2012.07.14
Форум на българските шофьори
Петък, 17 Май, 2024, 09:59:09 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: [1] 2 3   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: 2012.07.14  (Прочетена 4299 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2411/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7182
Теми: 538



Активност
0%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« -: Четвъртък, 12 Юли, 2012, 10:12:48 »
ОтговорОтговор

http://bnt.bg/bg/sport/view/74575/bojko_borisov_inspektira_magistrala_marica

Жалко, че Google Maps не са включили новата отсечка в своята карта, за да бъдат напълно завършени пръстените от магистрали. Усещам как хората в Белгия, Холандия и Германия започват да нервничат от това, че България ги е изпреварила в строителството на магистрали.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter



* Rings-BG.jpg (431.05 KB, 1140x740 - видяно 240 пъти.)

* Rings-B-NL-D.jpg (496.95 KB, 1134x780 - видяно 250 пъти.)
Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
Форум на българските шофьори
« -: Четвъртък, 12 Юли, 2012, 10:12:48 »

 Активен
driver1
Потребител герой
*****

Рейтинг: +621/-3009
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1766
Теми: 26



Активност
0%

JE SUIS CHARLIE ! Мразя цензорите!


Ел. поща
« Отговор #1 -: Четвъртък, 12 Юли, 2012, 18:04:31 »
ОтговорОтговор


"Жалко, че Google Maps не са включили новата отсечка в своята карта, за да бъдат напълно завършени пръстените от магистрали. Усещам как хората в Белгия, Холандия и Германия започват да нервничат от това, че България ги е изпреварила в строителството на магистрали."


   Не знам дали си минавал в последните години по магистралите на Белгия, но ако си, не може да не ти е направило впечатление отвратителното им състояние и лоша поддръжка.Особено силен е контраста влизайки откъм Франция. Германия има гъста мрежа от аутобани, но в голямата си част са тесни, двулентови и отдавна не се справят с огромния трафик. Иначе се поддържат перфектно. В Холандия е друга работа. Пък и не разбрах за к'во пак си лепнал тази извадка от Google maps, но щом държиш отново да ни разсмееш, внушавайки, че щом магистралите ги няма на картата, значи не съществуват, давай - успяваш. Усмивчица


      П.П. А'пропо - Бойко Борисов бил педофил, гледа ли го това при Милен Цветков? Ако не си, издири записа на днешното предаване за да стане интересно. Усмивчица Усмивчица Усмивчица

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #1 -: Четвъртък, 12 Юли, 2012, 18:04:31 »

 Активен
MB Actros
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +28/-1
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 162
Теми: 1



Активност
0%

Асен Костадинов
Ел. поща
« Отговор #2 -: Четвъртък, 12 Юли, 2012, 18:47:15 »
ОтговорОтговор

Някой знае ли да ли ще я пуснат и за камионите или ще трябва пак да заобикаляме през Казанлък.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2411/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7182
Теми: 538



Активност
0%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #3 -: Четвъртък, 12 Юли, 2012, 19:25:28 »
ОтговорОтговор

      П.П. А'пропо - Бойко Борисов бил педофил, гледа ли го това при Милен Цветков? Ако не си, издири записа на днешното предаване за да стане интересно. Усмивчица Усмивчица Усмивчица

Не съм гледал предаването, но видях сега в един сайт за какво става дума. Точно това ми се струва абсолютно милиционерско мероприятие и мисля, че няма никаква истина в него. Някак цялата история стои доста скалъпена и освен това е и много стара. Действието се развива някъде през 2005 година и преди това даже. Жалко е, че намесват това младо момиче в милиционерски истории.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
SEMPER
Потребител герой
*****

Рейтинг: +282/-100
Неактивен Неактивен

Germany Germany

Публикации: 1266
Теми: 10



Активност
0%


« Отговор #4 -: Четвъртък, 12 Юли, 2012, 20:17:56 »
ОтговорОтговор




   Не знам дали си минавал в последните години по магистралите на Белгия, но ако си, не може да не ти е направило впечатление отвратителното им състояние и лоша поддръжка.Особено силен е контраста влизайки откъм Франция. Германия има гъста мрежа от аутобани, но в голямата си част са тесни, двулентови и отдавна не се справят с огромния трафик. Иначе се поддържат перфектно. В Холандия е друга работа.




Driver1 - За Белгия си прав - наистина магистралите им могат да са и малко по добре, но като сравним магистралите на държава, която изобщо няма правителство от незнам колко години вече, и магистралите в държавата , в която правителството се занимава единствено с магистрали - пак не можеш да си изкривиш душата и да кажеш на черното бяло  Ухилен

За Германия - не им е чак толкова гъста мрежата - аутобани са само пътищата маркирани с едноцифрено число. Тези,които наричаш ти тесни, изобщо не са магистрали, а се водят високоскоростни пътища, маркирани са с двуцифрени числа и на тях си има ограничение на скоростта за разлика от истинските магистрали.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Не бих могъл да ви дам пълна гаранция, че няма да има някакъв инцидентен случай на престъпност в страната
Rammbon
Потребител герой
*****

Рейтинг: +287/-23
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1424
Теми: 107



Активност
0%


« Отговор #5 -: Четвъртък, 12 Юли, 2012, 20:52:43 »
ОтговорОтговор

Много  внимавайте като излизате от магистрала Тракия на Нова Загора и Ямбол. Там всеки мисли че е с предимство и кара , и кара ... . Карат и тези които не влизат в магистралата и минават през въпросните кръстовища, които пък се охраняват от патрулка.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

driver1
Потребител герой
*****

Рейтинг: +621/-3009
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1766
Теми: 26



Активност
0%

JE SUIS CHARLIE ! Мразя цензорите!


Ел. поща
« Отговор #6 -: Четвъртък, 12 Юли, 2012, 20:54:36 »
ОтговорОтговор

Driver1 - За Белгия си прав - наистина магистралите им могат да са и малко по добре, но като сравним магистралите на държава, която изобщо няма правителство от незнам колко години вече, и магистралите в държавата , в която правителството се занимава единствено с магистрали - пак не можеш да си изкривиш душата и да кажеш на черното бяло  Ухилен

За Германия - не им е чак толкова гъста мрежата - аутобани са само пътищата маркирани с едноцифрено число. Тези,които наричаш ти тесни, изобщо не са магистрали, а се водят високоскоростни пътища, маркирани са с двуцифрени числа и на тях си има ограничение на скоростта за разлика от истинските магистрали.

   Мерси за разясненията относно класификацията на пътищата в Германия - нямаше нужда - със сигурност съм доста преди теб по пътищата на Европа и с още по-голяма сигурност километража ми съм го превъртял няколко пъти. В този ред на мисли на свой ред да те светна, че АУТОБАНИ в Гемания са всички пътища, които до този момент попадат под регулацията за плащане чрез МАУТ-системата.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Trucker_Boy
Потребител герой
*****

Рейтинг: +404/-56
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2630
Теми: 374



Активност
0%


« Отговор #7 -: Четвъртък, 12 Юли, 2012, 23:17:07 »
ОтговорОтговор

В Белгия са в не добро състояние магистралите, но пък са изключително добре осветени. Намигване

Да са ни честити новите 35км!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

www.sbps.eu
Сдружение на Българските Професионални Шофьори
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2411/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7182
Теми: 538



Активност
0%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #8 -: Събота, 14 Юли, 2012, 00:20:40 »
ОтговорОтговор

   Мерси за разясненията относно класификацията на пътищата в Германия - нямаше нужда - със сигурност съм доста преди теб по пътищата на Европа и с още по-голяма сигурност километража ми съм го превъртял няколко пъти. В този ред на мисли на свой ред да те светна, че АУТОБАНИ в Гемания са всички пътища, които до този момент попадат под регулацията за плащане чрез МАУТ-системата.

Драйвер1, ще те разочаровам и ще ти кажа, че изобщо не си запознат с нещата в Германия. Дори си мисля, че прекалено много обичаш да се самоизтъкваш. Сега за аутобаните и МАУТ-системата да ти кажа. Значи има едни участъци от класически аутобани, които НЕ попадат в зоната на действие на МАУТ-системата. От друга страна пък има едни бундесщрасета, които не са изобщо никакви аутобани, но движението по тях е платено отново с помощта на МАУТ-системата. И един съвет, тук сме се събрали да си помагаме и някак не стои добре постоянно да изтъкваш собствените си знания, които както виждаме на моменти са доста оскъдни или направо липсват. И в същото време принизяваш знанията на хора, които наистина имат какво да кажат.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
driver1
Потребител герой
*****

Рейтинг: +621/-3009
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1766
Теми: 26



Активност
0%

JE SUIS CHARLIE ! Мразя цензорите!


Ел. поща
« Отговор #9 -: Събота, 14 Юли, 2012, 00:54:50 »
ОтговорОтговор

Драйвер1, ще те разочаровам и ще ти кажа, че изобщо не си запознат с нещата в Германия. Дори си мисля, че прекалено много обичаш да се самоизтъкваш. Сега за аутобаните и МАУТ-системата да ти кажа. Значи има едни участъци от класически аутобани, които НЕ попадат в зоната на действие на МАУТ-системата. От друга страна пък има едни бундесщрасета, които не са изобщо никакви аутобани, но движението по тях е платено отново с помощта на МАУТ-системата. И един съвет, тук сме се събрали да си помагаме и някак не стои добре постоянно да изтъкваш собствените си знания, които както виждаме на моменти са доста оскъдни или направо липсват. И в същото време принизяваш знанията на хора, които наистина имат какво да кажат.

Хахахаха, ти ли ми го казваш гръмовержецо, черпещ информацията си не от практиката, а от прочетено оттук-оттам!? Усмивчица Що се отнася до самоизтъкването - не съм виждал друг форум в който админа непрекъснато да натрапва присъствието си и да се опитва да напомня за себе си. Карай си таксето и не оценявай хора, които не познаваш. Съжалявам, ако предизвиквам някакъв комплекс у теб, но проблемът си е твой.
  Бундесщрасета викаш, а? Тц!Тц!Тц! Ко ли пък ше да е туй животно? Я една задачка за домашно свързана със спора: Всеки начинаещ шофьор дори и за пръв път да излиза е много вероятно маршрутът му през Германия да минава по аутобан А6. Та въпросът ми е: Примерно в отсечката между Нюрнберг и Хокенхайм това аутобан ли е, скоростен път ли е, бундесщрасе (или както там го наречеш) ли е? Има ли във въпросната отсечка ограничения на скоростта и ако решиш, че има, как това се отнася към едноцифрения номер на пътя? Приятни занимания! И да не прегрееш...Усмивчица Усмивчица Усмивчица

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2411/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7182
Теми: 538



Активност
0%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #10 -: Събота, 14 Юли, 2012, 10:24:14 »
ОтговорОтговор

Хахахаха, ти ли ми го казваш гръмовержецо, черпещ информацията си не от практиката, а от прочетено оттук-оттам!? Усмивчица Що се отнася до самоизтъкването - не съм виждал друг форум в който админа непрекъснато да натрапва присъствието си и да се опитва да напомня за себе си. Карай си таксето и не оценявай хора, които не познаваш. Съжалявам, ако предизвиквам някакъв комплекс у теб, но проблемът си е твой.
  Бундесщрасета викаш, а? Тц!Тц!Тц! Ко ли пък ше да е туй животно? Я една задачка за домашно свързана със спора: Всеки начинаещ шофьор дори и за пръв път да излиза е много вероятно маршрутът му през Германия да минава по аутобан А6. Та въпросът ми е: Примерно в отсечката между Нюрнберг и Хокенхайм това аутобан ли е, скоростен път ли е, бундесщрасе (или както там го наречеш) ли е? Има ли във въпросната отсечка ограничения на скоростта и ако решиш, че има, как това се отнася към едноцифрения номер на пътя? Приятни занимания! И да не прегрееш...Усмивчица Усмивчица Усмивчица


От практиката черпя, Драйвер! Достатъчно съм пътувал във Федералната Република и съм наясно с много неща. Като отида скоро пак, и ако случайно се движа по А6, ще запиша какви ограничения на скоростта има и ще те информирам своевременно. И да, бундесщрасета казвам. Ти за пръв път ли чуваш, че в Германия пътната мрежа се състои и от федерални шосета или така наречените бундесщрасета? Ако си скаран с немския, това те оправдава.

http://de.wikipedia.org/wiki/Bundesstra%C3%9Fe
http://en.wikipedia.org/wiki/Bundesstra%C3%9Fe

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
driver1
Потребител герой
*****

Рейтинг: +621/-3009
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1766
Теми: 26



Активност
0%

JE SUIS CHARLIE ! Мразя цензорите!


Ел. поща
« Отговор #11 -: Събота, 14 Юли, 2012, 11:12:08 »
ОтговорОтговор

С немския съм скаран, така е, но с практиката не съм. За разлика от теб - публикуваните линкове към Уикипедия само потвърждават твърдението ми, че черпиш информацията си само от прочетеното оттук-оттам, а се опитваш да го представиш като собствен опит. Та кой, казваш, се самоизтъквал? Усмивчица Мерси за разяснението, че имало бундесщрасета и федерални пътища - явно не си схванал иронията, нещо характерно за хора взели се насериозно в области в които са боси. Айде, дано имаш късмет до края на годината да поизлезеш зад граница пък и да минеш през Германия за да си подготвиш пледоарията.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Бриги Магнито
Потребител герой
*****

Рейтинг: +1859/-3244
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 4813
Теми: 304



Активност
0%

Старши некадърник


WWW Ел. поща
« Отговор #12 -: Събота, 14 Юли, 2012, 12:11:58 »
ОтговорОтговор

Ихаааааааа Драйвер бацин ,да не те удари жегата у съчмата бре,не беше такова момче ,те тука из форума кат човек с огромен опит гледам сите ние черпим опит от теб бре.Само се чудим ко се дръгляте толкоз от туй форум има само една институция и се зове Бриги Бичкията,ко се пънете ми се изтъквате направо Ви се чудим.
Относно дуелчето Ви поздравявам,впечатли ме и с интерес ще следа темата.
Относно магистралата,колегата ми ,ми каза,че вече е отворена и за по-големшки от 3,5 т . ,тъй че тествайте и асфалта момци докато е у гаранция  Намигване  

Апропо на финала на магистралата ако сте за Бургас хванете за Крушаре и Сливен,че целият Ямбол е в разкопки и забрани .
Някой знае ли околовръстното на Ямбол къв му е случая и кога ще го отварят ?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен


driver1
Потребител герой
*****

Рейтинг: +621/-3009
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1766
Теми: 26



Активност
0%

JE SUIS CHARLIE ! Мразя цензорите!


Ел. поща
« Отговор #13 -: Събота, 14 Юли, 2012, 12:40:50 »
ОтговорОтговор

Ихаааааааа Драйвер бацин ,да не те удари жегата у съчмата бре,не беше такова момче ,те тука из форума кат човек с огромен опит гледам сите ние черпим опит от теб бре.Само се чудим ко се дръгляте толкоз от туй форум има само една институция и се зове Бриги Бичкията,ко се пънете ми се изтъквате направо Ви се чудим.
Относно дуелчето Ви поздравявам,впечатли ме и с интерес ще следа темата.
Относно магистралата,колегата ми ,ми каза,че вече е отворена и за по-големшки от 3,5 т . ,тъй че тествайте и асфалта момци докато е у гаранция  Намигване  

Апропо на финала на магистралата ако сте за Бургас хванете за Крушаре и Сливен,че целият Ямбол е в разкопки и забрани .
Някой знае ли околовръстното на Ямбол къв му е случая и кога ще го отварят ?

Щях да съм изненадан, ако не беше взел "компетентно" и особено "полезно" за аудиторията отношение по написаното. Обикновено не те отразявам, и в бъдеще ще е така, пък и как да е полезна информацията за хора, които движат по други дороги, или чийто спомени за германските аутобани са от времето на ФРГ. А за другото четат, ама не го разбират. Ама ми дойде в повече разяснението за бундесщрасетата, едноцифровите, двуцифровите и т.н. аутобани и липсата на ограничения по тях. Нищо де, дал съм задачка с понижена трудност, ако не пътувате, поне питайте...Айде, това беше от мен, че си губя времето.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Бриги Магнито
Потребител герой
*****

Рейтинг: +1859/-3244
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 4813
Теми: 304



Активност
0%

Старши некадърник


WWW Ел. поща
« Отговор #14 -: Събота, 14 Юли, 2012, 12:57:46 »
ОтговорОтговор

А нормално мнение Драйвер в превод трябва да звучи може би така.
Ние тираджиите де щъкаме по немско не стъпваме по земята,пък вие дападжийте сте изкуфели по рождение и чеп за зеле не става от вас.
Охххххххххххх Драйвер никога не съм ти го казвал баце ,ма ша ти го рекна ич ме боли къв си и за кво се бориш,но за мен ше си останеш оня Испанскио шофер кадърното момче даващо съвет срещу заплащане.
Лично мен ме боли кво е у немско,но ме брига кво е у българско,а у българско е по-български един шлевал ,друг да му мисли.
Само да те питам Драйвер ,магистралите Тракия и Люлин бат ти Бойко ли ги направи да си отметнем у тефтеро.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен


Етикети:
Страници: [1] 2 3   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!