Войната по пътищата
Форум на българските шофьори
Петък, 17 Май, 2024, 05:08:29 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: [1] 2   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Войната по пътищата  (Прочетена 25818 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2411/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7182
Теми: 538



Активност
0%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« -: Петък, 18 Ноември, 2011, 20:30:06 »
ОтговорОтговор

Днес случайно попаднах на страницата на Русенският окръжен съд. Разгледах четири документа, свързани с решения по дела за причиняване на смърт при пътно-транспортни произшествия. Направи ми впечатление, че и четиримата виновни са получили условни присъди. Единият от тях дори по време на произшествието не е бил правоспособен водач. В друг от случаите наказанието дори не е и условна присъда, а е пробация. Недоумявам как е възможно да търсим промяна във войната по пътищата, след като липсват адекватни наказания на виновните? Прикрепям документите, за да видите и вие какво се случва в българските съдилища. И това е само една малка част от делата по подобни случаи.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter


* 02.04.2009.rtf (25.66 KB - свалено 318 пъти.)
* 07.04.2009.rtf (32.41 KB - свалено 242 пъти.)
* 22.04.2009.rtf (13.17 KB - свалено 253 пъти.)
* 28.04.2009.rtf (31.19 KB - свалено 241 пъти.)
Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
Форум на българските шофьори
« -: Петък, 18 Ноември, 2011, 20:30:06 »

 Активен
!.!.!
Старши потребител
****

Рейтинг: +148/-75
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 477
Теми: 101



Активност
0%


« Отговор #1 -: Петък, 18 Ноември, 2011, 21:01:22 »
ОтговорОтговор

Днес следобед докато прибирах децата от училище минах покрай Строителния  техникум в гр.Русе. В алеята между двете платна седяха няколко угрижени възрастни хора. Заобиколили един паметник , тъжно свели глави . Едно от децата сподели , че днес са завели от училището всички класове  да почетат паметта на една тяхна съученичка. За някои позната , а за други не, но жертва на безразсъдното шофиране на някой шофьор. Искрено се надявам да са му дали подобаваща присъда (макар че се съмнявам).  :'( :'( :'(

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Аз съм си Аз. Свиквайте. Усмивчица
Форум на българските шофьори
« Отговор #1 -: Петък, 18 Ноември, 2011, 21:01:22 »

 Активен
sasho2202
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +22/-8
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 106
Теми: 22



Активност
0%

"Човек за човека е вълк"/латинска сентенция


Ел. поща
« Отговор #2 -: Петък, 27 Януари, 2012, 22:55:08 »
ОтговорОтговор

Не може докато има купени книжки и беззаконие да се спре тази война. Миналата година мисля, бе показана извадка от КАТ за жертвите на пътя. Тъжната статистика бе броят на загиналите в България е по-голям от тези в Ирак. Затова има шофьори и "шофьори". Когато се явявах на изпит за "Е'', на полигона имаше и курсисти за "Б". Един млад шофьор обясняваше на другите как са му купили кола и как само да вземел книжка ще ни смачка всички на пътя. Защото бил супер. Видяхме ги тези летни шофьори тези дни. Но както и да е - отплеснах се от темата.От Попово, където съм роден имах един комшия.
Един ден играехме карти и той изпи близо шише водка и каза че отива до Разград. На третия завой уби брат си и още 4 човека, а петия, дете остана пълен сирак. Понеже баща му бе от управляващата в Попово сила, експертизата доказа че колата е имала технически проблем. А детето е само сега за един бунак решил да се прави на ефе.
Проблемът е че МВР прави само акции, без да има сурови закони.

Причина за редакция: Отново правопис!!!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

« Последна редакция: Събота, 28 Януари, 2012, 01:15:26 от admin » Активен

"Човек не трябва да живее в пепелта,а трябва да се възроди от нея" Ърнест Хемингуей
dimich87
Старши потребител
****

Рейтинг: +83/-22
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 456
Теми: 5



Активност
0%

« Отговор #3 -: Понеделник, 30 Януари, 2012, 20:24:12 »
ОтговорОтговор

Трябва да има доста сериозни присъди. Дядо ми е бил шофьор. Дошъл от село в града да си дири хляба. Баща ми е бил на 3 години. Една вечер се връща натоварен. По пътя са се движели 2-ма човека с магарешка каруца, без никакво осветление и в пълна мъгла. Дядо ми ги убива на място. Получава 10 години ефективна присъда. Излежал е 7 и половина. Книжката са му я върнали 20 години след като е станал инцидента и то само за любител. Баща ми като е решил да кара курс за професионален шофьор, баба ми не му е позволила. Той по-късно се е записал и тайно от нея е изкарал курса за камиони.
Това момиченце което беше убито миналата година пред строителния техникум беше ужасна трагедия.
Водача на колата (БМВ) изобщо не е имал спирачен път, даже не е спрял след като е направил проишествието. А после да се чудим защо се стига до това. Даже на тоя не му минава вече през ума че някога е убил едно 16 годишно момиче.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Бриги Магнито
Потребител герой
*****

Рейтинг: +1859/-3244
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 4813
Теми: 304



Активност
0%

Старши некадърник


WWW Ел. поща
« Отговор #4 -: Понеделник, 30 Януари, 2012, 22:34:16 »
ОтговорОтговор

Мислех да не Ви се бъркам по темичката,но искам да Ви кажа нещо, говорим за война на пътищата там не участват само шофьори и пешеходци ,в тази война трябва да влязат всички институции като общини,кметове,полиция,политици и т.н. ,защото понякога заради нечие бездействие,загиват хора.
Сори,че ви оспамих темата,но не бесете всеки шофьор отнел човешки живот,понякога вината е комплексна.
Това исках да Ви кажа и да добавя една истина
Човек е човек,когато греши.(понкога грешките са трагични и невъзвратими,но такъв е живота)

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен


sasho2202
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +22/-8
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 106
Теми: 22



Активност
0%

"Човек за човека е вълк"/латинска сентенция


Ел. поща
« Отговор #5 -: Понеделник, 30 Януари, 2012, 23:00:40 »
ОтговорОтговор

Да Бриги,прав си.Днес сутринта имаше предаване точно за това.Как един надрусан е помел дете на пешеходна пътека и резултатът е:някъкви месеци пробация.Нямам думи.Нямаме закони, а се смятаме за Европеиска държава.По принцип, при смърт на пътя, се води за неумишленно убииство.От тази вратичка се възползват много влиятелни мамини деца/няма да посочвам имена/.Според мен,употребил ли си упойващи в-ва или алкохол, и си се качил зад волана вече има умиъл.И това трябва да се третира като умишленно убииство.С ефективни а не условни и пробаций.Древните гърци са казали"Номос арксей, тон архонто"или"Законите произлизат от архонтите/властимащите/.Но както ида е.Нали живеем в свободна и демократична държава.Законите са за хората с пари.А където не става с пари-става с много пари.Жалко но факт. :'(

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

"Човек не трябва да живее в пепелта,а трябва да се възроди от нея" Ърнест Хемингуей
abator
Потребител герой
*****

Рейтинг: +495/-8
Неактивен Неактивен

Публикации: 811
Теми: 51



Активност
0%


WWW
« Отговор #6 -: Вторник, 31 Януари, 2012, 00:40:53 »
ОтговорОтговор

Мисля, че има закони, но те се прилагат избирателно. Липсата на възмездие обезсмисля съдебната система и държавността.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
kkkvd
Гост
« Отговор #7 -: Неделя, 08 Април, 2012, 11:54:51 »
ОтговорОтговор

Трябва да има доста сериозни присъди. Дядо ми е бил шофьор. Дошъл от село в града да си дири хляба. Баща ми е бил на 3 години. Една вечер се връща натоварен. По пътя са се движели 2-ма човека с магарешка каруца, без никакво осветление и в пълна мъгла. Дядо ми ги убива на място. Получава 10 години ефективна присъда.
Димич, ти приятелю не мислиш като шофьор. В случая не дядо ти е убил, а тези са се самоубили. Морала е такъв. Чии са го търсили в мълга, неосветени, на автомобилен път? Закона трябва да е практичен и в такива случаи да оневинява шофьора. Пази професионалния и семеен интерес, а не бързай да раздаваш строги присъди.
Не коментирам останалите катастрофи, но такива специално - необозначени каруци и велосипедисти, просто трябва да ги изчистят от пътя, да плащат гражданска и те, а защо не тахограф и на леките коли? Нима любителите шофьори не се уморяват??? Хайде за дневни и седмични почивки да не важи, но караш 2 часа и спираш. Това е и ако искаш. Ако не седи си у дома! А не правила за шофьорите, а останалите ги водят жертви.
Тогава, като си толкова за присъдите - затвор за сгазен на пешеходна пътека, а за сгазен извън пешеходната пътека - поощрение!  Ухилен

И да се махне това недоразумение "несъобразена скорост"

И да се даде оръжие на населението, а да се разоръжи полицията. Тогава и престъпленията ще секнат.

Венсеремос!  Ухилен

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
!na
Потребител герой
*****

Рейтинг: +385/-20
Неактивен Неактивен

Пол: Жена
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1171
Теми: 17



Активност
0%

Devoted to trucks. Devoted to Volvo.


WWW
« Отговор #8 -: Неделя, 08 Април, 2012, 12:08:54 »
ОтговорОтговор

Не мисля, че по пътищата има война.
Има надценяване на възможностите, неспазване на правила и съответно липса на контрол, непознаване на елементарни неща и откровена глупост. Но не и война. Никой не е решил нарочно да рискува своя и живота на другите на пътя.

Мисля, че има закони, но те се прилагат избирателно. Липсата на възмездие обезсмисля съдебната система и държавността.

Бих добавила съзнание и култура на поведение на пътя от страна на всички участници в движението.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

My truck runs on diesel, I run on 100% passion
Бриги Магнито
Потребител герой
*****

Рейтинг: +1859/-3244
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 4813
Теми: 304



Активност
0%

Старши некадърник


WWW Ел. поща
« Отговор #9 -: Петък, 13 Април, 2012, 07:33:18 »
ОтговорОтговор

Море война си е да ти кая ,на моменти кви сражения се водят направо не е истина,но хубавото е че структурка кат ,,Пътна полиция,, барлем води статистика и шанса некой да остане безизвестен е нулев.
Инак ко да мъцнем ,зимата ни пуснат по ледо ние се изтрепеме они пишат ,,несъобразяване с пътната обстановка при зимни условия,, летото пък ни спущат по некой първокласен пътец претърпял бомбандировка и уцелвайки некоя ямка па се изтепаме ,па пишат ,,несъобразяване с пътната обстановка,,
За магистралките нема да ви занимавам там равно няма.Апропо автомагистрала Люлин вече е преасфалтиранка тъй че мое се джитка смело,само да се внимава с лисналите се земни маси,малиииииии таз май ни беше най-новата бре,мислим една годинка не затрая,но ко разбирам аз,богата държава сме,че я прекърпим и айде.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен


admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2411/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7182
Теми: 538



Активност
0%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #10 -: Събота, 14 Април, 2012, 18:43:32 »
ОтговорОтговор

Не мисля, че по пътищата има война.

За съжаление лично на мен това ми прилича на същинска война. 8 жертви за 24 часа понякога не се дават и при военни действия.

http://dnes.dir.bg/news/zaginali-katastrofi-10952635?nt=13

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
kkkvd
Гост
« Отговор #11 -: Събота, 14 Април, 2012, 20:08:15 »
ОтговорОтговор

Не просто война. по-лошо е - война с камикадзета! Нема оправия. Ще минат години, преди да има някакъв ефект, с това безпросветно поколение дето израства, чалга, дрога и газ до ламарината... на 10000 коли, 1 шашкън да има и край.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2411/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7182
Теми: 538



Активност
0%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #12 -: Събота, 21 Април, 2012, 13:50:24 »
ОтговорОтговор

Поредното камикадзе! Според мен това е истинска война. Вижте само до каква степен са размазани автомобилите. Бог да ги прости, но вероятно точно такъв край са търсили и са го намерили.

http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=889362

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
ИванТ
Потребител герой
*****

Рейтинг: +970/-25
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 567
Теми: 46



Активност
0%

Категории: В, В+Е, С, С+Е, D, D+E, М, Ткт


« Отговор #13 -: Събота, 21 Април, 2012, 18:39:24 »
ОтговорОтговор

Строителството на автомагистрала "Струма" става все по-наложително.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Извода според мен е никой шеф нема интерес от по голема заплата и командировъчни не защото ще е на загуба,както твърди HORNET,а защото си оставя опцията да може да те обладае във всеки един момент!!
kkkvd
Гост
« Отговор #14 -: Неделя, 22 Април, 2012, 12:07:05 »
ОтговорОтговор

Не само на Струма, трябва да се строят магистрали, по тоя въпрос две мнения не може да има. Срам ме е къде сме ние с пътищата като карам в западни страни.
Онзи ден премиера каза в типично неговия си стил, че свързвал София  с всички граници. Само с Видин не каза, неговата кожа.. дано и нас ни огрее.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Етикети:
Страници: [1] 2   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
driver-bg.eu
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!