Мирис на бензин и нафта
Форум на българските шофьори
Понеделник, 13 Май, 2024, 18:00:35 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: [1] 2 3 4   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Мирис на бензин и нафта  (Прочетена 11632 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2405/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7182
Теми: 538



Активност
0%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« -: Вторник, 13 Март, 2012, 16:49:16 »
ОтговорОтговор

Ето го и поредният скандал.

http://www.mediapool.bg/%D0%B4%D1%8A%D1%80%D0%B6%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%BB%D0%B0-63-%D0%BC%D0%BB%D0%BD-%D0%BB%D0%B5%D0%B2%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%E2%80%9C%D0%BB%D1%83%D0%BA%D0%BE%D0%B9%D0%BB%E2%80%9D-%D0%B7%D0%B0-%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%B8%D0%B2%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D0%BC%D0%B5%D1%81%D0%B5%D1%86-news190575.html

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
Форум на българските шофьори
« -: Вторник, 13 Март, 2012, 16:49:16 »

 Активен
Slav_305
Старши потребител
****

Рейтинг: +40/-2
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 272
Теми: 3



Активност
0%

Пишман шофЕр!


« Отговор #1 -: Вторник, 13 Март, 2012, 17:21:09 »
ОтговорОтговор

Нема нищо странно, според мен.  Завърти очи
Лошата зима замрази сериозно транспорта и сега лукоил имат да избиват сериозни загуби. Какъв по- лесен начин, от това да се извърши голяма държавна доставка, за голяма държавна цена?  Ъ?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Play Golf, don't drive it!
Форум на българските шофьори
« Отговор #1 -: Вторник, 13 Март, 2012, 17:21:09 »

 Активен
SEMPER
Потребител герой
*****

Рейтинг: +282/-100
Неактивен Неактивен

Germany Germany

Публикации: 1266
Теми: 10



Активност
0%


« Отговор #2 -: Вторник, 13 Март, 2012, 17:32:24 »
ОтговорОтговор

Тази практика е от много време, и не засяга само горивата, а абсолютно всичко което се съхранява от Държавния резерв.


С две думи далаверата е следната - държавата купува по най скъпата възможна цена дадена стока, после плаща на този от който я е купила да я съхранява, после я продава пак на същия на много ниска цена. Дали не остава добра разлика  Намигване И за да е пълен кефа - не си мислете че стоката всъщност наистина се съхранява - не, тя се ползва през цялото време като оборотна от предприятието  Ухилен

И понеже става дума за сигурността на държавата тези предприятия не се подбират току така, никой няма да е учуден че собствениците са винаги много близки до властта  Намигване

Преди доста време познавах едни юнаци, на които Иван Костов беше възложил да се грижат за олиото от държавния резерв - доста весел и приятен живот водеха  Ухилен Ухилен Ухилен

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Не бих могъл да ви дам пълна гаранция, че няма да има някакъв инцидентен случай на престъпност в страната
Roshko
Гост
« Отговор #3 -: Вторник, 13 Март, 2012, 17:48:09 »
ОтговорОтговор

Нищо скандално не виждам в поредната изопачена истина /долнопробна лъжа/. Както неведнъж съм споделял,
колкото повече църкат комунисти /mediapool/, толкова повече растат доказателствата, че
действията са в правилната посока... Озаптена ли е бруталната престъпност? Колко са отвличанията днес? Колко са показните разстрели днес? Колко лентички се отрязаха и продължават да се режат ежедневно? Имаме ли доблест?  Намигване
Защо не пуснахме една тема по тези въпроси, или по природа сме си мрънкалници и се некой ни е виновен?

Те тва бих нарекал скандал: http://btvnews.bg/svetut/blgarska-sleda-v-avstriiski-skandal.html
или пък това: http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1270942
или пък това: http://ime.bg/bg/articles/da-se-samonakavem-za-ewrofondowete/
или пък това: http://dnes.dir.bg/news/boyko-borisov-belene-sds-golemi-energijni-proekti-tencho-popov-8547228

Още по скандално е, че още са на свобода, но вярвам, че скоро и това ще се промени!
Вярвам ще се съгласите с мен...  Завърти очи

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
SEMPER
Потребител герой
*****

Рейтинг: +282/-100
Неактивен Неактивен

Germany Germany

Публикации: 1266
Теми: 10



Активност
0%


« Отговор #4 -: Вторник, 13 Март, 2012, 18:19:04 »
ОтговорОтговор

Roshko , може да се поровиш още малко назад- около 20 години  Ухилен и да допълниш списъка.

Не е като да липсват хиляди и хиляди свинщини.  Ухилен Ухилен Ухилен



Само ми кажи нещо, когато на суверенния народ му писне от Боко и пак тури комунистите с доган да оправят държавата какво ни чака  Ухилен

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Не бих могъл да ви дам пълна гаранция, че няма да има някакъв инцидентен случай на престъпност в страната
Roshko
Гост
« Отговор #5 -: Вторник, 13 Март, 2012, 18:30:35 »
ОтговорОтговор

Roshko , може да се поровиш още малко назад- около 20 години  Ухилен и да допълниш списъка.

Не е като да липсват хиляди и хиляди свинщини.  Ухилен Ухилен Ухилен



Само ми кажи нещо, когато на суверенния народ му писне от Боко и пак тури комунистите с доган да оправят държавата какво ни чака  Ухилен
Мен знам какво ме чака... Държавата не я мисля! На такова дупе... И хич не е майтап, нема се изненадам грам! Третия път ще е фатален, за съжаление...

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
SEMPER
Потребител герой
*****

Рейтинг: +282/-100
Неактивен Неактивен

Germany Germany

Публикации: 1266
Теми: 10



Активност
0%


« Отговор #6 -: Вторник, 13 Март, 2012, 18:44:37 »
ОтговорОтговор

То и аз съм си решил генерално проблемите с държавата. ( или поне така си мисля  Ухилен )
Единственото, за което много съжалявам е че не съм го направил преди 20 години.


И въпреки всичко продължавам да се дразня от наглостта и безочието на политическата "каста" у нас.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Не бих могъл да ви дам пълна гаранция, че няма да има някакъв инцидентен случай на престъпност в страната
Slav_305
Старши потребител
****

Рейтинг: +40/-2
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 272
Теми: 3



Активност
0%

Пишман шофЕр!


« Отговор #7 -: Петък, 16 Март, 2012, 19:39:49 »
ОтговорОтговор

Яяяяяяяяяя, какво радикално и невероятно откритие!  Смотан
http://inews.bg/%D0%91%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F/%D0%9A%D0%97%D0%9A-%D0%BE%D1%82%D0%BA%D1%80%D0%B8-%D0%BA%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B5%D0%BB-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D0%B0%D0%B7%D0%B0%D1%80%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%B8%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%B0_l.a_c.327_i.162323.html

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Play Golf, don't drive it!
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2405/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7182
Теми: 538



Активност
0%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #8 -: Сряда, 21 Март, 2012, 22:46:41 »
ОтговорОтговор

Тези съвсем изтрещяха. Днес нафтата е с историческа цена за всички времена - 2,74 лв. за литър. А ето тук вижте двойния стандарт на подлизурковците.

http://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/bulgaria/2012/03/21/1792705_boi_po_iaicata_mirno_pred_gorivata/?ref=mobileapp

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2405/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7182
Теми: 538



Активност
0%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #9 -: Неделя, 01 Април, 2012, 10:29:09 »
ОтговорОтговор

Германия планира да забрани спекулата с цените на бензина и паниката около покачването им със закон. Проектът е изготвен от управляващите ХДС и СвДП. Вчера Горната камара на парламента започна дебати по него.

Законът ще задължава всички бензиностанции в Германия да определят цената на бензина за следващия ден в 14 ч и да я предават на министерството на транспорта. След това нямат право да я променят, каквото и да става до изтичането на следващия ден. Така се избягва покачването на бензина заради паника или ако конкурентите вдигнат цената му.

Цялата статия: http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1305372

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
ИванТ
Потребител герой
*****

Рейтинг: +966/-25
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 567
Теми: 46



Активност
0%

Категории: В, В+Е, С, С+Е, D, D+E, М, Ткт


« Отговор #10 -: Неделя, 01 Април, 2012, 10:49:55 »
ОтговорОтговор

Всъщност в цялата статия ми хареса последния абзац, показващ грижа на германската държавата към малкия и среден бизнес. През изминалата 2011 година, в България, много от малките собственици на бензиностанции изпитаха значителни трудности с въвеждането на новите измервателни уреди. В квартала, в който аз живея, един малък обект на булевард "Лазар Михайлов" вече не продава горива.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Извода според мен е никой шеф нема интерес от по голема заплата и командировъчни не защото ще е на загуба,както твърди HORNET,а защото си оставя опцията да може да те обладае във всеки един момент!!
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2405/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7182
Теми: 538



Активност
0%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #11 -: Неделя, 01 Април, 2012, 10:58:28 »
ОтговорОтговор

Всъщност в цялата статия ми хареса последния абзац, показващ грижа на германската държавата към малкия и среден бизнес. През изминалата 2011 година, в България, много от малките собственици на бензиностанции изпитаха значителни трудности с въвеждането на новите измервателни уреди. В квартала, в който аз живея, един малък обект на булевард "Лазар Михайлов" вече не продава горива.

А дали въвеждането на подобни измервателни уреди не е в полза на големите монополисти? Струва ми се доста подло голям производител като Лукойл все още да няма подобни уреди, а кварталната бензиностанция да има. Възможна е появата на нечестни търговски практики в резултат на "оголените" данни за количествата горива в резервоарите на търговците. Ако знаеш, че конкурента ти не разполага с големи количества, би могъл да предусетиш движението на цените му и съответно да коригираш своите цени.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
dimich87
Старши потребител
****

Рейтинг: +83/-22
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 456
Теми: 5



Активност
0%

« Отговор #12 -: Неделя, 01 Април, 2012, 13:11:09 »
ОтговорОтговор

Цените на горивата са нереални. Производствените разходи за довиване на бензин са много по-големи от колкото за производство на дизел. В нашата мила родина не се продава бензин в големи количества и това налага да се компенсират разходите му за производство от печалбите от дизел. От един барел петрол излиза първо пропан-бутан около 10%- той е най-лесен и не се преработва допълнително.
След това излиза бензина, но бензина не излиза 95 октана, а окло 60 октана, в нашия нефт много малко количество е и не мисля че надхвърля 10-15%. Има много големи разходи за да се получи 95 октана. Илиза лекото корабно гориво и авио горивото. Те могат да не се извличат, а да се разделят между бензина и дизела. Дизела излиза и може веднага да се ползва за гориво. Сега има изискване за съдържанието на елементи вредни за околната среда, но тази преработка е в пъти по-малка от колкото повишаването на октановото число при бензина. Дизела които излиза е 60-70%. Има остатъчни количества, които чрез допълнителна обработка могат да се преработят в дизел.
1 барел струва $120х 1,5лв=180лв. 1 барел е 159л. Което означава че 1л петрл струва 1,15лв. Много важна е и плътността на този петрол и тя е много близка до тази на водата, а на горивата които се получават е по-ниска. Дизела е най-тежък, от 1 барел излизат около 100-110л нафта по 1,15 преди преработката и цената след преработката е около 2лв. За преработката ни вземат 85ст на литър.
За пропан-бутан се продава на цена 1лв/кг, което е около 0,6лв/л. Продава се на цена колкото струва като суровина.
Питам аз нормално ли е това да се товари изцяло потребителите на дизел за да се изкарат производствените разходи на останалите горива. Проблеме е в това че има много товарни автомобили, а и леки, на дизел. Бензиновите всеки ден намаляват все повече и няма къде да се пласира.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
g_dandy
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +54/-15
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 239
Теми: 30



Активност
0%

« Отговор #13 -: Неделя, 01 Април, 2012, 14:36:11 »
ОтговорОтговор

Интересно ми е как все още има хора,които делят политиците на комунисти,демократи и други! Според мен,от едно котило гадинки не могат да се родят коренно различни индивиди,може би с малки външни разлики,но политическото им поведение се основава на наследствените белези.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2405/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7182
Теми: 538



Активност
0%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #14 -: Неделя, 01 Април, 2012, 19:04:22 »
ОтговорОтговор

Цените на горивата са нереални. Производствените разходи за довиване на бензин са много по-големи от колкото за производство на дизел. В нашата мила родина не се продава бензин в големи количества и това налага да се компенсират разходите му за производство от печалбите от дизел. От един барел петрол излиза първо пропан-бутан около 10%- той е най-лесен и не се преработва допълнително.
След това излиза бензина, но бензина не излиза 95 октана, а окло 60 октана, в нашия нефт много малко количество е и не мисля че надхвърля 10-15%. Има много големи разходи за да се получи 95 октана. Илиза лекото корабно гориво и авио горивото. Те могат да не се извличат, а да се разделят между бензина и дизела. Дизела излиза и може веднага да се ползва за гориво. Сега има изискване за съдържанието на елементи вредни за околната среда, но тази преработка е в пъти по-малка от колкото повишаването на октановото число при бензина. Дизела които излиза е 60-70%. Има остатъчни количества, които чрез допълнителна обработка могат да се преработят в дизел.
1 барел струва $120х 1,5лв=180лв. 1 барел е 159л. Което означава че 1л петрл струва 1,15лв. Много важна е и плътността на този петрол и тя е много близка до тази на водата, а на горивата които се получават е по-ниска. Дизела е най-тежък, от 1 барел излизат около 100-110л нафта по 1,15 преди преработката и цената след преработката е около 2лв. За преработката ни вземат 85ст на литър.
За пропан-бутан се продава на цена 1лв/кг, което е около 0,6лв/л. Продава се на цена колкото струва като суровина.
Питам аз нормално ли е това да се товари изцяло потребителите на дизел за да се изкарат производствените разходи на останалите горива. Проблеме е в това че има много товарни автомобили, а и леки, на дизел. Бензиновите всеки ден намаляват все повече и няма къде да се пласира.

Съгласен съм с повечето неща, които си написал. Обаче с производствената цена на нафтата от 2 лева просто няма как да се съглася. Поинтересувай се колко струва литър нафта за износ. За вътрешния пазар няма да е лошо да включиш акциз и ДДС, както и някои такси като например фонд "Републиканска пътна мрежа". Само за този фонд се отделят 5% от цената на горивото. Също така смятам, че проблемът не е толкова в цените на горивата, а в нашите заплати.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
Етикети:
Страници: [1] 2 3 4   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
driver-bg.eu
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!