Трудна маневра
Форум на българските шофьори
Петък, 17 Май, 2024, 04:42:11 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: 1 [2]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Трудна маневра  (Прочетена 6125 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
dino412
Старши потребител
****

Рейтинг: +126/-8
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 472
Теми: 5



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #15 -: Сряда, 14 Март, 2012, 02:22:52 »
ОтговорОтговор

Като гледам звъни на ВВС за хеликоптер май.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Шофьор не се става шофьор се ражда. Колкото и да имаш желание не идва ли Ти отвътре не става...
Най-слабото място в софтуера на всички системи за безопасност на МПС-тата си остава софтуера на задкормилното устройство.
Форум на българските шофьори
« Отговор #15 -: Сряда, 14 Март, 2012, 02:22:52 »

 Активен
niko_bad
Начинаещ
*

Рейтинг: +3/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 12
Теми: 0



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #16 -: Сряда, 14 Март, 2012, 19:43:06 »
ОтговорОтговор

Такова охладено на куки карах за Гърция , от около 10-12 камион дали имаше 3-4 да не са се обръщали.
 Тогава никой не гледаше за шайби и се караше  безобразно и много..София -Силистра-София-Атина без почивка с граница и митница в Гърция.
 Поне  аз знам лично три камиона ,които се обърнаха.

Всичко е до знания и можене баце.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #16 -: Сряда, 14 Март, 2012, 19:43:06 »

 Активен
kkkvd
Гост
« Отговор #17 -: Четвъртък, 15 Март, 2012, 12:35:49 »
ОтговорОтговор

Коментара ми по първата снимка е, че се е случило някакво произшествие за да се засуче камиона така. Не виждаме обратната страна на камиона, но съм убеден, че е потрошен. Така на този път не е възможно да го направиш нарочно.
Най-важното което научих с времето е, да не попадам в такива ситуации както в следващите снимки. Като незнам накъде да карам, спирам, пускам авариините и почвам да питам, разпитвам, оглеждам улиците, даже и пеша ходя ако се налага... Като разбера, че друг камион е минавал, може и аз. Преди се притеснявах от полицията - оказва се че в белите държави са много печени и помагат. Като им обясниш проблема дори позволяват и нарушение да направиш на някой знак.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
dino412
Старши потребител
****

Рейтинг: +126/-8
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 472
Теми: 5



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #18 -: Четвъртък, 15 Март, 2012, 13:01:53 »
ОтговорОтговор

Колега първата снимка не е произшествие. Виждал съм на живо как става тоя номер.Просто е колкото и шофьора който го е направил.Влекача е доста маневрен и го е завъртял с няколко маневри без да прецени че ширината на пътя е по-малка от дължината на ремаркето.Ако я нямаше стената номера можеше и да мине.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Шофьор не се става шофьор се ражда. Колкото и да имаш желание не идва ли Ти отвътре не става...
Най-слабото място в софтуера на всички системи за безопасност на МПС-тата си остава софтуера на задкормилното устройство.
kkkvd
Гост
« Отговор #19 -: Четвъртък, 15 Март, 2012, 13:13:10 »
ОтговорОтговор

Странно ми е, ама щом казваш... ще повярвам. За мен е лудост да си го помислиш само, камо ли да го направиш.

А, по въпроса за хеликоптерите... Това са шофьорски легенди (ЕШК*). Няма хеликоптер който да вдигне 40 тонна композиция, или дори само 32-33 тона ремарке. Дори и да имаше такъв, цената да литне от някъде си и да дойде е повече от цената на композицията и товара барабар с нея.

ЕШК, баце - (един шофьор каза)

това обикновено казваме в моята компания като чуем нещо подобно

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
dino412
Старши потребител
****

Рейтинг: +126/-8
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 472
Теми: 5



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #20 -: Четвъртък, 15 Март, 2012, 18:17:53 »
ОтговорОтговор

Странно ми е, ама щом казваш... ще повярвам. За мен е лудост да си го помислиш само, камо ли да го направиш.

А, по въпроса за хеликоптерите... Това са шофьорски легенди (ЕШК*). Няма хеликоптер който да вдигне 40 тонна композиция, или дори само 32-33 тона ремарке. Дори и да имаше такъв, цената да литне от някъде си и да дойде е повече от цената на композицията и товара барабар с нея.

ЕШК, баце - (един шофьор каза)

това обикновено казваме в моята компания като чуем нещо подобно
Нормален шофьор не би направил никога тая маневра.Но невярвам да не си срещал и доста не нормални дето просто не Им се отдава да мислят.Имах един колега дето само да му кажеш "Абе тука и по-голем камион е минавал" направо "лети с рогите напред" без да гледа и мисли.
А по въпроса за хеликоптера по нашия край имаме такъв лаф:
"Завреш ли се там само с хеликоптер ше те вадат" а иначе знам че няма такъв хеликоптер къде да дигне 30-40т.
П.П.Преди 7-8г бях свидетел как един бивш СО МАТ-джия с над 27-28г стаж на прицеп с хенгер на леко тесно Т-образно кръстовище успя да намести един стълб на енергото между камиона и ремаркето и то от външната страна на завоя.Жалко че тогава нямаше като сега камери и фотоапарати а клипа щеше да е супер.Чудеса всякакви и безгрешен човек няма никой не е застрахован от погрешна предценка дори и най добрите.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

« Последна редакция: Четвъртък, 15 Март, 2012, 18:29:35 от dino412 » Активен

Шофьор не се става шофьор се ражда. Колкото и да имаш желание не идва ли Ти отвътре не става...
Най-слабото място в софтуера на всички системи за безопасност на МПС-тата си остава софтуера на задкормилното устройство.
loshdancho
Потребител герой
*****

Рейтинг: +621/-723
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Публикации: 3614
Теми: 104



Активност
0%


loshdancho
Ел. поща
« Отговор #21 -: Петък, 16 Март, 2012, 05:18:32 »
ОтговорОтговор

Странно ми е, ама щом казваш... ще повярвам. За мен е лудост да си го помислиш само, камо ли да го направиш.

А, по въпроса за хеликоптерите... Това са шофьорски легенди (ЕШК*). Няма хеликоптер който да вдигне 40 тонна композиция, или дори само 32-33 тона ремарке. Дори и да имаше такъв, цената да литне от някъде си и да дойде е повече от цената на композицията и товара барабар с нея.

ЕШК, баце - (един шофьор каза)

това обикновено казваме в моята компания като чуем нещо подобно
Вижда се,че много ги разбираш нещата. Намигване
 ЕШК- това съм аз в Гърция (не на снимката) запушил околовръстното 1.5часа и полицая ме бъзикаше.... за хеликоптер.
 Бях паркирал в двора на една къща(клиентите) на заден през нощта, а  после през деня не можах да излезна на преден ход(смях в залата) заради кривата сходимост на осите на ремаркето(за това  ми е било лесно да везна на заден) .

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

ПРОСТ(о) шофьор!  Малии за това някога се учеше 3-4год.
kkkvd
Гост
« Отговор #22 -: Петък, 16 Март, 2012, 09:42:23 »
ОтговорОтговор

Твойто колега не е било ЕШК, а ФУБАР (от един хубав филм е лафа) демек реално си преживел тази гадост
 Ухилен

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
SEMPER
Потребител герой
*****

Рейтинг: +282/-100
Неактивен Неактивен

Germany Germany

Публикации: 1266
Теми: 10



Активност
0%


« Отговор #23 -: Петък, 16 Март, 2012, 10:34:09 »
ОтговорОтговор

loshdancho, то това е било за филм.  Ухилен

Час и половина - направо пълнометражна комедия е щяло да излезе.


Предполагам, че сега и на теб ти е смешно, но си представям какво ти е било тогава.  Усмивчица


Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Не бих могъл да ви дам пълна гаранция, че няма да има някакъв инцидентен случай на престъпност в страната
kkkvd
Гост
« Отговор #24 -: Петък, 16 Март, 2012, 10:46:26 »
ОтговорОтговор

Цепила му се е джуката, като на мен, веднъж ме извеждаха от един германски град в центъра пред кафенцата полицайте на сирени, спираха трамваи.. абе цирк. Ама като адреса е в центъра на града (?!??!??) и отвсякъде мостове 3.6 м от жп гарата им... омотах се яко... навигацията вика завии, аз не ща, не смея.. и бам градинките пред мен и тва е.. добре че бяха хора полицаите, та ескорт до другия адрес ми направиха даже. Обица на ухото ми остана от тогава.

Най-лошото е в случай на объркване не е че не можеш да завъртиш и да излезеш нанякъде, ами леките коли се бутат и не разбират, че ти си на зор, и докато се усетиш и станало задръстване, щот простаците не виждат авариините, че мигат и се бутат да минат.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
loshdancho
Потребител герой
*****

Рейтинг: +621/-723
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Публикации: 3614
Теми: 104



Активност
0%


loshdancho
Ел. поща
« Отговор #25 -: Петък, 16 Март, 2012, 10:52:09 »
ОтговорОтговор

loshdancho, то това е било за филм.  Ухилен

Час и половина - направо пълнометражна комедия е щяло да излезе.


Предполагам, че сега и на теб ти е смешно, но си представям какво ти е било тогава.  Усмивчица



Така се бях омазал , че  исках  да бутам стената даже  питах дали може... Смотан, Защото бях  хладилник и щях да го оперирам уставно.
 Иначе олекнах със само 100$ за това, че са ме вкарали в двора, глобиха клиентите, а те си го удържаха от навлото.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

ПРОСТ(о) шофьор!  Малии за това някога се учеше 3-4год.
Етикети:
Страници: 1 [2]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
driver-bg.eu
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!