Пари назаем
Форум на българските шофьори
Вторник, 21 Май, 2024, 13:39:13 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Пари назаем  (Прочетена 2420 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2416/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7183
Теми: 538



Активност
0.2%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« -: Понеделник, 21 Май, 2012, 18:55:20 »
ОтговорОтговор

Бихте ли дали пари назаем на колега в нужда на пътя? Давали ли сте пари по този начин? Връщали ли са ви парите, в случай, че сте помагали на някого?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
Форум на българските шофьори
« -: Понеделник, 21 Май, 2012, 18:55:20 »

 Активен
bad_kras
WWW.SBPS.EU
Потребител герой
*****

Рейтинг: +216/-106
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1020
Теми: 65



Активност
0%

Всеки живот добре преживян, е дълъг живот!


WWW Ел. поща
« Отговор #1 -: Понеделник, 21 Май, 2012, 22:43:59 »
ОтговорОтговор

Навремето 99 год постоянно носех навлата в мен - по 7500 марки - имам няколко интересни случая с даването на пари.  Ще ви разкажа по куриозния  Намигване
Бях натоварил от Германия за България текстил за 3 адреса. Бях на влака - Велс-Сегед (незнам някой от вас дали се е возил на него , но както и да е) . Запознах се с един колега от Добрич - много по възрастен от мен - викаха му Бай Начо , караше в някаква фирма, в с.Мрамор им беше гаража. Та от дума на дума , ми сподели че се притеснява че няма да му стигнат парите да си плати ферибота на Калафат. Съответно му казах че няма проблем за това и ще му помогна. Разбрахме се като стигнем в София , че ще минем покрай с.Мрамор гаража и ще ми върне парите. Слязохме на Сегед и айде на Надлак. Редим си се на опашката вътре да си оправяме ТИР карнетите и се приближи един колега , псувайки , ядосан и т.н. Оказа се че и той я окъсал за пари.  Казах му и на него че ще му помогна , ама като си оправим карнетите , ще взема неговия при мен , докато пътуваме. Оправихме документите ,  излязохме навън и този втория колега ми вика , ама забравих да ти кажа че съм със КАМАЗ.  Малииии викам си край , тоз път се прецаках. Ама какво да правя - обещах му. Тръгнахме и нема след 10 км тоя закъса . Караме - Бай Начо първи , аз втори и отзаде оня с Камаза (хенгер беше , карал авточасти от Унгария). Спряхме и докато се върна пеша при него , оня се беше омазал целия в масла. Засмукал въздух ли , какво е станало и той самия не знаеше. Човърка , обезвъздушава - мъки големи , но запали. Тръгнахме отново. След 5 км - същата работа. (Забравих да спомена , че на Надлак му заредих за 50 марки дизел , на този колега с Камаза).  Ядосах се аз и му казах , че не мога да го чакам , защото гоня време. Викам му , дай телефонен номер на шефа си , като мина през Ботевград ( той пък беше от Ботевград) , да му звънна и да ми даде тези 50 марки. Оня като си извади едно тефтерче , дето си държеше документите и скивам някви марки ( а беше ми казал , че няма никакви пари). Викам му колко пари имаш бре - а оня , ааааа то това тука такааа , нам си какво - можете ли да си представите - имал 85 марки.Викам му - връщай ми 50-те марки - или ще ти накъсам ТИР карнета ей тука на пътя (ТИРа му беше в мен). С големите пазарлъци - ми ги даде.  И продължихме с Бай Начо за Калафат.  Платих му ферибота на Добричлията и като стигнахме в София , веднага ми върна парите. Моите адреси за разтоварване бяха - Гоце Делчев , София и Добрич.  Колегата каза - да не забравиш като дойдеш в Добрич да се обадиш - викам му няма проблем. И така - отивам в Добрич в петък около 14 ч беше. В фирмата казват - оооо много късно , няма да можем да направим митница - оставаш за понеделник.  Обадих се на шефа , че ще се прибирам към Търново с автобуса. Нямаше проблем. Звъннах на Бай Начо - оня веднага подскокна по телефона. Прати сина си ( момчето караше такси) , взе ме от фирмата и айде у тях. Докато отидем - масата сложена - салати ракии мезета и т.н.  Прати сина си да ми вземе билет за автобуса - за 00 ч. Хапване това онова , моабет. Изпратиха ме на автогарата. И познайте - събудих се в София. Хапнах една чорба на Централна автогара и с обратния автобус - айде към Търново. Голям смях падна по телефона като се прибрах в къщи.  Имам и още няколко истории. Но айде да не ви отегчавам засега повече.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

>>>www.sbps.eu<<<  *** СБПШ ***             
Форум на българските шофьори
« Отговор #1 -: Понеделник, 21 Май, 2012, 22:43:59 »

 Активен
kron
Старши потребител
****

Рейтинг: +166/-7
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 489
Теми: 7



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #2 -: Понеделник, 21 Май, 2012, 23:34:30 »
ОтговорОтговор

Давал сам пари на колеги да си платят ферибота и са ми ги връщали,даже единия път дадах пари на колега да плати ферибота на калафат ама човека се качи на ферибота преди мен а аз останах за следващия.Колегата ми даваше паспорт а аз му викам хора сме няма да се лъжем я и си мисля че заедно ще се качим ама не,и качих се аз на следващия и викам си изгорях.Да ама не човека излезе човек на място грешка няма,чакаше ме с брат си донесли му пари върна ги и по живо по здраво.Но като че ли вече никой не помага на закъсал,макар че засичам колеги три дена яли пили и се веселили и парите свършили и после дай пари колега,малко не ми се връзва тъка на мен Ухилен

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
rider777
Потребител герой
*****

Рейтинг: +372/-1932
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2417
Теми: 34



Активност
0%

ЖИВОТА Е ХУБАВ http://www.vbox7.com/play:2404082f


Ел. поща
« Отговор #3 -: Сряда, 23 Май, 2012, 01:19:25 »
ОтговорОтговор

Давал съм и в повечето случаи не са ми ги връщали,,,,,,,,,,,,,,, повече никакво даване на непознати.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Никога не съм обичал и толерирал тъпанарите, мързеливците, завистливците, злобарите и ,,,,,,,,,,,,
Колкото по-нависоко се реем, толкова по-дребни изглеждаме на онези, които не могат да летят.
Най-добрият учител в живота е опитът. Вярно, взима скъпо, но обяснява разбираемо ,,,,,,,,,,,,
DeDo Vi
Потребител герой
*****

Рейтинг: +194/-236
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 792
Теми: 6



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #4 -: Събота, 26 Май, 2012, 01:02:58 »
ОтговорОтговор

Давал съм много пъти, само два пъти са ме пускали по пързалката. А и на мен са ми давали колеги.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
stoil nedev
Старши потребител
****

Рейтинг: +299/-158
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 416
Теми: 5



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #5 -: Събота, 26 Май, 2012, 20:08:58 »
ОтговорОтговор

Брат близнак да имам пари да ми обменя му не давам.
Брат близнак да имам пари му на заем НЕ ДАВАМ!!!!!
Без злоба без завист. просто горчив житейски опит!!!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Стресни се, племе закъсняло!   Живейш ли, мреш ли, ти не знайш!  След теб потомство иде цяло - какво ще да му завещайш?       
                       Иван Вазов
bruto
Старши потребител
****

Рейтинг: +83/-15
Неактивен Неактивен

Canada Canada

Публикации: 277
Теми: 5



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #6 -: Неделя, 27 Май, 2012, 16:21:39 »
ОтговорОтговор

Още от времената когато се занимавах с кръчмарство имам следната система :пари давам само срещу сигурна гаранция ,че ще ми ги върнат .Обикновенно някакъв залог .Срещу "честна дума "и "заклевам се" никога . Уважавам парите си и никога не вървя срещу интересите си .Просто е.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Rammbon
Потребител герой
*****

Рейтинг: +287/-23
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1424
Теми: 107



Активност
0%


« Отговор #7 -: Сряда, 30 Май, 2012, 20:45:00 »
ОтговорОтговор

Давал съм дребни суми на колеги и не съм искал да ми ги връщат. После след време се срещаме, аз не ги помня, а те започват едни черпни, и от дума на дума разбирам защо така.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2289/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2143
Теми: 137



Активност
4.2%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #8 -: Сряда, 30 Май, 2012, 21:39:57 »
ОтговорОтговор

Още от времената когато се занимавах с кръчмарство имам следната система :пари давам само срещу сигурна гаранция ,че ще ми ги върнат .Обикновенно някакъв залог .Срещу "честна дума "и "заклевам се" никога . Уважавам парите си и никога не вървя срещу интересите си .Просто е.

     Преди 16 - 17 години, имах все някакви служебни пари. Много често, ми искаха пари "назаем" и после аз се чувствах неудобно да си искам. Даже един каза: "Имал си пари, дал си!!! Така реших само на няколко приятеля мога да дам. Които, ако не ги върнат, означава да си плюят на дългогодишното приятелство (или плащаш малко да си разбереш приятелите). Оттам на татък, на всеки друг, само срещу залог. Ако имаш нужда, винаги има какво да обезпечиш заема.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
m_green
Начинаещ
*

Рейтинг: +3/-0
Неактивен Неактивен

Bosnia and Herzegovina Bosnia and Herzegovina

Публикации: 27
Теми: 0



Активност
0%

« Отговор #9 -: Сряда, 30 Май, 2012, 23:54:19 »
ОтговорОтговор

Давал съм, "палили" са ме и пак давам. Ама вече само на познати, всички така са се увълчили.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
georgi87
Потребител герой
*****

Рейтинг: +107/-257
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 567
Теми: 8



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #10 -: Четвъртък, 31 Май, 2012, 11:02:12 »
ОтговорОтговор

И аз миналата година като бачках у Сомат и имах пари дадох на един "приятел“ от Враца който също е от тоя форум но влиза много рядко Ина го познава.Та първо му дадох 200лв да си плати некакъв акт че щял да почва работа.После без да ми ги е върнал бях в Австрия и ми се обади и ми каза че майка му е починала и няма пари да я погребе.Аз му казах да иде до нас и да вземе 400евро да си свърши работа.Това беше през март миналата година след това през август като почнах при Боянтранс го викнах да бачка и той за да може да си ми върне парите.През декември като стана катастрофата му се обадих и му казах да се оправа да си ми връща парите че ще ми трябват да се лекувам.Той ми измрънка че ще тегли заем да си ми ги върне,и от тогава колко ги е върнал на вас толко и на мен даже не се е и обаждал от тогава,телефона му не отговаря.Казвах на жена му като се прибере от път да ми се обади или да дойде до нас,после разбрах че покрай Гергьовден си е бил у Враца цяла седмица но мен не ме потърси.Та незнам кво да права аман от такива "приятели“.За мен 1000лв са си пари.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
ingenera7
Начинаещ
*

Рейтинг: +9/-1
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 27
Теми: 3



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #11 -: Четвъртък, 31 Май, 2012, 11:26:53 »
ОтговорОтговор

Преди десетина години брат ми взе на автостоп мъж с окървавено лице държащ в ръцете си Чмр.По пътя човека му обяснил,че е станал жертва на фалшиви полицаи,които го пребили и му отнели камиона натоварен с климатици и го помолил да го остави на Плевенската автогара.Така и станало.След като брат ми разказа историята на баща ми вечерта,който тогава не беше на път,той го изпрати на автогарата да прибере човека да нощува вкъщи.Брат ми пребра човека нахранихме го и на сутринта баща ми му даде назаем 150лв. и го изпрати.Оттогава никаква следа от този господин,но все пак остава удовлетворението,че сме помогнали на човек в нужда

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Етикети:
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
driver-bg.eu
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!