Максимални размери на ремарке за кола Б категория
Форум на българските шофьори
Сряда, 15 Май, 2024, 00:06:03 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Максимални размери на ремарке за кола Б категория  (Прочетена 898 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
American
Потребител герой
*****

Рейтинг: +202/-111
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
United States United States

Публикации: 834
Теми: 40



Активност
0.4%

General Lee


« -: Сряда, 31 Януари, 2024, 15:56:26 »
ОтговорОтговор

Пичове, гледам ремаркетата тука в америка са доста по-широки и незнам в България дали ще ми го регистрират.
Например ремарке репатрак, гумите му са извън платформата, а в България са под нея, скрити и колата е много високо. Американските пък като вкараш колата и неможеш да отвориш вратата да слезеш защото калниците на ремаркето пречат.
Та има ли макс размери според родното законодателство, и също броя на осите ? Виждате това е с две.

Целта ми е да возя не коли, ами фадромка боб-кат.
Да го дърпам с бус, примерно.
Любителска книжка в БГ имам.
Възможно ли е ?



Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

smoking gun
Форум на българските шофьори
« -: Сряда, 31 Януари, 2024, 15:56:26 »

 Активен
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2281/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2135
Теми: 136



Активност
3.2%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #1 -: Четвъртък, 01 Февруари, 2024, 09:43:03 »
ОтговорОтговор

Пичове, гледам ремаркетата тука в америка са доста по-широки и незнам в България дали ще ми го регистрират.
Например ремарке репатрак, гумите му са извън платформата, а в България са под нея, скрити и колата е много високо. Американските пък като вкараш колата и неможеш да отвориш вратата да слезеш защото калниците на ремаркето пречат.
Та има ли макс размери според родното законодателство, и също броя на осите ? Виждате това е с две.

Целта ми е да возя не коли, ами фадромка боб-кат.
Да го дърпам с бус, примерно.
Любителска книжка в БГ имам.
Възможно ли е

     Има допустими размери, които горе-долу са в синхрон европейските от януари 2013 година. За ремарке максимална дължина 12 метра, ширина 2,55 метра и когато има термоизолация до 2,60 метра. Това е за всички категории ремаркета, това със сигурност е категория "О2" - допустима маса над 750 килограма и до 3 500 килограма. Имам съученик, който е бил най-зле с френския в училище, но за сметка на това от много години предимно работи там, а и вече живее със семейството си. Идва една година с такова ремарке, с гуми извън платформа, но тогава беше на френски номера. Не съм сигурен дали е вече на български. Това ремарке на снимката (качих я тук да не изчезне от споделения сайт), е сигурно, че влиза в 12 м и 2,55 ширина. Общата допустима маса е вероятно около 2 700 килограма. Празна е вероятно под 500 килограма, ама би следвало да се гледа допустимата. И не ми се вярва да може, да се направи комбинация да бъде до 3,5 тона общо на състава за категория "В" или дори 4,25 тона, която е за същата категория плюс код 96. Направо си е сигурно, че този състав който е категория "В+Е" се управлява със свидетелство "ВЕ". Когато съставът е над 3,5 тона, винетка и за ремаркето. Освен това има ГО за разлика от тези до 750 кг. Когато е над 10 години, техническия преглед е на 6 месеца. Броят на осите е без значение, освен за някои магистрали, като Италия, Сърбия...
    Снощи слушах, че както и досега каравани над 3,5 тона са с винетки. С какво ли се влачат тези и теглещото, дали няма да е на тол?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter


Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
Форум на българските шофьори
« Отговор #1 -: Четвъртък, 01 Февруари, 2024, 09:43:03 »

 Активен
American
Потребител герой
*****

Рейтинг: +202/-111
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
United States United States

Публикации: 834
Теми: 40



Активност
0.4%

General Lee


« Отговор #2 -: Четвъртък, 01 Февруари, 2024, 20:14:38 »
ОтговорОтговор

Колега да разбирам че ремаркето ще бъде ОК, но аз трябва да взема кат Е към любителската ми книжка.
Правилно ли съм разбрал ?
Благодаря

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

smoking gun
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2281/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2135
Теми: 136



Активност
3.2%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #3 -: Събота, 03 Февруари, 2024, 03:16:38 »
ОтговорОтговор

Колега да разбирам че ремаркето ще бъде ОК, но аз трябва да взема кат Е към любителската ми книжка.
Правилно ли съм разбрал ?
Благодаря

     За ремаркето при ширина по-малко от 2.55 метра и дължина под 12 метра, а е много по-късо не би следвало да е проблем. Наистина рядко са такива и да попитам съученика ми дали е на български номера неговото.
     За ремаркето след като сборът от неговата допустима маса и на това което го тегли надвишават 4 250 килограма, тогава категория "ВЕ".

"7. категория ВЕ - без да се нарушават разпоредбите на правилата за одобряване на
типа за съответните превозни средства, състав от пътни превозни средства, с теглещо
превозно средство от категория В и ремарке или полуремарке, когато допустимата
максимална маса на ремаркето или полуремаркето не надвишава 3500 kg;"


     За тази категория (ВЕ) е хубавото, че освен пари за курс, изпит само се подменя книжката, с мединско от ЛЛ. Валидността е 10 години, не се иска "Квалификация на водач на МПС", почти винаги се нарича"Компетентност". Нито психо, нито за тези превозни средства (състав) се иска тахограф. Дори и след по-малко 2,5 години когато бусове над 2,5 тона ще бъдат с тахограф.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2281/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2135
Теми: 136



Активност
3.2%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #4 -: Четвъртък, 08 Февруари, 2024, 23:06:43 »
ОтговорОтговор

     Този съученик е на френска регистрация с неговото ремарке, но както каза: те не са самоделни и затова са правени.

     Това ремарке на първата снимка е на българска регистрация, не се вижда добре, по-рядко, но ги има. На другите две е хладилно ремарке за лека кола. На последната е Гергана (по старому биха й казали Нотариуца или Мартиновица), тази може да бъде и е, регистрирана като служител на ГДБОП.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter



* received_362249933247378.jpeg (87.16 KB, 2048x945 - видяно 36 пъти.)

* received_1101565584379219.jpeg (112.63 KB, 1734x801 - видяно 36 пъти.)

* received_401820962499556.jpeg (97.36 KB, 801x1734 - видяно 38 пъти.)

* FB_IMG_1707312702508.jpg (130.45 KB, 1080x1416 - видяно 37 пъти.)
Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
Етикети:
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!