Юроспийд ООД
Форум на българските шофьори
Неделя, 05 Май, 2024, 14:53:01 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: 1 [2] 3 4 ... 6   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Юроспийд ООД  (Прочетена 37998 пъти)
0 Членове и 2 Гости преглежда(т) тази тема.
radkoe1
Гост
« Отговор #15 -: Събота, 08 Юни, 2013, 12:02:42 »
ОтговорОтговор

Здравейте колеги казвам се Радослав Димитров и работих във Юроспийд 3 месеца и половина,за толкова имах нерви.Правят те на маймуна.Работих точно преди да сменят автопарка.Плащаха на твърдо със старите бараки 1100лв до Англия и обратно.Веднъж получих за курс България,Франция,Англия,Холандия,България-9000км 1100лв.Попитах Савко Илиев-недорасъл дребосък управителя,как може толкова малко пари,като съм имал разтов. и тов. адрес във Франция и Холандия,като плащат прав курс до Англия на тези пари,а той ми каза че това било "попът" хаха,изсмях се и приключих със спора.Малко след това докараха първите нови камиони и аз поисках Scania евро 5 без adbluе,дадоха защото бях сигурен,че ще постигна висок резултат на оценката на шофьора на камиона.Условията сами ще видите в обявата в www.jobs.bg, е да ама не.Километри няма да направите,висиш по паркинги докато се организират групажите на  DSV.За 1 месец направих 10000км, нормата е 23(празен) и 350мл(за тон).Дават ти маршрути да минаваш по национали във Франция а сами можете да направите сметка какъв ще  е разхода с 25тона товар с 420 конски сили.Удържат всяка стотинка за преразход,удържат за мръсна кабина и ред други глупости.Не се подлъгвайте,попитайте работещите там.Още когато започнах единия от собствениците Димитър Ражков каза,че "шофьора във фирмата е най-дребния болт и може да бъде завъртян навсякъде".Платих и глоба заради другия недорасляк спедитора Калоян-300 евро за претоварени оси на ремаркето.Калоян-зла гад,която мисли,че е много умен и реди групажите,е да ама нъц-2тона на диференциала над 26,500 на ремаркето при разрешен максимум в Унгария(25,000) доколкото си спомням.Колеги работите във фирмата за да изплащате камионите им.Мога да напиша и още,но ще ми отнеме цял ден.Успех на всички които си мислят че ще изкарат накой лев там,пари там получават само тихите стари послушни шоферчета.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

« Последна редакция: Събота, 08 Юни, 2013, 15:30:14 от SOLAR » Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #15 -: Събота, 08 Юни, 2013, 12:02:42 »

 Активен
radkoe1
Гост
« Отговор #16 -: Събота, 08 Юни, 2013, 13:56:47 »
ОтговорОтговор

Сетих се,че искаха и 20лв за паркинг на колата ми,ха е къде бе улигофрени да си остава колата като до село Петърч е на 30-40км от София,и до там се стига само с влак освен,с кола. 20лв за паркинг на колите на шофьорите срамота,като имаше и опция за да ти е на сянка под навес за 30лв,представете си,и това за работещите във фирмата,а най-лошото че шофьорите плащаха.Неприемливо.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

« Последна редакция: Събота, 08 Юни, 2013, 15:30:36 от SOLAR » Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #16 -: Събота, 08 Юни, 2013, 13:56:47 »

 Активен
SOLAR
Потребител герой
*****

Рейтинг: +234/-16
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Belgium Belgium

Публикации: 530
Теми: 53



Активност
0%

ЛЕТИМ ПО ПЪТИЩАТА БЕЛИ


encho.ganev
« Отговор #17 -: Събота, 08 Юни, 2013, 14:38:25 »
ОтговорОтговор

radkoe1, Искаха ли ти да подписваш записна заповед ? Преди 6-7 години ми искаха това и аз се отказах.

ЛЕКИ ПЪТИЩА !

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

radkoe1
Гост
« Отговор #18 -: Събота, 08 Юни, 2013, 14:41:40 »
ОтговорОтговор

Те ме задължиха да я подпиша.Подписах я,и в Дискордия искат.Нищо не могат да направят с тия деклараций

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Boroman21
Потребител герой
*****

Рейтинг: +144/-32
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1088
Теми: 13



Активност
0%

for Life


borqn_bogdanov
Ел. поща
« Отговор #19 -: Събота, 08 Юни, 2013, 15:55:58 »
ОтговорОтговор

Добре че си се махнал на време Намигване

ПП.За претоварването си си виновен ти  , все пак ти контролираш товаренето .Ако вече те карат да  претовариш умишлено от фирмата задължително по факса  ПИСМЕН документ(тип заповед представлява на съответен чужд език) подпечатан и подписан от длъжностно лице (управител , отговорен диспонент или шеф транспорт). Пак е възможно да те глобят теб , но след това може да си търсиш правата по съдебен път и печелиш на 1000% . Вече ако не желаят да ти пратят документ един вид "освобождаващ" те от отговорност им теглиш една хубава  нецензурна дума и чакаш.
Гледай като отиваш и все пак ако натовариш без такъв документ като попълваш ЧМРто да маркираш с х всички квадрати на 18  графа .Имай в предвид че някъде не подпечатват такова чмр.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
radkoe1
Гост
« Отговор #20 -: Събота, 08 Юни, 2013, 16:12:20 »
ОтговорОтговор

Братко въобще нямах представа че съм претоварен,на кантара на Nadlac разбрах.Товара беше групаж от 3 места и проблема,е че ги беше подредил спедитора,аз нямаше да тръгна претоварен,защото въобще не ми се занимава с унгарци.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
LKW
Потребител герой
*****

Рейтинг: +200/-87
Неактивен Неактивен

Spain Spain

Публикации: 540
Теми: 15



Активност
0%

Teodor Vasilev Stoqnov
Ел. поща
« Отговор #21 -: Събота, 08 Юни, 2013, 18:49:25 »
ОтговорОтговор

Не искам да виня никого но за претоварването си си виновен ти.Първо на Довер има кантар (за тотал) ,второ на Никелсдорф има кантар( за тотал и ос).Там се мериш пожелание(на Никелсдорф)  да видиш имаш ли проблем с претоварване ма тотал или ос.Защото ако не се мериш и минеш Унгария и на Надлек на кантара ти открият проблем ,глобата е доста солена.Ако се беше мерил на Никелсдорф ще ше да видиш ,че имаш проблем с някоя ос и можеше да преместиш част от товара или да изчакаш друг ваш камион да претоварите на него.А и за разпределението на товара си решаваш ти , не спедитора.
Пример: Камиона ми беше фул , а ремаркето малко над полувината.Отивам на последен адрес ,товара 6 палета 7,5 тона.Англичанина иска да ги качи на опашката на ремаркето(празното место) да обаче аз НЕ.На осите имах по леки палета от преден адрес.Накарах го да свали тези палета и да качи неговите ,а тези леките на опашката.Англичаните не им пука за претоварване на ос(те не знаят какво е това  Усмивчица),за това техните камиони масово са с допълнителна ос на влекача.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Шлафен цузамен в майне бунгало до сабале рано.Клайне дупен.
Много обичам млади и арни спедиторки.
http://www.youtube.com/watch?v=jwVu3crtQuY
http://www.youtube.com/watch?v=lwbyMYfLv_I
WWW.elmaz.com
radkoe1
Гост
« Отговор #22 -: Събота, 08 Юни, 2013, 20:52:41 »
ОтговорОтговор

Здрасти колега,прав си,виновен съм от части,но Юроспийд не минава през Австрия,само Чехия,Словакия.Бях отчасти виновен.Спедитора във фирмата Калоян-сополян се мисли за много умен,ако беше казал тонажите щях да взема мерки на време.Аз така или иначе ги платих от моя джоб.Виновен-невинен това в тая фирма не се разглежда.За разпределянето на товара не мога да кажа нищо,отиди работи с тоя спедитор и опитай да му кажеш нещо на въпреки,само опитай,хаха ще бъдеш угризган Ухилен.На Словакия също има кантар,там излезе че съм претоварен не искам да лъжа,аз прехвърлих част от товара на ръка и надолу посока България не минах на кантар на Надлак,имаше голяма опашка,и бяха отбили 2ра колона,на следващия курс нагоре ми казаха че съм минал на Ражка претоварен.Проблема не е в парите,а в отношението с шофьора в тази фирма.Просто споделям,че като изкараш 10000км и ти платят 1000 евро за цял месец вътрешно похарчиш 200 евро за храна и ти удържът 150-200 евро преразход и какво остава,иди-дойди 600 евро и хоп 300 евро глоба за такава глупост-цял месец вътрешно за 300-400 евро.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
LKW
Потребител герой
*****

Рейтинг: +200/-87
Неактивен Неактивен

Spain Spain

Публикации: 540
Теми: 15



Активност
0%

Teodor Vasilev Stoqnov
Ел. поща
« Отговор #23 -: Събота, 08 Юни, 2013, 21:13:10 »
ОтговорОтговор

На словашката граница Райка има кантар ,а и като не знаеш колко тежи стоката ,питаш товарачите(общо тегло и теглото на отделните палета).Но както и да е.Успех ти пожелавам!

П.П Не споря , не се заяждам ,акъл не давам ,просто коментирам.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Шлафен цузамен в майне бунгало до сабале рано.Клайне дупен.
Много обичам млади и арни спедиторки.
http://www.youtube.com/watch?v=jwVu3crtQuY
http://www.youtube.com/watch?v=lwbyMYfLv_I
WWW.elmaz.com
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2268/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2131
Теми: 136



Активност
3%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #24 -: Събота, 08 Юни, 2013, 21:24:21 »
ОтговорОтговор

Здрасти колега, прав си, но Юроспийд не минава през Австрия, само Чехия, Словакия...

     И там има. Когато знам че, съм близо до граничното натоварване, винаги на влизане в Унгария, си взимам бележка. При претоварване на "влизане", можеш да минеш с 10 - 20 евро. И после, почти цяла Унгария, да търсиш решение.
     Не е проблем да се манипулират везните. Сега често "возя" контейнери на 6 оси (до 44 тона е допустимо). Във фирмите ме "гласят" уж 39 600 - 39 800 килограма. На границата се оказва, че е с 400 - 500 килограма повече (в случая не е проблем).
      Спедитори и други началници, не могат да си дават мнение по този въпрос, освен ако не са били шофьори, преди това.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
radkoe1
Гост
« Отговор #25 -: Събота, 08 Юни, 2013, 21:27:07 »
ОтговорОтговор

Да да има признавам,не искам да лъжа прави сте изядохте ме.Не се оплаквах за глобата,а за това че можеше да не се случва ако не те правят на маймуна,промених текста.И пак казвам не съм се оплаквал за 300 евро аз си ги платих.


Съжалявам за недописаното,относно проблема с претоварването.Вината беше изцяло моя.Аз съм голям лъжец,работете в Юроспиид колеги,там е мястото,там е парата.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

« Последна редакция: Събота, 08 Юни, 2013, 21:44:38 от МИНКО ИЛЧЕВ » Активен
radkoe1
Гост
« Отговор #26 -: Събота, 08 Юни, 2013, 21:37:03 »
ОтговорОтговор

Поредни публикации!!!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

« Последна редакция: Събота, 08 Юни, 2013, 21:45:48 от МИНКО ИЛЧЕВ » Активен
Boroman21
Потребител герой
*****

Рейтинг: +144/-32
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1088
Теми: 13



Активност
0%

for Life


borqn_bogdanov
Ел. поща
« Отговор #27 -: Събота, 08 Юни, 2013, 23:24:54 »
ОтговорОтговор

Да да има признавам,не искам да лъжа прави сте изядохте ме.Не се оплаквах за глобата,а за това че можеше да не се случва ако не те правят на маймуна,промених текста.И пак казвам не съм се оплаквал за 300 евро аз си ги платих.


Съжалявам за недописаното,относно проблема с претоварването.Вината беше изцяло моя.Аз съм голям лъжец,работете в Юроспиид колеги,там е мястото,там е парата.

Чек сега колега , опитваме се да ти кажем че понякога самите ние сме си виновни за дертовете.Тук никой не се опитва да те обвинява или да ти се накарва като на малко лапе. От всичко това не разбра ли поуката , че каквото си посадим такова ще пожънем.Учи се от грешките и другият път като ти направят така вече знай как да реагираш своевременно . Инак че фирмата не е цвете е ясно , но това е валидно за 100% от БГ фирмите.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
ivopifeca
Потребител герой
*****

Рейтинг: +196/-2525
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2182
Теми: 113



Активност
0%

ALFA ROMEO75|ПОВЕЧЕ КОЛЕГА ОТКОЛКОТО РАБОТНИК


Ел. поща
« Отговор #28 -: Неделя, 09 Юни, 2013, 00:11:25 »
ОтговорОтговор

Да да има признавам,не искам да лъжа прави сте изядохте ме.Не се оплаквах за глобата,а за това че можеше да не се случва ако не те правят на маймуна,промених текста.И пак казвам не съм се оплаквал за 300 евро аз си ги платих.


Съжалявам за недописаното,относно проблема с претоварването.Вината беше изцяло моя.Аз съм голям лъжец,работете в Юроспиид колеги,там е мястото,там е парата.
Колега съжалявам за несполуките ти и за ядовете с тази измислена фирма,а тия където се правят на много компетентми и ти казват кое,къде и как,вервай ми,че ,като ги юрнат и тех напред назад-групажи и т.н. и са дотам ;)Иначе е лесно,-като се обърне каруцата,пътища много Усмивчица

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
LKW
Потребител герой
*****

Рейтинг: +200/-87
Неактивен Неактивен

Spain Spain

Публикации: 540
Теми: 15



Активност
0%

Teodor Vasilev Stoqnov
Ел. поща
« Отговор #29 -: Неделя, 09 Юни, 2013, 00:21:44 »
ОтговорОтговор

Приятею незнам за кого имаш предвид но аз карам само групажи.Минимум 8-10 адреса.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Шлафен цузамен в майне бунгало до сабале рано.Клайне дупен.
Много обичам млади и арни спедиторки.
http://www.youtube.com/watch?v=jwVu3crtQuY
http://www.youtube.com/watch?v=lwbyMYfLv_I
WWW.elmaz.com
Етикети:
Страници: 1 [2] 3 4 ... 6   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
driver-bg.eu
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!