Свидетелство за правоуправление
Форум на българските шофьори
Петък, 17 Май, 2024, 08:39:35 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Свидетелство за правоуправление  (Прочетена 63307 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Dilyan_Zagorchev
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +21/-3
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 201
Теми: 8



Активност
0%


Dilyan Zagorchev LinguaTertiiImperi LinguaTertiiImperi
Ел. поща
« Отговор #60 -: Петък, 21 Март, 2014, 18:27:14 »
ОтговорОтговор

Колеги,да очаквам ли проблеми из Европа,когато дойде време да тръгна,заради кипърската си книжка?Миналата седмица подадох документи за дигитал и квалификация,които ще носят номера на тази книжка.Мисля да нямам проблеми,щото е от държава в съюза,ама знам ли ги,да не се чудят българин пък с кипърско свидетелство  Завърти очи
п.с-надявам се ползвам правилната тема

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #60 -: Петък, 21 Март, 2014, 18:27:14 »

 Активен
driver1
Потребител герой
*****

Рейтинг: +621/-3009
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1766
Теми: 26



Активност
0%

JE SUIS CHARLIE ! Мразя цензорите!


Ел. поща
« Отговор #61 -: Петък, 21 Март, 2014, 18:47:50 »
ОтговорОтговор

Колеги,да очаквам ли проблеми из Европа,когато дойде време да тръгна,заради кипърската си книжка?Миналата седмица подадох документи за дигитал и квалификация,които ще носят номера на тази книжка.Мисля да нямам проблеми,щото е от държава в съюза,ама знам ли ги,да не се чудят българин пък с кипърско свидетелство  Завърти очи
п.с-надявам се ползвам правилната тема

    Карай смело, нямаш проблем. От 2007г. съм с испанска книжка и съм карал камиони както с българска, така и с испанска регистрация. Спиран съм многократно в Испания, Франция, Белгия, Холандия и Германия и никога не съм имал проблем. Все пак ти препоръчвам да се поинтересуваш как стоят нещата в Унгария, защото ми се струва, че те са особен случай.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #61 -: Петък, 21 Март, 2014, 18:47:50 »

 Активен
GeorgiUTD
Начинаещ
*

Рейтинг: +5/-2
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 23
Теми: 6



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #62 -: Вторник, 03 Май, 2016, 13:18:46 »
ОтговорОтговор

Колеги здравейте! Имам 2 въпроса към по-запознатите със закона. Та първия въпрос ми е дали наистина е задължително да имам навършени 21 години за започване на курс за категория "Е", защото след няколко месеца ще направя необходимия стаж от 1 година с категория "Ц", но тъкмо ще съм навършил 20г. И втория ако наистина е така има ли някаква вратичка в закона която позволява заобикалянето на тази възрастова граница. Поздрави!!! Усмивчица

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Hristo Lishev
Старши потребител
****

Рейтинг: +656/-6
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 317
Теми: 7



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #63 -: Вторник, 03 Май, 2016, 13:44:06 »
ОтговорОтговор

Мисля, че няма вратичка, първо деловодителката на учебния център няма да ти приеме документите, еле както сега джедаите са като ритнат кошер с тази корупция и прочие. Задръж малко, нямаш 20, животът е пред теб. Наблегни на тризъбеца за тази възраст - ядене, пиене и жени със съмнителна репутация. Камионите няма да избягат, не бързай.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2411/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7182
Теми: 538



Активност
0%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
Re:
« Отговор #64 -: Вторник, 03 Май, 2016, 13:48:30 »
ОтговорОтговор

Започването на курс за категория С+Е и придобиване на такава в свидетелството за правоуправление са две различни неща.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
veselin1969
Начинаещ
*

Рейтинг: +0/-0
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
United Kingdom United Kingdom

Публикации: 2
Теми: 0



Активност
0%

Чети-не си ти,когато си тъп!


« Отговор #65 -: Събота, 30 Юли, 2016, 08:17:10 »
ОтговорОтговор

  Колеги,влизам в темата за да предпазя четящите тук от моите проблеми.
Живях последните месеци в Обединеното Кралство.Заминах  с категория С.Заинтересуваните знаят,че при престой там е необходимо да смениш бг.документа си с british driver licens.И най-вече,заради доказателството за читав адрес.При изготвянето,превода или не знам точно къде,ми беше върната книжката само с любителска категория.Понеже ми е необходимо Е и имайки в пред вид-цени,език и т.н.по-подходящия вариант е да го изкараш в Бг.Да,но на изпит за С+Е не те допускат без С категория.ОК-на листовките-да,но после на кормуване-не.Доказателствата,че имаш категория са-Професионалната компетентност и документчето в база данни на КАТ-изпитния лист и протокол.
Служителката на гишето-това е в КАТ Габрово,първо ме "помоли"да напиша декларация за изгубена книжка и подмяната и с нова!!!Показах и естествено английската си такава и тя започна да си чопли носа.Държавен служител тръгна да ме уверява,че трябва да попълня документ с невярно съдържание.На въпроса ми,защо трябва да си вадя нова с С(по Европейското законодателство-българската ми книжка е върната в БГ и въз основа на нея ми е издадена такава с Британски еквивалент)имаше за отговор-потене на очила,и тихо и нежно мърморене под нос.Не знам кой е загубил документа ми.Но не е в Англия.Аз обаче трябва да платя.За грешката на държавния служител,който я е загубил?!Чакането е от 1 до 3 месеца.Но върха на наглостта беше въпроса-"Ами сега като направихте поръчка-тя бърза ли да бъде за 60лв,или нормална?"И при двата случая,стоя и чакам 3 месеца.
Та,така-ако имате категория различна за формуляра от D1,намерете по-добре фирма,която оформя документи.В кочината наречена България няма оправия

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Най-изумителното същество е човекът. Отначало той жертва здравето си, за да спечели пари. После харчи парите си, за да възстанови здравето си. При това той толкова се тревожи за бъдещето, че никога не успява да се наслади на настоящето. Той не живее нито в бъдещето, нито в настоящето. Живее като че
Бриги Магнито
Потребител герой
*****

Рейтинг: +1859/-3244
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 4813
Теми: 304



Активност
0%

Старши некадърник


WWW Ел. поща
« Отговор #66 -: Събота, 30 Юли, 2016, 09:48:58 »
ОтговорОтговор

Баце,кочина,мочина ,ма тука си дошъл си оправяш бакийте.
А ако обичаш си запази определението за Родината за себе си.
Е го ,немаш нерви и време имаш избор,оди при Баба Лизи да ти свърши работа.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен


SEMPER
Потребител герой
*****

Рейтинг: +282/-100
Неактивен Неактивен

Germany Germany

Публикации: 1266
Теми: 10



Активност
0%


« Отговор #67 -: Събота, 30 Юли, 2016, 15:53:27 »
ОтговорОтговор

Ще ти кажа защо, поне според мен, не са ти дали Ц в Англия.

По моята логика, ако е същото както в Германия, като си сменяш книжката с немса , ако имаш професионални категории трябва да се явиш на медицински прегледи. Които са и доста тежки, а и скъпи. Ако не се явиш на медицински, ти признават само любителските категории.

Пък щом си се върнал , ще трябва да свикваш, както ти каза Бригито.

Аз бракувах в Германия една кола с БГ регистрация, като се прибрах, точно три дни  висях в Кат , за да я сваля от отчет. А документите за бракуването бяха ясни като слънце, с цялата немска педантичност попълнени.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Не бих могъл да ви дам пълна гаранция, че няма да има някакъв инцидентен случай на престъпност в страната
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2411/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7182
Теми: 538



Активност
0%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #68 -: Неделя, 31 Юли, 2016, 00:05:13 »
ОтговорОтговор

Ще ти кажа защо, поне според мен, не са ти дали Ц в Англия.

По моята логика, ако е същото както в Германия, като си сменяш книжката с немса , ако имаш професионални категории трябва да се явиш на медицински прегледи. Които са и доста тежки, а и скъпи. Ако не се явиш на медицински, ти признават само любителските категории.

Пък щом си се върнал , ще трябва да свикваш, както ти каза Бригито.

Аз бракувах в Германия една кола с БГ регистрация, като се прибрах, точно три дни  висях в Кат , за да я сваля от отчет. А документите за бракуването бяха ясни като слънце, с цялата немска педантичност попълнени.

Не, не, те в Англия изобщо не правят така, нищо, че колите им са с десен волан.

Значи подмяната на книжка с любителски категории е безплатна, а на тези с професионални се плаща мисля, че беше 43 паунда.
Изпраща се българската книжка по пощата, прилага се и пощенски запис за парите и след известно време новата английска книжка се връща пак по пощата на посочен адрес.

Поне такава е била процедурата при брат ми, който и до днес си кара с английската книжка, а вече година и половина си е тук.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
veselin1969
Начинаещ
*

Рейтинг: +0/-0
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
United Kingdom United Kingdom

Публикации: 2
Теми: 0



Активност
0%

Чети-не си ти,когато си тъп!


« Отговор #69 -: Вторник, 02 Август, 2016, 21:50:45 »
ОтговорОтговор

Виж,колега аз си обичам Родината!Не харесвам Държавата!Просто неразборията е пълна.В  КАТ,трябва да заплатиш всяка такса в точно определена (частна)банка.Държавните марки са разплащателно средство.Нали правиш разлика с пощенските такива.Парите за марката влизат в бюджета на Държавата.Когато плащаш на банката,обаче,тя си взима своя % за транзакцията и отделно и плащаш за услугата.И,да,дошъл съм да си оправя бакиите,както казваш тук.А не работя тук,защото ,дори и държавния служител зад бюрото се обръща към теб на "Ти",ако ще не само да се обръщаш към него с учтивата форма....защото тук няма отрасъл да работи както трябва и никой  не ти заплаща достойно!                                                                                                                                                  Относно цените-и за D1,както и D2 цената е една и съща,някъде около 50 мисля че е.Това е за първоначалното вадене.Става за не повече от 25 дни.Бавенето идва от проучването,относно категориите и легитимността.След смяната на всеки адрес е не повече от 10.И става за около седмица.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Най-изумителното същество е човекът. Отначало той жертва здравето си, за да спечели пари. После харчи парите си, за да възстанови здравето си. При това той толкова се тревожи за бъдещето, че никога не успява да се наслади на настоящето. Той не живее нито в бъдещето, нито в настоящето. Живее като че
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2411/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7182
Теми: 538



Активност
0%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #70 -: Сряда, 03 Август, 2016, 00:10:56 »
ОтговорОтговор

Колега, не знам дали си наясно, че няма никакъв проблем да платиш определени такси в системата на МВР с дебитна или кредитна карта?

Освен това изобщо не е задължително да плащаш в точно определената банка, а е достатъчно да си платиш през електронното банкиране, в случай, че имаш такова.

Миналата година по такъв начин заплатих една глоба към КАТ и служителката отказа да ми върне талона, без да види документ за плащането. Обясних й, че съм платил през таблет и съответно нямам принтер. След което й казах, че по закон съм длъжен да си платя дължимата глоба, което съм извършил и проверката дали сумата е постъпила е изцяло неин проблем. Обажда се на някакъв началник, презавери ми наказателното постановление и в крайна сметка след 3 дни ми върна талона.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
Valiosport
Начинаещ
*

Рейтинг: +70/-0
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 41
Теми: 0



Активност
0%

Категории: АМ, А, B, C, D, BE, CE, DE, Tkt


Ел. поща
« Отговор #71 -: Четвъртък, 22 Октомври, 2020, 13:37:12 »
ОтговорОтговор

Здравейте на всички колеги, преди седмица пуснах документи за карта за квалификация на водач на МПС за превоз на пътници и товари и дигитална карта и ми казаха че единия документ става след 15 дни, другия след 30, но кой беше след 15 дни?
Намислил съм да изкарам категория Ттб, въпроса е после пак ли трябва да сменям картата за квалификация на водача?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Рейсаджия
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2284/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2136
Теми: 136



Активност
3.4%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #72 -: Четвъртък, 22 Октомври, 2020, 17:29:07 »
ОтговорОтговор

Здравейте на всички колеги, преди седмица пуснах документи за карта за квалификация на водач на МПС за превоз на пътници и товари и дигитална карта и ми казаха че единия документ става след 15 дни, другия след 30, но кой беше след 15 дни?
Намислил съм да изкарам категория Ттб, въпроса е после пак ли трябва да сменям картата за квалификация на водача?

     Картата за тахографа става по-бързо. Тази за квалификация се прави от частна фирма и сравни цената й с цената на ЛК и книжка (дори бърза поръчка). А хората в Европа просто слагат код 95 срещу съответната категория, без допълнителен документ.

     Интересна е тази категория "Ттб"?! Не съществува от няколко години, освен в книжките които все още не са сменени. Та, ще може ли подробности около този казус за несъществуващата категория?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
Valiosport
Начинаещ
*

Рейтинг: +70/-0
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 41
Теми: 0



Активност
0%

Категории: АМ, А, B, C, D, BE, CE, DE, Tkt


Ел. поща
« Отговор #73 -: Четвъртък, 22 Октомври, 2020, 18:29:49 »
ОтговорОтговор

     Картата за тахографа става по-бързо. Тази за квалификация се прави от частна фирма и сравни цената й с цената на ЛК и книжка (дори бърза поръчка). А хората в Европа просто слагат код 95 срещу съответната категория, без допълнителен документ.

     Интересна е тази категория "Ттб"?! Не съществува от няколко години, освен в книжките които все още не са сменени. Та, ще може ли подробности около този казус за несъществуващата категория?
Аз професионалната компетентност съм я изкарал лятото колега към школа, два документа единия е за превоз на пътници, другата е за превоз на товари. Само не бях извадил пластикитите към ДАИ. Това с кода не го разбрах колега, в Европа нямам намерение да карам.
Категория Ттб я няма вече в книжката, имам приятел в градския транспорт в София и ми показа книжката си, срещу категория D слагат код 103, който означава водач на автобус и тролейбус.
Само не попитах колко време трябва да мине от D и Е, за да се започне въпросния курс

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Рейсаджия
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2284/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2136
Теми: 136



Активност
3.4%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #74 -: Петък, 23 Октомври, 2020, 01:06:15 »
ОтговорОтговор

Аз професионалната компетентност съм я изкарал лятото колега към школа, два документа единия е за превоз на пътници, другата е за превоз на товари. Само не бях извадил пластикитите към ДАИ. Това с кода не го разбрах колега, в Европа нямам намерение да карам.
Категория Ттб я няма вече в книжката, имам приятел в градския транспорт в София и ми показа книжката си, срещу категория D слагат код 103, който означава водач на автобус и тролейбус.
Само не попитах колко време трябва да мине от D и Е, за да се започне въпросния курс

     Това че сега си вадиш едната или двете карти, може само на една да се впишат и двете квалификации, освен ако не ти се дават 2х85 лв, не значи да започне срокът на валидност да започне оттогава. Срокът започва от полагането на изпита (макар и задочно), значи от лятото имаш 5 години.

     Код 95 няма нищо общо с това, смяташ или не да караш Европа. Опитах се да кажа, че в нормалните европейски държави при смяна на свидетелството си носиш документите за завършен курс - превоз на пътници и/или превоз на товари. Подобно на този код 103 на гърба срещу категории "С" ("СЕ") код 95 валиден ... и срещу "D" ("DE") същото. Не плащаш нищо повече, а сега ще дадеш 85 или ако са на две отделни 170 лв. Парите ще се вземат от малки и големи "тикви".

     Надявам си разбрал, че без категория за автобус няма как да имаш такава за тролейбус? По сегашните правила правоспособност за тролейбус е допълнителна квалификация за автобус и срещу категория "D" се вписва код 103 - както си видял.

     Старата категория "Е" (сегашни "СЕ", "DE", "BE")  никога не имала отношение към тролейбусите (дори и при съчленените). Редът е: навърши 21 години "С", при 24 най-малко "D" и веднага можеш за код 103 (тролейбус). Вероятно си изминал част от този път?!

     Долу на снимката как изглежда немска шофьорска книжка.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter



* received_1179049642455902.jpeg (35.17 KB, 651x489 - видяно 371 пъти.)
Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
Етикети:
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
driver-bg.eu
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!