Психологическа годност
Форум на българските шофьори
Петък, 17 Май, 2024, 11:49:09 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 22   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Психологическа годност  (Прочетена 137746 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
SOLAR
Потребител герой
*****

Рейтинг: +234/-16
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Belgium Belgium

Публикации: 530
Теми: 53



Активност
0%

ЛЕТИМ ПО ПЪТИЩАТА БЕЛИ


encho.ganev
« Отговор #150 -: Понеделник, 22 Август, 2016, 10:17:19 »
ОтговорОтговор

Психо се изисква когато ще караш курс за категория "С" или кат."Д". За кат."Е" дори да нямаш валидно психо няма никой да ти го търси, защото не се изисква. 

Devin811, това не отговаря на истината. Колегите Личев и  omega_1964 са го отразили правилно.

Психо теста е задължителен само за България и валидноста му е упомената от закона,след изтичане се подменя с нов(явявате се на тест).Тези който работят вътрешно в Европа не е необходимо да носят талончето ,освен ако не се прибират с камините в БГ.Също не необходимо да носят талона на шофьоската книжка,освен ако не се прибират с камините в БГ. (и двата дукомента са на български език което ги прави нелегетимни за ЕС и страните извън ЕС!!!
Колеги, джедаите проверяват психото, не си мислете, че са го забравили. Преди седмица ни спираха на Гурково, искаха на колегата психо и компетентност товари и ни пуснаха.



ЛЕКИ ПЪТИЩА !

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Форум на българските шофьори
« Отговор #150 -: Понеделник, 22 Август, 2016, 10:17:19 »

 Активен
djingov
Младши потребител
**

Рейтинг: +4/-2
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 78
Теми: 2



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #151 -: Понеделник, 22 Август, 2016, 13:03:29 »
ОтговорОтговор

Психо за България и за Европа,ако си на бълг.договор е задължително.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #151 -: Понеделник, 22 Август, 2016, 13:03:29 »

 Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2411/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7182
Теми: 538



Активност
0%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #152 -: Вторник, 23 Август, 2016, 00:15:15 »
ОтговорОтговор

Преди време познат ми каза, че удостоверението за психологическа годност е било първото нещо, което са му търсили при проверка в Румъния.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
Devin811
Начинаещ
*

Рейтинг: +2/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 15
Теми: 5



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #153 -: Вторник, 23 Август, 2016, 20:11:50 »
ОтговорОтговор

Devin811, това не отговаря на истината. Колегите Личев и  omega_1964 са го отразили правилно.



ЛЕКИ ПЪТИЩА !



Колега, не искам да подвеждам никой но аз имам кат. "С" от 2004г, а кат. "Е" от 2007г. За категория "Е" никой не ми търси психо когато карах курса.Тогава беше така, сега може да са се променили нещата. Да правилно, че при започване на работа се изисква валидно психо. Макар, че този тест според мен е едно излишно скубане на пари от народа и е напълно излишен.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
цецодебел
Потребител герой
*****

Рейтинг: +535/-57
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 861
Теми: 17



Активност
0%


« Отговор #154 -: Сряда, 24 Август, 2016, 11:20:37 »
ОтговорОтговор

Преди време познат ми каза, че удостоверението за психологическа годност е било първото нещо, което са му търсили при проверка в Румъния.
И как го прочете мамалигата Ухилен

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Карам си нормално , вече съм ПЕНСИЯ
SCHwabata
Начинаещ
*

Рейтинг: +5/-0
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 30
Теми: 3



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #155 -: Сряда, 24 Август, 2016, 11:41:10 »
ОтговорОтговор

Колега, не искам да подвеждам никой но аз имам кат. "С" от 2004г, а кат. "Е" от 2007г. За категория "Е" никой не ми търси психо когато карах курса.

Колегата го е казал много точно. Както и в предното си мнение.
И на мен, който с пресен пример, за категория "C+E", никой не ми е искал валидно психо, въпреки че имам. Нито за започване на курса, нито на изпити.
Искат валидна лична карта, шофьорска книжка и син талон(ако има съставен акт на водача, се отива с него, но трябва да е валиден).
- Като тук е много важно да направя уточнението, за да не се мине някой друг като мен, с чакането за минаване на 1г. от придобиване на C категория.!
За започване на курс "C+E" е необходимо да мине една година от издаването на СУМПС с вписана "С" кат.
А не една година от придобиването на "С" кат.(както си мислих аз).
Или по-просто казано, ако сте изкарали "C" кат. на 01.02.2015г., а сте отишли в Кат да си вземете новото СУМПС с дата 20.07.2015г., то ще можете да почнете курс за "C+E" на 20.07.2016г.

Знам че не е точната тема за тези обяснения, ама ако и на един колега са му от полза за напред, бих се радвал, да не стои като мен. Не е хубаво такова чакане, като си си правил планове, но уви.. Скоро ще се почне и проблема с опита, ама за него в другите теми.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Винаги искаме, това което нямаме...
Slavi__86
Начинаещ
*

Рейтинг: +0/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2
Теми: 0



Активност
0%

« Отговор #156 -: Сряда, 24 Август, 2016, 23:03:22 »
ОтговорОтговор

Благодаря за отговора.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
briko
Потребител герой
*****

Рейтинг: +108/-15
Неактивен Неактивен

Публикации: 707
Теми: 13



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #157 -: Неделя, 05 Февруари, 2017, 18:17:18 »
ОтговорОтговор

Голяма скука днес и подготвих един документ, който смятам да внеса утре в комисията по дискриминация, пускам го тук и очаквам корекции.

Уважаеми Дами и Господа,
Обръщам се към вас с молба за съдействие и намеса по дискриминационния  проблем с НАРЕДБА № 36 от 15.05.2006 г. за изискванията за психологическа годност и условията и реда за провеждане на психологическите изследвания на кандидати за придобиване на правоспособност за управление на МПС на Министерството на транспорта в частта и за изискванията за психологическа годност и провеждане на психологически изследвания на кандидатите за придобиване на правоспособност за управление на МПС от категории С, D
От 2007 година Република България е член на Европейския съюз и законодателството ни е съобразено с всичките изисквания на съюза. Дискриминационния елемент във въпросната наредба е свързан със задължителните психологически изследвания на водачите на превозни средства над 3,5 тона и повече от 8 пътнически места , а именно категориите  С и D.
Проблема се състои в това, че в страните от ЕС, няма практика за задължително психологическо изследване на водачите с категории С и D.
Дискриминацията спрямо българските професионални водачи е явна. Към момента всеки водач на автобус или тежкотоварно МПС трябва на всеки 3 години да се явява на задължително психологическо изследване, което е валидно само за територията на Р. България.
Според ЕС/ Европейски регламент 561/ необходимите документи за да се удостовери, че един водач е квалифициран да управлява пътни превозни средства с тегло над 3,5 тона и повече от 8 места са следните:
1.   Свидетелство за управление на МПС с категории C/D/CE/DE
2.   Карта за квалификация на водача
3.   Карта за дигитален тахограф
4.   Документ за завършен ADR курс / зависи от товара/
5.   Документ за самоличност

 

В нито една страна член на ЕС не се изисква документ, който доказва успешно преминат психологически тест  за водач на тежкотоварно МПС.
Всекидневно на територията на Р. България влизат хиляди тежкотоварни МПС с водачи от държави членки на ЕС, водачи от държави подписали ЕИП /ЕР 561/ и водачи от държави подписали AETR, нито един от тях не притежава и не е преминал психологическо изследване наложено от наредба №36 от 15.05.2006г. на МТ
Българските контролни органи в лицето на ДАИ и КАТ изискват документ за преминато психологическо изследване единствено от българските водачи, а от чужденците, които преминават и работят временно на територията на Р. България не изискват такъв понеже в ЕС и извън него, юридически такъв документ не съществува.
 Дискриминацията се състои в факта, че сме единствената страна член на ЕС в която задължително се провеждат психологически тестове за категории C и D и фактически се получава ситуация в която на територията на ЕС за едни водачи се изискват едни документи, а за други с един повече, а това е в противоречие с Европейските ценности и норми.
Контролните органи / ДАИ и КАТ/ на територията на Р.България са наясно с противоречието на Наредба №36 на Министерството на транспорта с Регламентите на ЕС и за това проверяват и изискват документ за преминато психологическо изследване само на български водачи.
Очаквам от Вас, съдействие за премахване на текстовете във въпросната наредба на Министерството на транспорта в частта и за задължителните психологически изследвания на всеки 3години водачите с категории С и D.

                                                                                    С уважение:

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Boroman21
Потребител герой
*****

Рейтинг: +144/-32
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1088
Теми: 13



Активност
0%

for Life


borqn_bogdanov
Ел. поща
« Отговор #158 -: Неделя, 05 Февруари, 2017, 18:54:26 »
ОтговорОтговор

Психото си е добре , единствено трябва до го  преместят към медицинското и на 5години проверка че много сакати и откачени се навъдиха.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
MagnuM
Старши потребител
****

Рейтинг: +70/-7
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 343
Теми: 14



Активност
0%


« Отговор #159 -: Неделя, 05 Февруари, 2017, 19:17:39 »
ОтговорОтговор

Психото вече е на 3 години Усмивчица

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Намигване Не е важно за къде пътуваш, важно е да си на пътя Намигване
Новата страница на Българските шофьори!
https://www.facebook.com/pages/Bulgarian-TrucksDrivers/435921919851057
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2411/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7182
Теми: 538



Активност
0%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #160 -: Неделя, 05 Февруари, 2017, 19:41:50 »
ОтговорОтговор

Briko, поздравления за положените усилия и успех в начинанието.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
briko
Потребител герой
*****

Рейтинг: +108/-15
Неактивен Неактивен

Публикации: 707
Теми: 13



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #161 -: Неделя, 05 Февруари, 2017, 20:01:25 »
ОтговорОтговор

Мерси, строших си главата как да го напиша така, че да се разбира от хора/ чиновници/, които нищо не разбират от транспорт. Та ако го прочете някой, който не е в течение на нашите проблеми и даде коментар ще е добре Ухилен

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
hunter_75
Старши потребител
****

Рейтинг: +100/-31
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 324
Теми: 3



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #162 -: Неделя, 05 Февруари, 2017, 21:33:01 »
ОтговорОтговор

Колегата го е казал много точно. Както и в предното си мнение.
И на мен, който с пресен пример, за категория "C+E", никой не ми е искал валидно психо, въпреки че имам. Нито за започване на курса, нито на изпити.
Искат валидна лична карта, шофьорска книжка и син талон(ако има съставен акт на водача, се отива с него, но трябва да е валиден).
- Като тук е много важно да направя уточнението, за да не се мине някой друг като мен, с чакането за минаване на 1г. от придобиване на C категория.!
За започване на курс "C+E" е необходимо да мине една година от издаването на СУМПС с вписана "С" кат.
А не една година от придобиването на "С" кат.(както си мислих аз).
Или по-просто казано, ако сте изкарали "C" кат. на 01.02.2015г., а сте отишли в Кат да си вземете новото СУМПС с дата 20.07.2015г., то ще можете да почнете курс за "C+E" на 20.07.2016г.

Знам че не е точната тема за тези обяснения, ама ако и на един колега са му от полза за напред, бих се радвал, да не стои като мен. Не е хубаво такова чакане, като си си правил планове, но уви.. Скоро ще се почне и проблема с опита, ама за него в другите теми.

Не си разбрал нещо,или са те изработили,поради незнание.Годината започва да тече от датата на която си издържал изпита за "С" категория

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
briko
Потребител герой
*****

Рейтинг: +108/-15
Неактивен Неактивен

Публикации: 707
Теми: 13



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #163 -: Понеделник, 06 Февруари, 2017, 14:06:44 »
ОтговорОтговор

Документа е подаден към КЗД. 
hunter, годината започва да тече след като си взел новата книжка, как ще направи стаж за С категория щом не ти е въведена в книжката?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
micyri
Потребител герой
*****

Рейтинг: +66/-131
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Germany Germany

Публикации: 958
Теми: 19



Активност
0%


« Отговор #164 -: Понеделник, 06 Февруари, 2017, 17:47:42 »
ОтговорОтговор

briko,поздравления и от мене.
За пръв път да видя нещо смислено в подобен форум(без да обиждам колегите).
Хубаво ще е ,ако се получи някаква дискусия по темата.
Ти имаш ли адвокат или всичко правиш сам?
Според мене трябва да има голяма гласност по проблема и твоето действие,иначе ще "потъне" набързо.
Успех ти желая! 


Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Етикети:
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 22   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
driver-bg.eu
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!