Инвертор,питане
Форум на българските шофьори
Сряда, 22 Май, 2024, 02:31:08 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: 1 [2] 3 4   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Инвертор,питане  (Прочетена 12446 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
ra4ekra4e
Младши потребител
**

Рейтинг: +16/-0
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 86
Теми: 9



Активност
0%

ra4ekra4e@hotmail.com
WWW Ел. поща
« Отговор #15 -: Понеделник, 08 Август, 2011, 23:22:33 »
ОтговорОтговор

Аз ползвам едно китайско зарядно за лаптопа бачка от 9 до 32 волта и няма проблеми с акумулатора. В колата работи повече от 8 часа без проблеми
Баце дай снимче,линк или нещо да го мернем,че тез китайците праат мноо неща и не мое да ги знаам сите.
Ето линк http://pccase.nl/details.asp?ID=990

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Не търси пътя!Отиди там, където го няма и остави следа.....
Форум на българските шофьори
« Отговор #15 -: Понеделник, 08 Август, 2011, 23:22:33 »

 Активен
SOLAR
Потребител герой
*****

Рейтинг: +234/-16
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Belgium Belgium

Публикации: 530
Теми: 53



Активност
0%

ЛЕТИМ ПО ПЪТИЩАТА БЕЛИ


encho.ganev
« Отговор #16 -: Сряда, 07 Септември, 2011, 00:46:26 »
ОтговорОтговор


Ползвам тази машинка от 4 години. Включена + тунера за сателита на 24 v , след 36 ч. камиончето запали нормално. Акумулаторите са нови, друг дългосрочен експеримент не съм правил. Проблем имах с буксата /тя е сменяща се/. В сервиза ми я направиха директна с кабел и сега е перфектна. Препоръчвам това устройство на всички, с компютри работещи на 19 v.

ЛЕКИ ПЪТИщА !

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Форум на българските шофьори
« Отговор #16 -: Сряда, 07 Септември, 2011, 00:46:26 »

 Активен
tirtonev
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +76/-9
Неактивен Неактивен

Italy Italy

Публикации: 193
Теми: 2



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #17 -: Сряда, 07 Септември, 2011, 01:43:47 »
ОтговорОтговор

Аз ползвам инвертор от автобус,300w.Голям е колкото тухла четворка,много съм доволен.Захранва малко ъглошлайфче и дрелка.Всичко останало е менте.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

запомнете!!!винаги ще бъда зад вас:)))))

g_dandy
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +54/-15
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 239
Теми: 30



Активност
0%

« Отговор #18 -: Петък, 09 Септември, 2011, 13:04:55 »
ОтговорОтговор

Какъвто и инвертор да се ползва, важни са акумулаторите! Така че, периодично е хубаво да се припалва камиона.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Roshko
Гост
« Отговор #19 -: Понеделник, 12 Септември, 2011, 13:00:14 »
ОтговорОтговор

Привет, мислим, че е по темата, па ако не е...
Та да Ви разкажем една скорошна случка с един колега с първа професия електротехник или нещо подобно /по спомен/, ма звучеше доста внушително от неговата уста.
Дочух от разговор, че човеко нема инвертор и му предложих да му услужа с моя за през нощта. Он ме пита колко вата е, викам нали за лаптоп ти треба, какво значение има, ма айде от мен да мине да си спокоен 300 вата е... Он отвръща: Ооо страх ме е да не ти го изгоря! - Как ше го горнеш бре човек я го ползвам 4-5 години и не само с лаптоп... Ооо моя лаптоп хачри много ток 1.5А/220В. - производителя така е написал на захранването и аз от там черпя информация, не си ги измислям тези неща... Язека го питах дали има представа каква топлина се отделя при консумацията на 330 вата и как харчейки 50-60 вата компютъра на 20 волта, на 220 волта ще харчи 330. Он отговори, че грее много и е заради трансформацията от 220 на 20 волта.
Вашия коментар!?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
g_dandy
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +54/-15
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 239
Теми: 30



Активност
0%

« Отговор #20 -: Понеделник, 12 Септември, 2011, 13:50:17 »
ОтговорОтговор

Моят инвертор също е 300 ватов.Мерил съм консумацията при включен лаптоп и една системка за озвучаване,включени едновременно и токът беше 2 ампера на входа на инвертора. Това означава консумирана мощност /при 24V захранване/ около 50W. А инвверторът е нормално да грее,затова и на повечето се поставят вентилаторчета от производителя.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2290/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2143
Теми: 137



Активност
4.2%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #21 -: Неделя, 05 Февруари, 2012, 01:28:15 »
ОтговорОтговор

      ... Язека го питах дали има представа каква топлина се отделя при консумацията на 330 вата и как харчейки 50-60 вата компютъра на 20 волта, на 220 волта ще харчи 330. Он отговори, че грее много и е заради трансформацията от 220 на 20 волта.
Вашия коментар!?

     С колега, от тролеите в Плевен, преди много години, коментирахме мощността им. Бях чул за 130 и 150 кВт. Той каза: "Те май са, 150 кВт което е 130 Вт". А, от журналисти, какви "бисери" сътворяват.
     Ползвам от 12 В, не съм намерил, подходящ от 24 В. Мисля е по-добре от 24 В, понеже за да се намали/стабилизира на 12 В има загуби. А кото се прави продължителна почивка е от значение. Моят е за 100 Вт, ползвам лаптопа който при зареждане и използване стига до 25 Вт, а нормално около 10 Вт, мерил съм го. Преобразователя е с вентилатор, което смятам товари с още 6-7 Вт. Виждал съм, инвертори без вентилатор.  Нека колегите, които ползват от 24 Вт, без вентилатор (ясно с голям радиатор), да споделят впечатления и цени.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
Mandor
Потребител герой
*****

Рейтинг: +546/-22
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 740
Теми: 33



Активност
0%


« Отговор #22 -: Неделя, 05 Февруари, 2012, 10:40:32 »
ОтговорОтговор

Ще намекна че мешате ватове и ампери. И получавате каша. Сериозна.
300W са си 300W. Но при 220V са 1,4А, а при 24V вече са 12,5А.
Освен това набутвате пикова мощност, което дозабърква кашата.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Да пишеш на български с латински букви е все едно да пишеш с лайна по стената - чете се, но не е приятно.
Продавам 405,бензин,на части
На шестия ден Господ видя, че не може да направи всичко и създаде инженерите.
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2417/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7183
Теми: 538



Активност
0.2%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #23 -: Неделя, 05 Февруари, 2012, 10:55:13 »
ОтговорОтговор

Ще намекна че мешате ватове и ампери. И получавате каша. Сериозна.
300W са си 300W. Но при 220V са 1,4А, а при 24V вече са 12,5А.
Освен това набутвате пикова мощност, което дозабърква кашата.

Абсолютно правилно. Само помислете защо най-основните далекопроводи в страната работят с напрежение 400 kV? Именно поради тази причина, при по-голямо напрежение и една и съща консумирана мощност протичащия ток през проводниците е по-малък. Но принципно гениалния Георг Ом го е измислил това преди много години. Още през 1826 г. установява закона за пропорционалността между напрежението и тока през един проводник (като част от електрическа верига) и през 1827 г. го обявява теоретично. Законът на Ом се признава и използва и от много други учени (Хайнрих Ленц, Борис Якоби, Карл Фридрих Гаус и др.) Те слагат закона на Ом в центъра на своите изследвания.

Източник: http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D0%B5%D0%BE%D1%80%D0%B3_%D0%9E%D0%BC

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
Roshko
Гост
« Отговор #24 -: Неделя, 05 Февруари, 2012, 11:06:56 »
ОтговорОтговор

Минко, по тази причина минах на директно захранване на лаптопа от 12в за скромната сума от $15 от иБей.
Чух, че бачка и на 24в, но още не съм събрал коража да го тествам. Не е универсално, но има за всички модели лаптопи.
Няма греене, няма шум, консумацията е в пъти по-малка... се едни такива малки плюсчета...
Не е универсално, но има за всички модели лаптопи
При добро желание всеки може да си го намери.  Завърти очи

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Mystang
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +36/-162
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 209
Теми: 3



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #25 -: Неделя, 05 Февруари, 2012, 11:19:59 »
ОтговорОтговор

Аз имам един въпрос......Ако ползвате тези инвертори за да си зареждате лаптопите,защо трябва да минавате през 220V за да създадете 19V например?Значи в запалката от камиона имаме 24V, за захранване на лаптоп трябва 19 и вместо да се свалят 5 волта трябва да се минава през 220.Не е ли малко излишно.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2290/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2143
Теми: 137



Активност
4.2%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #26 -: Неделя, 05 Февруари, 2012, 11:33:35 »
ОтговорОтговор

Ще намекна че мешате ватове и ампери. И получавате каша. Сериозна.
300W са си 300W. Но при 220V са 1,4А, а при 24V вече са 12,5А.
Освен това набутвате пикова мощност, което дозабърква кашата.

     Нещо за мен си помислих, че е коментара?! Френския учен, Андре-Мари Ампер и шотланския Джеймс Уат, на които са кръстени, съответно за сила на ток Ампер (ударението е на "е") и за мощност Ват (на английски се чете Уат). Не твърдя, че ги познавам, НЕ СЪМ ТОЛКОВА СТАР. Не разбрах, къде ги бъркам? Моя инвертор пише 100 W (на български се означава Вт), консумираната мощност, максимално е 25 W. Което е далеч от пиковата, дори да е реактивна - намотки или капацитивна - кондензатори. Явно 100 W, не са 100 W. А 300 W, са си 300 W. Да припомня, че преди години имаше твърдение "Совите, не са това което са" (Туинк Пийс).
     Докато пишех Росен, публикува коментар, който ми отговаря на питането. Благодарност!

     И колегата Mystang, е дал коментар. Напълно си прав, от 24 V, може чрез стабилизатор на напрежението, да се свали на 19 V, което е масово за повечето лаптопи. Тези които са от 12 V, на 19 V, са принципно различни (имат вграден инвертор и изправител). Но не съм срещал такива, може да се изработи, но и накрайници са необходими. Ако си виждал някъде, това е идеалния вариант,

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
loshdancho
Потребител герой
*****

Рейтинг: +621/-723
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Публикации: 3614
Теми: 104



Активност
0%


loshdancho
Ел. поща
« Отговор #27 -: Неделя, 05 Февруари, 2012, 11:40:04 »
ОтговорОтговор

Разбира се ,че е излишно, но кой да пита и да се интересува...
 Нали сме всезнайковци....
 А това дали става на 24V  е много труден въпрос, оригналите зарядни за телефони  стават ?!?!
 Щом имаш квалификацията да  си го закупиш от E-bay    не е лошо да пуснеш един мейл на производителя и да попиташ, мисля ,че ще ти отговорят ,пък после  кажи и тука да знаем и ние ...(умните)

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

ПРОСТ(о) шофьор!  Малии за това някога се учеше 3-4год.
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2290/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2143
Теми: 137



Активност
4.2%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #28 -: Неделя, 05 Февруари, 2012, 12:06:32 »
ОтговорОтговор

Разбира се ,че е излишно, но кой да пита и да се интересува...
 Нали сме всезнайковци....
 А това дали става на 24V  е много труден въпрос, оригналите зарядни за телефони  стават ?!?!
 Щом имаш квалификацията да  си го закупиш от E-bay    не е лошо да пуснеш един мейл на производителя и да попиташ, мисля ,че ще ти отговорят ,пък после  кажи и тука да знаем и ние ...(умните)

     Четох няколко пъти, не разбрах на кой отговаряш? Би ли пояснил!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
Roshko
Гост
« Отговор #29 -: Неделя, 05 Февруари, 2012, 12:18:09 »
ОтговорОтговор

Разбира се ,че е излишно, но кой да пита и да се интересува...
 Нали сме всезнайковци....
 А това дали става на 24V  е много труден въпрос, оригналите зарядни за телефони  стават ?!?!
 Щом имаш квалификацията да  си го закупиш от E-bay    не е лошо да пуснеш един мейл на производителя и да попиташ, мисля ,че ще ти отговорят ,пък после  кажи и тука да знаем и ние ...(умните)

Производителят изрично е упоменал само и единствено 12в! Едва ли отговора на и-мейла ше е по-различен...

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Етикети:
Страници: 1 [2] 3 4   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!