Психологическа годност
Форум на българските шофьори
Петък, 17 Май, 2024, 08:24:58 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 22   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Психологическа годност  (Прочетена 137733 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Бриги Магнито
Потребител герой
*****

Рейтинг: +1859/-3244
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 4813
Теми: 304



Активност
0%

Старши некадърник


WWW Ел. поща
« Отговор #180 -: Сряда, 08 Февруари, 2017, 18:32:56 »
ОтговорОтговор

Я не моем а раберем бацета как,че си решиме проблемацийте с лафене у форуми.
Прайме синдикати,миндикати нищо не стана.
Кой че ми мъцне как че стане отпадане на нещо,като никой не реве.
Тъй че,всеки по единично кой как мое и ,,терикат мъж не писка"
Они ви шлеват с цени за изработка на карти,та пейсете кинти за психо ли че ви бутнат?

Наумчо,не влизай в конфротация с мнението на управилисите у немско,че ще хълцаш у сека тема.
Остай ората они са примернийо шаблон,а тия де сме извън шаблонУ мое само да глеаме и кво беше,а завиждаме.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен


Форум на българските шофьори
« Отговор #180 -: Сряда, 08 Февруари, 2017, 18:32:56 »

 Активен
bobi5run
Начинаещ
*

Рейтинг: +2/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1
Теми: 0



Активност
0%

« Отговор #181 -: Сряда, 08 Февруари, 2017, 19:10:35 »
ОтговорОтговор

Приятели,
Преди дни взех психотеста, и то от първия път, честно (го взех) и при това годините ми не са малко. Вярно е, че преди да реша да стана таксиметров шофьор, цял живот съм работил тежка умствена работа. И аз, като много други колеги, щях да си изгърмя първия път на теста, ако не беше мой приятел, който да ми обърне внимание от личен опит, че психо-тестът е труден. Понеже имам време, отворих Интернет, намерих нужната информация и я усвоих пълноценно, което ще споделя за успеха на колегите, които в бъдеще ще се явяват на теста.
Първата съставка на теста е насочена да провери вниманието на изпитвания. При мен задача 1 бе следната: един хартиен лист, изографисан от двете страни. На първата има шаблонни фигурки (това заема един ред), които по-надолу са изобразени в произволен ред. Фигурките са квадрати с опашчици отстрани или по ъглите. Размерите им са по 4мм на страна на квадрата. На всяка от двете страници има по около 25 реда с тези банални фигурки. Така – вече се досещате каква е задачата, всъщност бяха две последователни. Първо Ви задават една фигурка, която следва да откриете чрез последователно обхождане на всички редове и при откриване да я зачертаете с една наклонена черта. Това упражнение е за време, след което се проверява процента на успеваемост. Второто упражнение е с две фигурки, като има елемент на увеличаване на сложността – едната фигурка се зачертава, а другата – подчертава. Тук единствената препоръка е да сте се наспали добре и да не сте прекалили с пиенето предната вечер, защото от това ще Ви падне нивото на концентрация. Препоръката всъщност важи за целия изпит.
Втората задача е по-сложна, подобна е на първата. Имате 100 шаблонни фигури, после същите са разхвърляни  произволно на втората страница , като всяка се среща по 1 път и е номерирана. Този път трябва да откриете всички еталонни фигури и на отделен лист да отбележите съответния номер. От моя личен опит мога да споделя, че решаването на тестове за интелигентност (и това го има в психо-теста – след малко) решително раздвижва интелекта и образното мислене. Горещата ми препоръка в това отношение е да влезете в Интернет и да решавате до припадък всички тестове за интелигентност, които откриете, независимо дали са платени (не съветвам изобщо да плащате, просто се тренирайте) или безплатни, дали или не дават резултата и верните отговори. Дори да не знаете верните отговори, то по IQ резултата (ако го дават) или по Вашето вътрешно убеждение, Вие ще разбирате кои са правилните отговори.
Следващата задача при мен бе класически IQ тест в 4 части. При положение, че 10 дена преди това по 2 часа на ден бях решавал тестове за интелигентност  тук нямаше за мен абсолютно никакви изненади. Имах възможността да изуча всички похвати при съставяне на тестове, с изключение на най-трудните, за които, очевидно трябва да си гений, за да ги решиш. Въпросите не са от категорията за гении, така че ги минах като бърз влак на БДЖ покрай закрита гара.
При тестовете за интелигентност има едно ниво, за което не мога да коментирам – то за мен е очевидно. По начало тези мои коментари са за хора с нормален интелект, на които просто бих искал да окажа техническа помощ за по-лесно справяне с теста.
За две седмици постоянно решаване на тестове за интелигентност успях да разкрия основните схеми, по които са съставени упражненията.
Хватка 1 : Съчленяване. Две от фигурите се долепват и образуват третата, която за заблуда не винаги е трета под ред. Има два подварианта – с и без отстраняване на „вътрешните“  черти (кой както може да го разбира – практиката дава отговор). Има фигури (като равнобедрен триъгълник), които се цепят и се добавят към други.
Хватка 2 :Наслагване, пак с два подварианта – просто наслагване и отстраняване при наслагване на съвпадащи (дублиращи елементи) – най-вече при задачи с блокчета от домино. От тази задача има много упражнения и човек трябва да внимава кой вариант е актуален, като внимателно огледа първите два готови варианта в задачата, за да извлече закономерността и да реши третата.
Хватка 3. Геометрични фигури, подредени по доста завързани закономерности. Това са корабчета, къщички с флагове, с различие в очернянето (черно-бели са) . Това са и други фигури – обикновено кръг, квадрат и шестоъгълник. Явяват се или нормално или след трансформация – разтеглено, орязано  или свито.
Следва да се разгадаят закономерностите при: повторяемост на елементите, броя очернени елементи, брой на флагчетата, и т.н.
Хватка 4 . Часовник. Има много забавна серия от задачи, при които следва да си мислите за часовник (със стрелки) и движението на стрелките право и обратно на посоката на движение на часовниковата стрелка. Това са фигури като квадрати с или без разграфени кутийки, или някакви шестлистни цветя, като основа, върху които се изобразяват цветчета. Закономерността при тези задачи се хваща като си мислите, че съответните точки (квадратчета) или цветчета се движат по или обратно на часовниковата стрелка през 45 или 90 градуса или през 1 час – както го видите. Естествено има и усложнения – има 2 фигури и едните се движат по , а другите – обратно на часовниковата стрелка.
Хватка 5. Стави. Сериозно усложнение на този вид задачи са задачите със „стави“. Имаме квадрат с равномерно разположени вътре в него точки, за някои от които има захванати отсечки (математически казано) или ръчки. Мислете си , че на местата на ставите има лагери и там рамото се движи кръгово. Има единични ръчки и двойни. Движението обикновено е през 90 градуса, интересно е преминаването извън границите на квадрата.
Хватка 6. Гравитация. Към особено трудните задачи са тези с геометрични фигури (триъгълник, квадрат и шестоъгълник обикновено, но видът и комбинацията им е без никакво значение) плюс хаотично на пръв поглед разположени топчета. Разгадаването тук е да си мислите за гравитацията – представяте си, че топчето е хвърлено от единия край (определяте го) и независимо (в някои случаи и зависи) от фигурите осъществява движение, все едно се тупка в земята и после отскача, движено от първоначалната сила и от гравитацията. С тези си прозрения, приятели, успях да постигна резултат на прага на гениалността, но не и него. Така че – споко – говори Ви нормален човек.
Тестът за интелигентност е за време – дават Ви 30 минути.
После следва психологически тест. Неговите цели са да определи две неща: дали сте агресивен и що за човек сте (един вид дали сте нормален). Без да съм психолог представям тук своите коментари по темата.
При тестването получавате въпроси, на които отговаряте с „Да“ или с „Не“ или Ви се предлагат на вниманието твърдения, които трябва да потвърдите (с „Да“) или да отречете като неприемливи за Вас (с „Не“). Има и трети вид тест, при който отговорът може да се градира в 5 степени – в зависимост от това в каква според мен степен предложеното твърдение е приемливо/неприемливо.
Освен елементарните за разгадаване въпроси, които искат да Ви проверят дали имате склонност към агресия (например „Изпитвате ли често желание да набиете някого?“), повечето въпроси са сериозно завоалирани и човек трябва да чете внимателно и да съобразява какво го питат. Иначе е лесно да попадне в капаните на теста, както ще обясня по-натам.
По принцип искам да посъветвам колегите, които ще се явяват на този тест, да се настроят психологически по точно определен начин. Значи, отивате да Ви проверяват дали сте нормален и дали сте побойник, скандалджия, неврастеник, неудачник, подтиснат и прочие. Ако тестът покаже, че имате от тези качества – изгаряте с 40 лева и почвате отново. Затова се настройте вътрешно, че сте: отстъпчив, разбран, не се карате с никого, не сте завистлив, не подозирате никого от приятелите Ви, че Ви завижда или клюкари, приемате хората с доверие, готов сте да услужите на всеки, не се биете с хората и т.н. Просто седнете, отпуснете се, представете си как изглеждат ангелите на земята и накрая си представете, че сте един от тях. Това трябва да е психологическата настройка, за техническите подробности четете по-долу.
Тестът за проверка на агресивността и характеристиките на личността се състои от въпроси, взети от класически въпросници (предимно американски) за определяне на различни страни от психиката на човека. Ровейки се в Интернет попаднах на учебник по психология, в който бяха изложени и коментирани всички известни тестове (и въпросниците към тях) за проверка на психологическото състояние. Извадих ги и в продължемие на 2 седмици съм ги чел и премислял- кой въпрос за каква цел се задава и каква информация за психичните черти на човека дава. Някои въпросници са умопомрачителни – съдържат по 300 въпроса. Експертите твърдят, че тестовете трудно може да бъдат излъгани и че човек трябва да се настрои да бъде себе си или като повечето хора. Все пак този тест е едно надлъгване, така че предварителната информация за естeството на въпросите ще Ви е от полза.
По начало „въпросите“ от тези тестове са или класически въпроси (с въпросителен знак, отговаря се с Да“ или „Не“) или твърдения, за чиято приложимост (вярност за Вас) отговаряте с „Да“ или „Не“. За по-просто ще употребявам „въпроси“.
За определяне нивото на агресивност психолозите задават директни или завоалирани въпроси пряко  по темата. Има и серия „странични“ въпроси, които целят да проверят психически качества, наличието на които се счита за хранителна среда за развитието на агресивността- завист, подтиснатост, неудовлетвореност от живота, мнителност, неубедителност в личните връзки и т.н. Изясняването на въпроса дали притежавате такива качества и дали изпадате в съответни състояние служи и за обрисуване на психологическия Ви портрет като цяло.
От директните въпроси ще спомена следните (може да има различие във формулировките):
„Често имам желанието да набия някого“ (отговаряте с „Не“)
„Често си мисля, че животът ми е един провал. (Отговор „Не“)
„Често си мисля за смъртта“ – ясно не.
От завоалираните въпроси започвам с върха на сладоледа:
„Бия се, не повече и не по-малко от другите“.
Ако не се усетите, като едното нищо си признавате, че сте побойник и че сте склонен към агресия, т.е. трупате „черни точки“. Този въпрос е майсторски подвеждащ, но аз съм тук, за да Ви предупредя навреме. Категоричният отговор тук е „Не“, защото ние просто не се бием с другите хора.
„Ако моите и на семейството ми интереси са застрашени съм готов да приложа физическа сила.“
Ако ставаше дума за директна физическа заплаха за живота, то щяхме да имаме неизбежна самоотбрана и всякакви действия в противодействие биха били законни. Само че у нас имаме писано право – закони, а не юмручно право и ако са ти нарушени „правата“ следва да си ги търсиш по съответния законов ред, а не с бой. Звучи малко абсурдно на фона на действителността, която си я знаем, но това е законовото положение – самоуправството е незаконно.
„Често развалям приятелства, макар и не по своя вина.“
Ако отговорите с „Да“ признавате, че сте един неудачник в живота, който има сериозни проблеми във връзките с околните. Категорично „Не“.
Следват по-ясни въпроси на темата агресия.
„Почти всяка седмица срещам някого, когото не мога да понасям.“ (Не)
„Хората, които постоянно ме дразнят, заслужават да получат „един по
носа”. (Не)
„Когато някой се отнася с мен несправедливо, не се нервирам от това.“ (Да)
„Рядко се бия, дори и когато другият ме е ударил.“ (Да)
„Познавам хора, които са способни да ме доведат до сбиване с тях.“ (Не)
Много са въпросите, които установяват наличието на качества, като завист, подтиснатост, неудовлятвореност и т.н., които се считат взаимнозависими с агресивността.
„Мисля, че не винаги получавам това, което заслужавам.“ (неудачник –Не)
„Знам, че хората говорят за мен зад гърба ми.“ (неуверен в себе си – Не)
„Предпазлив съм с хора, които са по-любезни, отколкото съм очаквал.“ (подозрителност – Не)
„Мисля, че има много хора, които не ме обичат.“ (ниско самочувствие – Не)

„Понякога съм доста завистлив, но не го показвам.“ (Не)

„Струва ми се, че другите хора ми се присмиват.“ (Не)

 Задължително ще има  въпрос за майка Ви – знайте, че е нормално да обичате и двамата си родители, но психолозите считат, че ако са Ви нарушени връзките с майка Ви, то ще имате потенциални психически проблеми през целия си живот. Затова знайте и отговаряйте праведно – обичате майка си повече от баща си и винаги съжалявате, че не сте направили още за нея. Тук няма цинизъм, аз го казвам с цялата си душа.
След като до тук сте отговорили „правилно“ на въпросите (препоръчвам да си издирите въпросниците и да си ги прочетете), следват (те всъщност са разбъркани, аз ги категоризирам заради изложението тук) въпроси за „изпускане на парата“, с които следва да си признаете, че и Вие сте човек – тропате по масата, тряскате вратата след себе си, повишавате тон, когато сте се ядосали. Ако и на тези въпроси решите да се правите на ангели – ставате подозрителни – все пак напрежението трябва да се разрежда по някакъв начин. Такива въпроси са:
„Мога да си спомня случаи, когато съм бил толкова ядосан, че взех
най-близкия предмет и го счупих.“ (Да)
„Когато някой ми крещи, крещя му и аз.“ (Да)
„Когато се ядосам много, ругая по този повод.“ (Да)

Имаше отделен въпросник, впечатлението след попълването на който е като „дълбока оран на душата“. Това са започнати изречения, които трябва да довършите. Тука естествено, съвети няма. Само да загатна какви са някои от въпросите, с моите отговори, които дадох на последното интервю за работа на подобен въпросник:
„Колкото и да е странно, но се страхувам от“ ...височина.
„Щастието се състои в“ .. възможността да доставяш радост на близките си.
„Семейството ми се отнася с мен, като с“... важна фигура.
„От мен се очаква“... да отговоря на очакванията на хората около мен.
„Когато мисля за миналото,“...се сещам само за хубави неща.
„Успехът се състои в“... признанието на хората, чието мнение уважавам.
Накрая има лист, в който да опишете в 10 точки какви качества имате и изобщо като какъв човек се мислите. Тук е моментът да помислите за всички положителни качества, които считате, че притежавате, или се стремите да имате. Аз поне изброих следните: лоялност към фирмата и шефа, усърден в работата, старателен, всеотдаен, любящ съпруг и баща, организиран, доверчив към хората, състрадателен, дружелюбен, откровен.
Това е психо-тестът. Накрая следва упражнението за рефлексите върху специалната машина. Както е описано в сайта ....... , става дума за една машина, която издава светлини и звуци, в отговор на които трябва да натискате копчета и педали. Потвърждавам мнението на други коментатори, че симулаторът в този сайт е от огромна помощ. Не считам, че скоростта му е много по-бавна, в сравнение с тази на истинската машина. Първо Ви пускат бавна, тренировъчна програма, за свикване с клавишите и педалите. При нея не бързайте, време не се мери, Вие определяте темпото  – спокойно пробвайте педалите и клавишите колко са твърди и преценете с каква сила да ги натискате. Ако усетите, че трудно включват – натискайте по-силно. После следва истинският тест, като накрая има леко забързване, но ако сте тренирали на симулатора, това не трябва да Ви затрудни.
Желая от все сърце успех на всички, които ще се явяват.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #181 -: Сряда, 08 Февруари, 2017, 19:10:35 »

 Активен
briko
Потребител герой
*****

Рейтинг: +108/-15
Неактивен Неактивен

Публикации: 707
Теми: 13



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #182 -: Сряда, 08 Февруари, 2017, 20:03:31 »
ОтговорОтговор

Бриги, 50-60кинта ги оставям най на края. Идеята е да стане като в ЕС. На пет години си сменяш документите и минаваш прегледи включително и при психиатър, защо той не направи изследването?
п. с.  нали правите разлика м/у психиатър и психолог.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
briko
Потребител герой
*****

Рейтинг: +108/-15
Неактивен Неактивен

Публикации: 707
Теми: 13



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #183 -: Сряда, 08 Февруари, 2017, 20:08:58 »
ОтговорОтговор

Ухилен Ухилен Ухилен Случайно да не си психолог под прикритие? Дай линкове от информацията, която си намерил в интернет за тестовете.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
naum4o
Потребител герой
*****

Рейтинг: +776/-20
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 707
Теми: 71



Активност
0%

Cogito ergo sum


Ел. поща
« Отговор #184 -: Сряда, 08 Февруари, 2017, 20:17:41 »
ОтговорОтговор

Против съм, защото зад теб са 40тона, и ако диспонентът, жена ти, или някой товарач са ти скъсали нервите, може да изкараш акъла на странични хора. Против съм, защото балканците сме вироглави и системата, която възпита повечето от нас, бе несъвършена и ни научи да я заобикаляме, респективно побългаряваме. Против съм, защото съществува опасност хора без добра координация и с леки отклонения да взимат професионални категории. Познавам чисто луди водачи, изкривени от дългия стаж, но на пътя са професионалисти и са започвали абсолютно нормални кариерата си някога. Против съм мантрата, че всичко що е европейско, е най-доброто. Живях няколко години в най - западна Европа и имам доста сериозни забележки към отношенията работодател- работник. Също и към други професионални аспекти.
Брико, да се повторя: Адмирирам начинанието ти. Може да не съм сигурен за резултата, но това е само лично мнение. Може въобще да не съм прав. Давай само така, накратко.
Бриги, и аз така ги чувам нещата. Живели!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Като толкова ви се иска да боядисвате паметници, то идете пред посолството на САЩ и боядисайте паметника на онези, които изравниха София със земята през зимата на 1943-1944г., но ония там ще ви отстрелят като кучета, защото за тях не сте нищо повече от самопродали се РОБИ!
briko
Потребител герой
*****

Рейтинг: +108/-15
Неактивен Неактивен

Публикации: 707
Теми: 13



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #185 -: Сряда, 08 Февруари, 2017, 20:40:52 »
ОтговорОтговор

Съгласен съм с така написаното от теб, аз също съм социално ангажиран човек. Към момента, аз не съм видял или чул за колега, който да не е взел теста от първи или втори път, говоря за тези които визираш. За това като ти изтече книжката пред психиатър по време на мед. прегледи, все пак ще се явиш пред лекар. Благодаря

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
micyri
Потребител герой
*****

Рейтинг: +66/-131
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Germany Germany

Публикации: 958
Теми: 19



Активност
0%


« Отговор #186 -: Сряда, 08 Февруари, 2017, 20:55:45 »
ОтговорОтговор

Да разбирам, че ти си се оправил, а ние индианците не. Е, не може всички да са просветени. Аз лично по-скоро съм против премахването на психото. Но адмирирам идеята да изискваме от институциите да работят за този, който плаща заплатата. Суверенът.
Не ,не съм се оправил,но действам по въпроса! Просто е. Има закони ,правил.Вървиш ли по правилата и си кадърен ,отиваш напред.
Не мога да разбера,как това картонче ти решава проблема с нервите и примерите който си посочил(диспонент,жена,товарач).
Ами то всичко си идва от тебе,ако си нервак и успокоителни да взимаш ,няма да има голям ефект!
Така като караш из Германия ,видял ли си някой немец(немец казвам),да кара бързо щото гони термин или да нервничи на светофара ,щото червеното го бави прекалено много? Особено шофьор на камион.
Относно живота в EU,явно има още много да видиш,за да разбереш ,че има хора и хора,работодатели и работодатели.
На колегата с магнитните наколенки няма да мога да отговоря,просто гугъл преводача ми не се отваря и не разбирам какво е писал Усмивчица

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
SEMPER
Потребител герой
*****

Рейтинг: +282/-100
Неактивен Неактивен

Germany Germany

Публикации: 1266
Теми: 10



Активност
0%


« Отговор #187 -: Сряда, 08 Февруари, 2017, 21:13:50 »
ОтговорОтговор

Случва се да ти кажа, мен един немец скоро ме пцува и разни жестове с ръце ми прави красноречиви.

И това всичкото щото най класически го изпреварих и след това влязох в аусфарта, в който влезе и той. Изпреварих го с 115, той да е бил с 90 - соло камион. После в аусфарта намалих, че извива рязко, и най накрая спрях, щото има знак N1, обаче видимост няма и трябва да практически да се спре за да се включиш безопасно.

Това по път,който го минавам три пъти на ден и го знам. И като спрях оня след мен свали джама и почна ме благославя и да пиказва разни жестове.

Доста му мислих , трябват ли ми 1000€ или не, че и свидетел си имах с мен.
. Щото в Германия кефа да напсуваш някого струва от 1000€ нагоре.

От мен да мине, не ми се занимаваше... но наистина бях много изкушен за едни пари от вятъра. Смотан

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Не бих могъл да ви дам пълна гаранция, че няма да има някакъв инцидентен случай на престъпност в страната
Бриги Магнито
Потребител герой
*****

Рейтинг: +1859/-3244
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 4813
Теми: 304



Активност
0%

Старши некадърник


WWW Ел. поща
« Отговор #188 -: Сряда, 08 Февруари, 2017, 21:18:53 »
ОтговорОтговор

Начи от саА да ти каем не се надай из наше село и на лев,че са те благословили.
За сетен път се убеждаам,че шайзетата не са на център,ма не са виновни те,а тези които са им писали законите

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен


SEMPER
Потребител герой
*****

Рейтинг: +282/-100
Неактивен Неактивен

Germany Germany

Публикации: 1266
Теми: 10



Активност
0%


« Отговор #189 -: Сряда, 08 Февруари, 2017, 21:30:50 »
ОтговорОтговор

Дип си е арно така, ако питаш мен. Смотан

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Не бих могъл да ви дам пълна гаранция, че няма да има някакъв инцидентен случай на престъпност в страната
briko
Потребител герой
*****

Рейтинг: +108/-15
Неактивен Неактивен

Публикации: 707
Теми: 13



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #190 -: Петък, 10 Февруари, 2017, 15:03:32 »
ОтговорОтговор

Пардон,

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
briko
Потребител герой
*****

Рейтинг: +108/-15
Неактивен Неактивен

Публикации: 707
Теми: 13



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #191 -: Петък, 10 Февруари, 2017, 15:14:02 »
ОтговорОтговор

Вижте какво пише в закона за чужденците:
Чл. 151а. (Нов – ДВ, бр. 51 от 2007 г.) Лицата, притежаващи свидетелство за управление, издадено от държава – членка на Европейския съюз, или от друга държава – страна по Споразумението за Европейското икономическо пространство, или от Конфедерация Швейцария, могат да управляват моторно превозно средство на територията на Република България при спазване на изискванията за минимална възраст за съответната категория, определени в чл. 151.
И за българите се появява следващия член с наредба 36: Чл. 152. (Изм. – ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) (1) (Изм. – ДВ, бр. 51 от 2007 г., изм. – ДВ, бр. 93 от 2009 г., в сила от 25.12.2009 г.) Министърът на транспорта, информационните технологии и съобщенията:
1. определя изискванията, на които трябва да отговарят водачите на моторни превозни средства от различните категории;
2. определя изискванията за психологическа годност на водачите на моторни превозни средства и условията и реда за психологическото изследване на:
а) (изм. – ДВ, бр. 54 от 2010 г.) кандидатите за придобиване на правоспособност за управление на моторни превозни средства от категориите С, D, С1, D1, трамвайна мотриса и на тези, които се явяват на изпит, след като са загубили правоспособност поради отнемане на контролните точки;




Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
briko
Потребител герой
*****

Рейтинг: +108/-15
Неактивен Неактивен

Публикации: 707
Теми: 13



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #192 -: Понеделник, 13 Февруари, 2017, 22:51:56 »
ОтговорОтговор

Ухилен Няма начин да си издържал този тест, абсурд.
п. с.  админ, трябва да знаеш, че според наредба 36 на МТ е забранено да се публикува информация по същество за психо тестовете.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2411/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7182
Теми: 538



Активност
0%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #193 -: Вторник, 14 Февруари, 2017, 00:17:44 »
ОтговорОтговор

Ухилен Няма начин да си издържал този тест, абсурд.
п. с.  админ, трябва да знаеш, че според наредба 36 на МТ е забранено да се публикува информация по същество за психо тестовете.


Къде точно го пише това в тази наредба?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
briko
Потребител герой
*****

Рейтинг: +108/-15
Неактивен Неактивен

Публикации: 707
Теми: 13



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #194 -: Вторник, 14 Февруари, 2017, 08:22:51 »
ОтговорОтговор

Наистина го пише, като ми остане време днес ще пусна цитат. Факт е, че никъде в интернет пространството/bg/ нямаше толкова подробна информация, като поста на "колегата"

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Етикети:
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 22   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
driver-bg.eu
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!