Създаване на малка семейна транспортна фирма. Съвети и предложения.
Форум на българските шофьори
Неделя, 12 Май, 2024, 22:43:40 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 7   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Създаване на малка семейна транспортна фирма. Съвети и предложения.  (Прочетена 32807 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Hristo Lishev
Старши потребител
****

Рейтинг: +648/-6
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 317
Теми: 7



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #45 -: Петък, 23 Септември, 2016, 21:19:53 »
ОтговорОтговор

Поляци  отдавна не съм питал за какви пари работят ама в Кокел взимат по 1700€ поляците а българите 1500€ ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Ей, Километъре, айде престани да дрънкаш глупости веч

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #45 -: Петък, 23 Септември, 2016, 21:19:53 »

 Активен
imter
Потребител герой
*****

Рейтинг: +408/-15
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 987
Теми: 35



Активност
0.2%


Ел. поща
« Отговор #46 -: Петък, 23 Септември, 2016, 21:53:07 »
ОтговорОтговор

А бате Иво дава 2000 евро,и пак няма шарани за Реното Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #46 -: Петък, 23 Септември, 2016, 21:53:07 »

 Активен
hgv_driver
Старши потребител
****

Рейтинг: +82/-105
Неактивен Неактивен

Luxembourg Luxembourg

Публикации: 363
Теми: 8



Активност
0%

« Отговор #47 -: Петък, 23 Септември, 2016, 22:10:02 »
ОтговорОтговор

Темата започна да се изчерпва, така че да обобщим с няколко думи:
 Зад всеки успял мъж стои фирмата на баща му или на дядо му.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
stefanov
Младши потребител
**

Рейтинг: +19/-3
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Ireland, Republic of Ireland, Republic of

Публикации: 78
Теми: 0



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #48 -: Петък, 23 Септември, 2016, 22:35:15 »
ОтговорОтговор

Как се плашат разходите с 90 цента на километър , да не говорим за заплата и печалба ако ше и камиона да е регистриран в България , луда работа  Ъ?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Rammbon
Потребител герой
*****

Рейтинг: +287/-23
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1424
Теми: 107



Активност
0%


« Отговор #49 -: Петък, 23 Септември, 2016, 22:39:43 »
ОтговорОтговор

Честно, понякога се чудя дали това не е форума на счетоводителите,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,     ако нова композиция евтина като тази, която си цитирал успееш да я изплатиш за под половин милион километра,,,,,,, ама минимум половин милион веднага се прекръствам на Хасан,,,,,,,,,,,,

ХАСАНЕ, ХАСЕНЕЕЕ !!! reder777  е вече Хасан за мен.
Аз не съм я изплател, защото  не съм я взел, но знам фирма, която ги изплати за 260 000км, българска фирма. И така ги изплати, че взе още 5 нови камиона.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

rider777
Потребител герой
*****

Рейтинг: +372/-1917
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2417
Теми: 34



Активност
0%

ЖИВОТА Е ХУБАВ http://www.vbox7.com/play:2404082f


Ел. поща
« Отговор #50 -: Петък, 23 Септември, 2016, 22:43:02 »
ОтговорОтговор

Шеф на голяма фирма хвали възторжено своя заместник:
- Поздравления! Постигнахте невероятни успехи. Само преди година постъпихте при нас като момче за всичко. Два месеца по-късно станахте шеф на екип, след още два месеца – шеф на отдел. Показахте качества и ви включихме в Управителния съвет, а сега вече сте първи вицепрезидент. Какво ще кажете?
- Мерси, тате!

Изплатили нов камион за 260 000 км   Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Никога не съм обичал и толерирал тъпанарите, мързеливците, завистливците, злобарите и ,,,,,,,,,,,,
Колкото по-нависоко се реем, толкова по-дребни изглеждаме на онези, които не могат да летят.
Най-добрият учител в живота е опитът. Вярно, взима скъпо, но обяснява разбираемо ,,,,,,,,,,,,
SEMPER
Потребител герой
*****

Рейтинг: +282/-100
Неактивен Неактивен

Germany Germany

Публикации: 1266
Теми: 10



Активност
0%


« Отговор #51 -: Петък, 23 Септември, 2016, 22:57:34 »
ОтговорОтговор

Темата започна да се изчерпва, така че да обобщим с няколко думи:
 Зад всеки успял мъж стои фирмата на баща му или на дядо му.
  Или на банката му  Ухилен

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Не бих могъл да ви дам пълна гаранция, че няма да има някакъв инцидентен случай на престъпност в страната
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2404/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7182
Теми: 538



Активност
0%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #52 -: Петък, 23 Септември, 2016, 23:08:00 »
ОтговорОтговор

ХАСАНЕ, ХАСЕНЕЕЕ !!! reder777  е вече Хасан за мен.
Аз не съм я изплател, защото  не съм я взел, но знам фирма, която ги изплати за 260 000км, българска фирма. И така ги изплати, че взе още 5 нови камиона.

Защо не си направиш труда да пресметнеш колко струват разходите за гориво, пътни такси, поддръжка и заплати на шофьорите за тези 260 000 км и дали е възможно да останат 110 000 евро чиста печалба, с която да се плати композицията? Ако се затрудняваш с изчисленията, Хино беше направил специална тема, която можеш да ползваш за жокери. Освен това изобщо не е съвсем сигурно, че си наясно по какъв начин са купени тези още 5 камиона. Ако е толкова лесно, защо не опиташ и ти да го направиш?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
Rammbon
Потребител герой
*****

Рейтинг: +287/-23
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1424
Теми: 107



Активност
0%


« Отговор #53 -: Събота, 24 Септември, 2016, 00:51:16 »
ОтговорОтговор

Празен камиона Бенц 19.45 гори  19л/100км, пълен с 7 т средно харчи средно 23 -23.5л гориво. Подръжката, гумите ги смениха на 240 000 км- Семперит предните, на диференциала на 200 000км Семперит, на ремаркето още ги търкалят Семперит, но са за смяна според мен. Маслата ги сменят в сервиз на Бенц в Германия и им дават пробег 120 000км, незнам колко плащат, но няма да е повече от 1500 е, може и 1000 да са. Заплатата беше 1700 е на месец на водач. За 22 месеца, камиона е на 272000км. Винаги карат пълно-пълно, да имат 5000км от други движения. Плана на фирмата е на 2 г да вземат нови камиони, старите ги продават на 3-4 г, на по 400 000 км. Товарите са за La Post, UPS  и FedEx.  Само това карат.
А аз не се опитвам да го направя, защото не искам да ставам роб за 3 г  , а и така ми е лесно и спокойно на заплата.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

rider777
Потребител герой
*****

Рейтинг: +372/-1917
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2417
Теми: 34



Активност
0%

ЖИВОТА Е ХУБАВ http://www.vbox7.com/play:2404082f


Ел. поща
« Отговор #54 -: Събота, 24 Септември, 2016, 07:28:29 »
ОтговорОтговор

Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Преди 2 месеца отивам в Рено Божурище да гледам един Магнум и такива разчети слушах и там  Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Никога не съм обичал и толерирал тъпанарите, мързеливците, завистливците, злобарите и ,,,,,,,,,,,,
Колкото по-нависоко се реем, толкова по-дребни изглеждаме на онези, които не могат да летят.
Най-добрият учител в живота е опитът. Вярно, взима скъпо, но обяснява разбираемо ,,,,,,,,,,,,
Rammbon
Потребител герой
*****

Рейтинг: +287/-23
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1424
Теми: 107



Активност
0%


« Отговор #55 -: Събота, 24 Септември, 2016, 09:59:41 »
ОтговорОтговор

Ето тук едини разходи на гориво, които съм постигнал лично . Първото е с ДАФ 95 480, 2005 г,ръчка, с гондола 32 т зърно, по българските пътища от северна Бълагрия към южна и обратно, по времето, когато се учих да карам, преди 4-5 г. Второто е от Мерцедес Актро 19.45, евро 6, автомат, на 180 000км. Празен по Франция и натоварен  по Швейцария, до границата в тунела Сан Бернанд. Товара 8 тона. За тези 180 000км, шефа го беше изплатил на 65 %.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter



* CAM01370.jpg (794.52 KB, 2560x1920 - видяно 190 пъти.)

* CAM01371.jpg (729.42 KB, 2560x1920 - видяно 193 пъти.)

* CAM00803.jpg (236.54 KB, 960x1280 - видяно 191 пъти.)

* CAM00799.jpg (299.42 KB, 960x1280 - видяно 176 пъти.)
Активен

rider777
Потребител герой
*****

Рейтинг: +372/-1917
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2417
Теми: 34



Активност
0%

ЖИВОТА Е ХУБАВ http://www.vbox7.com/play:2404082f


Ел. поща
« Отговор #56 -: Събота, 24 Септември, 2016, 11:08:26 »
ОтговорОтговор

Разхода е ясен,,,, ако си мислиш, че караш икономично да ти кажа, че се лъжеш ама не това е важното ,,,,   Тоя твоя шеф на 5€ за километър навло ли взима за да е е постигнал такова изплащане ?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Никога не съм обичал и толерирал тъпанарите, мързеливците, завистливците, злобарите и ,,,,,,,,,,,,
Колкото по-нависоко се реем, толкова по-дребни изглеждаме на онези, които не могат да летят.
Най-добрият учител в живота е опитът. Вярно, взима скъпо, но обяснява разбираемо ,,,,,,,,,,,,
driver.gk
Начинаещ
*

Рейтинг: +0/-5
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 23
Теми: 1



Активност
0%

« Отговор #57 -: Събота, 24 Септември, 2016, 16:48:12 »
ОтговорОтговор

Мхм, ясна работата.
Значи, най-изгодно ще е човек да печели, ако си намери работа като нает шофьор към чуждестранна фирма, тоест не ти трябва да правиш собствена фирма.
Ами добре, явно така ще е най-добре. Можете ли да кажете, в коя европейска държава транспортните работодатели плащат най-високи заплати на шофьори с кат. С+Е, за превоз на товари? Искам да разбера точно в коя държава се взимат най-големите заплати в този бранш, за да почна да търся начини да си намеря работа в нея държава. Моля, като посочите конкретната държава, да посочите и тавана на заплатата за този бранш. То ще е добре, човек като иде в чужбина да работи в чуждата фирма, да му е осигурена и квартирата, тоест да не дава пари за подслон. Още по-добре ще е да му е осигурена и поне част от храната. Тоест, това което си изкараш като чиста заплата, да ти остава чисто за лични нужди. Някои от Вас биха ли споделили личен опит по този въпрос и конкретно в коя държава се взимат най-многото пари?
Предполагам, ако си намеря примерно работа в швейцарска фирма като нает шофьор, въпреки че съм българин, ще взимам заплата колкото швейцареца, работещ същата работа? Няма да има разделение по националност, нали?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Rammbon
Потребител герой
*****

Рейтинг: +287/-23
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1424
Теми: 107



Активност
0%


« Отговор #58 -: Събота, 24 Септември, 2016, 17:26:36 »
ОтговорОтговор

Разхода е ясен,,,, ако си мислиш, че караш икономично да ти кажа, че се лъжеш ама не това е важното ,,,,   Тоя твоя шеф на 5€ за километър навло ли взима за да е е постигнал такова изплащане ?
Не Хасане! За една от логистиките се плаща за експресно свършена работа. Имало е и случаи, да карам на OUT, но и аз си вземам допълнителния бонус, а фирмата си поема риска с глобите. Ти с един камион неможеш да направиш такъв оборот за 2.5 години, който моя шеф прави за по-малко от 1 г.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

rider777
Потребител герой
*****

Рейтинг: +372/-1917
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2417
Теми: 34



Активност
0%

ЖИВОТА Е ХУБАВ http://www.vbox7.com/play:2404082f


Ел. поща
« Отговор #59 -: Събота, 24 Септември, 2016, 17:40:25 »
ОтговорОтговор

Алал да са му на шефа ти ама не бях чувал за такава спедиция,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Никога не съм обичал и толерирал тъпанарите, мързеливците, завистливците, злобарите и ,,,,,,,,,,,,
Колкото по-нависоко се реем, толкова по-дребни изглеждаме на онези, които не могат да летят.
Най-добрият учител в живота е опитът. Вярно, взима скъпо, но обяснява разбираемо ,,,,,,,,,,,,
Етикети: на малка семейна фирма съвети 
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 7   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
driver-bg.eu
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!