Алкохолът на паркинга
Форум на българските шофьори
Петък, 17 Май, 2024, 06:03:08 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: 1 2 [3] 4   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Алкохолът на паркинга  (Прочетена 63970 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
stoil nedev
Старши потребител
****

Рейтинг: +299/-158
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 416
Теми: 5



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #30 -: Неделя, 27 Май, 2012, 13:49:44 »
ОтговорОтговор

Ако се кара още както преди с международните книжки от СБА (в Русия) изобщо ама изобщо не ти вярвам ....на как да е.
Кой ще те вкара в кауша бе??? Нали преди това трябва да те осъди съдия??? Често юридическото лице във въпросната държава е два три пъти по пияно от съдения пияница!
 Между другото трябва да спомена на колегите че много трябва да се внимава когато пътната полиция в тази прекрасна страна те проверява!!!!!!! Винаги съм искал неразпечатан мущук на дрегера и самия дрегер да го забършат много хубаво със суха кърпа. Гадовете могат да изкарат пиян и най-трезвия. Слагат в муштука където духаш памук със спирт или пръскат някалко капки парфюм на гнездото където той се захваща. Много са изобретателни мръсниците сама и само да им дадеш по голямо уважение на "традициите" Намигване

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Стресни се, племе закъсняло!   Живейш ли, мреш ли, ти не знайш!  След теб потомство иде цяло - какво ще да му завещайш?       
                       Иван Вазов
Форум на българските шофьори
« Отговор #30 -: Неделя, 27 Май, 2012, 13:49:44 »

 Активен
DeDo Vi
Потребител герой
*****

Рейтинг: +194/-236
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 792
Теми: 6



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #31 -: Неделя, 27 Май, 2012, 18:04:30 »
ОтговорОтговор

Ако се кара още както преди с международните книжки от СБА (в Русия) изобщо ама изобщо не ти вярвам ....на как да е.
Кой ще те вкара в кауша бе??? Нали преди това трябва да те осъди съдия??? Често юридическото лице във въпросната държава е два три пъти по пияно от съдения пияница!
 Между другото трябва да спомена на колегите че много трябва да се внимава когато пътната полиция в тази прекрасна страна те проверява!!!!!!! Винаги съм искал неразпечатан мущук на дрегера и самия дрегер да го забършат много хубаво със суха кърпа. Гадовете могат да изкарат пиян и най-трезвия. Слагат в муштука където духаш памук със спирт или пръскат някалко капки парфюм на гнездото където той се захваща. Много са изобретателни мръсниците сама и само да им дадеш по голямо уважение на "традициите" Намигване
Абе ако искаш вярвай, дреме ми дали ми вярваш. Още миналата година си купих едно книжле, със законите и правилника за движение по пътищата на Русия, та там са описани подробно глобите и наказанията.
А ти понеже си много светнат по темата, ми кажи дали ще се отървеш със "традиция" ако направиш ПТП и има пострадали. При такава ситуация можеш ли да познаеш какво те чака ако си виновен и дрегера покаже наличие на алкохол в кръвта ти?Ъ??

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #31 -: Неделя, 27 Май, 2012, 18:04:30 »

 Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2411/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7182
Теми: 538



Активност
0%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #32 -: Неделя, 27 Май, 2012, 18:23:07 »
ОтговорОтговор

Кой ще те вкара в кауша бе??? Нали преди това трябва да те осъди съдия??? Често юридическото лице във въпросната държава е два три пъти по пияно от съдения пияница!

То и в България ще те вкарат незабавно в ареста, ако пробата ти покаже алкохол над 1.2 на хиляда. Вероятно и в Русия важат подобни правила.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
loshdancho
Потребител герой
*****

Рейтинг: +621/-723
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Публикации: 3614
Теми: 104



Активност
0%


loshdancho
Ел. поща
« Отговор #33 -: Неделя, 27 Май, 2012, 18:25:08 »
ОтговорОтговор

То и в България ще те вкарат незабавно в ареста, ако пробата ти покаже алкохол над 1.2 на хиляда.
Сигурен ли си?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

ПРОСТ(о) шофьор!  Малии за това някога се учеше 3-4год.
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2411/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7182
Теми: 538



Активност
0%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #34 -: Неделя, 27 Май, 2012, 18:43:54 »
ОтговорОтговор

Сигурен ли си?

100% съм сигурен и даже ще подкрепя думите си с доказателства.

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=893158
http://www.studena.net/content/studenets-otkazal-krvna-proba-za-alkokhol-zadrzhan-za-24-chasa
http://radar.bg/bg/2012-05-02/article/1031727_%D0%A1%D0%BF%D0%B8%D0%BF%D0%B0%D1%85%D0%B0_%D1%88%D0%BE%D1%84%D1%8C%D0%BE%D1%80_%D1%81_2_66_%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%BC%D0%B8%D0%BB%D0%B0_%D0%B0%D0%BB%D0%BA%D0%BE%D1%85%D0%BE%D0%BB.html
http://ardanews.info/?p=27812
http://btvnews.bg/bulgaria/incidenti/shofor-s-2-39-promila-alkohol-se-preobrna-po-tavan-v-shumen.html
http://haskovonews.com/9564

Всичките "герои" от новините са задържани в ареста за 24 часа. И тъй като шофирането на превозно средство след употреба на алкохол и с концентрация над 1.2 на хиляда е престъпление, се използва Законът за МВР и по конкретно член 63. А той казва това.

Чл. 63. (1) Полицейските органи могат да задържат лице:
1. за което има данни, че е извършило престъпление;

(2) В случаите по ал. 1 лицето може да бъде настанено в специално помещение и спрямо него могат да бъдат взети мерки за лична сигурност, ако поведението му и целите на задържането налагат това.
(3) Когато задържаното лице не владее български език, то незабавно се информира за основанията за задържането му на разбираем за него език.
(4) Задържаното лице има право да обжалва пред съда законността на задържането. Съдът се произнася по жалбата незабавно.
(5) От момента на задържането си лицето има право на защитник.
(6) За задържането съответният орган е длъжен незабавно да уведоми лице, посочено от задържания.

P.S. Прикрепям и едно интересно решение на български съд. От него е видно, че само при наличие на данни за употребен алкохол може да бъде приложена санкцията задържане в ареста.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter


* Решение.doc (43 KB - свалено 283 пъти.)
Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
loshdancho
Потребител герой
*****

Рейтинг: +621/-723
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Публикации: 3614
Теми: 104



Активност
0%


loshdancho
Ел. поща
« Отговор #35 -: Неделя, 27 Май, 2012, 20:00:44 »
ОтговорОтговор

Мда, по закон е така......

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

ПРОСТ(о) шофьор!  Малии за това някога се учеше 3-4год.
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2411/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7182
Теми: 538



Активност
0%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #36 -: Неделя, 27 Май, 2012, 22:37:35 »
ОтговорОтговор

Мда, по закон е така......

И на практика е така. Сигурен съм, че нито един полицай няма да си рискува службата и да си навлече един куп неприятности, ако пропусне да задържи водач, алкохолната проба на когото е показала над 1.2 на хиляда.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
pumix
Старши потребител
****

Рейтинг: +66/-28
Неактивен Неактивен

Публикации: 360
Теми: 2



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #37 -: Неделя, 27 Май, 2012, 22:52:06 »
ОтговорОтговор

Мммм.....такамммм....бех написал едно нещо ма решиха че е нецензурно,въпреки,че точно това не ми се чини баш нецензурно ма както и да е.Та сега ще го напиша малко по цензурно.
Цитат
Винаги съм искал неразпечатан мущук на дрегера и самия дрегер да го забършат много хубаво със суха кърпа. Гадовете могат да изкарат пиян и най-трезвия. Слагат в муштука където духаш памук със спирт или пръскат някалко капки парфюм на гнездото където той се захваща.
Като не ми даде запечатан мущук г-н полицая,каквото и да отчете дрегера мислим,че няма как да му бъде признато.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

На руска кола вратата и на жена устата,се затварят с удар!!!
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2411/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7182
Теми: 538



Активност
0%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #38 -: Неделя, 27 Май, 2012, 22:55:53 »
ОтговорОтговор

Мммм.....такамммм....бех написал едно нещо ма решиха че е нецензурно,въпреки,че точно това не ми се чини баш нецензурно ма както и да е.Та сега ще го напиша малко по цензурно.Като не ми даде запечатан мущук г-н полицая,каквото и да отчете дрегера мислим,че няма как да му бъде признато.

На мен ми се стори нецензурно. По въпроса с дрегера си мисля, че при толкова пияни водачи по пътищата едва ли на полицаите им се налага да правят подобни неща. На теб лично случвало ли ти се е, или говориш по принцип? На мен не. Проверяван съм няколко пъти за алкохол и всеки път са разпечатвали нов мущук.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
pumix
Старши потребител
****

Рейтинг: +66/-28
Неактивен Неактивен

Публикации: 360
Теми: 2



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #39 -: Неделя, 27 Май, 2012, 22:59:50 »
ОтговорОтговор

Не,не ми се е случвало,винаги ми дават запечатан и аз лично го отпечатвам.Даже смятам,че няма как да изиграят шофьор по този начин.То трябва да си не тъп,ами незнам какъв ,за да духнеш в мущук с "неясен произход".

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

На руска кола вратата и на жена устата,се затварят с удар!!!
Jack77
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +42/-176
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 164
Теми: 8



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #40 -: Сряда, 30 Май, 2012, 13:54:24 »
ОтговорОтговор

Смятам го за много грешно. Като си на работа ще пасуваш, защото все пак и ти да не си виновен като духнеш в дрегера и отчете пак ще останеш без книжка, а и да не забравяме, че човешкия живот си зависи и от нас до голяма степен. Като видя да се наливат както каза Дедо, бягам на далеч. То за това после нормалния човек си казва: "а тоя е тираджия мръсен алкохолик, от който нищо не става" и отстрани погледнато си е така. Пресен случай от вчера, спирам на Петрома, на границата на Румъния за малка почивка и да си взема винетка, пала една цигарка до камиона и само гледам как румънеца спрял до мене си отваря вратата и почва да драйфа като животно Ухилен, а после ще кара ами ако утрепе някой, тия са си директно за панделата.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
stoil nedev
Старши потребител
****

Рейтинг: +299/-158
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 416
Теми: 5



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #41 -: Сряда, 30 Май, 2012, 14:26:01 »
ОтговорОтговор

Уважаеми момчета!!! Вие никога не сте били в страната на чудесата наречена Русия!?
Там могат да те изкарат какъвто те си искат когато и както решат. Там важат само техните правила и техните закони такива каквито на тях им отърват в самия момент.
Ако си висок 3.90м. но те те премерят с тяхната "удочка" и ти кажат 4.10 значи това е така.
Пари на ръка или глоба няма прошка!!! Ако си нормално широк 2.50м. но те примирят и ти кажат 2.55м то това е така.Пари на ръка или глоба-няма мърдане!!!
Още много са нещата които си мислиш че знаеш но за тях не са така. На дядо Ви ли на Баба Ви ли там ...... на него са му много добре познати тези неща но...... той решил лекции да води.
Защо ли Ви ги обяснявам?  Интересното е когато сте там (в Русията) да Ви гледам как недоумявате и се побърквате от това че нищо не можете да направите-много е неприятно и не го желая на никой!
 Дано не ви се налага да тръгнете да карате по тази релация.
Последно......за мен тази тема( руската и страните от СНГ) приключи.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Стресни се, племе закъсняло!   Живейш ли, мреш ли, ти не знайш!  След теб потомство иде цяло - какво ще да му завещайш?       
                       Иван Вазов
georgi87
Потребител герой
*****

Рейтинг: +107/-257
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 567
Теми: 8



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #42 -: Сряда, 30 Май, 2012, 17:14:21 »
ОтговорОтговор

Първия път като бех в Русия след неколкократно даване на рушвет на един лукоил си купих Руски правилник в който има и глобите и пише за кой член каква е глобата или лишаването.И след това като ме спрат и си измислят някъква глоба ги питам по кой член ми е глобата и взимам правилника и те като го видят или ми фъргат документите и ме пускат или ми пишат глоба която плащам на границата като излизам и е бая по ниска от парите които са ми искали да им дам на ръка.Веднъж на излизане от Воронеж,бях с каучук за Румъния и ме спират на един ГАИ пости ме накараха да мина на кантара,като минах се указа че имам претоварване на една от осите според тях та мерих още 3пъти и ми искаха 3000рубли за да ме пуснат.Аз им казах че мога да им дам 300 от сърце ако искат.Те ме заведоха при началника и той ми вика че глобата била 7000 рубли,ако ми я напишат а аз му обесних че шефа нема да ми признае тия 3000 рубли които искат и че ако ме глобат 7000рубли ще ми признае глобата щото има квитанция.Тоя се почуди малко и си ми даде документите и м пуснаха бес една купейка.Така че мога да кажа на колега че от когато той е пътувал на там до сега някой неща са се променили.И тва за международните книжки от СБА дето некога са ги оставяли на всеки ГАИ пост дет се вика и са си карали сега не е баш така а за пиене колеги от Сомат дето ги бяха ловили в Орел викаха че са дали 1000долара за да ги пуснат.То и тва дето е било в началото на 90те за едно шише слънчев бряг да те зареди с нафта и после да кара по тебе с цистерната за да изгориш и да те дозареди за още един слънчев бряг също вече не е така.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
maxi1999
Начинаещ
*

Рейтинг: +4/-2
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 23
Теми: 3



Активност
0%

Умения;от френска любов до атомна бомба;


Ел. поща
« Отговор #43 -: Сряда, 30 Май, 2012, 20:29:00 »
ОтговорОтговор

Аз предлагам да не се самобичуваме за употребата на алкохол,щото всеко лето на нашто Черноморие им гледаме сеира на разни 'Европейци' 'Скандинавци' и тем подобни културни нации.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Кажете им,че идвам и водя ада след себе си.Уаят Ърп
Rammbon
Потребител герой
*****

Рейтинг: +287/-23
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1424
Теми: 107



Активност
0%


« Отговор #44 -: Сряда, 30 Май, 2012, 20:37:08 »
ОтговорОтговор

Аз предлагам да не се самобичуваме за употребата на алкохол,щото всеко лето на нашто Черноморие им гледаме сеира на разни 'Европейци' 'Скандинавци' и тем подобни културни нации.
Ами те и затова идват в България, да се наливат с евтиния ни алкохол, да правят поразии и да се оплакват , че не им харесва обслужването и да искат да им се върне сумата за почивката. Така хем са на мере и се наливат, хем им излиза и без пари, защото са от културните нации . Последното става много често, но не и с българите.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Етикети:
Страници: 1 2 [3] 4   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!