Русия
Форум на българските шофьори
Неделя, 19 Май, 2024, 11:37:00 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 37   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Русия  (Прочетена 135083 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2414/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7183
Теми: 538



Активност
0.2%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #345 -: Четвъртък, 07 Май, 2015, 08:22:12 »
ОтговорОтговор

Да питам аз феновете на Русия... Често ми се случва по рампите на западна Европа да ме товарят/разтоварват брадясали руснаци. Никога не ме е разтоварвал американец. Защо ли?

Ти май не усещаш колко е вярна приказката, че колелото се върти. Освен това който се смее последен, най-добре се смее.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
Форум на българските шофьори
« Отговор #345 -: Четвъртък, 07 Май, 2015, 08:22:12 »

 Активен
Красимир Тодоров
Гост
« Отговор #346 -: Четвъртък, 07 Май, 2015, 10:44:20 »
ОтговорОтговор

С това искаш да кажеш, че е имало време, когато американци са разтоварвали по борсите в Русия? И сега колелото така се е завъртяло, че е дошло време руснаците да бъхтят в европа? Това ли означава за колелото, дет се върти? Или може би ще се завърти? Така, че европейците ще се избиват да ходят в Русия да бачкат за рубли?
И кога да чакаме Русия да се разсмее... Ако трябва да гони европа по един показател - брой самолетоносачи например, май е закъсняла. Нито е лидер в авиациата вече, нито във флота... Европа трябва да спре да се развива поне за 20 години, за да се разсмеят Руснаците...
Или може би искаш да кажеш, че последен се разсмях, като ви оставих да си пишете за Русия, колко е велика, а накрая ви заковах с един прост факт?
Ха ха ха...

ПС: Дайде да видим къде е прочутото Руско надмощие. А ако пропуснете ход, мога да ви светна с още няколко такива факта. Но сега сте вие!
Цар Пушка? Цар Колоколо? Ермитажа?
Доообре!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #346 -: Четвъртък, 07 Май, 2015, 10:44:20 »

 Активен
J_L
Старши потребител
****

Рейтинг: +273/-81
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 288
Теми: 5



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #347 -: Четвъртък, 07 Май, 2015, 12:59:37 »
ОтговорОтговор

Краси, не знам защо ми се струва че падаш от много високо в една дълбока вода за която само си чувал и знанията ти са на ниво аматьор любител и това е темата за въоръженията.
1. Кой ти е казал че моща на един флот се определя от броя самолетоносачи в него? Самолетоносачите като глобален инструмент се използват единствено в малки локални конфликти когато срещу САЩ не стои сила, а някаква селска смешка от рода на Садам(творение на САЩ-чети история преди да ме обвиниш отново в коспирации) или муджихадините в Афганистан. Самолетоносача плаши само незнайковците и прихласва слепците. Иначе се явява елементарна мишена не чак толкова трудна за унищожение.
2. Относно авиацията си много, ама много далеч от истината. Твърде много Дискавъри чанел пропагандни филмчета гледаш където някаквои надути пуяци ти обясняват какво чудо на чудесата е Ф-15 и Ф-18 най-използваните модели от САЩ и на възраст над 35 години всеки.
3. Относно танковете ами само да кажа че Абрамс е модел 80-те, а Армата която се надявам да видим на живо в Събота е от тази година
4. Относно ракетните. Има само едно чудо наречено Топола и то не е произведено в САЩ
5. Анти танкови. С какво САЩ ще противостоят на "Шершен"(внучето на фагота)

Това е засега на кратко, ако искаш можем и да задълбаем по отрасли и родове войски. В интерес на истината няма сфера във въоръжаването където САЩ да имат и най-малко предимство. Ако някой твърди това, то той не е запознат с новото Руско въоръжение, а за щатското е чувал само от пропагандни филмчета спонсорирани от Пентагона.
Няма лошо, само не се пъни Намигване

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

When I say “capitalism,” I mean a full, pure, uncontrolled, unregulated laissez-faire capitalism—with a separation of state and economics, in the same way and for the same reasons as the separation of state and church. | The Virtue of Selfishness
Красимир Тодоров
Гост
« Отговор #348 -: Четвъртък, 07 Май, 2015, 13:24:54 »
ОтговорОтговор

Я кажи тогава за двата хеликотпероносача дето бай ти Путин не може или не иска да дозаплати на Франция. Като имат технологията, що не си ги произведат сами, дали немат железо?
Нещо друго нямат, за това купуват френска технология. Опа, май нямат и пари, щото Путин си иска обратно вноските.
Незнам, как ще коментираш?

И сега като кажеш, че самолетоносачите са лесна мишена - хех.. направо ме убиваш от хумор. Не са рекли, не са ги потопили Руснаците. То той самолетоносача сам си плува насам натам.. нито кораби, нито подводници нито самолети да го пазят...
Не гледам само Дискавъри, нямах предвид Ф-сериите, има прекрасни европейски файтъри (игра с думи), танковете не ги коментирам, дори пенсионирания Хорнет беше изключителен самолет, а дори и да предположиме, че руснаците имат по-добра техника, то те нямат бройките, а в една война някак си и това се брои.
Впрочем не искам да задълбавам в подробности. Дори Русия да беше чутовната военна сила номер едно в света, каквато очевидно не е, пак остава въпроса доколко е добра като външна политика към съседите си и далечните държави.

Впрочем, като си толкова светнат на тема армия, би ли ми казал, допреди да станем натовска държава, чул ли си, че основната функция на бойния ни флот е бил чрез бойни действия с турския флот да си проправи път до Босфора и да се потопи за да го блокира, за да не могат натовските съдове да навлязат в Черно море. Тоест да пазим гъза на СССР с цената на хиляди човешки животи и съдове, докато той води бойни действия на север?! Тия неща не са за по форумите, но просто ме предизвикваш
На бас, че не си го чувал това! Понавам човек, който е служил края на 80-те, до 91-ва, той е бил от отговорните за потапянето на един много известен кораб от флота ни.. Но разбира се подробности няма да ти кажа.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
ИванТ
Потребител герой
*****

Рейтинг: +971/-25
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 567
Теми: 46



Активност
0%

Категории: В, В+Е, С, С+Е, D, D+E, М, Ткт


« Отговор #349 -: Четвъртък, 07 Май, 2015, 13:27:11 »
ОтговорОтговор

Дайде да видим къде е прочутото Руско надмощие.
Всъщност руския флот, дори в момента се използва срещу Литва и Швеция, с което федерацията се превръща в абсолютния световен агресор, извършвайки атаки срещу строителен обект.
Проектът "NordBalt" представлява мащабна операция по изграждане на конектор за пренос на електрическа енергия между Литва и Швеция, финансиран приоритетно от европейския съюз, с което се цели да бъда завършен цикълът от пълната енергийна независимост на балтийската държава. Платформите, които извършват строителнита дейност в открито море, са били многократно обект на атаки от страна на руския флот, с което се цели единствено саботаж на дейностите. Евентуалното финализиране на връзката между двете държави, означава и пълното освобождение на Литва от внос на руска електрическа енергия. Досега малката държава постигна исторически успех, изграждайки терминал за втеченен природен газ (LNG).

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Извода според мен е никой шеф нема интерес от по голема заплата и командировъчни не защото ще е на загуба,както твърди HORNET,а защото си оставя опцията да може да те обладае във всеки един момент!!
J_L
Старши потребител
****

Рейтинг: +273/-81
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 288
Теми: 5



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #350 -: Четвъртък, 07 Май, 2015, 13:58:10 »
ОтговорОтговор

Я кажи тогава за двата хеликотпероносача дето бай ти Путин не може или не иска да дозаплати на Франция. Като имат технологията, що не си ги произведат сами, дали немат железо?
Нещо друго нямат, за това купуват френска технология. Опа, май нямат и пари, щото Путин си иска обратно вноските.
Незнам, как ще коментираш?

И сега като кажеш, че самолетоносачите са лесна мишена - хех.. направо ме убиваш от хумор. Не са рекли, не са ги потопили Руснаците. То той самолетоносача сам си плува насам натам.. нито кораби, нито подводници нито самолети да го пазят...
Не гледам само Дискавъри, нямах предвид Ф-сериите, има прекрасни европейски файтъри (игра с думи), танковете не ги коментирам, дори пенсионирания Хорнет беше изключителен самолет, а дори и да предположиме, че руснаците имат по-добра техника, то те нямат бройките, а в една война някак си и това се брои.
Впрочем не искам да задълбавам в подробности. Дори Русия да беше чутовната военна сила номер едно в света, каквато очевидно не е, пак остава въпроса доколко е добра като външна политика към съседите си и далечните държави.

Впрочем, като си толкова светнат на тема армия, би ли ми казал, допреди да станем натовска държава, чул ли си, че основната функция на бойния ни флот е бил чрез бойни действия с турския флот да си проправи път до Босфора и да се потопи за да го блокира, за да не могат натовските съдове да навлязат в Черно море. Тоест да пазим гъза на СССР с цената на хиляди човешки животи и съдове, докато той води бойни действия на север?! Тия неща не са за по форумите, но просто ме предизвикваш
На бас, че не си го чувал това! Понавам човек, който е служил края на 80-те, до 91-ва, той е бил от отговорните за потапянето на един много известен кораб от флота ни.. Но разбира се подробности няма да ти кажа.


За двата Мистрала които Русия е платила (1.12 милиарда евро)на Франция, а тя под натиска на САЩ не иска да предаде. И където споре френския Фигаро, Франция трябва да потопи за да не изпълни контракта си? Не знам от къде ти е информацията но Русия е платила тези пари и затова Франция има трудности със отказа на сделката.
Така че ноември колкото и да не им се иска французите ще предадат Владивосток(така се казва единия от двата) на Русия. Така че опппааа то за немането на пари, нещо издиша.........

Самолетоносача със поддържащия го флот е наистина лесна мишена, все пак са група от около 30 кораба, но това не е кой знае каква сила при евентуална ядрена атака с/у тях, пък ти си се смей. Като се замисля защо да не се използва собственния му реактор за такава атака

Относно файтърите били те европейски или американски. Има много компоненти които определят боеспособноста на всеки, един обаче от тях е важен за фактора бройка който изтъкваш и това е възможноста за брой на прихванати и унищожени цели в даден момент. при натовските образци са около 6 цели, при Руските до 17 цели. Но това е пропаганда. Като външна политика към съседите си Русия е добра и си защищава интересите, колкото и това да не се харесва на САЩ.

Впрочем, ти си позабравил какво образование и в какъв род войски съм служил. Е, беше по-рано от твоя познат, даже участвах и в едно съвместно учение със СССР. Сигурно познатият ти е бил матрос и се е прехласвал от фолклора и сега се пъчи с глупости. Проблема е че това няма как да е било наложително след като имахме един род войски наречени ракетни, та те бяха във възможноста си да нанесат ядрен удар над Турция и Гърция.
Не мисля че можеш да ми кажеш нещо кой знае колко секретно, но ако искаш да се смеем като хвърляш плондрата се обаждай. Що е то плондра.......питай познатия си, да видим колко е служил във флота Намигване

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

When I say “capitalism,” I mean a full, pure, uncontrolled, unregulated laissez-faire capitalism—with a separation of state and economics, in the same way and for the same reasons as the separation of state and church. | The Virtue of Selfishness
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2414/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7183
Теми: 538



Активност
0.2%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #351 -: Четвъртък, 07 Май, 2015, 14:02:48 »
ОтговорОтговор

Красимире, пак лъжеш! Хеликоптероносачите са заплатени предварително от Русия и французите ще трябва да връщат парите, ако не ги дадат.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
Hino
Старши потребител
****

Рейтинг: +190/-9
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 348
Теми: 6



Активност
0%

iYi


« Отговор #352 -: Четвъртък, 07 Май, 2015, 16:12:19 »
ОтговорОтговор


  Усмивчица Колко много мога да говоря по точно тази тема, ама неискам.... Както и да е, аз имам един въпрос.

 Красимир Тодоров, моите уважения към теб ( съвсем откровенно) , ОБАЧЕ ..... би ли ми отговорил знаеш ли какво му се случи на "Доналд Кук" , преди месеци, точно в Черно море? 
 
 Ама КОНКРЕТНО знаеш ли? Ако знаеш ИСТИНАТА ( свързана с едно старо Су, и ускореният процес по прдажби на памперси и масовото напускане на почти ПОЛОВИНАТА екипаж на прехвалените Хамериканци....) , защо не я споделиш с нас? Някакси несериозно звучи такова твърдение за "старите технологий" на руснаците.
 
 Не ме разбирайте погрешно. Неискам да величая някой или да плюя друг ( въпреки, че си имам категорично мнение) , просто говоря за --> ФАКТОЛОГИЯ. Фактология, която дори и масираната пропаганда и медийна атака, НЕУСПЯ да скрие Намигване . Ама за тези неща в нашите медий не се говори .... мдаммм  Намигване .

 Апропо, да не дава господ война да стане.... От война печелят единствено и само еврейте. Всички ние, обикновенните хора ВИНАГИ сме губещи. Едни повече, други по-малко, ама пак губещи !!!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Donna e la logica ..... Lada e idraulica :-)
Красимир Тодоров
Гост
« Отговор #353 -: Четвъртък, 07 Май, 2015, 19:53:51 »
ОтговорОтговор

Вижте как коментирате неща които просто не знаете. Америка не била дала на Франция. Брей па сте осведомени!
Факт-Русия е поръчала военна технология от Франция. Защо? И защо не от Индия, а от натовска държава?
Факт-Русия е платила вноски, никъде не прочетох че е платила цялата сума, а и това не е обичайна търговска практика, винаги се плаща авансово и се доплаща накрая. Путин може да е ортодоксален, но не е глупак. Едва ли са платили авансово, поне няма доказателство за подобна глупост. Админчо, това за тебе! Не изпадай в истерия, аз не лъжа, а ти обиждаш.

Ник, не коментира дъртия и единствен самолетоносач на Русия, отиде твърде далече с примера за директен ядрен удар срещу самолетоносач. Не знам къде сте ги изучавали тия сценарии, но всеки дет малко e държал пушка, ще ти каже че отиваш твърде далече. Не знам и какво си учил и къде служил, моя човек е бил и матрос в един момент, разбира се, но е напуснал армията с друг чин. И имам пълно основание да му вярвам, малко повече от колко на теб.
Вече съжалявам, че споменах тоя факт, защото факта остана в пространството а твоя коментар, липсва, освен че човека бил фантазирал или там както се изрази.
Това, че самолетоносачите не са бойна сила, просто си го спести за себе си. Ние за това нямаме сигурно, щото "Нашите военни на самолетоносач не вярват!" Това грозде е кисело, знаеш ли лафа?
И това с прихващането на целите - бе те и по 30 цели може да прихващат, да ти кажа и аз мога да се бия с 30 човека, ама на теория... а на практика, в реален бой..... ако ме разбираш, ще ме гърбат!

Хино, нищо не знам за никакъв Доналд Кук. Ако ти прави впечатление аз коментирам само ФАКТИ.
Но чудех се, ти ми кажи,  възможно ли е професионални военни да се насират и да им трябват памперси, колкото и образно да се изразяваме, при вида на един атакуващ самолет.. или там каквото е станало? Все пак това им е професията, де не ги правете такива посерковци, нищо че са американци. Това важи за всеки военен независимо от коя държава идва, просто окото им не мига в такива ситуации. Там служат военни, пак повтарям, не некви даскалици. Така, че това с памперсите....
Впрочем, сега се информирах - "появи се информация, че част от американците се уволнили доброволно.." Хино, ама ти сериозно ли? Появи се информация за сестра ти, например Усмивчица Извинявай!
Виж какво казват руснаците по въпроса: "Затова избухват нервни кризи, валят жалби от психологическия натиск на руснаците и пр. дивотии."
Всъщност какво е станало? Су-то облетял кораба... некой разбра ли точно как? Тия влезнали в черно море, ония облетели (без да са във война)... ако са облетели симулирайки атака, какво щеше да стане, ако от кораба ги стрелнат? Обаче тия не стреляли - и сега кво излиза, щом не са стреляли, значи са се усрали... Това си е чиста провокация, на която слава Богу, американците са удържали.
Значи Хино, ако ти се засилиш да ми лепнеш шамар, ама не ме удариш, а аз си замълча, щото не е редно точно в този момент и място да ти отвърна, излиза че съм ял бой? Ами ако се уплаша, че ще ме удариш и ти ковна един прав и те приспя, кво става после? Ставам агресор? Недей така моля те Усмивчица

И за пореден път декларирам, аз не харесвам Америка. Но в момента фактите са такива, Америка се развива, Русия гледа. Докъде ще стигне едната и другата - незнам, и не ми казвайте че вие знаете. Може всичко да се срути върху главата на Америка, може Русия да потъне съвсем.. Не ми харесва еднополюсен модел, но това е положението.
Впрочем, за да съм съвсем откровен, смятам, че Америка (не НАТО) ще пострада от прекаленото си развитие и амбиция. Но нали темата е за Русия и какво тя прави за държавите по света.
Например, защо Италия излезе победителка във войната, а България не? Това пак е факт. Кой помогна да ни бият, нищо че воювахме отвъд Драва, и кой спечели от статута ни на победени?
Четох интересни материали, за това как руснаците имат по-добра военна техника и ракетни комплекси и авиация, написани от руснаци, а непрочетох нито един подобен, написан от натовци... незнам как да вярвам, след като ФАКТ е, че Русия купува бойна техника от Франция. На нас не ние дадено да видим никое секретно оръжие, може да ги има, може и да ги няма!
Но сделката за въртолетоносачите е публична. Факти, господа, факти...



...или другари?






Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2414/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7183
Теми: 538



Активност
0.2%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #354 -: Четвъртък, 07 Май, 2015, 20:34:00 »
ОтговорОтговор

Красимире, нямам никакъв спомен да съм изпадал в истерия. Ако ти казваш истината, тогава Франсоа Оланд лъже. Или заедно с "Le Monde" лъжат заедно.

http://www.cross.bg/prezident-parite-mistral-1462269.html#axzz3ZTW7CKh9

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
Hino
Старши потребител
****

Рейтинг: +190/-9
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 348
Теми: 6



Активност
0%

iYi


« Отговор #355 -: Четвъртък, 07 Май, 2015, 21:04:23 »
ОтговорОтговор

Красьо, с уговорката че наистина неискам да влизам в детайли и пределни подробности по темата ( а мога МНОГО) , искам, ако ми позволиш, да ти отговоря така:

 Никак не е добре хората да се осведомяват от --> ДОКАЗАНО МАНИПУЛАТИВИТЕ МЕДИИ !!! Знаеш ли например, че 93% от медиите в световен мащаб, посредством хилядите "законни" начини, са с прикрити собственици ( обществото реално НЕ ги знае, понеже са скрити зад фирми, фирмички, консорциуми и тем подобни регистрирани немай къде дружества.... много удобно нали?) , а РЕАЛНИЯТ собственик ( доказано от редица проучвания, като дебело искам да подчертая, че това е информация която НЕ Е оборена от нито една медия или собственик!!!) са точно ..... ТРИМА ДУШИ? Да повторя --> ТРИМА ( 3 )  души!!!
 Изниква логичният въпрос - дали са независими тогава медиите? И нека всеки САМ да си отговори.

 Това, че масите са подчинени на пропагандите, а самото формиране на общественото мнение е абсолютно плод на медиите....... е нещо което въобще НЕ подлежи на коментар. Само абсолютно болни мозъци, хора без два грама мозък в главата си, абсолютни продукти на системата и несподобни да мислят --> САМОСТОЯТЕЛНО, могат да твърдят, че "всичко представено ни от медиите е самата истина" . НЕ, НЕ Е. Медиите са продукт на същите тези, които управляват света. И винаги е било така!!!
 Случаят с "Доналд Кук", ако беше станал в обратната посока, тоест Америка/НАТО да насере Русия, то тогава Ви гарантирам, че щеше да има ....извънредни емисии, а самото събитие, щеше да е централна новина 6 месеца подред  Намигване .

 Какво стана тогава ли? Ето това стана ....

 "Доналд Кук" - НАЙ-МОДЕРНИЯТ самолетоносач на Америка, навлезе в Черно море. И отиде (парадирайки с нахалството си, типично за американците) там където НЕ МУ Е МЯСТОТО. По този начин явно дразнейки Русия. Знаете конфликта в Украйна.
 Руснаците обаче, не спят и не пият по цял ден водка  Ухилен , а бяха готови. При това как.... Изпратиха към "Доналд Кук", буквално - НАЙ-СТАРИЯТ си боен самолет, един стар Сукхой 24, буквално от "балканската война" ( образно казано де :-) ) . Само че , преоборудван ( визуално нищо не си личи). В носа му, бяха вградени, най-новата руска система за неотрализиране на противника, посредством радиовълни ( или незнам си какво още....).
 В резултат на което ...... "най-модерният самолетоносач на света" , изведнъж  ---> ИЗГУБИ ВСЯКАКВИ ВРЪЗКИ , ама ВСЯКАКВИ, както на самият кораб, така и с централното управление, абе ...... пълен леш. Тотал-абсолют  всичко им СПРЯ  Ухилен. Никаква възможност за комуникация или каквото и да е.
 Отделно всички системи за прихващане, както и за командване на "уникалните" им оръжия, "последна дума на техниката" , просто неможеха да се управляват, тоест ....НИЩО, пълен блокаж на ВСИЧКИ системи!!!  Ухилен Смотан Ухилен

 Руският пилот ( забележете САМ, без помощ от други руски самолети.... лети сам ) направил близо 20, словом - ДВАДЕСЕТ ( или нещо от сорта може да греша, ама там някъде беше цифрата) "захода", обаче не просто "някакви" заходи, ами бойни такива. Нещо което американците мнооооого добре знаят, а и виждат. Просто е демонстрирал бойна атака на стар руски "дартанян" самолет към , "нов улрамодерен" САМОЛЕТОНОСАЧ, оборудван с "велики" системи ...  Ухилен Намигване .
 Апропо, малко известен факт е, че след като се е прибрал в базата си в централна Русия ( да излетял е от Новосибирск ли беше, къде беше , не си спомням точно, ама е било централна Русия), вместо да го наградят, какво мислите че са направили руснаците? Леонид Решетников коментира, че пилота е бил НАКАЗАН, понеже е трябвало да направи само 6-7 такива захода, а той направо се е "олял"  Ухилен Смотан .
 Само си представете какъв кеф му е било на човека да се ПОДИГРАВА и ГАВРИ с "най-модерният самолетоносач на света"  Намигване .

 Та така..... руските технологий са толкова стари и "неефективни", че ....."мУдИернитИ" хамериканци са пълен блокаж  Намигване . При това срещу Су, дето е по-старо от мен със сигурност.

 Незнам как да го обясня по друг начин..... ама например в ралитата.... има точно определен момент в които можеш да покажеш на конкурентите си, колко можеш и колко шамари можеш да им биеш. Обикновенно това са дългите отсечки, където ако си класа, така им го набиваш ( с по 2 сек./км например) , че после незнаят откъде им е дошло и гледат едно "умноооо"  Смотан. Сложи им ти примерно минута на една 30км. отсечка, пък после нека те да се "пънат" на 10 километривите и да ти "вземат" 3-4-5 сек. Голяма работа. Най-много да се "паркират" някъде в желанието си да избият това, дето никога немогат да го избият. Да, може би примера ми не е много точен, ама това ми идва на прима виста  Ухилен .

 Казано с други думи , руснаците се ИЗГАВРИХА с американците. И не, това НЕ Е "конспирация" а абсолютно реален случай, за който обаче няма да чуете в "честните и безпристрастни" медии  Намигване . Екскюзе моа.....

 Какво стана след това ли? И това незнаете нали? Аз ще Ви кажа. "Доналд Кук" ВЕДНАГА тръгна към Констанца. От САЩ излетяха 20 ( не е правописна грешка) , а може и повече, поне за толкова съобщиха от информационната служба на САЩ, --> ПСИХОАНАЛИТИЦИ, които да --> УСПОКОЯВАТ военните. Да, тези "страшилища" Хамериканските военни  Намигване . И не, това НЕ Е някаква тъпа шега. Не е нито конспирация, нито пропаганда. Това е ДОКАЗАНО!!!
 След това какво стана ли? Еми стана това, че незнам си колко ДЕСЕТКИ "велики воини" подадоха --> РАПОРТ ЗА У-ВОЛ-НЕ-НИ-Е !!!  Ухилен Намигване . Пак ФАКТ!!! При това е важна формулировката --> "НЕЗАБАВНО УВОЛНЕНИЕ ВСЛЕДСТВИЕ НА СТРЕС". Точно това беше и официалното съобщение, пак което няма да чуете по тези медии които гледате ежедневно  Намигване .
 Просто за един военен, когато е подложен на тази пропаганда за "великата американска сила" , и види РЕАЛНО и с очите си РЕАЛНОСТТА, продиктувана от , в случая руски самолет на 40 години и пилот демонстриращ, как едни 400 човека на този кораб са --> АБСОЛЮТНО БЕЗПОМОЩНИ в така създалата се ситуация....... , дори и малоумните американци не са толкова тъпи, че да продължат да вярват. Чиста ФАКТОЛОГИЯ....

 И не, моля да не изпадаме в мнение за това, кой е русофил и кой русофоб. НЕка всеки си има собствено мнение. Дори според мен всеки е ДЛЪЖЕН да си има негово си мнение, а не да вярва сляпо на това което му се казва, защото...... "еди кой си така каза, значи е така". НЕ , мислете самостоятелно и се огледайте.

 За да си изгради мнение човек по КОЯТО И ДА Е тема, то той освен поне малко мозък, трябва да има и ВСИЧКИ ОБЕКТИВНИ ФАКТИ. Повтарям ВСИЧКИ факти, без изкривяване или скриване на такива. Едва когато има тази база, то той може да си направи извод. Няма ли я ...... никакъв извод, респективно мнение неможе да има, защото то, ще е плод на дезинформация.

 И не, аз не съм русофил. Аз се гордея че съм - БОЛЕН БЪЛГАРОФИЛ ( от тук практически никой не ме познава, нито ми знае реално името и фамилията например  Намигване) , но това което пиша си е чиста -> ФАКТОЛОГИЯ. Просто един съвет - спрете да вярвате сляпо на /дез/информацията с която Ви заливат , същите тези платени медии, и по този начин да Ви формират мнението. Не, не всичко което лети се яде  Намигване . Просто излезте от "кутийката" и мислете самостоятелно.

 НАТО е чисто и просто един продукт на САЩ и иЗсраел с цел тотален контрол над света. Защо според вас имат бази практически навсякъде в света ( с много малки изключения) ? ЗАЩО? Защо отиват на места, където има конфликти които те самите предизвикват ( 1000 пъти доказано) ? ЗАЩО? Защо там където стъпи САЩ например, след това трева не никне? ЗАЩО? Замислете се какво става с тези региони където са били на "умиротворителна акция"  Смотан. Ще падна от смях. Това не са умиротворителни, а ПОДЧИНИТЕЛНИ акции!!!
Хора, слепи ли сте?     Всички ресурси завладяват така, съвършенно, елементарно, просто!!! Коя е единствената държава която е използвала атомно оръжие при практически свършила война? ЗАЩО им беше замисляли ли сте се? Войната свършила, те АТОМНО оръжие пускат?!??! Ами три дни преди това бомбите с който сравниха със земята три големи японски града пълни САМО с жени и деца? Много "хуманно" нали? АМи това, че официално признаха ХААРП ( апропо, аз като говорих за ХААРП отпреди 4-5 години още, открито всеки ме обявяваше за "луд конспиратик".... е да, ама не - официално миналата година САЩ признаха че го имат и ИЗПОЛЗВАТ!!!). И хиляди други примери, та до ден днешен....

 Света се владее от тези 13 фамилии, продължителки на 13-те (13+1) най-стари еврейски рода, още от векове. Всеки които го отрече, или е СЛЯП , или е неинформиран. Информацията е налице, въпроса е човек да има ЖЕЛАНИЕТО да я научи  Намигване . При това обективната подкрепена с фактология, а не измислената от силните на деня Намигване ! Вече Ви чувам как казвате "да бе, поредната конспирация"  Ухилен . Да, масите са тренирани да реагират така..... отричайки всички нестандартни и извън предварително остановените "рамки" информации.  Намигване

 Красимир, нищо лично ( наистина  Намигване), това не е точно срещу теб, а принципно. Надявам се ме разбираш какво искам да кажа  Намигване !!!  

 P.S. - Нещо за Хамериканските военни  Намигване --> https://www.youtube.com/watch?v=keZ8YJUYj0U

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Donna e la logica ..... Lada e idraulica :-)
m@n
Младши потребител
**

Рейтинг: +21/-67
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Maldives Maldives

Публикации: 64
Теми: 2



Активност
0%

« Отговор #356 -: Четвъртък, 07 Май, 2015, 21:43:30 »
ОтговорОтговор

Hino, така хубаво и цветно разказа историята за "Доналд Хук", че се усъмних да не си бил на борда в този момент. Надявам се нямаш нужда от психолог.
Като чета колко сме умни, находчиви, как знаем историята, как познаваме психологията, как сипем морал, присъди и какво ли още не - дали си даваме сметка, че сме загубили елементарните си способности да мислим без някакви платени от кой знае кого идиоти да ни пълнят мозъка с пропаганда и контрапропаганда.
Напоследък все по-често ме е срам.
Не от тези, които претендират, че са опиниънмейкъри. Те се пробват да ни пуснат някоя и друга опорка.
Срам ме е, че ние кълвем. И че не мислим. Казвам го и по повод примитивната американофобия, и по повод примитивната русофобия, и против примитивните ни представи за черно и бяло, които дори не са наши.
Излезте от Мрежата и се потопете за малко в реалността.
Темата вони на мухъл...

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
J_L
Старши потребител
****

Рейтинг: +273/-81
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 288
Теми: 5



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #357 -: Четвъртък, 07 Май, 2015, 22:00:19 »
ОтговорОтговор

Само малко корекция Доналд Кук не е самолетоносач а модерен 4-то поколение дестроер и в Су 24 пилотите са двама но са разположени един до друг. И всичко това се случва на 12-04-2014/Денят на Космонавтиката/ Та по този повод се сетих за прехвалената Американска програма Аполо и совалки...какво стана сега че американците използват Съветската станция Мир и съветски ракети да се доберат до нея? Къде са невероятните американски постижения в космонавтиката, нещо скъпичко им идва да се развиват в тази насока Намигване поне ако трябва да използваме на Красьо логиката.
Та какво казваш, Краси, познатият ти влезе матрос и се уволни старшина втора степен ли? Ако беше стигнал до първа степен нямаше да говори глупости. И моля те да не ми твърдиш че е офицер, а дали му вярваш повече отколкото на мен си е твой избор, тя глупоста ходи по човеците.......... И защо си мислиш че директен ядрен удар срещу самолетоносач е изключен? Не мога да ти разбера логиката.

Та да се върнем на Доналд Кук. Ето малко, поне този език го разбираш:

On 10 April 2014, the USS Donald Cook entered the waters of the Black Sea and on 12 April a Russian Su-24 tactical bomber flew over the vessel triggering an incident that, according to several media reports, completely demoralized its crew, so much so that the Pentagon issued a protest [1].

The USS Donald Cook (DDG-75) is a 4th generation guided missile destroyer whose key weapons are Tomahawk cruise missiles with a range of up to 2,500 kilometers, and capable of carrying nuclear explosives. This ship carries 56 Tomahawk missiles in standard mode, and 96 missiles in attack mode.

The US destroyer is equipped with the most recent Aegis Combat System. It is an integrated naval weapons systems which can link together the missile defense systems of all vessels embedded within the same network, so as to ensure the detection, tracking and destruction of hundreds of targets at the same time. In addition, the USS Donald Cook is equipped with 4 large radars, whose power is comparable to that of several stations. For protection, it carries more than fifty anti-aircraft missiles of various types.

Meanwhile, the Russian Su-24 that buzzed the USS Donald Cook carried neither bombs nor missiles but only a basket mounted under the fuselage, which, according to the Russian newspaper Rossiyskaya Gazeta [2], contained a Russian electronic warfare device called Khibiny.

As the Russian jet approached the US vessel, the electronic device disabled all radars, control circuits, systems, information transmission, etc. on board the US destroyer. In other words, the all-powerful Aegis system, now hooked up - or about to be - with the defense systems installed on NATO’s most modern ships was shut down, as turning off the TV set with the remote control.

The Russian Su-24 then simulated a missile attack against the USS Donald Cook, which was left literally deaf and blind. As if carrying out a training exercise, the Russian aircraft - unarmed - repeated the same maneuver 12 times before flying away.

After that, the 4th generation destroyer immediately set sail towards a port in Romania.

Since that incident, which the Atlanticist media have carefully covered up despite the widespread reactions sparked among defense industry experts, no US ship has ever approached Russian territorial waters again.

According to some specialized media, 27 sailors from the USS Donald Cook requested to be relieved from active service.

Vladimir Balybine - director of the research center on electronic warfare and the evaluation of so-called "visibility reduction" techniques attached to the Russian Air Force Academy - made the following comment:

"The more a radio-electronic system is complex, the easier it is to disable it through the use of electronic warfare."


<a href="http://www.youtube.com/watch?v=FL-HecSCjg0" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=FL-HecSCjg0</a>

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=32VJkmx6ZgI" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=32VJkmx6ZgI</a>

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=1Wwo2Ygjjqw" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=1Wwo2Ygjjqw</a>


Това всичкото ми напомни за един друг инцидент м/у Съветски и Щатски кораби в Черно море. Небезисвестния навал на Беззаветний

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=a7YBSJ4XS3s" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=a7YBSJ4XS3s</a>

Питай приятелчето си защо нямат спасителни жилетки офицерите на мостика на Съветския кораб, и ако ти каже че има дифицит на спасителни средства в Съветския флот му повярвай.


А тук послушай какво казва адмирала и това е било 2008, но от тогава са минали 7 години, Сега ситуацията е ккоренно различна

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=s04J9tfommM" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=s04J9tfommM</a>

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

When I say “capitalism,” I mean a full, pure, uncontrolled, unregulated laissez-faire capitalism—with a separation of state and economics, in the same way and for the same reasons as the separation of state and church. | The Virtue of Selfishness
Hino
Старши потребител
****

Рейтинг: +190/-9
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 348
Теми: 6



Активност
0%

iYi


« Отговор #358 -: Четвъртък, 07 Май, 2015, 23:22:27 »
ОтговорОтговор


 ем-ейн, ти как мислиш, дали съм бил при тези посерковци?  Ухилен  Намигване

 J_L , абсолютно правилно, НЕ Е самолетоносач. Аз се хванах на хорото по сравнението на Красимир за самолетоносачите и въобще не ми направи впечатление каква простотия написах  Смотан. И за броя на прелитанията си прав, 12 са били, а е трябвало да са 6 ( защото значело нещо, според Решетников), сега се сетих. Само за пилота..... един е бил , а не двама. Изрично такава беше информацията. Не че има каквото и да е значение де  Ухилен .

 Сега ме провокирате да се сетя и за два други скорошни случай. И те така се "изнизаха по терлици" в медийното пространство. Защо ли? Завърти очи
 
 Първо - пак самолет прелетява в района на Лос Анжелис ( не е шега), САЩ. Виждат го ( логично), ама нищо не засичат  Ухилен Смотан . Това миналата година.
 
 Второ, не си спомням дали беше миналата, или по-миналата, ама имаше един случай за руска АТОМНА подводница, която се "появила" на повърхността в река....а сега де...... Хъдзън ли беше, какво беше...... до някой от големите им основни градове....наистина немога да се сетя. Ама важен град беше де и много известен. Та ....излязла на повърхността , пак не е засечена от никого, а руски войник излязал и с морзовата азбука ( не се смейте, НЕ Е бъзик това :-) ) изпратил съобщение : "съжаляваме, объркахме се, имахме проблем с навигацията, заминаваме си" ..... !!!  Ухилен Ухилен Смотан

 И така..... много са зле тези руснаци....ама толкова са зле и "назад" с технологийте, че гледайте какви объркваций стават  Ухилен Ухилен !

  Намигване

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Donna e la logica ..... Lada e idraulica :-)
J_L
Старши потребител
****

Рейтинг: +273/-81
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 288
Теми: 5



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #359 -: Четвъртък, 07 Май, 2015, 23:40:26 »
ОтговорОтговор

А това е създадено за противодействие на самолетоносачите, що ли е въоръжено с ядрено оръжие не ми става ясно

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=XlW54D9Q8fg" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=XlW54D9Q8fg</a>

Краси, не всичко е самолетоносач, приятелю..........гигантоманията е вредна

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

When I say “capitalism,” I mean a full, pure, uncontrolled, unregulated laissez-faire capitalism—with a separation of state and economics, in the same way and for the same reasons as the separation of state and church. | The Virtue of Selfishness
Етикети:
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 37   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!