235 тираджии джигити по пътищата, ще има глоби.....
Форум на българските шофьори
Петък, 03 Май, 2024, 04:23:56 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Анкета
Въпрос: Какви да бъдат наказанията?
Затвор
Разстрел
Според доходите
Безсмислените ограничения да се намалят, а не да са много и никой да не ги спазва
Глобите да бъдат предимно за тези, които им е професия, дори да е ясно, че нарушението е фирмата. А тези, без книжки или фалшиви - без глоби
Публично обесване

Страници: 1 ... 6 7 [8]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: 235 тираджии джигити по пътищата, ще има глоби.....  (Прочетена 22185 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
bruto
Старши потребител
****

Рейтинг: +83/-15
Неактивен Неактивен

Canada Canada

Публикации: 277
Теми: 5



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #105 -: Събота, 28 Април, 2012, 02:58:21 »
ОтговорОтговор

Аз съм ЗА....

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #105 -: Събота, 28 Април, 2012, 02:58:21 »

 Активен
Don_Bazilio
Старши потребител
****

Рейтинг: +132/-23
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 395
Теми: 10



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #106 -: Събота, 28 Април, 2012, 22:57:50 »
ОтговорОтговор

Други мнения?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #106 -: Събота, 28 Април, 2012, 22:57:50 »

 Активен
mylord56
Старши потребител
****

Рейтинг: +97/-10
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 308
Теми: 36



Активност
0%


« Отговор #107 -: Събота, 28 Април, 2012, 23:18:46 »
ОтговорОтговор

Аз го предложих преди няколко дни да не му обръщаме внимание -направете го !

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Когато правя крачка назад, това не е повод да се радваш, човече - просто се засилвам !
rosen79
Младши потребител
**

Рейтинг: +19/-27
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 70
Теми: 1



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #108 -: Понеделник, 30 Април, 2012, 13:41:52 »
ОтговорОтговор

Чета и не вервам на ушите си.Скания и Волво ли си не те знам.Ти приятелю,с това мислене и поведение шофьор на тежкотоварен автомобил няма никога да бъдеш камоли международен.Много често използваш думата колега.Не ти приляга обаче тази думичка.В тази професия всичко допира да време.Разбирай го буквално.Всяка минута е ценна.Карането на "ТИР" не е като леката кола.Качваш се и караш колкото можеш.Всичко е разграфено на време(часове/минути). Никой началник няма да те търпи ти да си се тътриш на всяко ограничение 40км/ч и един курс да го правиш една седмица(особено в чужбина).Ако караш пък на двойка,а то в прохождането ти е неизбежно,никой колега няма да те търпи той за 4,5 часа да минава 300-400км,а ти да минаваш 150-200км,а да взимате еднакви пари.Можеш ли да ми дефинираш това определение,което го има само в нашето заблудено законодателство,"Не съобразена скорост"?Ми аз мога да си бутам колата щото не мога да запаля и да изкочи дете пред нея,и да го ударя.Това пак ли е не съобразена скорост?За едно обаче съм съгласен с теб.Водач на каквото и да е превозно средство(дори колело)хванат с повече от 0000000 промила алкохол директно трябва да се лиши от право управление на МПС и максимална присъда зад решетките.За ограничението и спазването на скоростта ще ти задам един примерен въпрос.Представи си го много хубаво и тогава ми отговори.
Караш "ТИР"(сега ще се зачудиш защо слагам ТИР в кавички,но ти след като ще ставаш колега и то най-добрия трябва да знаеш)в зимни условия.Подчертавам,че "ТИРА го караш в България.Пътя е прилежно Не почистен,пред теб се задава баир.Но имаш ограничение 40км/ч.Ти си го спазваш,като най-примерния водач.Обаче на средата на баира камиона спира и започва да се връща на зад.Натискаш спирачките,но нали е добре почистено настилката е в лед.Гумите започват да се пързалят и камиона започва да засилва на долу.Колко време според теб ще можеш да удържаш камиона в правилна траектория движейки се назад?Какво се случва ако в този момент зад теб се движи автобус пълен с деца или какви то и да е пътници?Давам ти този пример защото съм го вижда с очите си.Разликата е само,че автобуса не фигурираше.Няма лошо да си приказваш,но да имаш покритие.Иди при някой колега с опит да ти разясни как стоят нещата на ПРАКТИКА.На теория всичко е розово и лесно.Качваш се,палиш и тръгваш.Само ще ти кажа,че на запад международните шофьори(какъвто искаш да ставаш и ти)спедициите работят с работят с термин(знаеш ли какво е това).Ако не го спазиш глобяват фирмата превозвач,а съответно фирмата глобява теб.Като платиш няколко глоби и накрая на месеца банковата ти сметка е празна ще се научиш,че не всичко трябва да се спазва както пише по дебелите книги.Успех ти желая.
П.С.Насочи се към друга професия.Приятелски съвет.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

« Последна редакция: Понеделник, 30 Април, 2012, 14:17:55 от rosen79 » Активен

Срещу Ман и Мерцедес да тичате,пак не можете да ги стигнете
loshdancho
Потребител герой
*****

Рейтинг: +621/-723
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Публикации: 3614
Теми: 104



Активност
0%


loshdancho
Ел. поща
« Отговор #109 -: Понеделник, 30 Април, 2012, 14:20:51 »
ОтговорОтговор

Айде и аз да се включа с пресен пример от историята.
Въпрос как ще се извърши реален курс с реални километри и времена.
1. Товарен пункт едно(1) СОФИЯ  дата 01.01.12(примерна дата)(тръгва се натоварен следобед)
2.Разтоварен пункт Ингия (Injia SRB) 02.01.12 митница Novi Sad SRB. 09.00 часа на 02.01.12год.(разтоварва се след 16.00часа)
3.Товарен пункт 2. Tiszaujvaros (Н)03.01.12год. 09.00часа(тръгва се натоварен към обяд)
4.Разтоварен пункт 2. Пловдив 05.01.12год.(тука съм по-снизходителен).
Като условието е да се спази регламента...дали е взможно...
Дай маршрут, километри, времена за които ще караш, и почиваш(къде и кога).
Имаш две граници със срок на чакане между 4-7часа. евентуално ферибот с неопределен срок на чакане и една бърза граница (2часа)

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

ПРОСТ(о) шофьор!  Малии за това някога се учеше 3-4год.
bad_kras
WWW.SBPS.EU
Потребител герой
*****

Рейтинг: +216/-106
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1020
Теми: 65



Активност
0%

Всеки живот добре преживян, е дълъг живот!


WWW Ел. поща
« Отговор #110 -: Понеделник, 30 Април, 2012, 14:26:20 »
ОтговорОтговор

Напомням да се придържате към Темата в която публикувате!!!   
Примерни въпроси за дискусия - или в нова тема или в настояща която се касае за дадената дискусия! 
Лични обръщения използвайте в лични съобщения!!!
За тези които не се придържат към тези изисквания , публикациите им ще бъдат Модерирани!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

>>>www.sbps.eu<<<  *** СБПШ ***             
Етикети: новини 
Страници: 1 ... 6 7 [8]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
driver-bg.eu
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!