Цената на парите
Форум на българските шофьори
Понеделник, 13 Май, 2024, 11:59:35 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: 1 2 [3] 4   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Цената на парите  (Прочетена 8301 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Roshko
Гост
« Отговор #30 -: Събота, 15 Септември, 2012, 23:54:38 »
ОтговорОтговор

Оплескахте и тая тема с безсмислените си коментари... Ако имате доводи, факти, или мнение, какво ви спира да го изкажете?

Ти направи ли го? Кой е оплескал..., с кои коментари...? М? Не! Ми защо тогас очакваш и изискваш т'ва от нас?  Завърти очи
Твоето мнение в случая, е сбор от кривопрочетени и неосмислени публикации и коментари от неизвестни автори! Това е моето мнение. Обори ме, ако можеш! Намигване

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #30 -: Събота, 15 Септември, 2012, 23:54:38 »

 Активен
loshdancho
Потребител герой
*****

Рейтинг: +621/-723
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Публикации: 3614
Теми: 104



Активност
0%


loshdancho
Ел. поща
« Отговор #31 -: Неделя, 16 Септември, 2012, 00:08:30 »
ОтговорОтговор

http://www.capital.bg/biznes/finansi/2012/09/13/1905943_fed_puska_otnovo_pechatnicata_za_pari_predi_izborite/
http://www.capital.bg/biznes/finansi/2012/09/12/1904610_ecb_shte_poeme_nadzora_nad_6000_banki_v_evrozonata/
http://www.investor.bg/evropa/334/a/ecb-ne-moje-sama-da-spasi-evroto,140157/

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

ПРОСТ(о) шофьор!  Малии за това някога се учеше 3-4год.
Форум на българските шофьори
« Отговор #31 -: Неделя, 16 Септември, 2012, 00:08:30 »

 Активен
Roshko
Гост
« Отговор #32 -: Неделя, 16 Септември, 2012, 00:10:55 »
ОтговорОтговор


Ти, ти! Намигване

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
driver1
Потребител герой
*****

Рейтинг: +621/-3002
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1766
Теми: 26



Активност
0%

JE SUIS CHARLIE ! Мразя цензорите!


Ел. поща
« Отговор #33 -: Неделя, 16 Септември, 2012, 00:38:30 »
ОтговорОтговор

Ти, ти! Намигване

   Тук яко замерят с линкове! Бе тия хора нямат ли си собствени мисли??? Усмивчица

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
loshdancho
Потребител герой
*****

Рейтинг: +621/-723
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Публикации: 3614
Теми: 104



Активност
0%


loshdancho
Ел. поща
« Отговор #34 -: Неделя, 16 Септември, 2012, 00:45:07 »
ОтговорОтговор

Моето мнение се гради на четене и отсяване на плявата, почети малко за балона на  Борсата, черния петък, краха на производителите на памук, инфлацията световен мащаб, и хиперинфлацията в Германия преди войната, и направи връзка с днешното време, как един Китай произвежда много, събира парите на цял свят и има нужда от суровини, Америка която изразходва 6 пъти повече от това което произвежда, Индия която се надига в момента, "Големите акули" от Европа, които не искат да изпуснат кокала. и т.н.  
 И къде е България в това време... Вързана за еврото без правото на финансова независимост... А зад еврото не седи нищо..
Зад долара седи Америка  с обвързването  на цялата търговия с петрол, която е възможна само през долара....Трябва им нещо и си печатят, за за разлика от нас... имат дълг и си печатят долари за да си го платят,  Европа започна също да печати с  далаверата  ЕЦБ да изкупува дълг... печати евро и купува  облигации, които никога няма да бъдат платени. А ние къде сме?
 До кога може да продължи това според теб? До кога арабите ще търпят, до кога Китай ще купува американски облигации, до кога кога ще има ресурси и на каква цена, Знаеш ли колко дължи всеки един американец като сума от дълга на държавата, А представи си какво ще стане как арабите почнат да продават в юани, евро, или друга валута. На кой ще му трябват долари?
 Даже мога да ти посоча примери- следващият е Иран защото в момента продават в юани на пук на американците.
 Какво ще стане ако китайците си поискат парите инвестирани в облигации.... а техните пари въобще не са малко и ги яде инфлацията  в момента получава се един омагьосан кръг.

Цитат
Тук яко замерят с линкове! Бе тия хора нямат ли си собствени мисли???
Драйвър за някои неща си трябва информация за да си изградиш мнение, а за хората с мнение без да е подплатено  с нищо си има специална дума.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

ПРОСТ(о) шофьор!  Малии за това някога се учеше 3-4год.
Roshko
Гост
« Отговор #35 -: Неделя, 16 Септември, 2012, 11:02:52 »
ОтговорОтговор

Моето мнение се гради на четене и отсяване на плявата...

Ок! Обори ме, макар че каквото и да напишеш, то хем ще ми изглежда правдоподобно, хем абсолютно непонятно! Затуй и ми е безинтересно, но... въпрос на вкус и лично мнение... Намигване

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
driver1
Потребител герой
*****

Рейтинг: +621/-3002
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1766
Теми: 26



Активност
0%

JE SUIS CHARLIE ! Мразя цензорите!


Ел. поща
« Отговор #36 -: Неделя, 16 Септември, 2012, 12:00:06 »
ОтговорОтговор

Хайде сега и аз да цитирам:  "Драйвър за някои неща си трябва информация за да си изградиш мнение, а за хората с мнение без да е подплатено  с нищо си има специална дума."
 Да де, ама ни замеряте с информацията си, а не със собствените си умозрения. А ако визираш скромната ми персона за изказване на мнения без да са подплатени с нещо, то няма как да знаеш аз с каква информация разполагам, просто защото не ти тикам източниците си в очите. Така, че специалната дума си я употребявай за други.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
loshdancho
Потребител герой
*****

Рейтинг: +621/-723
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Публикации: 3614
Теми: 104



Активност
0%


loshdancho
Ел. поща
« Отговор #37 -: Неделя, 16 Септември, 2012, 21:13:14 »
ОтговорОтговор

Самата тема я започнах като един въпрос и все още той си остава..
А и какво умозрение ти трябва  при факти?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

ПРОСТ(о) шофьор!  Малии за това някога се учеше 3-4год.
kkkvd
Гост
« Отговор #38 -: Понеделник, 17 Септември, 2012, 01:23:58 »
ОтговорОтговор

за отговорите на тези въпроси още не е учредена награда. нобеловата би бледняла
впочем защо си мислите, че нещо може да се променни? всичко е от алчността, която ни е в природата

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
miromiro6112
Начинаещ
*

Рейтинг: +8/-2
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 17
Теми: 0



Активност
0%

« Отговор #39 -: Понеделник, 17 Септември, 2012, 14:03:46 »
ОтговорОтговор

Предния ми пост беше шегаджийски, но проблем наистина има и той е много сериозен. Някой специалисти са на мнение че това което стана с Гърция е само началото от поредица на държавни фалити. И проблема не е само финансов. Самата идея за икономика на постоянния растеж вече е остаряла. тя води до неефективно използване на световните ресурси. Света наистина върви към големи промени. Най вероятно ще са доста трудни, но това не е причина да драматизираме. така или иначе каквото има да става ще стане. Мисля си че човечеството е преживяло и по тейки периоди, така че и тоя път ще му намери цаката. А философски погледнато изхода наистина е летален -тогава си решаваш всички проблеми тотално и завинаги. А до тогава ни остава само да се мъчим, в края на краищата проблемите са солта на йивота. Марк Аврелий бе казал когато боговете ти изпращат изпитания не се оплаквай а се радвай за това че си успял да излезеш от тях достойно.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Roshko
Гост
« Отговор #40 -: Понеделник, 17 Септември, 2012, 14:20:09 »
ОтговорОтговор

Най вероятно ще са доста трудни, но това не е причина да драматизираме. така или иначе каквото има да става ще стане. Мисля си че човечеството е преживяло и по тежки периоди, така че и тоя път ще му намери цаката.

Марк Аврелий бе казал когато боговете ти изпращат изпитания не се оплаквай а се радвай за това че си успял да излезеш от тях достойно.

Евала на разсъдъка ти! Който го може си го може! Намигване

Странно защо, това е една от житейските ми философии към която се придържам, без да съм чел, дори ред на този господин...  Завърти очи

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
lefterow
Старши потребител
****

Рейтинг: +220/-99
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 391
Теми: 7



Активност
0%

« Отговор #41 -: Четвъртък, 25 Октомври, 2012, 21:43:08 »
ОтговорОтговор

Предния ми пост беше шегаджийски, но проблем наистина има и той е много сериозен. Някой специалисти са на мнение че това което стана с Гърция е само началото от поредица на държавни фалити. И проблема не е само финансов. Самата идея за икономика на постоянния растеж вече е остаряла. тя води до неефективно използване на световните ресурси. Света наистина върви към големи промени. Най вероятно ще са доста трудни, но това не е причина да драматизираме. така или иначе каквото има да става ще стане. Мисля си че човечеството е преживяло и по тейки периоди, така че и тоя път ще му намери цаката. А философски погледнато изхода наистина е летален -тогава си решаваш всички проблеми тотално и завинаги. А до тогава ни остава само да се мъчим, в края на краищата проблемите са солта на йивота. Марк Аврелий бе казал когато боговете ти изпращат изпитания не се оплаквай а се радвай за това че си успял да излезеш от тях достойно.

Интересно мнение


Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

« Последна редакция: Сряда, 07 Ноември, 2012, 16:42:44 от МИНКО ИЛЧЕВ » Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2405/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7182
Теми: 538



Активност
0%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #42 -: Събота, 01 Декември, 2012, 12:58:40 »
ОтговорОтговор

Интересен материал относно покварата, която е обзела "българските" банки и Конституционния съд.

https://www.bivol.bg/veska-voleva-analiz.html

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
batalov80
Старши потребител
****

Рейтинг: +689/-409
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 477
Теми: 9



Активност
0%


« Отговор #43 -: Петък, 25 Април, 2014, 17:38:03 »
ОтговорОтговор

Интересен материал относно покварата, която е обзела "българските" банки и Конституционния съд.

https://www.bivol.bg/veska-voleva-analiz.html

Пустите пари!Всичко се върти около тях.Няма как-ние си ги създадохме,заради тях ще се самоизядем.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
batalov80
Старши потребител
****

Рейтинг: +689/-409
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 477
Теми: 9



Активност
0%


« Отговор #44 -: Събота, 28 Юни, 2014, 01:02:45 »
ОтговорОтговор

Да му мислят вложителите в банките.Започна се още повече затъването. Ъ?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Етикети:
Страници: 1 2 [3] 4   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
driver-bg.eu
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!