Свидетелство за правоуправление
Форум на българските шофьори
Петък, 17 Май, 2024, 04:44:02 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: 1 ... 4 5 [6]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Свидетелство за правоуправление  (Прочетена 63306 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Valiosport
Начинаещ
*

Рейтинг: +70/-0
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 41
Теми: 0



Активност
0%

Категории: АМ, А, B, C, D, BE, CE, DE, Tkt


Ел. поща
« Отговор #75 -: Събота, 24 Октомври, 2020, 10:36:47 »
ОтговорОтговор

   
     Въпросът е как стигна до извода, че ти е необходима за трактори и комбайни категория различна или "по-висока" от "Ткт" - само за управление по пътищата? Ако сам си достигнал до този извод, време е да си го изясниш. Ако евентуален работодател го казва, помисли каква може да му е целта?! И представяш ли си какво оправдание може да ти измисли, вместо да ти даде пари?


     Може и така, ако не бързаш. В останалите случаи - категорично не ти пречи, различните номера. Ако е в България няколко пъти категорично, не е от значение. Ще ти намеря официален отговор от ИААА публикуван тук, в случай че някой не ме изпревари преди това.
Заяждат се полицаите колега, душевното спокойствие не е ли по важно вместо да ми вдигат нервите в спорове. Ткт-колесен трактор съм го взимал навремето със C категория преди 15 години и доколкото помня се опоменаваше трактор с двуосно ремарке, а сегашните тракторни ремаркета на Hawe мисля че бяха са повечето триосни, което е предпоставка за разправии. Преди време помня по новините даваха някакъв моторист се беше ударил в такова ремарке на трактор и се почнаха едни дела срещу водача, защото нямал Е категория, оправдаха го нали но е факт че се стигна до разправии. Пък и аз си знам колко време ми отне докато се науча да паркирвам камиона с ремаркето(хенгер) назаден в гараж. Сега вече имам някакво самочувствие и знам че няма да ми се хилят старите капи като почна да го връщам Ухилен Пример мога да дам и с колега, кара хенгер с категория C+E и D+E, спират го за проверка в Румъния и му казват че нямал право да кара такъв камион щото нямал C1+E  Ухилен Затова стриктно гледам при подновяване на книжка дали има подкатегории те още в КАТ.
Забравих да кажа, в листовките за категория Твк пише че придобилите правоспособност категория Твк могат да извършват всички видове работа с тракторите без транспорт, 75 въпрос верен отговор А

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter



* IMG_20201024_105704.jpg (368.62 KB, 2455x812 - видяно 198 пъти.)
Активен

Рейсаджия
Форум на българските шофьори
« Отговор #75 -: Събота, 24 Октомври, 2020, 10:36:47 »

 Активен
Етикети:
Страници: 1 ... 4 5 [6]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!