Проблем с винетка в Румъния
Форум на българските шофьори
Петък, 17 Май, 2024, 05:45:03 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: 1 [2] 3   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Проблем с винетка в Румъния  (Прочетена 18472 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
SEMPER
Потребител герой
*****

Рейтинг: +282/-100
Неактивен Неактивен

Germany Germany

Публикации: 1266
Теми: 10



Активност
0%


« Отговор #15 -: Неделя, 20 Ноември, 2016, 12:42:01 »
ОтговорОтговор

Абе я мИнете следващият път Румъния без винетка за да е по-сигурно колко е глобата ,,,,,,,,,,,,,,

Няма нужда, те ти го от официалния им сайт, има го на сто езика, включително и на чист български

https://www.e-rovinieta.ro/bg/intrebari-frecvente

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Не бих могъл да ви дам пълна гаранция, че няма да има някакъв инцидентен случай на престъпност в страната
Форум на българските шофьори
« Отговор #15 -: Неделя, 20 Ноември, 2016, 12:42:01 »

 Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2411/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7182
Теми: 538



Активност
0%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #16 -: Неделя, 20 Ноември, 2016, 12:47:06 »
ОтговорОтговор

Контрола в Румъния е доста лабав и явно е "гот" да се мине без винетка. Глобата е горе-долу колкото струва годишна винетка за съответната категория. Дали ще дойде е въпрос на късмет.
Аз наскоро получих по пощата глоба от Унгария за превишена скорост. Снимали са ме с камера. Глобата бе на фирмата и дойде на адреса на фирмата.

Специално за теб ще повторя, че на излизане от Румъния, а и от България също, проверяват за наличие на винетка и ако нямаш, отиваш да си купиш и тогава излизаш от страната.

Възможни са и корупционни практики, защото скоро министърката в оставка Павлова се оплака, че "95% от чуждестранните водачи на МПС, преминаващи транзитно през страната, не закупуват винетни стикери".

Между другото, направих си труда да запитам АПИ дали не смятат за прекалени тези 95% и ето и отговорът им в прикрепен файл.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter


* Отговор АПИ.pdf (60.59 KB - свалено 265 пъти.)
Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
Форум на българските шофьори
« Отговор #16 -: Неделя, 20 Ноември, 2016, 12:47:06 »

 Активен
цецодебел
Потребител герой
*****

Рейтинг: +535/-57
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 861
Теми: 17



Активност
0%


« Отговор #17 -: Неделя, 20 Ноември, 2016, 14:20:44 »
ОтговорОтговор


Между другото, направих си труда да запитам АПИ дали не смятат за прекалени тези 95% и ето и отговорът им в прикрепен файл.
Доколкото разбрах си прехвърлиха топката ....Ъ  Ъ?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Карам си нормално , вече съм ПЕНСИЯ
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2411/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7182
Теми: 538



Активност
0%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #18 -: Неделя, 20 Ноември, 2016, 14:24:42 »
ОтговорОтговор

Доколкото разбрах си прехвърлиха топката ....Ъ  Ъ?

По-скоро смятай за какъв трафик и за каква корупция става въпрос.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
цецодебел
Потребител герой
*****

Рейтинг: +535/-57
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 861
Теми: 17



Активност
0%


« Отговор #19 -: Неделя, 20 Ноември, 2016, 16:50:01 »
ОтговорОтговор

По-скоро смятай за какъв трафик и за каква корупция става въпрос.
Какво да смятам ,то е ясно и лесно за смятане  Ухилен Ухилен Ухилен
Сигурен съм че и ако поискаш статистика , на преминаващете за месец, ще ти отговорят че е държавна тайна Намигване

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Карам си нормално , вече съм ПЕНСИЯ
SEMPER
Потребител герой
*****

Рейтинг: +282/-100
Неактивен Неактивен

Germany Germany

Публикации: 1266
Теми: 10



Активност
0%


« Отговор #20 -: Понеделник, 21 Ноември, 2016, 00:02:20 »
ОтговорОтговор

По-скоро смятай за какъв трафик и за каква корупция става въпрос.

Аз преди две години влизах през Калотина началото на август, заедно с няколко хиляди турци отпускари. След изнервящо висене на границата, спирам за винетка. Първата бензиностанция, сега е газпром, тогава не помня дали беше вече брандирана.

Опашката за винекти е колкото е опашката на границата, една възрастна шопкиня се разпорежда на касата. ПОС терминала се развали, чак понеделник ще го оправят. Намигване Става дума за петък надвечер. Турчолята нямат левове, и плащат в евро. Бабата им обявява 6€ за винетка (беше 10 лв тогава) Иначе абсолютно подготвена, няколко пъти върна ресто на банкноти от 100€. Повечето плащат по най бързия начин, но някои се сещат да и направят забележка, че 6€ не са 10 лева. Бабата се разлютява и сиктирдосва наред - кат не ти отърва изчезвай, или давай 6€, или да те няма.

Идва ми реда, и се правя на луд - може ли да платя с карта, че нямам левове. Бабишкела пределно откровен - нали се сещаш, че няма как да ти пусна терминала в момента. Дай 5€ и готово. Демек, българи не гърби.  Ухилен Вадя 5€ и и давам, но бабето размисля леко - дай там още някой цент, че 5€ не са точно 10лв. Изсипах и малко жълти монети, да не се набутва горката.

По моя бакалска сметка, тая достолепна дама прави за 8 часа смяна над 2000€ от рекет. Пък вий се чудете дали има фирма де да се хванете, че да вържете същите пари за месец....




Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Не бих могъл да ви дам пълна гаранция, че няма да има някакъв инцидентен случай на престъпност в страната
skumri
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +11/-4
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 112
Теми: 4



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #21 -: Понеделник, 21 Ноември, 2016, 00:26:16 »
ОтговорОтговор

Аз съм давал на Бекет на полицайте. Мазния циганин нито се срамува , нито се крие. Даже потриваше ръце. Едва ли има място в източна Европа да не е така

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Когато правото се превърне в безправие , съпротивата е задължителна !
Martini
Начинаещ
*

Рейтинг: +0/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 6
Теми: 0



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #22 -: Вторник, 13 Декември, 2016, 11:45:29 »
ОтговорОтговор

Здравейте!
Какво става в крайна сметка с неплатения акт за без винетка в Румъния?? Някой има ли информация?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
skumri
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +11/-4
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 112
Теми: 4



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #23 -: Вторник, 13 Декември, 2016, 19:01:36 »
ОтговорОтговор

Здравейте!
Какво става в крайна сметка с неплатения акт за без винетка в Румъния?? Някой има ли информация?

Още нищо. Дал съм си срок да се притеснявам два месеца , а още не е минал един

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Когато правото се превърне в безправие , съпротивата е задължителна !
Hino
Старши потребител
****

Рейтинг: +190/-9
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 348
Теми: 6



Активност
0%

iYi


« Отговор #24 -: Вторник, 13 Декември, 2016, 22:57:13 »
ОтговорОтговор


 Малко извън конкретната тема, но все пак. Случка от вчера.

 Прибирам се към България с два буса ( от тризнаците :-) ) . На влизане в Румъния, Орадея, след половинчасовата цигания на бутките ( тоест 20 метра след бутките) за "контрол" и искане на пари от митничарите, заключваме двата буса и точно отсреща за винетка. Буквално 1-вото възможно място на абсолютно тъмният, осеян с огромни дупки и кал път. Пак казвам на 20 метра след бутките на митничарите. И ...... една цицореста кака, добре усмихвайки се вика давайте документите. ИЗрично и казвам, "Категория Ц" за 1 ден . Цената е 4Е. Тази взима талона дори ми иска мой документи ( а няма нужда от това), и след малко ми вика 8Е. Нормално, за двата буса е толкова, само, че аз не се светнах, че на втория бус аз не съм документите, а шофьора с който съм ми стои зад гърба и мълчи. И след малко - "документите за втория бус" и ...." още 8Е". И аз "моооляя"? Оказа се, че тъпата патка, ми написала категория Д винетка ( която е 7Е, а не 8Е) и съм платил само за 1-вия бус , а тя ме е таксувала за Категория Д ( която е НАД 3,5т) .

 Разправия 15 минути, много мразя да ме правят на глупак по най-елементарният начин и ми поиска 5Е за втория бус за винетка, а за 1-вия не върна нищо.
 
 С две думи - първо съвсем умишлено, УБЕДЕН съм в това, даде винетка от по-високата категория и прибра 8Е (обяснявайки се, че "колегата така казал", а колегата ми стоя зад гърба и мълча през цялото време, без да обели и дума) , а след това още 5Е за втория бус. Отделно, така ми беше написала името на тази винетка от 8Е, че ..... за първи път в живота ми, пишат името ми с ПОНЕ 10 ( словом ДЕСЕТ) правописни грешки.
 И друго, нито едната, нито другата винетка струват толкова. И на двете си сложи по 1Е отгоре, понеже .....и тя незнае защо, обърна от английски на румънски и вдига рамене.
 С две думи - циганска работа. Неискам да си помислям колко пари правят по този цигански начин ежедневно. Според мен , специално за тези "объркани" категорий, го правят абсолютно умишлено и въобще не ги отчитат, незнам...

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Donna e la logica ..... Lada e idraulica :-)
Nachinaesht
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +29/-9
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 195
Теми: 18



Активност
0%


« Отговор #25 -: Сряда, 14 Декември, 2016, 08:40:51 »
ОтговорОтговор

Аз за това винетки в Румъния си взимам от бензиностанции с карта. Иначе на разни будки обикновенно те цакат с едно евро, ако не си дал точни. Онлайн също е добър вариант.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
skumri
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +11/-4
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 112
Теми: 4



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #26 -: Сряда, 14 Декември, 2016, 17:39:40 »
ОтговорОтговор

И аз съм имал проблеми като на колегата Хино. Това с едното евро си е неписан закон , но почнах с точни пари и лош поглед и нещата се получават. Жалко е , че Румъния не е толкова зле и всички проблеми приключват след въпросните 20 метра. Поне аз никъде навътре не съм имал проблеми нито с бензиностанции нито с друго. Дано и нашите ги тормозят толкова , въпреки , че шофьора те е виновен за нищо по принцип

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Когато правото се превърне в безправие , съпротивата е задължителна !
SEMPER
Потребител герой
*****

Рейтинг: +282/-100
Неактивен Неактивен

Germany Germany

Публикации: 1266
Теми: 10



Активност
0%


« Отговор #27 -: Сряда, 14 Декември, 2016, 22:08:12 »
ОтговорОтговор

Вярвай ми, тормозят ги.
Преди време говорих с един шофьор - словак, който караше трамп Турция Норвегия. Че той ми каза - от България по зле няма - и като движение,и като паркинги, и като гориво, и като полиция, и като граници.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Не бих могъл да ви дам пълна гаранция, че няма да има някакъв инцидентен случай на престъпност в страната
skumri
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +11/-4
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 112
Теми: 4



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #28 -: Сряда, 01 Февруари, 2017, 00:12:29 »
ОтговорОтговор

Колеги , минаха около 70 дни от въпросната случка. До този момент не са ме търсили и нищо не съм получавал. Дано така си остане , но ако има развитие , ще си кажа.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Когато правото се превърне в безправие , съпротивата е задължителна !
Hasan Alimehmed
Младши потребител
**

Рейтинг: +27/-6
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 91
Теми: 12



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #29 -: Четвъртък, 09 Март, 2017, 09:47:00 »
ОтговорОтговор

Ако нямаш винетка в Румъния и те засекат с камера или на място, глобата е до 4500 лей или до 1000 евро. Ако ти е изтекла винетката и си на паркинг и нямаш винетка, пак има същата глоба.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Етикети:
Страници: 1 [2] 3   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
driver-bg.eu
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!