 Февруари, 2011, 17:34:09 »
ОтговорОтговор

Смотан Смотан Мале докъде ни докара технологията ,сега и нет требва да се гепи  Намигване Намигване
Прав си ..........  криза е  Ухилен Ухилен Ухилен

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

www.sbps.eu
Сдружение на Българските Професионални Шофьори
Етикети:
Страници: [1] 2 3 ... 5   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!