40е. на ден
Форум на българските шофьори
Петък, 03 Май, 2024, 20:37:41 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: [1] 2   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: 40е. на ден  (Прочетена 9458 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
briko
Потребител герой
*****

Рейтинг: +108/-15
Неактивен Неактивен

Публикации: 707
Теми: 13



Активност
0%

Ел. поща
« -: Събота, 02 Май, 2020, 14:00:47 »
ОтговорОтговор

Привет колеги,
 ЕШК, че пловдивски фирми обявявали 40евро на ден командировка за вътрешно. При тази сума шофьора не е ли на загуба?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« -: Събота, 02 Май, 2020, 14:00:47 »

 Активен
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2267/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2129
Теми: 136



Активност
3%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #1 -: Неделя, 03 Май, 2020, 12:20:27 »
ОтговорОтговор

Привет колеги,
 ЕШК, че пловдивски фирми обявявали 40евро на ден командировка за вътрешно. При тази сума шофьора не е ли на загуба?


     Май някой спомена из Фейсбук за 50, ама може и въобще да няма истина, а да е повече. Доколкото съм запознат с изявленията дори и на нямащи и книжка (сега пък няма курсове) не биха работили за такива пари.

     Във Фейсбук групата, имаше някои споменаваха за 30% намаление на заплатите. Но обикновено се прекспонират излишно нещата. И е възможно да е далеч по-малко.
     В Есерс са намалили на 55 евро (с 5 надолу) и дори ще има съкращения, ще се махат влекачи на български регистрации, не че им е намаляла работата, минават на други. В Дискордиа има увеличение и командировката е 65 евро (за малък престой - един месец), плюс заплата, още 20 евро при участието на водача в товарене или разтоварване, за групажи и заплащане на всеки километър над 310 на календарен ден (9 300 - 9 610 месечно). Имат само ограничение за паркинги извън Англия. Тези с "правите" курсове се плащат до 3 дни след отчет, преди коронавируса края на следващия месец - доста по-добре!

     В групата един от "Петко Ангелов", каза че са спазили обещаното за увеличаване на заплатите въпреки обстоятелства:
https://www.facebook.com/groups/119694538227826/permalink/1308621926001742/

     Напълно е възможно слухът 40 евро да не е случаен. Преди време когато повече глоби бяха направо по 5 000 лв (вече много са "само" 300) и попитах дали знаят накъде да има толкова високи като абсолютна стойност инак са 10 МРЗ (минимални работни заплати). Много "горещо" подкрепяха такива стойности, че и още могат да вдигнат глобите.
     Ето, ако не ви се вярва:
https://www.facebook.com/groups/119694538227826/permalink/1285892131608055/

     Ами като са много такива "овце", защо да не проучат и пробват?! Драги овце извинете ме за предното изречение, така се казва и знам, че не сте толкова глупави като някои от нашето стадо.
     То и на Запад не умират от кеф, че дават малко повече пари, отпуска и осигуряват на реалното или поне 2 000 евро. Ама друго е стадото там!


     Имам призив за тези които, смятат че всички мерки са напълно адекватни. Вземете работете не за 40 евро, а напълно без пари, че може и някакви разходи по камиона да поемете. Та правителството го прави напълно безплатно (да ни спасява). Не измъчвайте работодателите, работете без пари!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter



* Screenshot_2020-05-03-11-35-58-359_com.facebook.katana.jpg (523.43 KB, 1080x2340 - видяно 255 пъти.)
Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
Форум на българските шофьори
« Отговор #1 -: Неделя, 03 Май, 2020, 12:20:27 »

 Активен
briko
Потребител герой
*****

Рейтинг: +108/-15
Неактивен Неактивен

Публикации: 707
Теми: 13



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #2 -: Неделя, 03 Май, 2020, 15:17:11 »
ОтговорОтговор

Фирма Петко Ангелов не е критерий за коректен работодател, имам познат, който избяга с 200 от там точно преди кризата и думите му бяха, че "няма как да спести и лев от правите курсове". Вярвам му.
Последна информация от голяма пловдивска фирма от 65 на 40 на ден. Имат над 120 шофьора и всички мълчат! ЗАЩО по дяволите не споделят и не предупреждават и не търсят вариант да не работят за ония дето духа? Има форуми, има фейсбук групи и т.н.
мълчанието на агнетата!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Rammbon
Потребител герой
*****

Рейтинг: +287/-23
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1424
Теми: 107



Активност
0%


« Отговор #3 -: Неделя, 03 Май, 2020, 19:08:49 »
ОтговорОтговор

70% от колегите са с кредити. Кой за кола, за жилище, за харчене . И за 40 е на ден ще карат , та пушек ще се вдига. Мълчат, агнета са.Трябва да се устоява, минимум 70 е на вътрешно и 50 е за правите, за Турция по 65 лв на ден, минимум, че с тези опашки е мъка. Аз повече Турция не карам, да не съм луд, 8 км за 32 часа, бяха, ами сега с тези по 20 км ...
 Ако колко ще застанат, ще станат и ще нададат вой, да се запази заплащането. 10 най много от 500 човека, ама виж в нета, на фейса ще са 300.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

briko
Потребител герой
*****

Рейтинг: +108/-15
Неактивен Неактивен

Публикации: 707
Теми: 13



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #4 -: Неделя, 03 Май, 2020, 20:01:34 »
ОтговорОтговор

Чудесно, тогава след като няма социален минимум и недоволство от другия месец по 20 е. на ден.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
imter
Потребител герой
*****

Рейтинг: +397/-15
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 987
Теми: 35



Активност
0.2%


Ел. поща
« Отговор #5 -: Неделя, 03 Май, 2020, 22:29:31 »
ОтговорОтговор

Съгласен съм,че има доста колеги които са притиснати и нямат различен избор от това да работят за някакви пари,но при положение,че работата е почти същата(километри,групажи и др.) и да свалят заплащането  фирмите е меко казано подигравка с тях!!!А иначе навсякъде си има и мазохисти,които работят само за да не са вкъщи.Както са и мазохисти колеги работещи на километър,навло и обещания,независимо вътрешно,прави или в България.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2267/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2129
Теми: 136



Активност
3%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #6 -: Понеделник, 04 Май, 2020, 00:43:07 »
ОтговорОтговор

Фирма Петко Ангелов не е критерий за коректен работодател, имам познат, който избяга с 200 от там точно преди кризата и думите му бяха, че "няма как да спести и лев от правите курсове". Вярвам му.

     Принципно на тези които могат да кажат САМО: "Бягай или избягал с 200!" - Не вярвам и за този не мога да направя изключение. В този форум са предимно мъже и съвсем нормално е да се изтъкват факти, не да се говори за чувствата! За някой си десетки път го споменавам. Ако споменатият харчи по 5 000 и Петко от "Петко Ангелов" му дава 5 000 няма да има за спестяване. Преди 4-5 години тези които караха с месеци вътрешно можеха на турските ремаркета (май "Екол") да работят за 1 900 евро (там някъде). Каране през ден 6-7 хиляди километра месечно. Или заплащане на километър 14 евроцента и правиха по 15-16 хиляди километра всеки месец авточасти за "Ренус". Да не "скочи" някой, че по френските и испанските магистрали не може да се измине това разстояние?! И хората не са глупаци. Явно това каквото са договорили, това и получават. Няма как всяка фирма на всеки да се хареса!!!
     За "правите" курсове, мисля че бяха с доста добра норма за гориво, за Е5 основна 26 и 400 милилитра на тон - при 20 тона 34 л/100 км. Ще има и да остане.


Последна информация от голяма пловдивска фирма от 65 на 40 на ден. Имат над 120 шофьора и всички мълчат! ЗАЩО по дяволите не споделят и не предупреждават и не търсят вариант да не работят за ония дето духа? Има форуми, има фейсбук групи и т.н.
мълчанието на агнетата!

     Защо не казваш коя е? Стига да не лъжа, дори е препоръчително да я напишеш!



Чудесно, тогава след като няма социален минимум и недоволство от другия месец по 20 е. на ден.

     Би могло. След като харесват глоби от 5 000 лв, вероятно харесват такова заплащане.


     Снимката е коментари за ПИМК.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter



* Screenshot_2020-05-03-22-41-25-241_com.facebook.katana.jpg (258.35 KB, 1080x2340 - видяно 196 пъти.)
Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
martin stanev
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +318/-28
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 171
Теми: 3



Активност
0.2%


« Отговор #7 -: Понеделник, 04 Май, 2020, 01:58:40 »
ОтговорОтговор

Къде е Ридер777 да каже, че на 99.9% и 20 са им  много......олигофрени, пияници, безделници и т.н. Ухилен Ухилен Ухилен

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
briko
Потребител герой
*****

Рейтинг: +108/-15
Неактивен Неактивен

Публикации: 707
Теми: 13



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #8 -: Понеделник, 04 Май, 2020, 07:44:17 »
ОтговорОтговор

     Принципно на тези които могат да кажат САМО: "Бягай или избягал с 200!" - Не вярвам и за този не мога да направя изключение. В този форум са предимно мъже и съвсем нормално е да се изтъкват факти, не да се говори за чувствата! За някой си десетки път го споменавам. Ако споменатият харчи по 5 000 и Петко от "Петко Ангелов" му дава 5 000 няма да има за спестяване. Преди 4-5 години тези които караха с месеци вътрешно можеха на турските ремаркета (май "Екол") да работят за 1 900 евро (там някъде). Каране през ден 6-7 хиляди километра месечно. Или заплащане на километър 14 евроцента и правиха по 15-16 хиляди километра всеки месец авточасти за "Ренус". Да не "скочи" някой, че по френските и испанските магистрали не може да се измине това разстояние?! И хората не са глупаци. Явно това каквото са договорили, това и получават. Няма как всяка фирма на всеки да се хареса!!!
     За "правите" курсове, мисля че бяха с доста добра норма за гориво, за Е5 основна 26 и 400 милилитра на тон - при 20 тона 34 л/100 км. Ще има и да остане.


     Защо не казваш коя е? Стига да не лъжа, дори е препоръчително да я напишеш!



     Би могло. След като харесват глоби от 5 000 лв, вероятно харесват такова заплащане.


     Снимката е коментари за ПИМК.

Съжалявам, постъпих като трол. Не искам да притеснявам и да причинявам какъвто и да дискомфорт на когото и да е.
Лека работа, колеги.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2267/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2129
Теми: 136



Активност
3%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #9 -: Вторник, 05 Май, 2020, 00:51:40 »
ОтговорОтговор

Съжалявам, постъпих като трол. Не искам да притеснявам и да причинявам какъвто и да дискомфорт на когото и да е.
Лека работа, колеги.

     Рядко срещано някой да си признава, че е сгрешил! Макар че мен не си ме засегнал.

     Във Фейсбук групата, когато някой прави заявка за присъединяване, му се появява следният въпрос: "ТУК СЕ ПИШЕ САМО НА КИРИЛИЦА!  Ще бъдат изтривани незабавно публикации и коментари, написани на латиница, а авторите им ще бъдат премахвани от групата! Съгласявате ли се с това изискване?" Отговорите с "da" не продължават!

     Целта на въпроса вероятно повечето я разбират. И точно след споменаването пловдивските фирми на горния въпрос (за кирилицата), на 3.05 в 18,55 часа, отговорът е странен. Предполагам е искал да каже: че няма забежки!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter



* Screenshot_2020-05-03-19-52-41-848_com.facebook.katana.jpg (596.37 KB, 1080x2340 - видяно 187 пъти.)

* Screenshot_2020-05-05-00-45-04-036_com.miui.gallery.jpg (264.65 KB, 1080x2340 - видяно 193 пъти.)
Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
briko
Потребител герой
*****

Рейтинг: +108/-15
Неактивен Неактивен

Публикации: 707
Теми: 13



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #10 -: Вторник, 05 Май, 2020, 07:27:59 »
ОтговорОтговор

Усмивчица Не съм имал за цел да те засегна.
Аз не работя извън БГ в момента и за това се определих като трол, защото не съм засегнат от тези действия.
Реагирах по някакъв начин, защото никой от потърпевшите не сподели в соц. мрежи за проблема.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
цецодебел
Потребител герой
*****

Рейтинг: +516/-57
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 861
Теми: 17



Активност
0%


« Отговор #11 -: Вторник, 05 Май, 2020, 10:35:32 »
ОтговорОтговор

     Май някой спомена из Фейсбук за 50, ама може и въобще да няма истина, а да е повече. Доколкото съм запознат с изявленията дори и на нямащи и книжка (сега пък няма курсове) не биха работили за такива пари.

Ухилен
Тук съм съгласен с теб. Пък ако му кажат , че трябва да си смени сам гръмнала гума .."ще избяга с 200"
 Ухилен Ухилен Ухилен
пп. Брико да не се обиди ,само ползвам израза  Намигване

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Карам си нормално , вече съм ПЕНСИЯ
цецодебел
Потребител герой
*****

Рейтинг: +516/-57
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 861
Теми: 17



Активност
0%


« Отговор #12 -: Вторник, 05 Май, 2020, 10:38:35 »
ОтговорОтговор

Къде е Ридер777 да каже, че на 99.9% и 20 са им  много......олигофрени, пияници, безделници и т.н. Ухилен Ухилен Ухилен
Май заяви че се захваща с бизнес с имоти  Усмивчица

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Карам си нормално , вече съм ПЕНСИЯ
цецодебел
Потребител герой
*****

Рейтинг: +516/-57
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 861
Теми: 17



Активност
0%


« Отговор #13 -: Вторник, 05 Май, 2020, 10:47:42 »
ОтговорОтговор

     
     Би могло. След като харесват глоби от 5 000 лв, вероятно харесват такова заплащане.
Глоба за какво ?
Ако е за това ,че от курс е отишъл някъде на групово напиване ,малко са му  Ядосан

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Карам си нормално , вече съм ПЕНСИЯ
briko
Потребител герой
*****

Рейтинг: +108/-15
Неактивен Неактивен

Публикации: 707
Теми: 13



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #14 -: Вторник, 05 Май, 2020, 13:24:25 »
ОтговорОтговор

Ухилен
Тук съм съгласен с теб. Пък ако му кажат , че трябва да си смени сам гръмнала гума .."ще избяга с 200"
 Ухилен Ухилен Ухилен
пп. Брико да не се обиди ,само ползвам израза  Намигване
Ухилен няма за какво. Обаче тук шофьорите сме поставени в такава ситуация, че ако спрем да бягаме с 200… надникна постоянно ще пада докато не стигне законния минимум от 27е.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Етикети:
Страници: [1] 2   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!