Транспорт с Фриго
Форум на българските шофьори
Неделя, 19 Май, 2024, 16:25:21 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: 1 [2] 3   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Транспорт с Фриго  (Прочетена 32966 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
цецодебел
Потребител герой
*****

Рейтинг: +539/-57
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 861
Теми: 17



Активност
0%


« Отговор #15 -: Събота, 20 Февруари, 2016, 22:34:48 »
ОтговорОтговор

Ти си пиши на техния екземпляр на СМРто в 18 графа “ и на езика който знаеш  Усмивчица“ че товариш на температура която не отговаря на исканата ! Нали не могат да ти дадат подписано СМР без 1ви екземпляр, и никой не е длъжен да бъде полиглот ? Нека те се морат какво си писал.
А после си возиш на агрегат и колко успееш ! За това термолентата е важна и си връзваш гащите!
Ти доказваш че агрегата е работил но стоката не е предварително охладена.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Карам си нормално , вече съм ПЕНСИЯ
Форум на българските шофьори
« Отговор #15 -: Събота, 20 Февруари, 2016, 22:34:48 »

 Активен
loshdancho
Потребител герой
*****

Рейтинг: +621/-723
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Публикации: 3614
Теми: 104



Активност
0%


loshdancho
Ел. поща
« Отговор #16 -: Неделя, 21 Февруари, 2016, 07:10:03 »
ОтговорОтговор

Абе ора щом едни картофи  дето съм ги возил лятоска с брезент ви взеха ума....  Кво че праите ако качите охладено агнешко на +18+20 и треа да пристигне на 0+2....
Ако не моете да си настроите температурата постепенно и да разкрежавате почасово..... Ма сменете занаята, щото тоя че ви се върже скъпо.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

ПРОСТ(о) шофьор!  Малии за това някога се учеше 3-4год.
Форум на българските шофьори
« Отговор #16 -: Неделя, 21 Февруари, 2016, 07:10:03 »

 Активен
цецодебел
Потребител герой
*****

Рейтинг: +539/-57
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 861
Теми: 17



Активност
0%


« Отговор #17 -: Неделя, 21 Февруари, 2016, 10:49:37 »
ОтговорОтговор

Абе ора щом едни картофи  дето съм ги возил лятоска с брезент ви взеха ума....  Кво че праите ако качите охладено агнешко на +18+20 и треа да пристигне на 0+2....
Ако не моете да си настроите температурата постепенно и да разкрежавате почасово..... Ма сменете занаята, щото тоя че ви се върже скъпо.

Е Дане аз затова го учим на дребните гяволъци Ухилен иго не занимавам с вишата математика у занаята  Ухилен  Знаеш ли колко народ мисли че ако вози на +8 няма нужда да разкрежава щото не можело на плюсова да замръзне?
А агрегата се цепи на високи и той се чуди кво става Усмивчица
Агнешкото го возех на -3-4 ама в Аман доктора го зимаше ,а това на 0 + 2 почваше да лепи чаршафите и го фърляха у ямата и заливаха с нафта Намигване
Абе дълга е материата и не се учи за три дена Ухилен

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Карам си нормално , вече съм ПЕНСИЯ
loshdancho
Потребител герой
*****

Рейтинг: +621/-723
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Публикации: 3614
Теми: 104



Активност
0%


loshdancho
Ел. поща
« Отговор #18 -: Неделя, 21 Февруари, 2016, 19:42:04 »
ОтговорОтговор

Аз съм процедирал така:
 Слагам температурата на 1-2градуса под реалната на стоката(термометъра на коша не го гледам...не е показателен)  Точно момента, в който обръща фригото на студено. и така работи докато обърне на топло или след час разкрежавам, и после пак още 1-2градуса надолу.
Така докато постигне желаната температура...после на автомат.
Подробност е, че над 5,6,7,8градуса не включва разкрежаването.... и тогава  след час ако не е паднала температурата, и не включи дефроста ръчно, ръчно му давам температура с 1-2градуса да е на топло...да разтопи леда, нищо, че стоката е на (примерно) 8градуса в момента. След като изтече водата може пак да сваля 1-2 градуса да обърне на студено.
Свалял съм по 10часа температурата с агнешкото...Не го охлаждат за да може да няма фира, А от Силистра до Атина 100кг. са най-малко фира....
При нас искаха да е охладено и на +градуси...0 до +2.. Под нулата беше забранено и не се гасеше хладилника  никъде (освен при доктора)

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

ПРОСТ(о) шофьор!  Малии за това някога се учеше 3-4год.
navara
Младши потребител
**

Рейтинг: +56/-6
Неактивен Неактивен

Spain Spain

Публикации: 88
Теми: 3



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #19 -: Неделя, 21 Февруари, 2016, 20:43:20 »
ОтговорОтговор

Аз като ви слушам..вие кога карате камиона?Спирате,градуси сменяте,пак спирате,размразявате,пак спирате и сменяте,ръчно,автоматично п..ки ма....ни?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
loshdancho
Потребител герой
*****

Рейтинг: +621/-723
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Публикации: 3614
Теми: 104



Активност
0%


loshdancho
Ел. поща
« Отговор #20 -: Неделя, 21 Февруари, 2016, 20:53:53 »
ОтговорОтговор

Ми щото  не му разбираме... Пък ти щом си можеш така без да спираш, ЕВАЛА.
Пък после ОЛЕЛЕ, неще да охлажда, компресора гръмнал, дефроста блокирал, фреона го няма... А и като качиш стоката от нивата на +35 ще те питам дали няма да спираш....

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

ПРОСТ(о) шофьор!  Малии за това някога се учеше 3-4год.
m_a_rtins
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +24/-4
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 111
Теми: 6



Активност
0%

« Отговор #21 -: Неделя, 21 Февруари, 2016, 21:00:14 »
ОтговорОтговор

до ( навара ) колега този който те учил да караш фриго и  ти е казал че трябва да натиснеш едно бутонче и после само само газ малко те е пообъркал ,,,, но в момента който ти върнат продукция заради това че по  време на транспорта си се запознал със  закона на МЪРФИ и си прецакал товара ще се научиш защо се спира и проверява товара .

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
m_a_rtins
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +24/-4
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 111
Теми: 6



Активност
0%

« Отговор #22 -: Неделя, 21 Февруари, 2016, 21:07:34 »
ОтговорОтговор

навара ти да не си карал бетоновоз бре човеко и там има двигател там някъде отзад Ъ??

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
navara
Младши потребител
**

Рейтинг: +56/-6
Неактивен Неактивен

Spain Spain

Публикации: 88
Теми: 3



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #23 -: Неделя, 21 Февруари, 2016, 21:23:06 »
ОтговорОтговор

Незнам на къде товарите?сигурно на портокали на полето?До сега не съм ходил да товаря замръзено и да съм го заварил изкарано на плаца да се пърже на + 35.Ама виж там където ходя проверяват температурата на фургона и агрегата не се гаси по време на товарене.Тия номера с плодовете и зеленчуците на полето ги има само в Пимка и в Петко..Тоя дето ме е учил да карам фриго ми звъни и ми казва какво и за къде се товари и ми казва на каква температура е (тоест началника).Лимит за горивото нямам и не ми пука дали ще работи цял ден или ще ме натоварят за 1 час. Нормално е да си стоял на 30 градуса на паркинг и като те натоварят с охладено или замръзено агрегата да се напъва, друго си е температурата да е вече готова и агрега само да поддържа температурата.Неща да се нападаме,аз работя така и нямам никакви проблеми.Бележки термометри и всичко вадя по желание на клиента


Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
m_a_rtins
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +24/-4
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 111
Теми: 6



Активност
0%

« Отговор #24 -: Неделя, 21 Февруари, 2016, 21:46:05 »
ОтговорОтговор

Идеята колега е да  споделим  всеки от нас какво е препатил а не да се нападане .т.е ти возиш дълбоко замразени продукти което е напълно друга материя но с общ знаменател - хладилни превози ,,, ти се изказваш за неща който са напълно различни ,,, никой не те напада но ако пишеш за това с което си се сблъскал съм сигурен че ще бъдеш оценен . нека не натоварваме темата повече .

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
navara
Младши потребител
**

Рейтинг: +56/-6
Неактивен Неактивен

Spain Spain

Публикации: 88
Теми: 3



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #25 -: Неделя, 21 Февруари, 2016, 22:06:13 »
ОтговорОтговор

Аз имам две постоянни линии с товарене в петък,и понеделник вечер.Продукцията е охладена(от кайма до салати,кисеки млека въобще всичко)за карифур и интермарче.Вози се на +2 градуса.през останалите 3 дена возя каквото има.Дали е замръзено или охладено процедурата е една и съща.Охлаждам хубаво фургона и при нужда не го гася(обикновенно товаря в хладилни логистики и там няма тън мън).Казах и пак го казвам и това е лично мое мнение ,съвсем друго е когато натовариш във охладено или замръзено ремърке и слеф това агрегата само поддържа вече готовата температура,а друго е дс стоиш на 30 градуса да ти дойде реда да товариш топли плодове до тавана и после да пуснеш агрегата  на 6 градуса.До разтоварния адрес няма да могат да се охладят...това е моя опит и ако правя нещо нередно във фирмата нямаше да ме траят.Със ракията е същото,ако налееш студена ракия в топла чаша,ракията ще се стопли.Но ако си изкараш чашката от фризера и налееш студена ракия,то същата ще остане студена(това е спешъл за пимкаджии.Там освен да пиеш от сутрин до вечер цял уикенд,друго няма да научи човек)

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
loshdancho
Потребител герой
*****

Рейтинг: +621/-723
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Публикации: 3614
Теми: 104



Активност
0%


loshdancho
Ел. поща
« Отговор #26 -: Неделя, 21 Февруари, 2016, 23:48:23 »
ОтговорОтговор

Ти товариш само охладена стока, и я караш до магазина... Що си мислиш, че света се изчерпва с това?
Га отидеш на полето да те товарят цял ден на ръка с домати, чушки, ягоди, мандарини и други приятни кашкави плодове, друга песен ще пееш. Да те видя как ще бучи цял ден на отворени врати август месец.
 Щото и аз съм карал банани, шоколад, гъби, охлюви, латекс, ама там не се изисква кой знае какво...
 Е за охлювите е гадно после за чистене, а латекса можеш го обърна сосе палето...
 Тука се говори за капризни стоки с много влага в тях, ако си мислиш, че автоматиката може да се справи с толкова обем влага в коша....жестоко се лъжеш, никакво охлаждане не може да ти помогне, Написах ти, че съм свалял по 10 часа температурата и за тез 10 часа  100кг вода е изтекло от маркучите... А ти ми казваш охлади си коша...

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

ПРОСТ(о) шофьор!  Малии за това някога се учеше 3-4год.
navara
Младши потребител
**

Рейтинг: +56/-6
Неактивен Неактивен

Spain Spain

Публикации: 88
Теми: 3



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #27 -: Понеделник, 22 Февруари, 2016, 00:28:54 »
ОтговорОтговор

И като дремеш цял ден на полето да те нстоварят с ягоди,и ти свърши работното време излизаш и се паркирваш на първия паркинг.После лягаш да спиш или вардиш ягодите 10 часа,и тръгваш на ново.Аз ти казвам че карам каквото има не само охладено,но на полето не ходя да товаря.Кажи ми ти картофите на 16 градуса капризна стока ли са?защото от там тръгна спора.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
loshdancho
Потребител герой
*****

Рейтинг: +621/-723
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Публикации: 3614
Теми: 104



Активност
0%


loshdancho
Ел. поща
« Отговор #28 -: Понеделник, 22 Февруари, 2016, 01:30:35 »
ОтговорОтговор

Не са капризна стока!!! Но въпреки това е замръзнала питата, отказал е дефроста, и чудото готово. Проблема е бил в температурата на стоката!  Но е действал по метода бастър-копче и дотам. И наистина решението е това: на топло да размръзне питата,  и после постепенно охлаждане. Щом достигне зададената температура  и обърне сам топло-студено е готово.  И аз съм замразявал пита...неприатно е много.  Щото в първият момент се шашкаш биеш още надолу -нагоре градусите, а фригото не обръща. И ако не го хванеш в първите часове... варианти два: бастисана стока или гръмнал компресор. А може и двата на куп.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

ПРОСТ(о) шофьор!  Малии за това някога се учеше 3-4год.
navara
Младши потребител
**

Рейтинг: +56/-6
Неактивен Неактивен

Spain Spain

Публикации: 88
Теми: 3



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #29 -: Понеделник, 22 Февруари, 2016, 02:13:05 »
ОтговорОтговор

Добре стискаме си ръцете.Но да си доидем на думата че не може нонстоп да бдиш над него.Ако ще отказва дефроста или друго може да стане докато човек спи и да не разбере,и когато де събуди да бъде неприятно изненадан.Случвало ми се да го оставя без надзор за 1 час и колега да ми го изключи че му пречи.Ми ако съм си у дома...не мога през 5 минути да слизам доло.Вече спирам пред охранителни камери когато ме няма в камиона.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Етикети:
Страници: 1 [2] 3   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
driver-bg.eu
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!