Често срещани технически грешки
Форум на българските шофьори
Петък, 17 Май, 2024, 11:49:26 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: 1 [2] 3 4 ... 7   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Често срещани технически грешки  (Прочетена 29157 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
комбайнер
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +61/-6
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 140
Теми: 11



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #15 -: Вторник, 08 Октомври, 2013, 19:20:00 »
ОтговорОтговор

Минко, недей да ядосваш Драго, щото искам да е спокоен и да получа от него още един отговор. Е освен ако решиш ти да ми го дадеш. Та на въпроса.
Като си купя от пазара килограм зеле, този килограм маса ли е, или сила?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #15 -: Вторник, 08 Октомври, 2013, 19:20:00 »

 Активен
rolly_s
Старши потребител
****

Рейтинг: +681/-292
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 273
Теми: 10



Активност
0%

няма втори шанс за първо впечатление


Ел. поща
« Отговор #16 -: Вторник, 08 Октомври, 2013, 19:26:56 »
ОтговорОтговор

Минко, недей да ядосваш Драго, щото искам да е спокоен и да получа от него още един отговор. Е освен ако решиш ти да ми го дадеш. Та на въпроса.
Като си купя от пазара килограм зеле, този килограм маса ли е, или сила?
Ако беше два килограма, щях да ти кажа да го метнеш с пържоли във фурната. Ама само един- виждам го с моркови и целина на салата за ракията. Кажи, че не му разбирам  Намигване

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Не ми казвай какво да правя, защото ще ти кажа къде да идеш
Форум на българските шофьори
« Отговор #16 -: Вторник, 08 Октомври, 2013, 19:26:56 »

 Активен
комбайнер
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +61/-6
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 140
Теми: 11



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #17 -: Вторник, 08 Октомври, 2013, 20:13:23 »
ОтговорОтговор

Rolly_s, недей да бързаш. Хубавите работи стават по-бавничко.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
drago_pavlov
Старши потребител
****

Рейтинг: +62/-133
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 403
Теми: 11



Активност
0%

« Отговор #18 -: Вторник, 08 Октомври, 2013, 20:29:18 »
ОтговорОтговор

          Посочи ми някъде в целия Форум, да твърдя, че грешно скоростта да се мери в километър/час?! Ако ще си правиш литературни съчинения - там съм много зле!
Още в първия си пост спомена "километри" и тъй като не ми се вярва някой да каже "Карам с 90 км" реших че имаш предвиш км/ч и остроумничиш.
Ако си имал предвид само "километри" се извинявам и искрено те съжалявам за това, че трябва да общуваш с хора мерещи скоростта само в "километри" и капацитета на акумулатора само в "ампери"...

Като си купя от пазара килограм зеле, този килограм маса ли е, или сила?
Изглежда си от тези с километрите и амперите, та не виждам смисъл да ти отговарям  Намигване

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
комбайнер
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +61/-6
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 140
Теми: 11



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #19 -: Вторник, 08 Октомври, 2013, 21:32:46 »
ОтговорОтговор


Изглежда си от тези с километрите и амперите, та не виждам смисъл да ти отговарям  Намигване

Драго, не се измъквай, а дай отговор. Пехливани намазани с олио дал господ. Вземи си справочника и помисли.
И не бери грижа от кои съм. 

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
abator
Потребител герой
*****

Рейтинг: +495/-8
Неактивен Неактивен

Публикации: 811
Теми: 51



Активност
0%


WWW
« Отговор #20 -: Сряда, 09 Октомври, 2013, 01:21:24 »
ОтговорОтговор

Мамка му! Влязъл съм в форума на физиците.  Шокиран

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2284/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2136
Теми: 136



Активност
3.4%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #21 -: Неделя, 27 Октомври, 2013, 23:35:52 »
ОтговорОтговор

Минко, недей да ядосваш Драго, щото искам да е спокоен и да получа от него още един отговор. Е освен ако решиш ти да ми го дадеш. Та на въпроса.
Като си купя от пазара килограм зеле, този килограм маса ли е, или сила?

     Мисля си, че зависи как ти го продават. Ако е онези купички и слагат тежести (везна) или е топуза който се мести, тогава сравняват маса. Ако е някакъв уред с еластични елементи, тогава измерва тегло или вид сила!
     Сега е сезона на зелето жалко, че свършиха доматите!



Гравитацията на Луната е около 6 пъти "по-слаба", т.е. лунното ускорение е 6 пъти по-малко от земното. Същия обект с маса 1 кг, на Луната ще има 6 пъти по-малко тегло.
Затова и в открития космос хората са на забавен кадър.
Не знам дали го обясних разбираемо...

     Ако на някой му се наложи да кара на Луната, моля да има предвид, поради това, че лунното ускорение е шест пъти по-слабо. Следва че спирачния път е шест пъти повече при една и съща скорост или за да е същия скоростта би следвало да е корен квадратен от 6 по-малка около 2,45 пъти по-малка. Също така завоите със същата по-малка скорост (2,45) да се вземат. При удар последствията ще са същите като на Земята, там участва масата, а тя не се променя!

     Единствено облекчение на Луната, ако ще скачате някъде, дали сам или заедно с МПС-то.  Бихте могли да си "позволите" да скочите от 6 пъти повече височина. Ако сега на Земята скачате от 1,5 метра на Луната от 9 метра. Нашата Стефка Костадинова без проблем ще прескочи 12-13 мета (над 4 етажа от „старото” строителство).

     Ето още някои интересни въпроси:

1. Защо не можем да взимаме завоите с произволна скорост и зависи ли от масата максималната скорост?
2. Помагат или пречат виражите?
3. Когато е хлъзгаво, защо се вземат завоите по-бавно?
4. Как можем да се движим в завоя по инерция (физическото явление)?
5. Ако сме пред някакво препятствие (много широка стена) по-лесно е да завием или евентуално с ръчна и поднасяне (справка американските филми, при всички е едно и също) или само натискаме спирачка? Или ако сме 4х4 включим на задна предавка?
6. Какво е центробежна сила и това интересува ли ни?

     И моля, отговорите да не бъдат от такива като мен ("прочели два ред някъде")!!!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
drago_pavlov
Старши потребител
****

Рейтинг: +62/-133
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 403
Теми: 11



Активност
0%

« Отговор #22 -: Понеделник, 28 Октомври, 2013, 09:37:49 »
ОтговорОтговор

     ...
Цели 19 дни го мъдрИ и накрая освободи напрежението - менталното имам предвид, не вътрешното физическо напрежение след 5 бири или обилно хапване  Готин

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2284/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2136
Теми: 136



Активност
3.4%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #23 -: Понеделник, 28 Октомври, 2013, 20:26:28 »
ОтговорОтговор

Цели 19 дни го мъдрИ и накрая освободи напрежението - менталното имам предвид, не вътрешното физическо напрежение след 5 бири или обилно хапване  Готин

     Май правилно си сметнал! При мен по-бавно стават нещата, ама поне после държи дълго! Нали мъжете първо мислят и после говорят, а при жените е обратно и неспирно (сигурно не си съгласен). Това с ментално, физическо не го разбрах. Имам конкретен въпрос, като сложим главна буква не на място, искаме тази сричка да е ударена ли?

     Вероятно правилно си разбрал, че всички на теб се надяваме (или поне аз). Не виждам и на един въпрос да си отговорил или бъркам?

     Дори възникват още:

7. Някой казват, че при "челен" сблъсък скоростите се събират! Така ли е? И ако имаме две еднакви МПС-та с еднакви скорости, как е по-добре да се сблъскат "челно" или всяко поотделно в бетонна стена? Кой е по-добър вариант при неизбежна необходимост?

8. Защо по-спортните автомобили са по-ниски гуми? И тези камиони с по-ниски гуми ("меги") по ли са стабилни в завоя?

     Ще кажеш не си задължен да отговаряш. Поне отговори как да го разбирам! Защото имам основание да си мисля, че може и да не знаеш!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
комбайнер
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +61/-6
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 140
Теми: 11



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #24 -: Петък, 01 Ноември, 2013, 23:44:41 »
ОтговорОтговор


Изглежда си от тези с километрите и амперите, та не виждам смисъл да ти отговарям  Намигване

Е, аз виждам смисъл, дори за такива като тебе да се отговори.

Питах - като купя от пазара килограм зеле, този килограм маса ли е или сила?

И изяснявам

 кг     /килограм/     е мярка за маса

/kg/

Малко за силите:


 кгс    /килограм сила/ е мярка за сила

/kgf/                      1 kgf  =  9.8 N           


сила
F = m.a       /  маса по ускорение /


тегло / сила на тежестта /
G = m.g      /  маса по ускорение /  - тук  g    е земното ускорение   


Всяка сила има посока и големина

Всяка сила създава ускорение, освен ако е уравновесена от друга сила/и/

На пазара силата на тежестта  G на зелето се уравновесява от противотежестите или пружината  на кантара.

Купувам 1 кгс /kgf/ килограм сила  зеле. Това е отговора.

В повечето държави по света, грешно се ползва мерната единица за маса – кг, вместо тази за тегло – кгс.

В една европейска държава, не помня обаче коя, не грешат. На кантарите пише ясно  kgf

Драго, за амперите друг път!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2284/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2136
Теми: 136



Активност
3.4%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #25 -: Понеделник, 04 Ноември, 2013, 00:42:11 »
ОтговорОтговор

Малко за силите:


 кгс    /килограм сила/ е мярка за сила

/kgf/                      1 kgf  =  9.8 N     

     Тази килограм-сила, като бях ученик не се използваше само в бившия СССР, същата е, но има друго име Нютон (този на който му е паднала ябълка на главата).  Везните които сравняват маса и тези с еластичен елемент. При първия (които сравняват маса) не е проблем да ти я измерят на Луната. Докато тези които мерят сила, ще покажат в случая шест пъти по-малко тегло. Така че има разлика, струва ми се!



А ти в коя страна на професионалното шофиране можеш да си полезен??? Виждам, че според колегите ти не си много "професионален"... Или ти си към професионалните редактори на правописни грешки?

Нищо не намеквам. Като казвам "виждам", това значи точно това - виждам. Тоест чета мнения на потребители - забелязал съм, че не си от най-уважаваните и нерядко ти опонират по технически теми.


     "Виждаш" какво смятат другите?! Ти имаш ли техническа възможност да прецениш? Вече близо месец чакам да посочиш някоя! Може и някой друг да се включи, щом често ме опонират! Сещам се за един "опонент" наскоро спорехме при скорости от порядъка на тези на камионите, съпротивлението на въздуха на коя степен участва скоростта? Прояви се като арбитър!

      Докато чакам отговорите се появяват нови и нови въпроси:

9. Мълния, гръмотевица, светкавица, трескавица – как е правилно? И като светне и ни касае, ако реагираме преди да сме чули гърма, изпреварили ли сме я?! И защо има разлика във времето – светлината и звукът?

10. Колите се водят като "Фарадеев кафез" иначе казано защитени са от електрическо поле. Тогава Трабанта като не е изцяло метален или кабриолетите, там защитени ли сме? И в частност, мен като ме е „бил” тока дълги години в тролеите (600-700 Волта). По ли съм защитен от повечето обикновени хора, ако се возя в Трабант или някои от негови роднини?

11. Какво е микрон?


     Как да го разбирам нежеланието да отговориш. Не знаеш или пак ще отговориш като политик. На някои от въпросите не всеки инженер би могъл да отговори особено, ако е само по титла. Можеш поне в моите очи да ми се "издигнеш"! Въпросите са от ежедневието, може и да има още някой освен мен, който го интересува! Нали?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
drago_pavlov
Старши потребител
****

Рейтинг: +62/-133
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 403
Теми: 11



Активност
0%

« Отговор #26 -: Понеделник, 04 Ноември, 2013, 12:09:44 »
ОтговорОтговор

Илчев, спокойно. Ще ти отговоря някога. В момента нямам време за дъги постове, но след седмица, две съм си планирал отпуска - ще ти отделя няколко часа  Намигване

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
kratun4o
Начинаещ
*

Рейтинг: +15/-2
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 43
Теми: 2



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #27 -: Понеделник, 04 Ноември, 2013, 15:56:16 »
ОтговорОтговор

Като попрочетеш туй-онуй,че да можеш да отговориш ли? Ухилен Ухилен Ухилен

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
rider777
Потребител герой
*****

Рейтинг: +372/-1925
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2417
Теми: 34



Активност
0%

ЖИВОТА Е ХУБАВ http://www.vbox7.com/play:2404082f


Ел. поща
« Отговор #28 -: Понеделник, 04 Ноември, 2013, 21:20:12 »
ОтговорОтговор

В първия момент си помислих, че съм отворил  mazeto.net  ама като видях имената на пишещите и се светнах, че съм у форумо,,,,,,,,,

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Никога не съм обичал и толерирал тъпанарите, мързеливците, завистливците, злобарите и ,,,,,,,,,,,,
Колкото по-нависоко се реем, толкова по-дребни изглеждаме на онези, които не могат да летят.
Най-добрият учител в живота е опитът. Вярно, взима скъпо, но обяснява разбираемо ,,,,,,,,,,,,
ИванТ
Потребител герой
*****

Рейтинг: +970/-25
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 567
Теми: 46



Активност
0%

Категории: В, В+Е, С, С+Е, D, D+E, М, Ткт


« Отговор #29 -: Понеделник, 04 Ноември, 2013, 22:00:39 »
ОтговорОтговор

9. Мълния, гръмотевица, светкавица, трескавица – как е правилно? И като светне и ни касае, ако реагираме преди да сме чули гърма, изпреварили ли сме я?! И защо има разлика във времето – светлината и звукът?
Разлика в скоростта, между тази на светлината и тази на звука.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Извода според мен е никой шеф нема интерес от по голема заплата и командировъчни не защото ще е на загуба,както твърди HORNET,а защото си оставя опцията да може да те обладае във всеки един момент!!
Етикети:
Страници: 1 [2] 3 4 ... 7   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
driver-bg.eu
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!