”Ем Джи 05’’ ЕООД гр.Пловдив - Марин Желев
Форум на българските шофьори
Вторник, 07 Май, 2024, 19:19:25 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: [1] 2 3 ... 16   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ”Ем Джи 05’’ ЕООД гр.Пловдив - Марин Желев  (Прочетена 96224 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
kehlibara
Начинаещ
*

Рейтинг: +9/-2
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 15
Теми: 2



Активност
0%

« -: Вторник, 28 Април, 2015, 09:32:44 »
ОтговорОтговор

”Ем Джи 05’’ ЕООД  гр.Пловдив - Марин Желев

Здравейте колеги, Искам да ви разкажа накратко

1во: заплащане – да приемем че започваме работа на 01януари, на 25януари получавате 500евро ДЕПОЗИТ за месец януари, на 05февруари получавате БГ работна заплата 165евро за месец януари, на 25февруари получавате получавате 500евро ДЕПОЗИТ за месец февруари, на 05.март получавате 165еро БГ заплата , на 10.март получате командировките за месец 01 - 835евро(ако няма удръжки) на 25март получате 500евро ДЕПОЗИТ за месец март След това в края на месец март ако има кой да ви смени слизате да почивате 1 месец ( 04), на 05.04- 165евро бг заплата, на 10.04- 835евро ( ако няма удръжки), Май месец сте отново на камиона
На кратко БГ заплата се получава до 5 число за предходния месец, имате 500 евро ДЕПОЗИТ за месеците в които сте в командировка, командировъчните ги получавате 3ти месец за първия( дано сте ме разбрали) Депозит го пиша с големи букви-по надоло ще ви обясня защо
2ро: нарушения- всяка седмица минимум по 2-3 нарушения, най вече са за над 15 часа работен ден, понякога пет 15ки, понякога 3 десятки на седмица (може и малко над 10 часа), картата се вади понякога на малка пауза и се товари или разтоварва без карта и др.
3то: карат се само хладилници, поддръжката на камионите що годе е добре. Дърпат се български ремаркета Термо Кинг те са добре, но се дърпат и немски Кариер на които на ни едно акумолатора не държи- за 2-3 часа ако не запали самостоятелно, след това разкачаш и даваш ток( през деня на 2 часа си го правиш 1 час нон стоп да зареди, а докато правиш пауза - да спиш или да ставаш да го палиш през 2 часа-твой избор има и трети вариант нон стоп) както знаете шофьора носи отг за товара т.е. ако замръзне стоката примерно.
4то: камионите са мерцедеси и няколко скании, скопени на 85 сас заповед да се карат с 83,(на А22-Италия- мъка, мъка.. и забраните за изпреварвания по др държави-свиркания, псувни) тука мога да вметна че се кара по маршрути( най-вече национали)и в Бенелюкс също, макар че са с винетка, но ако по някое националче ще спестите 5-10 км ще си минете от там(нищо че времето ви отива- повод за нарушение) разхода се вдига-имате разходна норма (маршрута не е проблем, но най вече заради него стават нарушенията)
5то: имате право на 30кг багаж-1 сак и лаптоп (вие си правете сметката дали ще вземете одеало и възглавница или някоя блуза и панталон) забранено е да се носи газова бутилка
6то: работи се с Фротком и се пишат глупави съобщения за: тръгване и пристигане, зареждане, почивки и тн... което дотяга...
7то: пишат се съобщения на Фроткома, че фирмата си поемала глобите за нарушенията(понякога забравят), НО недай си боже ви глобят и преведат примерно 1000евро, след това при напускане ще ви осъдят за глобата че е по ваша вина и връщане на сумата за глобата.
8мо: търсят си хора с няколко фирми – вие сами си правете заключения
9мо: има още много за писане, но в главата ми стана каша и спирам, а и казах че ще е кратко 

Така да си дойдем на думата-пари

Когато слезнете да почивате по написаното по-горе имате да вземате 2 командировки +1 бг заплата
Така почвам по подробно защото мисля че е важно
До тук в най-добрия случай сте взели 3665евро (ако не съм объркал някаде) до 11.04 , защото на 10.04 сте взели командировките за 02месец, защото командировка за месец март ще я вземете май.

Идва ред и на така наречения ДЕПОЗИТ( който от господин Желев се представя като аванс)  за 3 месеца сте получили 3 пъти по 500евро депозит=1500 евро.
Тези пари са били служебни – ако си плащал нещо трябва да имаш бележки, но като напускаш някак си се губят тези бележки, и ако случайно има някоя бележка останала останалата сума до 1500 евро желае да бъде върната...... (оставям адвокатите да действат) накрая ви оставят само главоболията

Постарах се да ви обясня някои работи, но те са капчица в морето
Оставям изводите на вас 

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« -: Вторник, 28 Април, 2015, 09:32:44 »

 Активен
driver_bg
Начинаещ
*

Рейтинг: +4/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2
Теми: 0



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #1 -: Петък, 22 Май, 2015, 16:57:01 »
ОтговорОтговор

Здравейте! За съжаление и аз работих в тази неизвестна фирма МG 05 LTD(Пловдив). Това е дъщерна фирма на ПИМК. За жалост разбираш къде си попаднал едва след първата седмица. На интервюто г-н Желев ви сваля звезди, как най-стария камион бил на 6 месеца(на всички камиони им е изолирано АД БЛУ-то), най-старото полуремарке било на 3 месеца, как имали база в Германия(базата е един офис в който оставяш само документи), за заплащането вече е ясно, при повечето товари си претоварен и съответно ако те глобят сам си плащаш глобата, ако те глобят за нарушаване на рег.561 отново си плащаш, ако не искаш да нарушиш те глобяват, за неизпълнение на заповед на диспечера(синът на г-н Желев) и т.н...
И накратко МОЛЯ ВИ, ако си обичате професията НЕ започвайте работа в тази фирма!
 

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #1 -: Петък, 22 Май, 2015, 16:57:01 »

 Активен
M.Traykov
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +43/-6
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 249
Теми: 1



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #2 -: Сряда, 10 Юни, 2015, 22:10:59 »
ОтговорОтговор

http://www.driver-bg.eu/index.php?topic=4659.0 Четете колеги или питайте.
 

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
M.Traykov
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +43/-6
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 249
Теми: 1



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #3 -: Сряда, 10 Юни, 2015, 22:21:20 »
ОтговорОтговор

Учудвам се,че още има хора които отиват там да работят.Не ПИМК 1000 пъти по-зле от тях са.
За схемата с парите това е напълно абсурдно даже да се коментира.Ще работя 2 месеца с "служебния аванс" аз.При нас беше 300Е.Нарушения,национали,чужди карти,кражби на гуми,щендери,удръжки за палета.До утре мога да пиша,но искам да забравя този ми период.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
kehlibara
Начинаещ
*

Рейтинг: +9/-2
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 15
Теми: 2



Активност
0%

« Отговор #4 -: Сряда, 24 Юни, 2015, 04:11:20 »
ОтговорОтговор

подозирам че КООЛТРАНС е новата фирма, внимавайте

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
vectra
Начинаещ
*

Рейтинг: +4/-2
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 11
Теми: 0



Активност
0%

« Отговор #5 -: Вторник, 18 Август, 2015, 13:14:26 »
ОтговорОтговор

Здравейте колеги! Аз също работих за тази отвратителна фирма! Всичко написано за нея е вярно и трагично! Адаптирам ви ако уважавате професията си и най вече себе не започвайте работа в нея! Аз лично предпочитам да гладувам пред горчивата участ която ви очаква! Единствено и само с ваша помощ можем да я поставим на мястото и в противен случай на започващите и Господ няма да може да им помогне! Пожелавам ви успех!                 

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
American
Потребител герой
*****

Рейтинг: +197/-111
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
United States United States

Публикации: 834
Теми: 40



Активност
0.4%

General Lee


« Отговор #6 -: Сряда, 19 Август, 2015, 02:32:47 »
ОтговорОтговор

Кехлибаре, да те питам, просто ми е любопитно, какво ти беше обещано преди да започнеш, като заплащане ?
Да разбирам ли че си започнал работа без да имаш ясна представа как става заплащането ?

Благодаря

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

smoking gun
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2271/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2131
Теми: 136



Активност
3%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #7 -: Сряда, 19 Август, 2015, 19:17:44 »
ОтговорОтговор

Здравейте колеги! Аз също работих за тази отвратителна фирма! Всичко написано за нея е вярно и трагично!...           

     Хубаво, сигурно е така. Дай някакви конкретни примери, какво те карат да нарушаваш, какви пари не са ти дали? Така не помагаш достатъчно!


подозирам че КООЛТРАНС е новата фирма, внимавайте

     Спомням си когато пусна тази тема и тя не е за тук, а раздел "Черен списък". В него раздел е задължително да се представиш. Ако наистина целта е да се помогне и предпази, направи го! В противен случай такива теми от анонимни автори отиват в недостъпен раздел, достатъчно време ти е направен компромис!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
vectra
Начинаещ
*

Рейтинг: +4/-2
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 11
Теми: 0



Активност
0%

« Отговор #8 -: Четвъртък, 20 Август, 2015, 00:01:17 »
ОтговорОтговор

Здравейте отново от мен! Сигурен съм че тази тема ще бъде прочетена и разисквана от по голям кръг започващи и напускащи колеги в тази фирма! Но каквото и да се напише за нея ще е недостатъчно тъй като темата е доста обширна а и в манталитета на българина не се е променило нищо-предупреждаваш го приближаващото го зло а той нека аз да си пробвам! Тази фирма е съвременен модел на Пимк+ със всички екстри в сферата на измамата ``взаимствани са най добрите методи и капани и номера спомагащи тя все още да съществува и  да заема едно от първите места по текучество.Схемата за изплащане на трудовото възнаграждение води винаги до`` имам да вземам``а за напускащите в зависимост от това кога и как ще го направят един или два месеца работа за мерси!!! При мен също беше със загуба на последната ми командировка.Не съм потърсил помощ чрез съда за положението си тъй като никъде в договора не е упоменато какво е заплащането -командировъчното  което подписвате преди заминаване е празно без дати
и остава устната уговорка която е недоказуема.Минимална командировка е 27 евро ако не се лъжа на ден така че ще му царвулките на шефа!Нека малко да спомена за начина на работа за да изпъкне образа на работника какво го очаква-43хил.км за 90 дни няма бонус.работи се по празници-0лв-90%сам се товариш и разтоварваш-0лв-по 5 пъти седмично 15 ч. работен ден.над 10 ч кормуване.7 дневна работна седмица.2 работни периода в рамките на 24ч-движение без карта за товаро разтоварни дейности-17ч работен ден-пауза от 24 или 48ч  на рампа-ПРЕВОЗ НА СТОКИ БЕЗ ДОКУМЕНТИ ИЛИ С ФАЛШИВИ ТАКИВА.Използване на работно време и време на шофиране до последната минута.Кара се по зададен маршрут в повечето случаи национал през множество забрани за камиони като същевременно за не спазването му финансовата санкция  е 1евро на километър!!!!Всичко това е в едър план нахвърлено но си запазвам правото да пиша отново защото няма как на един път.Всичко това е истина и от мен е преживяно не го преразказвам и нося отговорност за достоверността му.....Това е за сега от мен нека да пишат и други пострадали от тази фирма сигурен съм че са много!УПЕХ!!!

                                                                         

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
kehlibara
Начинаещ
*

Рейтинг: +9/-2
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 15
Теми: 2



Активност
0%

« Отговор #9 -: Четвъртък, 20 Август, 2015, 20:42:18 »
ОтговорОтговор

до американ: не искам да коментирам дали съм знаел или не, на някои колеги им се разяснява схемата за плащане на интервюто на др не. Схемата е такава, че когато решиш да напускаш да изгориш


до Минко Илчев: темата съм я пуснал да обясня каква е работата във фирмата и от доло съм написал ОСТАВЯМ ИЗВОДИТЕ НА ВАС, затова е в раздел разни

ако мислите че всичко казано е измислица и лъжа… ..
или може би от фирмата искат да разберат кои пишат(срещу някои лев)


Гено Маринов се казвам

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2271/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2131
Теми: 136



Активност
3%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #10 -: Четвъртък, 20 Август, 2015, 21:06:37 »
ОтговорОтговор

до Минко Илчев: темата съм я пуснал да обясня каква е работата във фирмата и от доло съм написал ОСТАВЯМ ИЗВОДИТЕ НА ВАС, затова е в раздел разни

ако мислите че всичко казано е измислица и лъжа… ..
или може би от фирмата искат да разберат кои пишат(срещу някои лев)


Гено Маринов се казвам

     Така има всички основания да е в "Черен списък". Искаш ли да бъде там? Много е по-добре изводите да се правят сами въз основа на факти, чувствата са за другата половина!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
M.Traykov
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +43/-6
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 249
Теми: 1



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #11 -: Четвъртък, 20 Август, 2015, 22:10:34 »
ОтговорОтговор

Тази псевдо фирма не е за черния списък.За нея няма измислен още списък.Надминали са всички по некоректност.Трябва с големи букви да се тагне най-отгоре да се вижда и от космоса.
Аз потвърждавам думите на колегата на 100 %.Всичко е самата истина.Схемата за заплащане и да ти я обяснят отначало не можеш да я разбереш,но после на практика става така че 2 месеца работиш за 600 Е и като напуснеш не взимаш нищо.
Имаше един колега отиде си отпуска 1 месец и Марин му звънял на 20-21вия ден от месеца да тръгва към Гархинг (тогава започна масовото напускане и нямаше кой да кара).Колегата разбира се му каза че е на морето и няма как да стане че е работил 3 месеца и сега е в почивка до края на месеца.Беше му казано да си пусне молбата без предизвестие без нищо.И пари не взе нито стотинка.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
kehlibara
Начинаещ
*

Рейтинг: +9/-2
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 15
Теми: 2



Активност
0%

« Отговор #12 -: Четвъртък, 20 Август, 2015, 23:10:10 »
ОтговорОтговор

Ако искате може да я преместите, ако прецените може да я триете.

Аз се радвам че 800 души са прочели темата и им е ясно за какво става дума, ако решат да започнат работа там какво да очакват

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2271/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2131
Теми: 136



Активност
3%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #13 -: Петък, 21 Август, 2015, 00:01:33 »
ОтговорОтговор

Ако искате може да я преместите, ако прецените може да я триете.

     Не се трият местят се и вече няма никакво основание за това. Тази тема е в "Черен списък".

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
rangel176
Начинаещ
*

Рейтинг: +2/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 3
Теми: 0



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #14 -: Понеделник, 26 Октомври, 2015, 18:51:11 »
ОтговорОтговор

Колегата е забравил да сподели,че хората,осъдени на доживотен затвор,живеят по добре.Тук няма пране и къпане(на мен за 30мин. душ ми правиха проблем) + всичко  горе споменато,а на колегата му хвърлиха храна за 180лв.,защото била 3-та чанта и над 30 кг. Уволнението от казармата не съм го чакал така с нетърпение,както да се махна от тази фирма.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Етикети:
Страници: [1] 2 3 ... 16   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
driver-bg.eu
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!