Мирис на бензин и нафта
Форум на българските шофьори
Понеделник, 13 Май, 2024, 12:37:10 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: 1 2 [3] 4   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Мирис на бензин и нафта  (Прочетена 11629 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Rammbon
Потребител герой
*****

Рейтинг: +287/-23
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1424
Теми: 107



Активност
0%


« Отговор #30 -: Вторник, 14 Август, 2012, 23:02:48 »
ОтговорОтговор


  Сред тия, които се бяха задръстили с колите си в района на Петолъчката преди два дни и ревяха, че магистралата още не е стигнала до пред вратите на хотела им със сигурност са и недоволни от цените на горивата.
Ако бяха избрали обходния път от Сливен през Ямбол и Средец за към Бургас, и обратно, щяха да имат и икономия на гориво. А овцете видели че всички минават по магистралата на Бургас и влизат в тапата на Карнобат - Сливен и чакат с часове, карат с 10км/ч и разхода е 2 пъти по-голям. А и повечето от тези водачи са или неделни шофьори или само пътуват до работа и обратно и из пътищата на страната ни се объркват и правят опасни маневри.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Форум на българските шофьори
« Отговор #30 -: Вторник, 14 Август, 2012, 23:02:48 »

 Активен
Tihomir78
Старши потребител
****

Рейтинг: +32/-7
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 254
Теми: 2



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #31 -: Вторник, 14 Август, 2012, 23:59:33 »
ОтговорОтговор

Ако бяха избрали обходния път от Сливен през Ямбол и Средец за към Бургас, и обратно, щяха да имат и икономия на гориво. А овцете видели че всички минават по магистралата на Бургас и влизат в тапата на Карнобат - Сливен и чакат с часове, карат с 10км/ч и разхода е 2 пъти по-голям. А и повечето от тези водачи са или неделни шофьори или само пътуват до работа и обратно и из пътищата на страната ни се объркват и правят опасни маневри.
Е там оправиха ли го пътя, че миналата година като минеш оттам може да ти изпадат шенкелите.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #31 -: Вторник, 14 Август, 2012, 23:59:33 »

 Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2405/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7182
Теми: 538



Активност
0%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #32 -: Сряда, 15 Август, 2012, 01:28:43 »
ОтговорОтговор

Админа е в апогей със спекулациите си. За информация само - в момента във Франция дизела е между 1.55 - 1.58 евро за литър. Бързам да изпреваря ентусиазираните си опоненти, като ги информирам, че световните борси, където се формира цената на петрола не ги интересува покупателната способност на българина. Що се отнася до акциза, ДДС и другите налози, които товарят цената на горивата, то те са в регулационен режим в ЕС и не могат да се свалят защото на някому от Дупница не му аресва.
  Сред тия, които се бяха задръстили с колите си в района на Петолъчката преди два дни и ревяха, че магистралата още не е стигнала до пред вратите на хотела им със сигурност са и недоволни от цените на горивата.

В предишната си публикация наблегнах на средностатистическото количество гориво, което може да се закупи с една средностатистическа българска заплата. Не ми намесвай никакви акцизи и данъци, защото веднага ти казвам, че в Румъния ДДС е 24%, пък горивата са по-евтини. Преди две седмици бях там и видях с очите си. Обаче тъй като ти си го зяпнал онзи лъжец право в устата и не можеш да се усетиш как те баламосва. Дори може би му се радваш тайно, когато обяснява как сме изпреварили един куп държави, колко зле е например Обединеното Кралство и други подобни дивотии. Я кажи сега, ама честно, в Испания виждал ли си някой да рови в кофите за боклук за парче хляб? Ама честно ми кажи и дали там има хора, които се придвижват с едни такива ръчни колички и събират отпадъци, за да си купят нещо за храна?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
driver1
Потребител герой
*****

Рейтинг: +621/-3002
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1766
Теми: 26



Активност
0%

JE SUIS CHARLIE ! Мразя цензорите!


Ел. поща
« Отговор #33 -: Сряда, 15 Август, 2012, 02:44:20 »
ОтговорОтговор

Веднага ти отговарям и ти благодаря за този въпрос: На всяка крачка са тези с количките, или със счупен велосипед на чийто багажник са прикрепили кошница от супермаркет. И знаеш ли откъде са? Точно от Румъния! Досега българин в тази ситуация не съм видял. Що се отнася до самите испанци - те традиционно си се оплакват от кризата, но не се отказват от едномесечната си ваканция, традиционната следобедна сиеста и още куп глезотии. Ама какво да се прави не са имали за министър председатели Белия мавър, Цар-Премиер и Станишко - без дори ден трудов стаж, но с фундаментално научно изследване върху влиянието на униформата в съветската армия. Сал един генералисимус Франко се е упражнявал с тях и са си понатрупали пенсионни фондове, пък и ги е понаучил на дисциплина.
      И малко извън темата: Мен никой не ме баламосва и не гледам на никого в устата, а в делата и фактите, но не интерпретирани от червено ориентирани медии, каквито четеш ти. И не ми давай за пример някоя извадка от чуждестранно издание - всеки гони някакви интереси и прокарва политиката на изданието си. В този смисъл никъде, никога не е написано нещо ей так, случайно. Важни са ФАКТИТЕ! Магистралите се строят, нали? И вече май не са 23км. както ги измери Стани-гейчо. Детски градини откриват ли се? Финансовата дисциплина здрава ли е? Да не изброявам...Много сме далече от това, което трябва и искаме да бъдем, а и едва ли скоро ще го постигнем, но посоката е вярна. Тук се сещам за още една констатация на Премиера-пожарникар (не виждам кво обидно има в тази професия?) - за мат'ряла...Каква прекрасна страна е България, но не е случила на народ...

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Tihomir78
Старши потребител
****

Рейтинг: +32/-7
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 254
Теми: 2



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #34 -: Сряда, 15 Август, 2012, 08:58:06 »
ОтговорОтговор

Има една хубава приказка  "Сития на гладния не вярва."

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Roshko
Гост
« Отговор #35 -: Сряда, 15 Август, 2012, 20:02:25 »
ОтговорОтговор

Важни са ФАКТИТЕ! Магистралите се строят, нали? И вече май не са 23км. както ги измери Стани-гейчо. Детски градини откриват ли се? Финансовата дисциплина здрава ли е? Да не изброявам...Много сме далече от това, което трябва и искаме да бъдем, а и едва ли скоро ще го постигнем, но посоката е вярна. Тук се сещам за още една констатация на Премиера-пожарникар (не виждам кво обидно има в тази професия?) - за мат'ряла...Каква прекрасна страна е България, но не е случила на народ...

Бих добавил, че дори тези постижения са фантастични, предвид мат'ряла с който са постигнати, що да не забравяме, че и министрите и чиновниците и бачкаторите са ни съученици и съседи, т.е. едни от тези джигити, които постоянно гледат да ни избутат, изпреварят, настъпят, натопят, окрадат, наругаят най-нахално, брутално и безцеремонно, без да им мигне оченцето...

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
ИванТ
Потребител герой
*****

Рейтинг: +966/-25
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 567
Теми: 46



Активност
0%

Категории: В, В+Е, С, С+Е, D, D+E, М, Ткт


« Отговор #36 -: Сряда, 15 Август, 2012, 21:30:59 »
ОтговорОтговор

Добавена стойност не подлежи на регулация от европейската общност, а се определя самостоятелно от всяка държава.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Извода според мен е никой шеф нема интерес от по голема заплата и командировъчни не защото ще е на загуба,както твърди HORNET,а защото си оставя опцията да може да те обладае във всеки един момент!!
driver1
Потребител герой
*****

Рейтинг: +621/-3002
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1766
Теми: 26



Активност
0%

JE SUIS CHARLIE ! Мразя цензорите!


Ел. поща
« Отговор #37 -: Сряда, 15 Август, 2012, 21:53:15 »
ОтговорОтговор

Добавена стойност не подлежи на регулация от европейската общност, а се определя самостоятелно от всяка държава.

Да, тук си прав. А сега си представи какво ще се случи ако се намали ДДС-то на някой продукт или услуга - мигом ще завалят безкрайно добре аргументирани искания и за други, не по-малко важни стоки. И ще се влезе в една ужасна спирала. Ето защо смятам, че ако държавата ни не може да си позволи да намали изцяло ДДС, не следва да допуска изключения. Не сме дорасли за това.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
ИванТ
Потребител герой
*****

Рейтинг: +966/-25
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 567
Теми: 46



Активност
0%

Категории: В, В+Е, С, С+Е, D, D+E, М, Ткт


« Отговор #38 -: Сряда, 15 Август, 2012, 22:40:14 »
ОтговорОтговор

Различните ставки върху добавена стойност се прилагат и в момента, например в туристическия сектор, където настаняването в хотели и подобни заведения, включително предоставянето на ваканционно настаняване и отдаване под наем на места за площадки за къмпинг или каравани, е в размер 9%.
Акцизът върху дизелово гориво, макар и изискуем по силата на европейската общност, може да бъде възстановяван (частично или напълно) и това се прави, дори в България (железопътен транспорт).

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Извода според мен е никой шеф нема интерес от по голема заплата и командировъчни не защото ще е на загуба,както твърди HORNET,а защото си оставя опцията да може да те обладае във всеки един момент!!
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2405/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7182
Теми: 538



Активност
0%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #39 -: Вторник, 21 Август, 2012, 10:56:09 »
ОтговорОтговор

Психологическата бариера в цената на горивата рухна, съобщава "Преса". Вчера бензинът удари три лева за литър.

Засега над нея се предлага само гориво от най-високия клас. От вчера по бензиностанциите "ECTO Sport 98" вече се продава срещу 3,03 лв. Високият клас гориво на "Лукойл" също се продава за 3,03 лв./л.

Това е абсолютен рекорд в цените на горивата от въвеждането на валутния борд през 1997 г.

Новият рекорд дойде след пето поредно поскъпване за месеца на горивата. От понеделник бензин и дизел скочиха с още 4 стотинки, припомня "Труд".

Най-масовият А 95 вече върви на дребно по 2,77 лв. Дизеловото гориво пък поскъпна до 2,71 лв. и е на крачка от рекорда си от 21 март, когато цената му достигна 2,73 лв.

Цялата новина: http://vesti.bg/?tid=4040&oid=5071911

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2405/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7182
Теми: 538



Активност
0%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #40 -: Петък, 31 Август, 2012, 17:50:24 »
ОтговорОтговор

Още по темата.....

http://www.vestnikataka.bg/2012/08/%D0%BE%D1%82-%D1%81%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%8F-%D0%B4%D0%B8%D0%B7%D0%B5%D0%BB-%D0%BD%D0%B0-%D0%BB%D1%83%D0%BA%D0%BE%D0%B9%D0%BB-%D0%BF%D0%B5%D1%87%D0%B5/

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
Roshko
Гост
« Отговор #41 -: Неделя, 02 Септември, 2012, 02:36:02 »
ОтговорОтговор


Една бърза аритметика си спретнах и се оказа, че давам по-малко от 100лв на година за гориво. Ако стане 6лв. ще давам 200. Е, нема да ме събори...  Смотан Смотан Смотан
Ако в цената на горивата има пръст бате Бойко - евала! Да земат да намалеят малко задръстванията бре! Линейките идват след повече от 3 часа - личен опит! С една заплата можеш да си купиш кола. Баси... Яхайте се на колелата, не хленчете! Хем здраве, хем ефтинийка...  Ухилен Ухилен Ухилен

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
комбайнер
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +61/-6
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 140
Теми: 11



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #42 -: Неделя, 02 Септември, 2012, 14:43:24 »
ОтговорОтговор

Една бърза аритметика си спретнах и се оказа, че давам по-малко от 100лв на година за гориво.

Колега, да не си се объркал при смятането с газовата печка? Ако правиш такъв разход за кола годишно, то ти можеш да издържиш и на 20 лв цена за литър бензин, па и повече.

Преди много,много години, у нас бензина беше 80-90 ст., а в Молдова - 13 копейки.
Тука толкова, там толкова цена на горивата. Не са само горивата с разни цени, за всичко сме по-различни.
Това, че материала бил калпав, е вид декларация да не се чакат резултати. Йезутски номера и липса на Л И Ч Н О С Т И.
Управляващи дал господ, но така "карат" народа, като кола на ръчна спирачка. Не знаят, не могат и не искат да управляват, щото са заети със себе си - БРАВО.
Хора има, задачи за постигане има, даже за наваксване твърде много изпуснато.

Най-големите постижения на новото време, са препълване на болниците и гробищата, в гробищата се е запътил и българския лъв. Браво господа, а така!

Лично мен такова общество ме изморява, не ме кефи, не ме кара да съм горд и със самочуствие.
И...не зная как да излизам от това положение.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Бриги Магнито
Потребител герой
*****

Рейтинг: +1852/-3244
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 4813
Теми: 304



Активност
0%

Старши некадърник


WWW Ел. поща
« Отговор #43 -: Неделя, 02 Септември, 2012, 15:22:37 »
ОтговорОтговор

И...не зная как да излизам от това положение.

За жалост май ,от такова положение се излиза с пушка в ръка.
Така съм чувал де.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен


Roshko
Гост
« Отговор #44 -: Неделя, 02 Септември, 2012, 15:31:36 »
ОтговорОтговор

Колега, да не си се объркал при смятането с газовата печка? Ако правиш такъв разход за кола годишно, то ти можеш да издържиш и на 20 лв цена за литър бензин, па и повече.

Лично мен такова общество ме изморява, не ме кефи, не ме кара да съм горд и със самочуствие.
И...не зная как да излизам от това положение.


1. Обяснявам веднага. Прибирам се в родината 5-6 пъти годишно. Кога за седмица, кога за две. Когато съм за две седмици сипвам два пъти по 10лв дизел, като от вторите остават за следващия път. Не карам безцелно, планирам си нещата за вършене и ги правя с една обиколка. Всеки го може. Естествено, че и тук е поместена известна ирония, защото всички цени са пряко обвързани с горивата, но така или иначе 90% от живота си прекарвам извън рОдината, а причините за това нито ти, нито аз, нито който и да било може да промени. Защо? Аз имам отговор за себе си, ти своя. Знам едно - човек постоянно хленчещ и обвиняващ останалите за собствените си несгоди е обречен на нещастие доживот!!! Знам също, че моето благополучие е факт, защото съм жив и здрав и имам всичко от което имам нужда, дори и някои екстри. За някои може да е малко, дори нищожно, но на мен ми е достатъчно! И с малко и с много се чувствам еднакво щастлив. Не парите и придобивките ме правят такъв. Никога не съм си представял, че то може да дойде на готово без да си мърдам пръста.

2. Гордей се с това което ТИ сам си извършил и остави за постъпките на останалите да платят те самите. Няма ненаказано добро, примери бол. Виж, ненаказано зло има, но от него се отървава само на " стадиона", но пък тези методи са остарели и явно опасни и за тези, които ги прилагат, защото НИКОЙ не знае кога може сам да се озове на "стадиона".

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Етикети:
Страници: 1 2 [3] 4   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
driver-bg.eu
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!