Казус относно 561
Форум на българските шофьори
Сряда, 15 Май, 2024, 22:31:27 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Анкета
Въпрос: Законно ли е?
Може, няма проблем!
Не може, противозаконно е!

Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Казус относно 561  (Прочетена 1978 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Roshko
Гост
« -: Събота, 03 Август, 2013, 15:14:15 »
ОтговорОтговор

Правя 45 часа пауза, нямал съм намалени седмични паузи преди това.
Тръгвам в 00ч в понеделник - карам един час и спирам. След 11 часа пауза се връщам, пак за един час и пак започвам 11 часа пауза. За 24 часа имам общо два пъти каране по един час и две паузи от по 11 часа всяка. И така до 00ч в неделя - шест 24-часови периода.
Може да изглежда изопачен въпросът, но е с цел да  бъдат изчистени всякакви двусмислия.

Моля, ако някой реши да даде мнение, то нека бъде подкрепено с доказателства, но не от типа - един колега го глобиха или аз така карам и нямам грижи...!
Благодаря!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« -: Събота, 03 Август, 2013, 15:14:15 »

 Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2409/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7182
Теми: 538



Активност
0%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #1 -: Събота, 03 Август, 2013, 15:17:13 »
ОтговорОтговор

Според мен всичко е наред, тъй като имаш съответните почивки след шофиране.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
Форум на българските шофьори
« Отговор #1 -: Събота, 03 Август, 2013, 15:17:13 »

 Активен
Roshko
Гост
« Отговор #2 -: Събота, 03 Август, 2013, 15:26:44 »
ОтговорОтговор

Според мен всичко е наред, тъй като имаш съответните почивки след шофиране.

Според колега: "Това са 12 шайби, 12 карания, 12 работни дни. Не можеш в 24 часа да започваш нов работен ден."
Мойте аргументи по нататък, да не изтървем съспенса...
Залогът е 100е, дали ше олекна или ще спя спокойно... риторичен въпрос, но нека видим останалите какво ще кажат...

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Бриги Магнито
Потребител герой
*****

Рейтинг: +1857/-3244
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 4813
Теми: 304



Активност
0%

Старши некадърник


WWW Ел. поща
« Отговор #3 -: Събота, 03 Август, 2013, 16:09:10 »
ОтговорОтговор

Не можеш в 24 часа да започваш нов работен ден."

Tва де го четеш?


Язека както знаете регламенти не четем ,ма мое се почне нов ден и как го мъца колегата час кара 11 почива и па така се поучава,че мое и да се врътнат два работни дни в рамките на 24 часа,проблема е,че сака 45 часа пауза след третио 24 часов период и те така,чудим се само 8 работни седмици у месеца как ,че приемат компетентните органи,но твърдо мислим ще ги щът(лаф на Виталий) ако ли пъ ги нечат баш с 100 евра нема шанс да се мине,но тва е тема на друг разговор.

Не мое да не спамнем ,нищо че не съм компетенция

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен


kron
Старши потребител
****

Рейтинг: +166/-7
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 489
Теми: 7



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #4 -: Събота, 03 Август, 2013, 16:54:08 »
ОтговорОтговор

Не разбирам какъв е проблема колега,в рамките на шест 24часови периода спираш за голяма пауза,това че имаш 7 или 8 работни дни не е никакъв проблем.Имаш паузите нямаш надвишаване на работните часове за 24 часа карай и си свиркай.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Бриги Магнито
Потребител герой
*****

Рейтинг: +1857/-3244
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 4813
Теми: 304



Активност
0%

Старши некадърник


WWW Ел. поща
« Отговор #5 -: Събота, 03 Август, 2013, 17:06:16 »
ОтговорОтговор

това че имаш 7 или 8 работни дни не е никакъв проблем ...
А тука вече съм чувал,че боли много  Намигване шест иди дойди ма 7 и 8 без седмична паузица е скъпичко и болело,така съм чувал де  Намигване

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен


Roshko
Гост
« Отговор #6 -: Събота, 03 Август, 2013, 17:26:20 »
ОтговорОтговор

А тука вече съм чувал,че боли много  Намигване шест иди дойди ма 7 и 8 без седмична паузица е скъпичко и болело,така съм чувал де  Намигване

Те така думат и колегите, били ги глобявали солено у Франсе...
Не можело съм да тръгна в Неделя в 20 и да карам до Събота 20 - били седем работни дни, демек всички дни от седмицата съм карал... Някой чете 561 като дявола евангелието, ама не знам кой, ние или полицаите или всички...

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2283/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2135
Теми: 136



Активност
3.2%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #7 -: Събота, 03 Август, 2013, 20:36:43 »
ОтговорОтговор

Правя 45 часа пауза, нямал съм намалени седмични паузи преди това.
Тръгвам в 00ч в понеделник - карам един час и спирам. След 11 часа пауза се връщам, пак за един час и пак започвам 11 часа пауза. За 24 часа имам общо два пъти каране по един час и две паузи от по 11 часа всяка. И така до 00ч в неделя - шест 24-часови периода.
Може да изглежда изопачен въпросът, но е с цел да  бъдат изчистени всякакви двусмислия.

Моля, ако някой реши да даде мнение, то нека бъде подкрепено с доказателства, но не от типа - един колега го глобиха или аз така карам и нямам грижи...!
Благодаря!

     Не знам дали напразно ще пиша. Напоследък, колкото усилия да правиш, трудно ме разбира! Ще пробвам пак!

     Този въпрос съм го задавал и преди, повечето хора казват, че не можело. Точно 12 работни дни е трудно да се направят, защото този пример който си го дал, може да се събере и в един петнайсе часов ден, като дори ще има 3 часа почивка в него. Единствено, начало/край на държава би разграничило един ден от два.
     Аз не виждам никакъв проблем за това. Правил съм го и преди, но не са ме проверявали. Сега карам предимно Румъния, там често карам по седем дена и често спирам в последните минути на 144-тия час! Проверявали са ме много пъти и дори забележка не са ми правили. Скоро имах пак седем дни, с шест почивки. Две бяха "чисти" 9 часа, другите бяха "3+9". Провериха ме на Клуж-Напока, всичко е наред.

     И аз съм "слушал" от колега работил в Европа, че е правил по 8 и 9 дни в седмицата и е проверява, без забележки!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
Етикети:
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!