Въпроси за категория "Твк" и категория "Твк-З".
Форум на българските шофьори
Петък, 03 Май, 2024, 12:57:22 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: 1 [2]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Въпроси за категория "Твк" и категория "Твк-З".  (Прочетена 50103 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Valiosport
Начинаещ
*

Рейтинг: +68/-0
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 41
Теми: 0



Активност
0%

Категории: АМ, А, B, C, D, BE, CE, DE, Tkt


Ел. поща
« Отговор #15 -: Неделя, 13 Декември, 2020, 20:42:13 »
ОтговорОтговор

Благодаря колега, в Русе ги карах че тука в нашите региони няма школи за тези категории. Таксата е 550 лева както казах за Твк-М, първите две Твк и Твк-З, някъде около 850 лева излизаха. 80 въпроса са листовките, като за успешно преминал се смята кандидат който е отговорил на 70% от въпросите(това е теоритичния изпит), след това за практически ми се падна, органи за управление на трактор-булдозер и техническо обслужване. Обясняваш с няколко думи и показваш по машината, запалване на машината и по едно кръгче. Не се изисква никакво специално образование, аз съм със средно, записваш се и ти казват дали има кандидати, както казах се иска група от минимум 5 човека за да стартира курса, копие от СУМПС, снимка паспортен формат и на CD и медицинско от личния лекар.
Не съм съгласен че шофьорите са прости, всеки е индивидуален за себе си. А това че някой щял да ме обиди...  Ухилен да е жив и здрав.
Знам за какво ми говориш, вторника се връщах от Русе и спускам наклона преди Бяла и един такъв джигит превозващ метанови бутилки, не стига че ме изпреварва на непрекъсната линия, ами ме свива като мине влекача, а имаше половин километър прав участък, нарочно го направи, дано да чете форума и да си признае кой е, регистратора го засне много ясно. Честно казано не ми става приятно, като ми го направи колега, колега професионален шофьор от който най-малко очаквам.
Аз също не съм тракторист/комбайнер по професия, така че няма за какво да се обидя.
Поздрави, Вальо

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Рейсаджия
Форум на българските шофьори
« Отговор #15 -: Неделя, 13 Декември, 2020, 20:42:13 »

 Активен
Етикети:
Страници: 1 [2]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
driver-bg.eu
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!