Русия
Форум на българските шофьори
Четвъртък, 16 Май, 2024, 16:53:21 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 37   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Русия  (Прочетена 135013 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
driver1
Потребител герой
*****

Рейтинг: +621/-3008
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1766
Теми: 26



Активност
0%

JE SUIS CHARLIE ! Мразя цензорите!


Ел. поща
« Отговор #45 -: Неделя, 08 Март, 2015, 16:07:35 »
ОтговорОтговор

За жалост има. По Женевската конвенция член 8 ал 2 пар а и б. Летците са военнопрестъпници, но заедно с тях и командването им та до Българомразеца Чърчил. Точно бомбандировките над цивилни са. То и СС-овците в концлагерите са изпълнявали заповед, ама... Посланника може и да си почита хората, но трябва и да зачита паметта на хората които са загинали от бомбите пускани от тяхни самолети.
Чешмата е върха на абсурда, то затова и живеем в Абсурдистан

   Я го дай този член 8-ми да го прочетем тук? В който се казва, че е военно престъпление?
   Аз чета друго - Член 53 на Четвъртата Женевска конвенция от 1949 г. гласи „Всяко унищожаване от окупиращата държава на движимо или недвижимо имущество, принадлежащо индивидуално или колективно на частни лица, на държавата, на местните власти, на обществени или кооперативни организации, освен ако е абсолютно необходимо поради военните действия, е забранено.“
    Забранено - ДА, но криминализирано ли е в частта му отнасяща се до преките изпълнители, не става ясно. Особено като се има предвид, че същите са под пагон и имат клетвени ангажиненти към собствените си страни.

  И още: Член 23 от Хагската конвенция от 1907 ясно заявява, че „е особено забранено (за окупатор) да унищожи или да конфискува собственост на врага, освен ако такова унищожение или конфискация не се изисква пряко от нуждите на войната.“

    На всичките тези постулати засегнатата страна преспокойно може да опонира, че е унищожавала комуникационни и командни центрове на противника, които е смятала, че са разположени под прикритие в Халите на София, примерно.  Намигване

   Та не разбрах - съдени ли са летците, унищожавали германски градове? Или те са герои?
   Глупаво е изобщо да се дискутира подобна тема - на война - като на война! Армията изпълнява мисията си без да коментира заповедите. Отговорността е на тези, които са ги давали. Аз съм служил в Гранични войски. По границите ни тогава загиваха хора искащи да прескочат Желязната завеса и да отидат на Запад. Случи се и на моята застава. Тези войничета престъпници ли са? Убийци? От днешна гледна точка сме служили на една престъпна система, но от гледна точка на тогавашните обстоятелства и задължения според клетвата и вътрешните правила на МВР сме изпълнявали дълга си.


  P.S.  Ще си послужа само с още един пример от близкото минало, относно тълкуването и прилагането на Женевската конвенция, че вече почна да ми се драйфа от глупостите на "специалиста" по всичко - това е процесът срещу хърватския генерал Анте Готовина от времето на войната в Югославия, обвинен именно по клаузите на Женевската конвенция и съден от Международния трибунал в Хага. Не е търсена вина от неговите подчинени, които са преки извършители на заповедите му и никой не ги е квалифицирал като военнопрестъпници.

















 

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #45 -: Неделя, 08 Март, 2015, 16:07:35 »

 Активен
Етикети:
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 37   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
driver-bg.eu
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!