ГЕРБ и яйцата
Форум на българските шофьори
Понеделник, 13 Май, 2024, 01:37:26 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: 1 ... 10 11 [12]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГЕРБ и яйцата  (Прочетена 20885 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Mandor
Потребител герой
*****

Рейтинг: +537/-22
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 740
Теми: 33



Активност
0%


« Отговор #165 -: Неделя, 25 Март, 2012, 22:39:10 »
ОтговорОтговор


    Mandor, можеш да ми слагаш минуса си още преди да си прочел това, което ще напиша по-надолу. Аз няма да ти слагам минус, а ще се опитам да обясня как стоят нещата, според мен.
    Изказването ти показва, че не си наясно как се изразходват средствата по пера от бюджета на държавата. Няма как парите за инфраструктура да се преразпределят за социална дейност и в частност - за пенсии. Тези средства са в размер на 20% финансиране от бюджета и 80% финансиране от фондовете за целта в ЕС. Ангажимента за усвояването им е поет още с присъединителния договор и неизпълнението му би довело до лишаването на България от тези подарени пари, а може би и до санкции. България плаща (не съм сигурен в сумата) 600 милиона членски внос в ЕС. Това е един от начина да възвърне тези пари. Какво би говорил, ако ги загубехме? Така, че изобщо не съществува дилема - асфалт, или пенсии. Това са пропагандните версии на опозицията.
    За размера на пенсиите. Съществува горен праг, защото цялата сума е ограничена. А е ограничена, защото има демографски дисбаланс в съотношението работещи - пенсионери.
    Допълнително ситуацията се утежнява от осигуряването на минимален, а не на реален доход. Самите ние сме част от този проблем, съгласявайки се на тези условия - да ни осигуряват на минимален доход, а претендираме за реални пенсии. Как да стане това? А'пропо - ти върху каква сума се осигуряваш?
    Ето къде отива разликата над максимално допустимия праг на пенсиите - за компенсиране на ниските суми, събрани заради нереалните договори и заплащане. С други думи казано - част от парите за пенсията на родителите ти е в собствения ти джоб, заради нереалната вноска във фонда. А! Като казах "фонда", се сетих, че такъв, всъщност не съществува, 45 години, по времето на плановата икономика средствата са били осигурявани от бюджета, което противоречи на всякакви добри практики в белия свят. Сега се правят опити за натрупване на пари във т.нар. Сребърен фонд, но ми се струва, че това ще бъде много трудно и бавно във времето, ако не се пресече осигуряването на нереални доходи и не се овладее демографския срив.
    Слагай ми минуса и бъди жив и здрав!
За какво да ти слагам минус, като в общи линии съм съгласен с мнението ти.
Сега по точки
1. Има как да се постигне социален ефект- чрез наемането на повече хора за това строителство, а не чрез залагане на най-ниска цена. Просто в търга за ЛОТ-а да има и критерий "Наети трайно безработни" или нещо подобно.
2. Осигурявам се върху 2000 лв.- това е максималната сума по сега действащото законодателство. И винаги съм се осигурявал на реалната си заплата.
3. Не съм сигурен дали се правят опити за натрупване на пари в "Сребърния фонд" или се използва за авариен резерв.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Да пишеш на български с латински букви е все едно да пишеш с лайна по стената - чете се, но не е приятно.
Продавам 405,бензин,на части
На шестия ден Господ видя, че не може да направи всичко и създаде инженерите.
Форум на българските шофьори
« Отговор #165 -: Неделя, 25 Март, 2012, 22:39:10 »

 Активен
Roshko
Гост
« Отговор #166 -: Вторник, 27 Март, 2012, 00:11:06 »
ОтговорОтговор

Аз ще си позволя да изразя сериозно съмнение по т.2, освен ако авторът не е намемник, а предприемач...

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #166 -: Вторник, 27 Март, 2012, 00:11:06 »

 Активен
SEMPER
Потребител герой
*****

Рейтинг: +282/-100
Неактивен Неактивен

Germany Germany

Публикации: 1266
Теми: 10



Активност
0%


« Отговор #167 -: Вторник, 27 Март, 2012, 00:16:43 »
ОтговорОтговор

Аз ще си позволя да изразя сериозно съмнение по т.2, освен ако авторът не е намемник, а предприемач...

Има случаи, когато работници поради различни причини за своя сметка се доосигуряват до по голяма заплата.
В смисъл че работодателя внася по голямата осигуровка, но работника му дава на ръка разликата.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Не бих могъл да ви дам пълна гаранция, че няма да има някакъв инцидентен случай на престъпност в страната
Roshko
Гост
« Отговор #168 -: Вторник, 27 Март, 2012, 00:36:17 »
ОтговорОтговор

Има случаи, когато работници поради различни причини за своя сметка се доосигуряват до по голяма заплата.
В смисъл че работодателя внася по голямата осигуровка, но работника му дава на ръка разликата.
То и аз имам случай, в който за да се водя на работа след мапускането, ми половин година си плащах цялата сума /на работодател и работник/, ма тва е друга тема...

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Mandor
Потребител герой
*****

Рейтинг: +537/-22
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 740
Теми: 33



Активност
0%


« Отговор #169 -: Вторник, 27 Март, 2012, 04:24:34 »
ОтговорОтговор

Аз ще си позволя да изразя сериозно съмнение по т.2, освен ако авторът не е намемник, а предприемач...
Можеш да се съмняваш в каквото искаш. Само да попитам- ти осигуряваш ли се на реалната заплата? Или на минималните за бранша 414 лв.?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Да пишеш на български с латински букви е все едно да пишеш с лайна по стената - чете се, но не е приятно.
Продавам 405,бензин,на части
На шестия ден Господ видя, че не може да направи всичко и създаде инженерите.
Roshko
Гост
« Отговор #170 -: Вторник, 27 Март, 2012, 18:13:28 »
ОтговорОтговор

Можеш да се съмняваш в каквото искаш. Само да попитам- ти осигуряваш ли се на реалната заплата? Или на минималните за бранша 414 лв.?

Не съм самоусигуряващ се! Винаги са ме осигурявали /когато въобще се е случвало/ на минимум в наша фирма.
В момента ме осигуряват по естонските закони. Не знам на каква ставка...

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2404/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7182
Теми: 538



Активност
0%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #171 -: Четвъртък, 29 Март, 2012, 10:31:50 »
ОтговорОтговор

Още малко светлина върху сагата с яйцата. Обърнете внимание на изречението, в което се казва, че министъра се е намесил по недопустим начин в този пазар.

http://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/redakcionni_komentari/2012/03/28/1797409_spekula_s_parite_na_danukoplatcite/

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
driver1
Потребител герой
*****

Рейтинг: +621/-3001
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1766
Теми: 26



Активност
0%

JE SUIS CHARLIE ! Мразя цензорите!


Ел. поща
« Отговор #172 -: Четвъртък, 29 Март, 2012, 13:44:17 »
ОтговорОтговор

Още малко светлина върху сагата с яйцата. Обърнете внимание на изречението, в което се казва, че министъра се е намесил по недопустим начин в този пазар.

http://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/redakcionni_komentari/2012/03/28/1797409_spekula_s_parite_na_danukoplatcite/

   Tова е една изцяло манипулативна статия в която чрез журналистически трикове и казване на част от истината се постига формиране на определено мнение. Всъщност истината е, че производителите са негодували срещу вноса на яйца, неотговарящи на изискванията, а техните поради завишените критерии и разходи стават неконкурентноспособни. Именно за такъв внос е говорил министъра. Няма друг вариант да бъде спрян вносът от страна член на ЕС. Ако беше направено, досега Полша да е проглушила Брюксел с оплаквания. Ако се доставят яйца от внос, отговарящи на стандарта, но с по-ниска цена, това е сигурен признак за спекула с цените у нас и е нормално правителството да се намеси и чрез пазарните механизми да свали цената.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

« Последна редакция: Четвъртък, 29 Март, 2012, 13:59:03 от driver1 » Активен
Mandor
Потребител герой
*****

Рейтинг: +537/-22
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 740
Теми: 33



Активност
0%


« Отговор #173 -: Четвъртък, 29 Март, 2012, 14:38:47 »
ОтговорОтговор

Начина за защита на родното производство е налагането на вносни мита. По този начин вносните стоки стават по-скъпи от местият им аналог. Друг е въпроса че тук митото се възприема като източник на доходи за бюджета, а не като мярка за защита на местните производители.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Да пишеш на български с латински букви е все едно да пишеш с лайна по стената - чете се, но не е приятно.
Продавам 405,бензин,на части
На шестия ден Господ видя, че не може да направи всичко и създаде инженерите.
SEMPER
Потребител герой
*****

Рейтинг: +282/-100
Неактивен Неактивен

Germany Germany

Публикации: 1266
Теми: 10



Активност
0%


« Отговор #174 -: Четвъртък, 29 Март, 2012, 14:45:08 »
ОтговорОтговор

Начина за защита на родното производство е налагането на вносни мита. По този начин вносните стоки стават по-скъпи от местият им аналог. Друг е въпроса че тук митото се възприема като източник на доходи за бюджета, а не като мярка за защита на местните производители.

ЕС сме отдавна  Намигване

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Не бих могъл да ви дам пълна гаранция, че няма да има някакъв инцидентен случай на престъпност в страната
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2404/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7182
Теми: 538



Активност
0%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #175 -: Четвъртък, 29 Март, 2012, 16:32:08 »
ОтговорОтговор

Начина за защита на родното производство е налагането на вносни мита. По този начин вносните стоки стават по-скъпи от местият им аналог. Друг е въпроса че тук митото се възприема като източник на доходи за бюджета, а не като мярка за защита на местните производители.

Само при внос от държави извън ЕС се дължи мито.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
Етикети:
Страници: 1 ... 10 11 [12]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!