Цензурата във форума?!
Форум на българските шофьори
Понеделник, 13 Май, 2024, 16:59:55 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Анкета
Въпрос: Има ли цензура във форума?
Да - 8 (34.8%)
Не - 13 (56.5%)
Нямам мнение - 2 (8.7%)
Общ брой гласове: 23

Страници: [1] 2 3 4   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Цензурата във форума?!  (Прочетена 29337 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2278/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2132
Теми: 136



Активност
2.6%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« -: Сряда, 12 Февруари, 2014, 01:22:36 »
ОтговорОтговор

    Цензурата е: Контрол върху словото и други форми на човешка изява. В повечето случаи, макар и не винаги, той се упражнява от държавни институции. Мотивът за прилагане на цензура най-често е подобряването или стабилизирането на обществото. Цензурата обикновено се отнася за публичното поведение, като формално се изразява в криминализиране на определени изяви. В по-общ смисъл като цензура се определя и неформалното изключване на определени идеи или форми на изразяване от масовите комуникации. Обектът на цензурата може да варира от определени думи до цели концепции. За една от най-негативните й форми се смята автоцензурата.


     Росен и driver1 са пример затова, ако има цензура, за която някои непрекъснато говорят! Половината писането е към група Администратор и Модератори. И за двамата много пъти съм твърдял, че са интелигентни. Като за Росен ми се появяват леки съмнения напоследък и не мога да намеря достатъчно добро обяснение, че е само от зодията. В много случаи полезни, обаче и редно ли когато се „изхождаш“ това да е във Форумът? Мисля, точно тази част не е необходимо да бъде масово споделяна освен, ако не си на такава възраст, че сам не можеш!
     Съмненията за интелекта идват от това, че напоследък една голяма част от писането е да повтаряш едно и също.
     Първата забрана за достъп във Форумът на Росен бе за писане на латиница. Следващата беше когато промени потребителското име на "Админ". Много е възможно, ако потребителското име е, от предни или задни части също да срещне неодобрение!



Има такава тема и можехте да преместите поста в нея, а не да го триете. Предупредете го- видно е нов. Информацията е важна. Или трябва да се постват добри отзиви само за ESSERS ?

     Накратко малоумно! Ако е нужно ще поясня.



Демек неколко хрътки сте коригирали едновременно, тъй ли да разбираме?

     Да отбележим: Мнение от бивша „хрътка“! Само на мен ли ми се струва банален с тези няколко подобни израза, които „върти“?!




Колега , напиши пак похвалата  и да видим какво ще се случи !? Аз ти прочетох поста и не забелязах нищо неграмотно или неправилно.

     Кажи кое е това което го няма?



Персонално виждане , нищо друго.Да бате аз съм забелязал нещо друго.
На много празноглавци подвизаващи се тука , след невероятните им неграмотни драсканици , изреченията смислени или не, ги оставяте , а отдолу изписвате по 6,7,8, или безброй още редчета с думите които сте коригирали. Тук в този случай обаче , изтрихте нещо нормално написано. Защо така ?
 Дискриминация? Избираемост на похвалите или що......?

     Което както сам казваш, правят само корекции (като естествено се махат тези в нарушения на правилата). И корекцията е цел да що годе четими.



Колеги, нямам думи!
Защо ми го няма поста?
Какво сбърках?

     Кой пост ти няма? Бях тръгнал да ти трия този с главни букви, това лигаво изказване много ме подразни! Колегата си е направил труда да мине след теб! Тази публикация с главните букви щях да я изтрия. Колегата ме е изпреварил.



     Отдавна не съм го казвал, този Форум не е задължителен. Добре дошли са всички които могат да се съгласят с тези: Правила на форума. Които няма как да ме убедите, че са по-различни от всеки друг такъв: Правила на други форуми

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
Форум на българските шофьори
« -: Сряда, 12 Февруари, 2014, 01:22:36 »

 Активен
Roshko
Гост
« Отговор #1 -: Сряда, 12 Февруари, 2014, 01:53:08 »
ОтговорОтговор

Критиката ми към теб е обоснована, а ти се опитваш да ме заядеш/обидиш/омаскариш с някакви произволно нахвърлени думички. Приличаш на обиден, а хората се обиждат на твърдения в които се откриват. Можеш да ме ядеш колкото си искаш, пожелавам ти да откриеш достойни аргументи!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #1 -: Сряда, 12 Февруари, 2014, 01:53:08 »

 Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2405/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7182
Теми: 538



Активност
0%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #2 -: Сряда, 12 Февруари, 2014, 09:05:45 »
ОтговорОтговор

Ще го повторя за N-ти път. В този форум няма цензура. Има двадесет и няколко правила, които държa да се спазват. В началото правилата бяха само няколко, но желанието на разни потребители да хитруват на дребно ги разтегли до сегашния брой. Мога по памет да обясня какво е наложило въвеждането на всяко едно правило извън стандартните такива.

По отношение на потребителите в началото форумната платформа предлагаше много голяма свобода на действия, като например промяна на потребителско име от страна на потребителя, изтриване и преместване на собствени публикации и анкети. Тези неща се промениха поради злоупотреби и това в никакъв случай не е цензура!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
stoil nedev
Старши потребител
****

Рейтинг: +299/-158
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 416
Теми: 5



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #3 -: Сряда, 12 Февруари, 2014, 14:52:40 »
ОтговорОтговор

   
     Кажи кое е това което го няма?


  Това което го няма тук , е преместено някъде другаде.
Ако правилно съм разбрал гатанката , то това е най-правилно даденият отговор.
 Цензура в този форум няма!!!!! Да, няма цензура в този форум. Никога не съм твърдял че има.
По - особенно отношение към някой ( към мене никога не е имало ) може би, но не и цензура.
Напълно мога да разбера модераторите и админа , колко им е сложно да се оправят с неграмотните публикации на някой .
 А и като знам какви са усилни и мрънкащи някой хора, просто няма как , трябва да им се обърне необходимото внимание, иначе стават невъзможни.
Още веднъж го заявявам: В този форум няма цензура. 
 Понякога са за градивна критика и моди-тата и админ но............. те си вършат работата
 Това което ме радва е , че болни мозъци и мекерета от форума на спедитор нямат възможност да изливат тоновете си ла..на каша тук.
Нищо лично спрямо никой!!! Просто констатация ......... и уверен съм не е само моя.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Стресни се, племе закъсняло!   Живейш ли, мреш ли, ти не знайш!  След теб потомство иде цяло - какво ще да му завещайш?       
                       Иван Вазов
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2405/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7182
Теми: 538



Активност
0%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #4 -: Сряда, 12 Февруари, 2014, 15:52:37 »
ОтговорОтговор

Блaгодaря зa подкрепaтa нa Стоил Недев.

Тъй кaто нaпоследък обвинениятa в цензурa тук във форумa и в групaтa нa форумa във Фейсбук зaпочнaхa дa придобивaт очертaния нa клевети, реших дa нaпрaвя един рaзбор нa Прaвилaтa и зaпочвaм с първото от тях.

1. Писането на кирилица в този форум е абсолютно задължително и няма да бъдат толерирани никакви отклонения в тази насока! Употребата на латиница в публикациите ще се смята за неуважение към останалите участници. Такива мнения на участници, отказващи да пишат на кирилица, ще бъдат редактирани или отстранявани, а авторите им наказвани в съответствие с правилата за налагане на бан.

Вероятно до моментa сa премaхнaти стотици публикaции, нaписaни нa лaтиницa.

В нaчaлото бяхме толерaнтни и търпеливо редaктирaхме зaедно с модерaторите цялaтa информaция, поднесенa по този нaчин. Товa обaче отнемa време, с което не всеки от нaс рaзполaгa.
Също тaкa в нaчaлото се стaрaехме пaрaлелно с редaкциите дa изпрaщaме и по някое лично съобщение, прикaнвaйки потребителите дa спaзвaт товa прaвило.
Тъй кaто понякогa не срещaхме рaзбирaне, се стигaше до нaлaгaне нa бaн, водещ до временнa зaбрaнa зa публикувaне.
Товa не е цензурa.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
Roshko
Гост
« Отговор #5 -: Сряда, 12 Февруари, 2014, 16:32:27 »
ОтговорОтговор

А затварянето на част от сайта за простосмъртни какво е? Демокрация? Завърти очи
Имаше ли допитване? Ако - да, до каква част от активната аудитория?
Никой не е длъжен да чете това, което не му е интересно, но тези на които
им е интересно, може да им е под достойнството да се затварят в тайни общества!!!
Риторични въпроси, на които не държа да се отговаря, а и не вярвам да бъдат разбрани...

П.П. Когато има твърдения от типа:  "Съмненията за интелекта идват от това, че напоследък една голяма част от писането е да повтаряш едно и също.", би било редно да бъдат позовани на фактология/цитати, инак си остава едно малоумно празнословене, за което може мигом да се докаже обратното.  За припомнянето на стари факти може да почерпи по петаче защото нееднократно съм ги обосновал.
Считам за супер неловко да се нападат потребители за неща, които нападащите не умеят. Вчера гледам редакция от модератор с обосновка: "Изречението трябва започва с главна буква". Хубаво де, ама в редактирания вече пост бяха оставени още купища очевадни правописни грешки. Дори името на тази тема първоначално беше разочароващо сгрешена и то с грешка натъртвана и дискутирана широко тук!
Имам аргументи за минимум три тома, а срещу мен някакво неразбираемо скърцане, ма...
Оценката за интелекта ми положителна или отрицателна, без обосновка, винаги съм приемал равнодушно, особено от хора, които не са способни на такава. Тези, които са способни го правят при общуването, без да го декларират нарочно!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2405/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7182
Теми: 538



Активност
0%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #6 -: Сряда, 12 Февруари, 2014, 16:54:19 »
ОтговорОтговор

А затварянето на част от сайта за простосмъртни какво е? Демокрация? Завърти очи
Имаше ли допитване? Ако - да, до каква част от активната аудитория?
Никой не е длъжен да чете това, което не му е интересно, но тези на които
им е интересно, може да им е под достойнството да се затварят в тайни общества!!!
Риторични въпроси, на които не държа да се отговаря, а и не вярвам да бъдат разбрани...

Зaтвaрянето нa рaздел "Политикa и икономикa" ли имaш предвид? Товa ли е цензурa? Дa ми опявa кaто поп всеки новопристигнaл кaк тaкa във форум зa шофьори имaло теми зa политикa? A, не! С големи червени букви пише, че достъпът до този рaздел стaвa с помощтa нa зaявкa посредством лично съобщение. Нa никой до този момент не е откaзaн тaкъв достъп.

Зaдaвaш въпрос зa допитвaне? Колко време трябвa дa продължи допитвaнето? Ден? Двa? Месец? Годинa? Aко някой от новорегистрирaните след приключвaне нa допитвaнето изрaзи несъглaсие с решението? Ново ли ще прaвим или ще го остaвим дa ни обвини в цензурa?

Риторични въпроси, a и не вярвaм дa бъдaт рaзбрaни.

P.S. Ще коментирaм послеписът ти, подсещaйки те кaк беше стaнaл Aдмин зa един ден! Въпреки, че имa отношение и към прaвилaтa нa форумa, нaложи се дa бъде премaхнaтa възможносттa зa промянa нa потребителското име от стрaнa нa потребителите.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
Roshko
Гост
« Отговор #7 -: Сряда, 12 Февруари, 2014, 17:03:19 »
ОтговорОтговор

Мхм, мнението на новопостъпилите, без да съм бил свидетел на такова, е по-меродавно от дълговременните участници в дискусиите. Логично!!!
Пропусна да коментираш за хората с морал и достойнство...  Завърти очи

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2405/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7182
Теми: 538



Активност
0%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #8 -: Сряда, 12 Февруари, 2014, 17:15:55 »
ОтговорОтговор

Мхм, мнението на новопостъпилите, без да съм бил свидетел на такова, е по-меродавно от дълговременните участници в дискусиите. Логично!!!
Пропусна да коментираш за хората с морал и достойнство...  Завърти очи

Въртиш лопaтaтa кaкто нa теб ти изнaся. Не могa дa не признaя, че понякогa мнението нa "дълговременните" учaстници окaзвa по-голямa тежест спрямо новопостъпилите, но не винaги е тaкa.
Често пъти още с първaтa си публикaция човекът покaзвa знaния, интелект и потенциaл, все нещa, които се ценят в днешни временa.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
Roshko
Гост
« Отговор #9 -: Сряда, 12 Февруари, 2014, 17:22:35 »
ОтговорОтговор

        Накратко малоумно! Ако е нужно ще поясня.

Държа да поясниш!

     Да отбележим: Мнение от бивша „хрътка“! Само на мен ли ми се струва банален с тези няколко подобни израза, които „върти“?!

Тук също! Кои са изразите? Кога, колко пъти и къде съм ползвал упоменатия, преди?

Тц, аз задавам конкретни, логични и тясно свързани с тематиката въпроси.
Кой  върти лопатата както на него му изнася е кристално ясно и за първолаци...

П.П. Никога не съм бил Админ на този форум и сам знаеш, че няма как да стане.
Това беше проверка на широчината на кройката, която се оказа доста тясна, но оттогава търпиш развитие в положителна посока. Не е била излишна тази, както и други мои и не само мои провокации.
Жалко, че трябва да се повтарям и потретвам, както дори на някой му е направило впечатление, ама щом сте късопаметни или неспособни да го разберете - на мен не ми е в огромна тежест...

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Roshko
Гост
« Отговор #10 -: Сряда, 12 Февруари, 2014, 20:40:22 »
ОтговорОтговор

Кое правило наруши потребителят koce1113, което да оправдае мигновеното, безапелационно изтриване на публикацията му?
Да добавям ли снимков материал или ще ме пратите и мен в трета глуха?
Нямало цензура... смяаааааааааааааааааааааххххххххххххххххххххх...!!!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2405/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7182
Теми: 538



Активност
0%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #11 -: Сряда, 12 Февруари, 2014, 20:47:09 »
ОтговорОтговор

Кое правило наруши потребителят koce1113, което да оправдае мигновеното, безапелационно изтриване на публикацията му?
Да добавям ли снимков материал или ще ме пратите и мен в трета глуха?
Нямало цензура... смяаааааааааааааааааааааххххххххххххххххххххх...!!!

Няколко правила е нарушил.
Първото е липса на елементарни правила за писане. Това щях да го редактирам, ако нямаше и втора публикация.
Второто е абсолютно анонимно използване на нецензурна дума по отношение на фирма, за която няма представени никакви доказателства.
Обърни внимание, че това са първите две публикации на потребителя непосредствено след регистрацията му. Нещо като нахълтване в кръчмата и провикване, че на Драган сестра му е лека жена. С извинение за сравнението.

Аз също имам снимков материал от публикациите му!

Не ти ли се струва, че си много нагъл напоследък и се опитваш да ми се качиш на главата?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
Roshko
Гост
« Отговор #12 -: Сряда, 12 Февруари, 2014, 20:49:15 »
ОтговорОтговор

Няколко правила е нарушил.
Първото е липса на елементарни правила за писане. Това щях да го редактирам, ако нямаше и втора публикация.
Второто е абсолютно анонимно използване на нецензурна дума по отношение на фирма, за която няма представени никакви доказателства.
Обърни внимание, че това са първите две публикации на потребителя непосредствено след регистрацията му. Нещо като нахълтване в кръчмата и провикване, че на Драган сестра му е лека жена. С извинение за сравнението.

Аз също имам снимков материал от публикациите му!

Не ти ли се струва, че си много нагъл напоследък и се опитваш да ми се качиш на главата?

Щях да ти ръкопляскам ако не беше последното ти изречение и знам от какво е породено то и защо си толкова СМЕЛ!!!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2278/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2132
Теми: 136



Активност
2.6%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #13 -: Сряда, 12 Февруари, 2014, 21:08:34 »
ОтговорОтговор

Критиката ми към теб е обоснована, а ти се опитваш да ме заядеш/обидиш/омаскариш с някакви произволно нахвърлени думички. Приличаш на обиден, а хората се обиждат на твърдения в които се откриват. Можеш да ме ядеш колкото си искаш, пожелавам ти да откриеш достойни аргументи!

     Казвал съм много пъти, всички можете да ме критикувате. Само че на Росен критиката много рядко е с примери, а обикновено твърди, че ползва факти!!! Е, как да се променя? Дори не искаш, защото ще ти отпаднат повода за не малка част от публикациите!

     Възможно е да имаш представа, че този Форум не е станал за 5 минути, както беше казал един потребител. Има точка от правилата, че не може да се влиза в публични спорове с екипът. Която естествено ти непрекъснато нарушаваш. Да кажа накратко какво правиш ти тук и аз. Ти четеш, пишеш (не рядко доста добре) и което е проблема се изхождаш също тук! Аз - чета, сравнително рядко пиша, редактирам, пращам лични съобщения.
     На работа съм принуден да търпя обиди, ама дават пари. Някой да ми е давал пари, та да съм длъжен да непрекъснато да му чета, надменните мнения?!



     Щом примери за грамотно писане са за теб Бриги Бичичикията. И още vincent vega, Gargamel Pantigrua -  от форумът без цензура. И също се подвизаваше известно време тук като Димитър Бомбаджиев. На първите двама няма как да заприличам за да ти се харесам. Последните двама стават за пример, понякога. И един въпрос, последните трима знаят ли един за друг или си е съвсем нормално разтроение на личността?



Накратко малоумно! Ако е нужно ще поясня.

Държа да поясниш!

     Наистина се съмнявам сериозно вече в интелекта ти! Да си имал някакви спънки относно темата "Ким Йохансен - Дания"? А някой да е имал за някоя друга? Освен ако не я търси точно там където е оставил (един случай). И то съмнения!

     Фирма Есерс я има и в "Черен списък", темата не бе написана по правилата. Единствено което ме спря да я махна е, че познавам автора лично (т.е. за мен не е анонимна). Това как кореспондира с възхвалите за тази фирма? Сигурно ще можеш да ги извъртиш някак литературно нещата.



  Да отбележим: Мнение от бивша „хрътка“! Само на мен ли ми се струва банален с тези няколко подобни израза, които „върти“?!

Тук също! Кои са изразите? Кога, колко пъти и къде съм ползвал упоменатия, преди?

     Твоите преценки за моята грамотност! Чак прекаляваш! Да попитам защо си мислиш, че някой е длъжен да се съобразява с твоите възгледи за този Форум?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
Roshko
Гост
« Отговор #14 -: Сряда, 12 Февруари, 2014, 21:31:18 »
ОтговорОтговор

Илчев, имаш дарба Божия да пишеш дълги текстове и нищо да не казваш с тях...
Преди време декларира, че се учиш от мен, язък ти за загубеното време!
Губиш интереса ми в конкуренция с админчето /взаимствам от Краси, харесва ми/.

П.П. За глупостите които си нахвърлял по горе ще ти искам 500 евро да ти отговоря, уморих се да го правя безплатно, вервай ми!!!

Причина за редакция: Премахнати обидни думи!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

« Последна редакция: Сряда, 12 Февруари, 2014, 22:24:16 от admin » Активен
Етикети:
Страници: [1] 2 3 4   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
driver-bg.eu
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!